Filosemici czy syjoniści, kto kradnie polską historię?

Obrazek użytkownika patria
Kraj

Ten tekst dawidek napisał w 2013 roku. Już tam była zapowiedź  ogromnej nienawiści do pana Wasiukiewicza, działacza Ruchu Narodowego.. cyt:
"Nie tylko dlatego, że uważam się za Żyda. Myślałem wręcz, że to jest właśnie ta droga - przywrócenia Polsce tradycji, która ją współtworzyła, tradycji momentami imponującej i odważnej - nawet jeśli nie mojej. Przywrócenia jej jednak w formie doskonalszej - wypłukanej z brudu antysemityzmu, ksenofobii, prymitywnego szowinizmu i brutalności.'
http://www.fzp.net.pl/opinie/dawid-wildstein-do-rafala-ziemkiewicza
Dawid Wildstein uważa się za żyda a nie Polaka o żydowskim pochodzeniu i może a nawet na pewno nie z  brudem antysemityzmu napadł z flaszką po spożyciu na tego Polaka i co? Jajco!! jak żartują Polacy...ale to śmieszne nie jest. Fakt, że nie zrobiono nic w tej sprawie i że nie ukarano tego gościa nie napawa optymizmem niestety...
Pisałam o tym ... 3 lata temu
http://niepoprawni.pl/blog/patria/davidowa-fascynacja-ukraina
I jeszcze jedno... nasza polska tradycja nie była tylko "momentami imponująca i odważna". Mam zupełnie inne zdanie na ten temat ale to jest zdanie subiektywne bo w przeciwieństwie do Dawida Wildsteina to jest moja tradycja i to moi przodkowie ją współtworzyli...

Mnie natomiast przeraża, że nasz prezydent PAD, mąż pani Agaty Kornhauser odznaczył go w koleją rocznicę Powstania Warszawskiego i to czym? Srebrnym Krzyżem Zasługi za upamiętnianie prawdy!
Ciekawa jestem o jaką prawdę chodzi więc się "wczytałam"
Został ten nerwowy żyd odznaczony za projekt "Warszawa miasto dwóch powstań" i to mnie doprowadziło do niepojętej wprost złości.
To, że ten banderowiec uważający się za żyda o tym pisze to nawet mniejsza ale...
Pytam się PAD czy jako znamienity Polak zna poglądy tego gościa na temat chrześcijaństwa polskiego i rodziny? Śmiem wątpić...
 cyt:
"Dlatego też, zdaniem Dawida Wildsteina, Bóg objawił się Abrahamowi. Celem ingerencji Boga, zdaniem publicysty Frondy Lux, było poskromienie patologii pierwotnej rodziny. Według Dawida Wildsteina Bóg objawia się Abrahamowi i „niszczy tę wspólnotę, łamie jej prawa i zwyczaje, łączące jej członków emocje i popędy”. Bez takiej ingerencji, zdaniem publicysty, rodzina „nie jest nic warta”.
Według Dawida Wildsteina Bóg ratuje jednostki przed rodziną, „bez Boga rodzina by nas pożarła. Pochłonęła by naszą tożsamość”. Zdaniem publicysty rodzina ze swej natury to „dzika walka o dominacje i ciągły mord”. Według Dawida Wildsteina „horda nadal tkwi w każdej rodzinie” a „kazirodztwo i morderstwo – dwa fundamenty hordy”.

http://prawy.pl/28313-samobojcze-sklonnosci-pis-dawid-wildstein-szefem-publicystyki-tvp-info/
No więc o co chodzi z tym entuzjastą Freuda? przeciwnikiem narodowców polskich? w dodatku zagorzałym banderowcu?
Bo to właśnie jego polscy kresowianie domagali się usunięcia i ja się temu wcale nie dziwię.
cyt:
"Środowiska kresowe domagają się odwołania Dawida Wildsteina, autora cyklu „Studio Wschód” emitowanego na antenie TVP Info. Materiał wyemitowany 24 czerwca zawierał kryptoreklamę lokalu o nazwie „Kryjówka” we Lwowie, słynącego z gloryfikacji ludobójców Narodu Polskiego OUN-UPA. W tym lokalu obwieszonym insygniami UPA na porządku dziennym są zawołania banderowskich zbrodniarzy: „Sława Ukraini – herojam sława” i „Sława Nacji – smert woroham”.
– Czujemy się obrażeni i upokorzeni faktem, iż polska telewizja może na swej antenie emitować coś tak obrzydliwego – napisano w liście otwartym do prezesa TVP, Jacka Kurskiego.
– Ciekawe, czy tenże „dziennikarz” nadałby podobny materiał z nazistowskiej knajpy w Berlinie, gdzie zespół pod nazwą „Vom Propeller” śpiewałby skoczne piosenki o gazowaniu w Auschwitz? – pytają sygnatariusze listu."

