Zestaw newsów do analizy – Kaczyński kontra diaspora i podział dzielnicowy.

Obrazek użytkownika norwid
Kraj

Jako że jestem straszny lenieniuch niniejszym wrzucam linki które same w sobie tłumaczą ciąg przyczynowo-skutkowy politycznej batalii cywilizacji zachodniej i żydowskiej.

1.

Ważne! Prezes Kaczyński zapewnia: Władza PiS gwarantuje, że Polska nie będzie płaciła za niemieckie zbrodnie II wojny światowej.

Chcemy Europy, w której Polska nie będzie wykonywała niczyich poleceń, będzie krajem samodzielnym, nie będzie niczyim klientem i będzie mogła realizować własne interesy, oczywiście we współpracy z innymi - oświadczył w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

]]>https://wpolityce.pl/polityka/447227-kaczynski-nie-zaplacimy-za-niemieck...]]>


 

2.


 

Wiceszefowa MSZ Izraela: Uwagi Morawieckiego są antysemickie i nieakceptowalne
"Uwagi polskiego premiera Mateusza Morawieckiego są antysemickie i nieakceptowalne" - powiedziała wiceminister spraw zagranicznych Izraela Cippi Chotoweli w rozmowie z izraelską telewizją Channel 13 News. W ten sposób odniosła się do wypowiedzi Morawieckiego o tym, że "gdyby zostałby zamieniony kat i ofiara, to byłoby to pośmiertnym zwycięstwem Hitlera".
]]>https://fakty.interia.pl/swiat/news-wiceszefowa-msz-izraela-uwagi-morawi...]]>

 

3.

 

TYLKO U NAS. Brzeski: Plan Kramka i projekt "Wielkiej Obywatelskiej Polski" to podstawowe dokumenty ws. rozmontowywania Polski

 

Panowie Kisilowski i Lisiewicz i ich działanie, to modelowy przykład działania agentury wpływu - podkreśla w rozmowie z portalem wPolityce.pl dr Rafał Brzeski, specjalista w zakresie wojny informacyjnej.

Brzeski wskazuje na kilka elementów, które świadczą o tym, że plan „Wielkiej Obywatelskiej Polski”, to działanie agentury wpływu.

 

Po pierwsze obaj panowie nie biorą za nic odpowiedzialności i nic nie ryzykują. Oni tylko doradzają i zawsze mogą powiedzieć, że się pomylili. Po drugie pamiętajmy, że agentów wpływu szuka się wśród doradców, a nie wśród polityków. Po trzecie to, co możemy przeczytać w ujawnionym planie jest korzystne dla jednego, a nawet dwóch państw ościennych i nie myślę tutaj o Litwie i Słowacji

 

]]>https://wpolityce.pl/polityka/449403-tylko-u-nas-brzeski-o-planie-opozyc...]]>

 

4.

 

Współtwórca „Zdecentralizowanej Rzeczpospolitej” broni projektu! Prof. Dudek: To nie jest rozbicie dzielnicowe. Żenująca analogia

Decentralizacja Polski i oddanie większej władzy samorządom to nie jest rozbicie dzielnicowe – stwierdził w piątek w Gdyni podczas Konwentu Marszałków Województw RP prof. Antoni Dudek, współtwórca projektu Karty Wojewódzkiej powstałej w ramach inicjatywy pn. Zdecentralizowana Rzeczpospolita.

 

Dudek zapewnił, że proponowane zmiany są zgodne z konstytucją i nie doprowadzą do „rozpadu państwa”.

 

Wojciuk podkreśliła, że według Karty Wojewódzkiej po procesie decentralizacji w rękach władzy państwowej pozostałyby takie strategiczne dziedziny jak bezpieczeństwo, polityka zagraniczna, nauka, ubezpieczenia zdrowotne i emerytalne.

 

To jest idea długofalowa, na dekady dla Polski, jak my Polacy różniąc się możemy żyć w jednym państwie, wspólnie pracować na jego rzecz, a nie zwalczać się nawzajem

 

— zaznaczyła.

 

Dodała, że jedną z propozycji byłaby decentralizacja finansowa czyli przekazanie samorządom pieniędzy z podatków „oczywiście przy zachowaniu mechanizmów solidarnościowych dla mniej zamożnych regionów”.

 

]]>https://wpolityce.pl/polityka/450086-prof-dudek-broni-decentralizacji-to...]]>

 

Komentarz norwida:

 

Zgodnie ze słowami Kaczyńskiego – Polska za niemieckie zbrodnie nie zapłaci i basta! Zatem za niemieckie zbrodnie zapłaci Wielkopolska, Małopolska, Mazowsze, Śląsk, itd.

Echem odbija się to co napisałem w art. „Jakiego cud nad Wisłą”. Skoro PIS nie chce przeprowadzić zmian w kontroli skarbowej, tak aby podmioty były rozliczane tam gdzie prowadzą działalność to ten obecny patologiczny mechanizm bogacenia Warszawy kosztem innych miast i regionów wykorzysta z premedytacją diaspora zawiązując nieformalny układ ze sPOKO.

 

Tak tak panie Jarosławie, nie ma niezwyciężonych, są tylko źle trafieni.

 

 

 


 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (2 głosy)