Perła współpracy polsko- niemieckiej

Obrazek użytkownika pacyna
Kraj

       Oto ustami Beaty Szydło i bankstera- wicepremiera Mateusza Morawieckiego odtrąbiono kolejny sukces rządu, jakim ma być otwarcie w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej nowej fabryki koncernu Daimler. Niemcy mają w nową fabrykę zainwestować 500 milionów Euro, będą nowe miejsca pracy, rząd może się pochwalić kolejnym sukcesem na drodze do "reindustrializacji", jednak pewnym zgrzytem w tym wszystkim jest fakt, iż niemiecki koncern otrzyma wsparcie z budżetu państwa, które "nie powinno przekroczyć 18.75 miliona Euro". 

       Wicemarszałek Sejmu z ramienia Kukiz15- Stanisław Tyszka - wystosował do Mateusza Morawieckiego interpelację w tej sprawie, pytając o to, czy pomoc rządowa będzie się opierać na zwolnieniu Daimlera z obowiązku płacenia podatku CIT, czy wsparcie bedzie również dotyczyć wypłacania Niemcom grantów rządowych na zatrudnienie, inwestycje, czy niemiecki koncern uzyska także zwolnienie z podatku od nieruchomości? Jeśli tak, to dojdzie do sytuacji, w której państwo płacąc Niemcom za zatrudnianie Polaków doprowadzi do tego, że Daimler będzie opłacał pracowników ich własnymi pieniędzmi, które rząd pani Szydło wcześniej tym ludziom zabrał w formie danin i podatków! Czyste kuriozum i obłęd godne socjalistycznej gospodarki społecznej. Hitler i Goebbels biją brawo w piekle. Sami na to nigdy nie wpadli! 

       Oczywiście od takich inwestycji godnych Gomułki czy Gierka PKB nam wzrośnie, dzięki czemu rząd będzie mógł się pochwalić "lepszą relacją długu do produktu krajowego brutto", ( może nawet będziemy dajmy na to ósmą gospodarką świata patrząc na poziom PKB!) jednak taka pomoc publiczna udzielana jednym kosztem drugich w rzeczywistości będzie miała negatywne skutki. Całą sprawą powinno się zająć CBA, gdyż zachodzi tutaj podejrzenie nadużycia stanowiska i umożliwienia osiągnięcia dodatkowych korzyści prywatnemu koncernowi przez najwyższe władze w państwie. Jest to kolejne kuriozum typowe dla gospodarki socjalistycznej, gdy to najwyższe władze państwa korumpują kapitał zagraniczny, aby ten zechciał zainwestować w Polsce. Trzeba te koncerny zwalniać z podatków i płacić im za zatrudnianie ludzi, bo w przeciwnym razie zainwestują swoje pieniądze tam, gdzie podatki są niskie, przepisy proste i jasne i nikt nie musi do całego przedsięwzięcia dopłacać. Z jednej strony ta sama władza zaostrza kary za oszustwa podatkowe, by z drugiej lekką ręką zwalniać z tych podatków wybrane przez siebie podmioty! Z jednej strony tworzy gigantyczną ilość przepisów i nakłada coraz to nowe podatki i daniny lub podnosi istniejące, z drugiej zwalnia z płacenia wybranych przez siebie uczestników rynku. 

      Cała sytuacja ma jeszcze jedno oblicze. Oto kolejny raz mamy dowód na to, że kapitał jednak nie ma ojczyzny i lokuje się tam, gdzie jest mu dobrze i może się pomnażać. Biorąc pod uwagę obecne relacje na linii Warszawa- Berlin, Niemcy powinni być ostatnimi chętnymi do inwestowania w Polsce. Jak jednak widać na załączonym obrazku, Niemcy chętnie w Polsce inwestują i jeśli władza nadal będzie stosować podwójne czy nawet potrójne standarty w traktowaniu przedsiębiorców, to należy spodziewać się kolejnych "inwestycji", nie tylko niemieckich. W końcu jeśli dają, to bierz, a gdy biją, to uciekaj. U nas na razie dają. Na lewo i prawo.  

        

 

 

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.1 (głosów:16)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522371

Tak to niestety wygląda. Ja bym osobiście wolał aby te pieniądze zostały w kieszeniach podatników.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

              

#1522372

A główne działania rządu skupiają się na "uszczelnieniu systemu podatkowego" swoim rodakom... I tak właśnie "uszczelnia" nas kolejna ekipa...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1522374

Oni nas tak "uszczelnią", że nawet świnki skarbonki będą opodatkowane.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

              

#1522375

Nazwą to praniem brudnych pieniędzy :). Mam oczywiście na myśli oszczędzanie w śwince :).

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6
#1522378

Tocqueville pisał, że nawet najbardziej liberalny rząd jest zdolny do najgorszych uczynków, gdy zabraknie mu pieniędzy. Ten rząd nie ma nic wspólnego z liberalizmem, reszta się jednak zgadza.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

              

#1522381

...już nie trzeba na roboty wyjeżdzać wgłąb Niemiec, niemieckie obozy pracy trafiły do Polski i dzięki "dobrej zmianie"...oczywiście wszystkie korporacje grasujące w Polsce mają zawsze "pod górkę", więc musza korzystać z pomocy miejscowych...a przecież rząd nie ma swoich pieniędzy, te pieniądze są nasze...pozostaje tylko nabór na kapo (dyrekcję) wśród miejscowego polactwa...k*rwa mać!!!

 

poza tym zaczynam podejrzewać, że w kwesti włażenia Niemcom do dupy bez wazeliny PiS skutecznie przebija Platformę...pozdr

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7

http://trybeus.blogspot.com/

#1522420

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

bym zbytnio nie liczył. Dolny Śląsk to bastion Ukro - banderowców. Część przesiedlona w ramach akcji Wisła a część przyjechała na skradzionych Polakom na kresach tożsamościach. Oni są pierwsi w kolejce.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522421

...że to dysktrykt typowo opanowany przez Niemców...czyżbyś sugerował, ze kapo będzie jeszcze tańsze niż zakładano?:))) w ramach ideologii rezania gojów?...100 % satysfakcji?:))

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

http://trybeus.blogspot.com/

#1522423

Trybeusie, w takich firmach dyrekcja przyjeżdża z zewnątrz i jest wymieniana co jakieś 3 lata. Natomiast jeśli chodzi o wazeliniarstwo, to myślę, że jest jeszcze gorzej. Podstawowym celem działalności gospodarczej powinien być zysk. Natomiast podany przykład pokazuje, że Szydło, Kaczyński czy Morawiecki za podstawowy cel uznają samą produkcję. To jest właśnie ta gospodarka społeczna, gdzie państwo zabiera ludziom pieniądze, by dać je przedsiębiorcom, aby ci nie likwidowali, bądź tworzyli te miejsca pracy. Istny obłęd. Szczególnie, że te pieniądze zawsze trafiają do gigantów. Przez to małe firmy nie są w stanie się rozwijać, konkurować... Jest to powrót do epoki wczesnego Gierka. Ze wszystkimi konsekwencjami, które nadejdą.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

              

#1522428

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1522507

Russian inventor

develops ecological automotive wheel technology

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1522774