http://prawy.pl/53748-banderowska-propaganda-w-tvp-chca-usuniecia-dawida-wildsteina/
To tyle w sprawie jego banderyzmu bo w/w cytat broni się sam, tak uważam.
O co chodzi jednak z tym "upamiętnianiem prawdy"
Od czego mamy google? Wbijam i co mi wychodzi?
Chodzi o projekt "Warszawa miasto dwóch powstań" To projekt dawidka sprzed 4 lat, żeby była jasność z lipca 2013 roku, rok później w 2014 rzucił się z flaszką na polskiego narodowca i jego żonę. To było po Marszu Niepodległości w którym zresztą nie brał udziału bo?
Bo szły w nim rodziny polskie, bo uważa je za zagrożenie? Bo hasła mu się nie podobały?
To jest oczywiście jego prywatna sprawa. Natomiast prywatną sprawą nie jest odznaczanie takiego człowieka srebrnym krzyżem zasługi!
Wróćmy jednak do projektu żydka dawidka "Warszawa miasto dwóch powstań"
Że jak? że te dwa powstania były wszystkim co w Warszawie się stało?
cyt:
". Do walki stanęło 1000-1500 bojowników z Żydowskiej Organizacji Bojowej (ŻOB) i Żydowskiego Związku Wojskowego (ŻZW), którzy mogli liczyć na pomoc kilkudziesięciu tysięcy cywilnych Żydów. Pomoc wojskową w postaci wyposażenia otrzymali od Polskiego Państwa Podziemnego oraz Gwardii Ludowej. 
"Straty niemieckie wyniosły 86 zabitych i 420 rannych według prasy podziemnej, a 16 zabitych i 90 rannych według raportu Stroopa te dane prawdopodobnie są zaniżone. Straty powstańców według raportu Stroopa to co najmniej 56 065 zabitych lub schwytanych, w tym cywilna ludność getta
. "
http://historykon.pl/19-kwietnia-1943-roku-wybuchlo-powstanie-w-getcie-warszawskim/
Otóż chodzi o to, że getto było w przededniu likwidacji i wybuchło w kwietniu 1943 roku. Powstanie warszawskie wybuchło półtora roku później i wcale nie było skazane na zagładę, tak uważam.
Po drugiej stronie Wisły był front sowiecki.
cyt:
"Powstanie planowane początkowo na kilka dni zakończyło się 2 października 1944 r.
Poległo w nim ok. 18 tys. powstańców, 25 tys. zostało rannych. Poległo lub zaginęło również około 2,3 tys. żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego gen. Zygmunta Berlinga, którzy usiłowali pomóc walczącej stolicy. Straty wśród ludności cywilnej były ogromne i wynosiły ok. 180 tys. zabitych.

Po kapitulacji pozostałych  mieszkańców Warszawy, ok. 500 tys., wypędzono z miasta, które po powstaniu zostało niemal całkowicie zniszczone. (PAP)
http://dzieje.pl/aktualnosci/powstanie-warszawskie-1944
Wnioskowanie i pomysły o wspólne obchody obu powstań razem uważam za złodziejstwo w sprawie naszej wielkiej ale strasznej historii.
W lipcu Dawid Wildstein został odwołany ze stanowiska kierownika publicystyki TAI w TVP Info tyle, że w tej redakcji pozostaje do dzisiaj. Fakt odwołania jest niewątpliwym sukcesem środowisk kresowych w naszym kraju,którzy udowodnili mu banderowskie poglądy. Prawda jest jednak bolesna bo skoro w lipcu został słusznie wykopany (brawo panie Kurski!) to jak to możliwe, że miesiąc potem zostaje odznaczony przez "naszego" prezydenta?
Mogę zrozumieć, że był bardzo zniesmaczony brakiem wizyty amerykańskiego prezydenta D. Trumpa pod pomnikiem powstańców Getta Warszawskiego. Przypomnijmy, że żydzi byli tym zbulwersowani. Rabin Schudrich był tym również bardzo zniesmaczony.To zniesmaczenie wynika z tego, że obaj są żydami i ja to rozumiem. Tyle, że może amerykański prezydent zdawał sobie sprawę, że przemawia do Polaków?
Przemawiając zdawał sobie również sprawę z różnic obu powstań? Chyba tak bo znając szczegóły obrony Alei Jerozolimskich niemożliwe aby nie zdawał sobie sprawy z wagi obu powstań.
Po raz pierwszy od 25 lat amerykański prezydent nie pojechał pod pomnik Powstańców Getta.
Przypomnijmy sobie również, że jeszcze do niedawna Powstanie Warszawskie kojarzono na całm świecie jako powstanie właśnie w getcie warszawskim i ja nie przypominam sobie aby środowiska żydowskie cokolwiek robiły w sprawie odkłamania historii...
Teraz kiedy już od paru lat historia się zmienia nagle okazuje się, że te dwa powstania muszą być "siostrzane" bo wg Wildsteina:
cyt:
Tymczasem Warszawa jest zrozumiała tylko wtedy, gdy pamięta się o obu tych powstaniach. Warszawa jest dzieckiem, nawet w wymiarze infrastruktury, obu tych powstań – dodał Wildstein
.............................
 Jesteśmy szczęśliwi nie tylko z orderu, ale też z tego powodu, że ten projekt przyniósł efekty. Faktycznie ten sposób opowieści o Warszawie przedostał się do publicystyki, a nawet do obchodów i wypowiedzi najważniejszych osób w państwie – stwierdził Dawid Wildstein."

