Komentarz do Gosiewskiej - "zasłony" dla banderowców.

Obrazek użytkownika Piotr Szelągowski
Kraj
Tygrysy o UPA

Drodzy Czytelnicy niepoprawnych.pl - w tematach jakie szczeglnie śledzę na moim blogu, dostrzegam, że są takie jak pewne inne tematy za PRL-u, kiedy to komentujący je mogli robic to albo jako kawał, humoreska, ironia, czy też rodzaj zakamuflowanego przekazu.

Obecnie jest tak samo z tematem dotyczącym zbrodniarzy ukraińskich nacjonalistów. Niby w sferze publicznej coś się o tym mówi, ale przekręca się prawdę i tworzy otoczkę nieprawdy. Ani poprzednia władza, ani też i obecna nie wykazują się tutaj szcególnym staraniem. A tymczasem to my Naród - mamy prawo i moralny obowiązek do Prawdy. I powinniśmy ją egzekwować w stosunku do każdej władzy - i tej jaka nam nie odpowiadała (z wielu względów, ekonomicznych czy też politycznych) i tej w której pokładaliśmy nadzieje - czy chybione? Wkrótce się tego dowiemy.

Z maila, komentarz dr Zapałowskiego:

]]>Zapałowski]]>

Po przeczytaniu tego wywiadu nasuwa się tylko jeden komentarz- „kobyła dorożkarska” (widzi tylko to co jej klapki intelektualne odsłaniają). Widzi zbrodnie separatystów a ukraińskich już nie (bo sama była wolontariuszką w batalionach których członkowie są oskarżani o mordy). Mówi o agresji Rosji, która bez problemu w 2015 roku w ciągu dwóch tygodni mogła zająć Kijów, a tego nie zrobiła bo ma inne cele strategiczne. Polska ma być nadal ambasadorem Ukrainy za „bezduro”. Nie widzi upadku państwa ukraińskiego i widma głodu wśród społeczeństwa. Tłumaczy znaczenie flagi „malinowo -czarnej” jako antyrosyjskiej a nie też jako antypolskiej i antywęgierskiej. Dla niej nacjonalizm i szowinizm ukraiński to normalne zjawisko. Senatorów PO którzy chcieli porozmawiać o współczesnej zbrodni nacjonalistów w Odessie krytykuje, a czy w sowim raporcie ma coś napisane o tej zbrodni? Skalę głupoty określa stwierdzenie, iż w Donbasie „… wojna ta ma też znamiona religijnej. Wiele pocisków uderzających w ludność cywilną było błogosławionych przez popów cerkwi moskiewskiej”. A popi po drugiej stronie nie błogosławią pocisków spadających na Donbas. Nic nie mówi, iż po obu stronach walczą także kryminaliści a w ukraińskich batalionach ochotniczych ich liczbę szacuje się na 30 procent. Ten wywiad ma jeden dobry cel, a mianowicie wielu ludzi przejrzy na oczy w kwestii polityki wschodniej PiS-u.

 

Czy PIS przypadkiem nie zabrnął w ślepą uliczkę z tym "umiłowaniem" Neo-banderowców? Czy politycy tej partii zadają sobie pytanie, w jaki sposób "wyedukowani" Ukraińcy przyjeżdżają do Polski? Ukraińcy których bohaterami (prawdziwymi, nie na "niby") są zbrodniarze z UPA, którzy ... mordowali Polaków - a więc ich tutaj (w Polsce) potencjalnych pracodawców. Jak to mówili w województwach wschodnich: "Panów Lachiw". Czy zdają sobie sprawę, co to może wróżyć rodzimym ich krajanom - czyli po prostu: nam Polakom?

Jak tylko cokolwiek się zacznie, to jaką mamy gwarancję że tak wyedukowani Ukraińcy nie zaczną realizować wytycznych nauczonych z historii, mówiąc krótko: nie będą się wzorować na słynnym: "Rizat Lachiw"?

Ciekawe czy wyobraźnia Pana Macierewicza i jego kolegów sięga tak daleko, aby móc to sobie wyobrazić i...może... wykonać jakieś przeciwdziałanie? A nie pleść bzdury pod publiczkę...(jaką???, bo na pewno nie polską). Czy tylko umieją wymyślać fantastyczne wytłumaczenia dla istnienia UPA, np takie jak "rewelacje" ministra Macierewicza mówiącego, że UPA została zainspirowana przez Moskwę.

Ciekawe, jak na wypowiedź naszego ministra zapatrują się weterani UPA na Ukrainie, neo-banderowcy i nacjonaliści (o ile do nich dotarły informacje o tej wypowiedzi)? Zważywszy na ich najwyższą nienawiść do Rosji - pewnie wkurzyliby się niepomiernie na "rewelacje" Pana Ministra, które ... no i co tu dużo mówić - wprost niejako mówią że UPA to nic innego jak: zdrajcy samoistnej Ukrainy (bo wg ministra wszystko było sterowane przez jej [Ukrainy; przyp.aut.] największego wroga) i pewnie z chęcią by mu je "wybili z głowy" metodą UPA...

