Urocze zdjęcie według prezydenta Dudy

Obrazek użytkownika norwid
Świat

 

Pan Prezydent Andrzej Duda skomentował zdjęcie ze spotkania w Konstantynopolu - urocze. Recep Tayyip Erdogan, Władimir Putin, Emmanuel Macron i Angela Merkel trzymając się za ręce pokazują światu euroazjatycką jedność. Prowadzone rozmowy w Stambule dotyczyły wojny w Syrii. (1)

 

Jak podało Polskie Radio 05.02.2015 a więc niemal 3 lata przed spotkaniem prezydentów Turcji, Rosji, Niemiec i Francji tamtego właśnie dnia rozpoczęła się konferencja bezpieczeństwa w Monachium. Udział w niej wzięło 26 szefów państw oraz Ministrowie Obrony z blisko 60 krajów. Tematem przewodnim tamtego spotkania była wojna na Ukrainie. Jak podaje Wojciech Szymański korespondent Polskiego Radia na konferencji pojawił się nie tylko prezydent Ukrainy ale również wiceprezydent USA John Biden, szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel wraz z prezydentem Francji Franciszkiem Hollande. Tandem francusko-niemiecki rozpoczął wówczas ofensywę dyplomatyczną w sprawie Ukrainy.

Tą wielką konferencję bezpieczeństwa dr. Jacek Bartosiak skwitował stwierdzeniem: „mamy do czynienia z nowym ładem międzynarodowym bo nie ma powrotu do status quo dotyczącego granic Ukrainy... Rozsypał się nam porządek (światowy) a Polska jest blisko epicentrum kwestii o którą ten porządek się rozpadł.”(2)

 

Tutaj należy od razu przypomnieć dlaczego Ukraina przekazała swoje arsenały atomowe Rosji – otóż otrzymała ona gwarancje integralności terytorialnej ze strony USA i Rosji. Beneficjent tej umowy międzynarodowej, Rosja, nie miał problemu z inkorporacją Krymu czyli części państwa ukraińskiego do swojego, „odwiecznie rosyjskiego” terytorium. Złamanie jednej umowy międzynarodowej która nie wzbudziła większych międzynarodowych protestów pociągnęła za sobą kolejne. Wojna „domowa” w tzw. Małorosji a więc w przemysłowych okręgach ukraińskich Doniecka i Ługańska to kolejna odsłona ruskiej sprawiedliwości dziejowej. Zrozumiały powód – pomoc rosyjskojęzycznej ludności Ukrainy doprowadził do regularnej wojny nieregularnych żołnierzy rosyjskich z armia ukraińską. Ale i to wydarzenie nie miało wpływu na biznesy jakie robią i chcą robić a Rosją Niemcy, Francuzi czy Włosi. Dlatego też prezydent Rosji nie przejmując się innym porozumieniem międzynarodowym postanowił rozbudować bazę wojenną w Królewcu tzw. obwodu kaliningradzkiego. Rozbudowano tam wojska rakietowe i wyposażono je w rakiety o zasięgu 700km zdolne razić cele na całym terytorium Polski. Cel jest jednoznaczny – odgrodzić terytorium Rzeczypospolitej od ewentualnej pomocy wojskowej NATO. Taki system zwany również A2AD tworzy bąbel strategiczny blokując dotarcie floty USA do polskich portów.

Dopiero to wydarzenie uzmysłowiło USA że z Rosją istnieje tylko jedna forma dyplomacji – z pozycji siły. Jak podaje w swojej analizie Justyna Gotkowska i Andrzej Wilk dnia 24.10.2018 Amerykanie wychodzą z traktatu INF z Rosją. (3) Układu o całkowitej likwidacji pocisków balistycznych i rakietowych pośredniego zasięgu (od 500 km do 5,5 tys. km), zawartego z Rosją w 1987 roku narusza właśnie modernizacja uzbrojenia bazy w Kaliningradzie. (4)

 

