Prawda ponad wszystko...?

Obrazek użytkownika Piotr Szelągowski
Kraj

Nie raz poruszałem tematy prawdy - etyki i moralności. Szczególnie koncentrując się na wrażliwości ludzkiej na dobro i zło.

Przedstawiam wam drodzy Czytelnicy niepoprawynch.pl wpis na moim blogu z przed paru dni, który porusza tą tematykę - niestety treść jego rzutuje na niezłomną postawę wielu hierarchów kościoła dzielnie walczących o prawdę - poprzez brak postawy jednego z obecnych hierarchów...

]]>Krzyż pamięci Świebodzin Pomnik Nekropolii Kresowych]]>

 

(Krzyż pamięci Świebodzin Pomnik Nekropolii Kresowych)

Rozumiem potrzebę czynienia dobra, jednak nie w cieniu przemilczania prawdy...

Zapraszam do analizy:

 

Niezwykle smucą mnie takie materiały, szczególnie w kontekście Wiary Katolickiej. Na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać prawdę - aby móc w Prawdzie odnaleźć miłość i przyjaźń. A także i wybaczenie i pojednanie. Jest tysiące ludzi, którzy czekają na to - na stanięcie po stronie Prawdy.

Nie uczynienie tego spowoduje straszliwe konsekwencje usankcjonowania obłudnych kłamstw dotyczących zbrodni Ludobójstwa - której nie można nazwać po imieniu nawet w kościele? Dlaczego są takie a nie inne wystąpienia hierarchów grekokatolickich? Może dlatego że są udokumentowane przykłady popełnionych zbrodni przez księży grekokatolickich?

Dlaczego Kardynał Wyszyński tak długo blokował próby doprowadzenia do procesu kanonizacyjnego abp Szeptyckiego? Dla żartu? Czy z konkretnych powodów?

Co teraz się dzieje?

]]>w niedzielę [17.07.2016] Watykan ogłosił, że greckokatolicki metropolita lwowski Andrzej Szeptycki znalazł się wśród ośmiorga sług Bożych, których dekrety o heroiczności cnót zatwierdził 16 lipca br. papież Franciszek. ]]> Prawy.pl: ]]> Abp Gądecki akceptuje ukraiński rewizjonizm? ]]>

Przeraża i zasmuca mnie takie gmatwanie spraw i tak naprawdę unikanie bolesnej prawdy o naszych sąsiadach... Tylko w ten sposób się pojednamy. Nie inny. Przede wszystkim musimy wskazać naszym braciom Ukraińcom na zło jakie zaczyna nimi dominować - odbudowanie gloryfikacji nazizmu i integralnego nacjonalizmu - potworów przeszłości. Oby brak zdecydowania wśród naszych hierarchów nie doprowadził do nieszczęścia.

Obyśmy nie musieli stawiać za parę lat krzyży na własnej ziemi...

 

 

Upamiętnienie pomordowanych dzieci, w tym dziecka Polaka i Ukrainki: Stasi Stefaniak.

]]>stasia_stefaniak]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)

Komentarze

Dziękuję Autorowi za tekst o prawdzie. Bez niej nie da się niczego budować, ani spokoju społeczn ego ani zagranicznej polityki. I dla mnie fałszem jest głaskanie Ukraińców i zamilczanie faktów w imię obecnej ich trudnej sytuacji...to droga donikąd...

Vote up!
11
Vote down!
-1

Yagon 12

#1516992

zwykle pada ofiarą relatywizacji, rozmaitej maści i kształtu interesów politycznych, partyjnych a nierzadko też układów, hierarchów kościelnych z rządzącymi! Można powiedzieć, parafrazując : siła złego na Prawdę. Im więcej o niej mówimy i piszemy, im bardziej wykazujemy potrzebę jej głoszenia, tym bardziej staje się ona nieosiągalna, bo .....( patrz wyżej ).  To jednak nie oznacza, iż mamy się jej nie domagać, nawet za cenę najwyższą. TYLKO PRAWDA NAS WYZWOLI!.