https://www.tvp.info/33420295/odznaczenia-w-rocznice-powstania-wsrod-uhonorowanych-dawid-wildstein
O powstaniu można mieć różne opinie, że było głupie, niepotrzebne itd itp. ... ale tego, że zapisało się w polskiej historii jako wyraz wręcz genetycznej miłości Polaków do wolności i bohaterstwa nikt nie podważa i niech nikt nie waży się odbierać mu tego charakteru!!
 Dla przypomnienia i ostudzenia marzeń D.Wildsteina mogę napisać jedynie, że "najważniejsze osoby w państwie" mogą się zmienić po kolejnych wyborach. Warto o tym pamiętać ...

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.3 (głosów:15)

Komentarze

Według żydowskiej hagady Polska - Polin to miejsce w którym odpoczniesz (ks. prof. W. Chrostowski "Polska Kościół Żydzi") . Z polskiego punktu widzenia wcale nie musi być w tym coś złego . Polacy także bywają emigrantami w UK , USA ,Niemczech itd. . Problem pojawia się ,gdy gość zaczyna wczuwać się w rolę gospodarza. Proszę zwrócić uwagę ,że nawet w tak "postępowych" USA ,z partii demokratycznej (czyli lewicowej "turbotolerancyjnej" ) prof. Brzeziński zawsze określał się jako Amerykanin polskiego pochodzenia ,chyba gdyby twierdził inaczej to nie miałby czego szukać w okolicach ichniej klasy politycznej .

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1546516

W rolę gospodarza?

Napiszę tak... nic nie mam do żydów. Są w naszym kraju od setek lat i niektórzy z nich zapisali się pięknie w naszej historii.

Uważam, że ci żydzi mają prawo czuć się gospodarzami. Problem zaczyna się wtedy, kiedy działają na szkodę Polski, tak uważam...

Pytanie brzmi, czy pomowanie i odznaczanie takich ludzi przez preydenta Najjaśniejszej Rzeczpospolitej jest w porządku?

Uważam, że nie.

 

Pozdrawiam :)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Astra - Anna Słupianek

#1546519

Kto ją ponosi . Naturalne wspólnoty rodzina , naród . Inżynieria społeczna ,manipulacje . W tym konkretnym przypadku ,to szczerze mówiąc nie mam zdania .A kto szkodzi ,a kto działa na rzecz ,to niestety sprawa subiektywna ,trudna do "uogólnienia" . Natomiast ,gdy słyszy się jak red. Michnik mówi ,że "Kaczyński podp**ł mu Polskę" ,to !!!???!!! . Nie dość ,że zapędy gospodarskie ,to jeszcze właścicielskie :-) . Dlatego także odżegnując się od antysemityzmu (chociaż właściwie każdy kto nie pieje z filosemickim zachwytem taką łatkę otrzymuje) jestem za semitorealizmem .