Wracając do konferencji w Monachium 2015, bardzo trafnie zauważył dr. Dominik Smyrgała że: „... w rocznice Jałty Merkel z Hollandem jadą do Putina zrobić Ukrainie Monachium.. powrót do koncertu mocarstw i myślenia w kategoriach XIXwiecznych... może znowu (Putin) zrobi Merkel jakiś numer z wielkim czarnym psem który wtargnie na sale po to aby ją przestraszyć”(5). Pan doktor stwierdza że rzeczywistość polityczna jest brutalna i elity zachodniej Europy nie potrafią się w niej odnaleźć. Dość infantylne zachowania Francji i Niemiec tłumaczy dr Bartosiak w te słowy: „Zachodnia Europa jest kuszona propozycjami rosyjskimi, propozycja stworzenia wspólnego euroazjatyckiego rynku jest kusząca i przywódcy zachodnioeuropejscy mogą lewarować swoją pozycje w negocjacjach z Amerykanami o strefie handlu na Atlantyku, a nie są zdani tylko na Stany Zjednoczone.” Tą kwestię ponownie ubiera w historyczną paralele doktor Smyrgała: „Dla mnie najbardziej uderzające jest to że jest to powrót do starych sowieckich rozgrywek służb specjalnych od lat 1920tych. Ostatnim wcieleniem była propozycja Gorbaczowa przed rozpadem Związku Radzieckiego do stworzenia Wspólnego Domu Europy w celu rozbicia więzi transatlantyckich... Ta gra na to że jest to wspólna przestrzeń to od dawna jest ćwiczona przez sowieckie służby specjalne, teraz rosyjskie wspierane mechanizmem dezinformacji i propagandy. To nie jest nic nowego, dlatego jak Angela Merkel powiedziała że ona oferuje strefę wolnego handlu Rosji w zamian za pokój na Ukrainie to mnie to osobiście powaliło. To jest wpisywanie się w plany Bianki, Jasieniewa od lat osiemdziesięciu.

Na kolejną informację jaka padła w studyjnej dyskusji Polskiego Radia o rosnącej potędze Chin i olbrzymiej wymianie handlowej Niemcy-Chiny dr. Smyrgała zareagował jeszcze brutalniej niż poprzednio.

 

Gdzie w tej rozgrywce jest miejsce Ukrainy?

Jest przedmiotem handlu między zachodem a Rosją. Dla Ukrainy minister Steinmeier .. na protesty dziennikarzy że jest to nowe Monachium powiedział że „nie straszcie że jest to nowe Monachium, myślcie o tym co będzie jak wybuchnie nowa wojna światowa”. Mnie to tak tknęło że tą wypowiedź gdzieś słyszałem i potem się okazało że minister Chamberlain tuż po Monachium (1938) jak mu Churchill zrobił zarzuty że to jest złe powiedział: „dlaczego mieliśmy dla obcego kraju o którym nic nie wiemy znowu kopać okopy i szykować maski gazowe?” wtedy mu Churchill odpowiedział pamiętne słowa o tym że „ mogliście wybrać hańbę lub wojnę, wybraliście hańbę a wojnę i tak będziecie mieli”. Steinmeier de facto mówiąc że tak nie jest potwierdził w 100 procentach że tak jest(6).

Dostawy broni dla Ukrainy

Ja myślę że niestety żyjemy w takim momencie w którym istnieje potrzeba całkowitego przekształcenia koncepcji bezpieczeństwa Polski wszelkiej polityki zagranicznej i tak dalej ponieważ widać że to co do tej pory było przyjmowane jako pewnik pewnikiem nie jest i nie będzie... Jeżeli dziś Ukraina stanie się kartą przetargową to jaką mamy pewność ze za chwilę nie będą kraje Europy środkowej kartą przetargową?.. Ja bym radził spojrzeć na historię regionu czy w ogóle Polski i zadać sobie pytanie czy nie powtórzy nam się to za jakiś czas. Moim zdaniem była Czechosłowacja była Polska(1938-39) a teraz Ukraina a potem Polska.(7)

Biorąc pod uwagę taki czarny scenariusz jak można zapobiec?

Potrzebne jest całkowite przewartościowanie polityki. Moim zdaniem to jest taki moment że musimy zacząć myśleć w pewnych kwestiach o jednostronnej polityce zagranicznej nie zobowiązując się przynajmniej unijnymi jakimiś prawami, Niemcy to robią Francja też. (8)

 

