Brak Białego Wywiadu. Polska-Ukraina.

Obrazek użytkownika Piotr Szelągowski
Kraj

Odnoszę wrażenie, że nie ma takiego wywiadu.

Jeszcze jeden dowód na to przedstawiony przez Marysię Pyż z Lwowa na stronach polmedia.plO tym też wiele razy pisałem u mnie na blogu bezprzesady.com. Kiedyś w 2009 roku po moim wystąpieniu na jakiejś imprezie PSL w Warszawie, gdzie nawoływałem do uznania za bohaterów - Sprawiedliwych Ukraińców, podeszła do mnie Wołynianka z okolic Krzemieńca i powiedziała prosto i jasno, że owszem byli tacy, ale nie było ich znów tak wielu, a naród ten jest przywykły do siły, przemocy i brutalności - i tylko taki język rozumie.

Podała przykład z Rosjanami: Oni nienawidzą Rosjan - mówiła - ale się ich boją, a nas nienawidzą i nami gardzą. Spytałem się jej dlaczego tak myśli.

Powtórzyła.

Oni rozumieją tylko język siły, jeżeli takiemu ustępujesz on nabiera tylko pewności siebie - nie rozumie dlaczego ustępujesz, bo jest nawykły że to oznaka słabości...tchórzostwa wręcz, a nie kurtuazji i kultury czy też szacunku dla drugiego.

Utkwiły mi te słowa w głowie głęboko i pod tym kątem przyglądałem się przez lata działaniom naszych polityków. Niestety, to się w pełni potwierdza.Tłumaczenie Marysi:

"Polskie miasto Przemyśl nieoficjalnie nazywają ukraińską stolicą Polski. Właśnie tutaj, teraz jak nigdy, odczuwa się przeciwwaga historii przeszłej i obecnej. Latem tu napadli na ukraińską procesję, która szła aby uszanować ukraińskich żołnierzy Petlury – sojuszników Polski, którzy spoczęli na ukraińskim cmentarzu wojskowym.

Przed Nowym Rokiem miały miejsce pogróżki wystosowane otwartym tekstem podczas marszu przez anty – ukraińskie organizacje pod Domem Ukraińskim w Przemyślu, które nie ukrywają swojego udziału w niszczeniu ukraińskich pomników w Polsce. W Przemyślu aktywizowały się siły, które nie ukrywają swego złego stosunku do Ukraińców. Polskie radykalnie nastawione osoby, denerwują mogiły żołnierzy UPA na ukraińskim cmentarzu i po prostu czerwono czarne wyszywanki.

Tu (w Polsce) na ulicach biją Ukraińców. Takie wypadki miały miejsce w Kutnie, Warszawie, Bydgoszczy i Rzeszowie. Sytuacja się zaostrza. Dlaczego Polacy zrobili się tak niekoleżeńscy w stosunku do Ukraińców i dlaczego na Ukrainie zaczęli odpowiadać niszczeniem polskich pomników?

W Kijowie pokazują palcem na Warszawę, mówiąc, że to są skutki tego, że polski Sejm rozdmuchał historię wołyńską i nazwał te tragiczne wydarzenia ludobójstwem polskiego narodu. Rada Najwyższa Ukrainy (parlament ukraiński) sprzeciwiła się tej uchwale, ale symetrycznie nie odpowiedziała. Próbowaliśmy wytłumaczyć, że nie trzeba igrać z ogniem.

Polska władza rozwiązuje ręce polskim nacjonalistycznym organizacjom i przymyka oczy na przejawy ksenofobii. Jak powiedział Wołodymyr Wiatrowycz „W Polsce w ciągu 1,5 roku zniszczono 14 ukraińskich pomników i mogił.”

http://polmedia.pl/ostatnie-wiadomosci-z-ukrainy-spisane-z-propagandy-medialnej/

Tymczasem w  Europie w końcu chyba zaczyna się dostrzegać co rodzi się na Ukrainie, jaki potwór wstaje z martwych, używając swastyk, runicznych znaków SS i tym podobnych.. .

Rada Europy przeciw Ukrainie:    http://bezprzesady.com/aktualnosci/rada-europy-przeciw-ukrainie

 

 

Wcześniej: "

...FIFA jednak po meczu Ukrainy z San Marino nie zasypuje „gruszek w popiele”: Sports Blog: Ukrainian soccer official outlines alleged infractions that ignited FIFA investigation i rozpoczyna oficjalne śledztwo z artykułu: 58 i 65 regulaminu dyscyplinarnego FIFA Dysciplinary Code

Nastąpiło 6 naruszeń: „…a flag of the World War II era SS Galicia division; a banner of Na Dobranich, an alleged right-wing extremist group; a T-shirt with the numbers 88; a group of fans shouting, “Heil Hitler;” a collective hoot toward Brazilian-born Edmar who plays for the Ukraine team; and the use of pyrotechnics.”

tłum:

„Za naruszenie: Flaga dywizji SS GALIZIEN, Banner „Na Dobranich”, grupa ekstremistów prawicowych będąca na meczu, koszulki z symbolem 88 (zamaskowany symbol SS), okrzyki wznoszone przez grupę kibiców: „Heil Hitler”, negatywne emocje skierowane przeciw urodzonemu w Brazylii piłkarzowi grającemu z zespole ukraińskim Edmarowi (rasistowskie zachowania), używanie podczas meczu środków pirotechnicznych.”..."

Źródło: http://bezprzesady.com/aktualnosci/brutalna-ale-jednak-prawda-zastrzelonym-zarznietym-zarabanym-siekierami-zbrodnie-upa Brutalna ale jednak Prawda; „…zastrzelonym, zarżniętym, zarąbanym siekierami…

(Screen pochodzi z polmedia.pl)

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

i relacje Polaków tam podróżujących są chyba jedynym wywiadem. Panie Piotrze, żałuję, że nie dodałem komentarza pod Pana artykułem dużo wcześniej. Zauważyłem, że  nasz rząd teraz zaczyna reagować na to co dzieje się na Ukrainie, przypuszczam, że nasi przedstawiciele zauważyli, że ich polityka udawania, że nic ważnego się tam nie dzieje rozzuchwala tylko tamtejsze władze i społeczeństwo. Artykuły Pana i innych blogerów  na temat Ukrainy, Zbrodni Wołyńskiej i wszystkiego tego co jest związane z tą zbrodnią docierają do naszych władz, docierają też komentarze Polaków i zapewne zostało to zauważone przez naszych polityków, coś się zmienia. Zgadzam się z tym co powiedziała Panu Maria Pyż, Ukraińcy rozumieją tylko język siły, weszli nam na głowę i trzeba na to reagować. W marszach, a nawet procesjach oddają cześć bandytom i ich gloryfikują, stawiają im pomniki, na nagrobkach wieszają czerwono czarne wstęgi i dziwią się, że nam się to nie podoba. Najbardziej jednak dziwi mnie to, że obecny rząd w zamian za to przyznaje Ukrainie wysokie "pożyczki" nie żądając niczego w zamian.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1532163