Czasami warto się zastanowić co się mówi - do tego jeszcze kiedy się jest hm...historykiem?

Co ciekawe film z TVP INFO z wypowiedzią Pana Ministra znikł z popularnej platformy YT (]]>https://www.youtube.com/watch?v=-ofk6JVAT4k]]>)

Link do wpisu na moim blogu w którym go wykorzystałem, niejeden Polak i Polka byli zdziwieni kiedy usłyszeli Ministra i jego "rewelacje" na temat sprawczej działalności ZSRR w temacie zbrodni UPA: (]]> Jednocześnie Pan Macierewicz… mówi „dziwne” rzeczy: Czwarta min. 58 sek: „…który rozpoczął i który użył część sił nacjonalistycznych ukraińskich do tej straszliwej zbrodni ludobójstwa jest Rosja…” ]]>)

(- pomijam składnię tej wypowiedzi, dość dziwną...)

Czyżby zdano sobie sprawę, że w taką głupotę to już nikt nie uwierzy, ani my, ani tym bardziej Ukraińcy? Naprawdę, dobrze życzyłem nowym władzom, ale po tylu wpadkach i kłamstwach - tak kłamstwach (bo jak inaczej nazwać takie słowa) - sam nie wiem...tak ja jak i wielu innych prawdziwych Polaków, patriotów, takich co o prostu kochają ten kawałek polskiej ziemi i chcieliby żyć tutaj w spokoju, tak oni jak ich dzieci...

Artykuł: ]]> Małgorzata Gosiewska: ten raport pokazuje, czym faktycznie jest Federacja Rosyjska ]]>

 

 

[foto (Piotr Szelągowski - ze zbiorów własnych): Tygrysy - za komuny jedno z nielicznych źródeł historycznych informacji, często zindoktrynowane przez władzę, jednakże w wielu tomikach udawało się przemycić prawdę historyczną na różne sposoby, czasami też dlatego, że było to po lini komunistów... Książki w których była mowa o zbrodniach UPA były częste za czasów komuny. Szczególnie te, które dotyczyły rejonu Bieszczad, czy też kraju znajdującego się po właściwej stronie granicy...]

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (15 głosów)

Komentarze

1. Rosja oburzona słowami Macierewicza o rzezi wołyńskiej

https://www.youtube.com/watch?v=k_evDonoZvg

2. A tu jego skandaliczna wypowiedź która zniknęła spod podanego linka 4 min 58s

https://www.youtube.com/watch?v=HxUWbfIalZw

I takich kwiatków będzie wychodzić więcej. Przypominam choćby dwa. Kaczyński pozdrawia tłum zgromadzony w Kijowie słowami "Sława Ukrainie" stojąc u boku Olega Tiahnyboka i deklaracja pożyczki 4 miliardów złotych dla rządu w Kijowie złożona przez Dudę. Można by dodać jeszcze wielomilionową pomoc wojskową. Tym razem pozostawię juz to bez komentarza.

 

Vote up!
9
Vote down!
-6

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1518507

Niestety to prawda... zastanawiam się jakim cudem nasz Prezes nie wie z kim stoi i kogo popiera - a także jakie głupoty opowiada jego kolega partyjny...
to mnie zasmuca ale też i ... martwi.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1518628

Dzięki za link....

Vote up!
3
Vote down!
0
#1518629

Retoryka, jak z wyborczej. Sprytne narzucanie poglądów i atak na PiS. Skoro wszystko jest takie jasne i oczywiste, że wszystkie miernoty się muszą zgodzić, to po co dyskutować? Rosja ponad wszystko...

 

Vote up!
2
Vote down!
-1

Jacek Trzaska

#1518754

że bije się dwu,z trzech,największych naszych nieprzyjaciół !

Władze powinny oficjalnie nie zajmować się jawnym popieraniem jednej ze stron,w tym wypadku postbanderowców,nieudolnie ukrywających wrogość do nas:Polaków!

Myśląca władza wspierała by po cichu przegrywających,w tym przypadku postrenunów,sprzętem który w najbliższej przyszłości ma być zutylizowany.Władze muszą mieć świadomość że rezuny dostaną w kość od Sowietów i z resztkami broni przyjdą do nas aby wprowadzić swoje porządki.Ich porządki oznaczają dla mieszkańców Wschodniej RP śmierć w męczarniach!

Zachód nie kiwnie palcem w naszej obronie!

Vote up!
2
Vote down!
0

kazikh

#1518759

Dlatego daję plusa! to fakt nikt nie kiwnie palcem - wychają nas w bagno...

Stawanie po stronie jednego robi większego niż dotychcacz wroga z drugiego...

Tylko dystans może nas uratować.

 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1518772