Także Pozdrawiam :)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1546529

...a kto działa na rzecz - to nie jest sprawa trudna ani subiektywna. Na tym polega właśnie odpowiedzialność aby umieć rozróżnić co jest dobre a co złe i podjąć odważną decyzję. W tym przypadku PAD działa wyraźnie na szkodę Polski. Myślę, że ma kłopoty z rozróżnianiem co jest dobre a co złe, a więc z moralnością. Niestety nie tylko on. Niektórzy Polacy i NP również. Polecam wpis miarki o zdradzie. Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1546530

... to każdy ma swoje zdanie ,a już w szczególności ,gdy to go osobiście dotyka . A i tak można się pomylić . Natomiast działanie na szkodę kraju , narodu , państwa itd. To zdaje się poza skrajnymi przypadkami trudne do "rozeznania" :-)
Natomiast co do prezydenta Dudy ,to także może wchodzić w grę "czynnik temporalny" . Jeśli wraz z manewrami "Zapad-17" nastąpi wkroczenie wyzwolicieli ze wschodu ,to przepychanki przy nominacjach generalskich mogą być zapamiętane wręcz jako dywersja, po mimo dobrych i czystych intencji ,jeśli takowe temu przyświecają . W przypadku jeśli atak nie nastąpi ,a w wyniku sporu "utrze" się jakieś lepsze rozwiązanie ,to może to zostać zapisane "na plus". A czego dotyczy istota konfliktu ,to także nie łatwo odgadnąć . Jak mawiał pewien lekarz onkolog "jest ryzyko jest zabawa" :-)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1546532

stale widać, jak nie masz nic do żydów, już nie wspominając jak swym komentem zaprzeczasz twierdzeniom we wpisie.taka obłuda jest jeszcze gorsza.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1546537

...ten kradnie Polskę. Sprawa oczywista.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1546531

Naszą sprawą jest mówić i pisać o tym bo nikt tego za nas nie zrobi...

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Astra - Anna Słupianek

#1546599

walnięty tekst, jak zwykle.

cytat "dawidka"- zapowiedzią nienawiści? co kto chce zobaczyć...

dalej leci twierdzenie, że ma sie za żyda a nie Polaka. sama "patria" (Boże, co za zryty nick) tak twierdzi, znana z oceniania polskości i wykluczania. naziolstwo małych hitlerków. hurrapatriotycznie każdy moment historii Polski ma za imponujący, powolując się na przodków a wykluczając p. Wildsteina. taak... nie wnikajmy, kto to mówi i czym się zajmuje :)

przeraziła i zezlościła się zarazem bidulka za odznaczenie "nerwowego zyda", "banderowca uważającego się za zyda"; wiadomo, spiseq- żona prezydenta. znów naziolstwo z pogardą się leje i złość na normalny świat.

dalej nawet upamietnianie dwóch powstań w Warszawie przez "żydka dawidka" (sic!) przeszkadza, bo byli tam żydzi.
oznaka zagłady całej narodowośći, polskich obywateli, walka o godną śmierć- przeszkadza. mimo, że stanowisko władz podziemnych oraz narodowców było jasne. Oczywiste jest też jego znaczenie ale i to nie w smak.

cały tok logiczny jest niczym innym, jak pozbieraniem wypowiedzi, które w chorym umysle mają kompromitować daną osobę za jej zydostwo, banderyzm i antypolskość. cokolwiek- nawet w temacie biblijnego Abrahama.

skąd tacy sie biorą?

i dlaczego portal toleruje nazioli, jawnie prezentujących swoją pogardę dla "żydków"?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1546536

Od Pana Ruszkiewicza i Pani Patri to się lepiej odwal.'
Po takie wszy jak ty kiedyś przyjdziemy, tupniemy nogą i będziecie sp...ć jak szczury.
Zanotuj sobie to w swoim chazarskim rozumku.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

SpiritoLibero

#1546603

Myślę, że właściwszym określeniem jest : nazi-bolszewizm !

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0


#1546610

pewnie.

i w tle każdy przeciwny rosyjskiej agresji będzie dla takich żydkiem czy banderowcem.

do tego wzorcem dla Astry są J. Piłsudski i Jan Paweł II (choć bywały jeszcze większe kontrasty w jej tekstach). przejmuje retorykę prezesa Ruszkiewicza. nie ma to jak w tym szukać patriotycznych zasług. a Polsce antysemityzmu nie ma, jak to się tacy potem oburzają na kolejny spisek, może i nie ma ale jest garstka nazibolszewickich szurów

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1546659

To nieubłagany wróg Polski.

I nie ma znaczenia czy to żyd, szwab, kacap, banderowiec, wróg to wróg i trzeba z tym walczyć. 

A wszystkie te nacje które wymieniłem, dążą by Polska znikła z map świata i Europy.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1546608

//wróg to wróg i trzeba z tym walczyć. /

Dokładnie!
Masz tu już jednego do utylizacji - żydobanderowski pachołek kontrk.
Nie wiem kto jest bardziej szkodliwy, kontrik czy świniazgdyni?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

SpiritoLibero

#1546611

Pisząc te słowa zastanowiłeś się nad SOBĄ ?!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3


#1546612