Dlaczego przytaczam tak obszernie dyskusję geopolityków w radiowym studio. Otóż program Polskiego Radia był wyemitowany ponad pół roku przed wyborczymi zmianami dającymi władzę Zjednoczonej Prawicy. Ta z kolei dokonuje radykalnej reorientacji w polityce szczególnie zagranicznej zgodnie zresztą z sugestiami dr. Dominika Smyrgały. Koncert mocarstw niechybnie prowadzi do zniszczenia integralności terytorialnej Polski. Jest to bowiem w pierwszej kolejności w interesie Niemiec a następnie w interesie Rosji która tym sposobem zabezpiecza swoją zachodnia flankę. Demilitaryzacja Polski konsekwentnie realizowana przez Pruską Ofensywę (PO), redukcja liczebności Wojska Polskiego, realizacja drogich i nieefektywnych programów modernizacji armii to była codzienność do jesiennych wyborów 2015roku. Dziś natomiast po kluczowym szczycie NATO w Warszawie(2016) minister MON Błaszczak przedstawia w Waszyngtonie studium wykonalności budowy „Fort TRUMP”(9). Wszystko to mocno niepokoi Berlin, Moskwę, Paryż i jak się okazuje również Stambuł. Berlin próbował wielu metod na przesilenie polityczne w Polsce. Sejmowe kolędowanie posłanki Muchy - „Znowu w puczu nam nie wyszło”, medialne prowokacje TVNu, ordynarna antypisowska agitka w niemieckiej polskojęzycznej prasie miały przekonać polskiego wyborcę do wotum nieufności wobec władz RP. Wszystko spaliło na panewce. Równolegle z działaniami systemowymi Berlina swoją dywersyjną robotę na terytorium RP realizuje Moskwa. Stosując techniki wojny hybrydowej, wojny informacyjnej przejmuje ona upadające portale internetowe, suportuje sfrustrowanych blogerów finansową gratyfikacją za promocję wiadomości ze „sputnika”. Tym sposobem stara się urwać część prawicowego elektoratu, zniechęcić ich do wyborów. Uważam te techniki operacyjne za wyjątkowo skuteczne ponieważ rozrywają one więzi społeczne polskiej prawicy. Podobnie jak Tomasz Gross niedoceniony przez polską kulturę został doceniony przez przedsiębiorstwo holokaust za ataki na Polskę. Tak też wielu polskich blogerów ciętego pióra ostro atakuje polską politykę zapewne wyłącznie za ruble transferowe. Rosja zwyczajnie wykorzystała mechanizm odrzucenia jaki w każdym społeczeństwie jest.

 

Koncert Mocarstw, współczesna koncepcja Moskwy daje Rosji pozycję lidera. Największe terytorium na świecie, dysponowanie bronią atomową i licznymi środkami przenoszenia – to atuty Rosji. Turcja dysponuje drugą największą armią lądową NATO w Europie. Poza tym znajduje się na kluczowej cieśninie spinającej zaludnione tereny Europy i Azji. Niemcy dysponują technologią i olbrzymią przewagą gospodarczą nad krajami Unii Europejskiej której są politycznym liderem. Francja posiada jako stały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ prawo weta dowolnej rezolucji wymierzonej w projekty wykluczające Francję. Dysponuje ona również bronią atomową i z tego też powodu nie mogła zostać pominięta w „Koncercie Mocarstw”.

 

Urocza fotografia jak ją określił prezydent Duda mówi więcej o brexicie niż angielskie głosowanie o wystąpieniu z Unii Europejskiej. Teraz wiadomo że sojusznik USA jakim jest Wielka Brytania nie ma co szukać w Koncercie Mocarstw. Do koncertu zostaną zaproszeni jeszcze tenorzy z KPCh (Komunistycznej Partii Chin), Indii i USA. Dla Polski miejsca brak. Właśnie dlatego będąc w strefie zgniotu musimy uczepić się amerykańskiego sojuszu jak rzep psiego ogona aby ocalić naszą niepodległość i integralność terytorialną.

 

Zupełnie inną sprawą jest kwestia syryjska. Prezydenci Turcji, Rosji, Francji i Niemiec spotykają się nie z powodu wojny w Syrii ale z powodu południowego sąsiada Syrii – Izraela. Kraj ten posiada bowiem kluczowe wpływy polityczne, gospodarcze i medialne w USA. Łaskotanie brzytwą tak Tel a'vivu jak i Jerozolimy po przyrodzeniu objawia się jękiem rozpaczy w Nowym Jorku i Waszyngtonie. O to właśnie chodzi w koncercie mocarstw. Będą grali sobie „odę do radości” Beethovena a jak nie to utną jajca Ameryce. Putin trzyma brzytwę w Syrii.

 

ps. W artykule napisałem zdanie "..jak się okazuje również Stambuł.  Kwestia kurdyjska jest główną przyczyną konferencji właśnie w Stambule. Polska nie jest żadną miarą w orbicie wpływów tureckich natomiast rodzą się zobowiązania - proszę to brać pod uwagę w ewentualnym komentarzu.