Vote up!
11
Vote down!
0

mika54

#1516993

Witam! 8-mio letnie rządy złodziejskiej,bandyckiej patologi PO i Sitwy nadszarpnęły moralność Polskiego społeczeństwa! Generowanie  Multi kulti,inną oriętację seksualną,inne chore postrzeganie rodziny,wynarodowienie,było zastępczymi ukrytymi tematami,mającymi na celu jak czapka niewidka przyzwalanie grabierzy i rabunku Polski poprzez,wymazanie słów z obiegu prawda i przyzwoitość! Całokształt dopełniały reżimowe media! Teraz mamy dalszy atak próbujący zdestabilizować Polskę! To nowo-stary twór określający się jako partia Nowoczesna. To grono ludzi działających na usługach obcych! To zwykłe szumowiny,zdrajcy! W następnych wyborach,polskie społeczeństwo wykopie tych parchów Polski !Dlatego w imie prawdy ten mafijny układ musi być szybko karnie rozliczony! Unią rządzą lewaccy idioci,co jest wielce niebezpieczne na dłuższą metę dla Europy! Pozdrawiam!

Vote up!
8
Vote down!
0

ronin

#1516996

Nie ośmio a dwudziestosiedmio letnie rządy pogrobowców kanciastego stołu w Magdalence, które w końcu wprowadziły nas do NATO (North Atlantic Terrorist Organization) i ZSRE. Gdybyśmy byli krajem neutralnym, żadna Bruksela, Moskwa czy Waszyngton nie mogłyby nam dyktować co mamy robić. A co mamy? Większość chyba widzi.

Vote up!
3
Vote down!
-2

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1517027

Poruszyłeś temat, który osobiśie mnie (i nie tylko mnie) porusza jako katolika.

Ciężko o tym pisać, ale niektóre wypowiedzi i działania papieża Franciszka są niezrozumiałe i ocierają się o prawie niemal "antykatolickość" a przynajmniej od odchodzenia od dotychczasowej nauki Kościoła i Słowa Bożego zawartego w Nowym Testamencie.

Zobacz m.in.:

1) http://naszeblogi.pl/59913-o-bladzacym-papiezu-proroczej-ateuszce-i-wyznawcach-demona

2) http://naszeblogi.pl/60289-o-bladzacym-papiezu-proroczej-ateuszce-i-wyznawcach-demona

3) http://naszeblogi.pl/60428-o-bladzacym-papiezu-proroczej-ateuszce-i-wyznawcach-demona

Jest też wiele niejasności wokół abdykacji Benedykta XVI.

Wiele by o tym pisać, ale w/w notki blogera wiele wyjaśniają...

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1517000

To właśnie mnie tak martwi - i zasmuca .... idzie to w zła stronę. Dodatkowo, Ukraińcy będą uzbrojeni - też i nacjonaliści: http://bezprzesady.com/aktualnosci/bron-palna-legalna-na-ukrainie

Vote up!
1
Vote down!
0
#1523410

Zamiast niej preferujemy dużo bezproduktywnego krzyku, zamieszania i polowań na czarownice. W takim zgiełku prawda jet pierwszą ofiarą.

Trzeba tę prawdę rzetelnie odkrywać, dokumentować fakty, upamiętniać miejsca męczeństwa i biografie świętych. Trzeba odnajdywać tych co mieli odwagę ratować ofiary, dawać świadectwo prawdzie. Posadźmy każdemu sprawiedliwemu drzewo pamięci jak Żydzi w Yad Vashem. Niech wyrośnie las Wołyński i niech on zaszumi i niech to będzie jedyny szum w tej sprawie.

Ja do tej pory znałem tragedie Wołyńską jedynie z opowiadań mojego dziadka, który doświadczał jej z perspektywy ziemianki w której się ukrywał miesiącami przed mitycznymi banderowcami. Dwa razy nawet ich widział z daleka kiedy się przetaczali smętnie przez okolicę ze swoimi taborami. To musieli być jacys lepsi banderowcy bo nie wymordowali mu rodziny. Dzięki temu przeżył.

Dziś też grasują po okolicy różni banderowcy z którymi coś trzeba zrobić, niekoniecznie mający cokolwiek wspólnego z UPA. Też czychają na polskie dzieci, może nie żeby je zaraz pokracjać na kawałki, ale żeby je sprzedać na przykład do zagranicznej adopcji, lub złozyć w ofierze na ołtarzu nowej biurokratycznej bestii - ideologii Gender.  Od kilku lat mam podobne doświadczenia do mojego dziadka. Bywało że trzeba się było ukrywać po "ziemiankach".

Piszę o swoich "przygodach" na swoim blogu na który zapraszam wszystkich zainteresowanych http://niepoprawni.pl/blogi/godny-ojciec

Vote up!
4
Vote down!
0

LechG

#1517003