Idzie Nowe...

Obrazek użytkownika Polska444
Blog

Zadzwoniła do mnie dziś bliska mi osoba z USA, z informacją o tym, jak to "ciepło i serdecznie" nasza Polonia w Londynie przyjęła naszego szacownego P.O. Prezydenta i przyszłego (daj Boże, niedoszłego) Prezydenta PO. To gorący temat w Chicago. A u nas cicho sza... Prasa, radio i telewizje i milczą na temat tego doniosłego wydarzenia. Nawet "Niepoprawni.pl" nic o tym nie wiedzą (bo i skąd?) No, ale trzeba oddać honor Rzepie. Jeden z felietonistów tego dziennika zauważył w przeglądzie prasy (http://blog.rp.pl/blog/2010/06/04/tomasz-pietryga-czy-londyn-jeszcze-popiera-platforme/) powołując się na źródła "Rz", że przeciwnicy marszałka przynieśli transparenty: “2007 obiecanki, 2010 cacanki”, “Witamy przyjaciela Putina” i “Nie chcemy tragedii, prezydenta z Wikipedii”. Rozdawali ulotki “Cóż obieca nam znów Bronek, czego nie powiedział Donek”.

A co będzie z TVP? Po zawetowaniu KRRiT przez nasz parlament, będziemy mieć znów jedynie słuszną telewizję publiczną, głoszącą wielkie sukcesy obecnego rządu, w najlepszym razie publikującą "kontrowersyjne" materiały o ciężkim losie zwierząt gnębionych przez złych ludzi. I "będzie nam się żyło lepiej. Wszystkim." Wściekle czerwony kolor bluzeczki ślicznie uśmiechniętej Chmielowskiej-Olech w dzisiejszym "Teleekspresie" dobrze oddaje kierunek nadchodzących zmian w TVP.

W Warszawie wyburzają zabytki, z szumnym hasłem na szyldach w miejscach, gdzie stały stare domy: "Wyburzamy stare, by tworzyć nową rzeczywistość" (Sorry, jeśli się pomyliłam w którymś ze słów, cytuję z pamięci. Jak ktoś chce zobaczyć takie hasło, to jest w okolicy Muzeum Powstania Warszawskiego). Podobno zabrali stare meble z dworku Chopina w Żelazowej Woli, odzierając to miejsce z ducha epoki (a ściślej biorąc z czegoś, co można określić jako "genius loci"). Idzie Nowe. Jak kiedyś Nowa Huta w "starym, reakcyjnym" Krakowie. Naprawdę zaczynam się bać.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Poważnie ?
Dopiero teraz ?
; )

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#63190

było się wczoraj cały dzień na procesji? ;)

ps
poprawiłem literę w "Polonia"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#63192

A potem na mszy prymicyjnej. Wróciłam ok. 21.00. Sorki, jak czegoś nie zauważyłam... I dzięki za korektę.

444Polska.bloog.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#63196

było: Chłodny Żółw, kryska

ps
do usług ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#63197

Londyńskie powitanie Komorowskiego.
Świetnie,tak trzymać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#63228

 boję się tych specjalistów od zacierania śladów polskości w narodzie.Donkowi i Bronkowi dużo za to płacą.Znając ich upodobania do "kasy" i odznaczeń od państw "zaprrzyjażnionych"mam czarne myśli.Wierząc w Boga nie ulegam IM.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#63249

O modernizacji-dewastacji dwoku Chopina oraz o kuriozalnym zarządzeniu dyrekcji Zamku Warszawskiego mówi prof. dr hab. Piotr Jaroszyński 

http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=21719

pozdr.

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#63293

Fajny komentarz Jaroszyńskiego, dzięki za link .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#63326

Wyraz twarzy pana marszałka na załączonym zdjęciu wskazuje, ze z trudem ten przedmiot rozpoznaje. Zapewne u siebie już ledwie go dostrzega, a Palikot nie zdążył go w tym wyedukować.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#63333