1 https://wpolityce.pl/swiat/418644-trafnie-duda-jednym-slowem-o-zdjeciu-merkel-z-putinem

2 https://www.youtube.com/watch?v=tG6vZirI6LQ (2minuta)

3 https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/analizy/2018-10-23/usa-wychodza-z-traktatu-inf

4 https://wiadomosci.wp.pl/obwod-kaliningradzki-baza-rakietowa-rosji-6061686903026817g/6 ; https://www.defence24.pl/iskandery-z-kaliningradu-celuja-w-redzikowo

5 https://www.youtube.com/watch?v=tG6vZirI6LQ (4minuta)

6 https://www.youtube.com/watch?v=tG6vZirI6LQ (12minuta)

7 https://www.youtube.com/watch?v=tG6vZirI6LQ (14.30minuta)

8 https://www.youtube.com/watch?v=tG6vZirI6LQ (16.00minuta)

9 https://www.rp.pl/Dyplomacja/181029289-Mariusz-Blaszczak-leci-do-USA-rozmawiac-o-Fort-Trump.html

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

Panie Prezydencie
prawidłowo taki komentarz i tak za delikatny, to są bękarty rządzące Europą.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1574303

https://wpolityce.pl/polityka/418792-wywiad-zoltaniecki-wieszali-psy-na-erdoganie-a-co-robia

Te wszystkie pretensje do nas i Węgrów o łamanie praw człowieka i praworządności są nie na temat, nie o to bowiem chodzi. Można to podsumować następująco: witamy w świecie realnej polityki. Skończył się czas idealizmu w Europie. Idealizm i wartości są tylko używane jako narzędzie realnej polityki

Ja od siebie dodam, Polskę tarzają w pierzu i smole, Kaczyńskiego i Orbana wyzywają od faszystów i nazistów a z Erdoganem trzymają się za rączki. Z uśmiechem na buzi pokazują jak ważne są dla Francji i Niemiec tak praworządność jak i demokracja. To że Turcja gwałci wszelkie normy prawa i demokracji - niema najmniejszego znaczenia. To że Polska gwałci według niemieckiego widzimisię normy prawa czy demokracji- o to już jest powód odebrania głosu na Radzie Europy. Takie standardy etyki i moralności kierują polityką Niemiec i Francji.

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

norwid

#1574306

 

Widzę już tytuły w gazetach:

Protegowany Tante Angeli wraca skruszony na szarym ośle do Tenkraju, Polacy witają go zgniłymi jajami.Merkel co by nie mówić ciągnęła go za sobą nie siedział by w Brukseli ale drogo nasz kosztowało to stanowisko..Swoją drogą to ciekawe co dla Donalda już przygotowali?

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1574308

Czekają tylko, aż mu czupryna trochę zżółknie i wylinieje.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1574318

Donaldinio to nie byle kto. Warto posłuchać Sumlińskiego z internetowej telewizji wrealu24. Akta protegowanego z tenkraju w berlińskiego archiwum są super/ściśle tajne przez poufne. Jak przyjedzie na wschód to pewnie z 4 walizami wypchanymi eurosami.. oj będzie się jeszcze z nim sporo działo.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

norwid

#1574342

Nawet kóń który mówi Romek, G, by się uśmiał.

Autorze za cienkie Bolki by wygrać z żydkami i USA, Putin Erdogan, Merkel i Makron to 2 liga, a żydki i USA to ekstraklasa.

Pytanie kogo żółtki poprą??? Bo to by dużo zmieniło i sporo namieszało.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1574314

Jak rozmawiałem ze znajomym importerem elektroniki to stwierdził wręcz że Chińczycy są jak żydzi do kwadratu.

W Chinach powstała gra szachy, za którą twórcy obcięto głowę. Powstała również gra piłka nożna. Powstała też gra GO.

To taka gierka w czarne i białe kamienie. Właśnie w tą trzecią grę grają właśnie Chińczycy ze światem. Dlatego też stwierdzam że nie będą się angażować w europejskie rozgrywki tylko poczekają aż narody Europy się wypstrykają z Ameryką. Wtedy pewnie będą "pomagać".

Co do 2 ligi koncertmistrzów mocarstw co trzymają się za rączki. Polecam artykuł prof. Pogonowskiego "walka 2 skorpionów"

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

norwid

#1574343

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1574568