Sędzia Iwulski rżnie głupa

Obrazek użytkownika norwid
Kraj

Wojna o polskie sądy

 

O skierowanie wypowiedzi posła Stanisława Piotrowicza do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej zwrócił się we wtorek do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego kierujący pracami Sądu Najwyższego prezes SN sędzia Józef Iwulski - poinformował zespół prasowy SN. (1)

 

W zeszłym tygodniu Obywatele RP (PRL) przez kilka godzin blokowali rozpoczęcie obrad KRS której celem była rekomendacja kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego. Odnosząc się do protestu Stanisław Piotrowicz powiedział dziennikarzom, że: "nie może być takiej sytuacji, by garstka niezadowolonych z utraty przywilejów blokowała prace organu konstytucyjnego". Dopytywany o jakie przywileje chodzi, odpowiedział, że chodzi także o to, żeby: "sędziowie, którzy są zwykłymi złodziejami, nie orzekali dalej".

 

P.O. prezesa SN sędzia Iwulski na te słowa zareagował w sposób następujący:

"Wobec powyższej wypowiedzi nie można pozostać biernym. Jakiekolwiek bowiem sugestie przypisujące sędziom SN popełnienie czynu zabronionego nie tylko nie znajdują żadnego uzasadnienia faktycznego, ale także godzą w dobre imię i godność wszystkich osób zasiadających w najwyższym organie władzy sądowniczej RP"
 

W odrębnych pismach - sędzia Iwulski zwraca się do Piotrowicza : "Oczekuję od pana posła publicznego sprostowania nieprawdziwych sugestii dotyczących sędziów SN". Od KRS żąda "zajęcia jednoznacznego stanowiska" w sprawie wypowiedzi Piotrowicza.

 

Czyżby komunistyczny sędzia Iwulski był debilem i nie rozumiał słowa pisanego po polsku? Czyżby obca była mu logika słowa pisanego czy semantyka wypowiedzi?

To jest wariant pesymistyczny bo zakłada że na wysokie polskie stanowiska w sądownictwie kierowane są osoby którym brak stosownych atrybutów inteligencji. Zatem wariantem optymistycznym jest stwierdzenie że P.O. prezesa SN Józef Iwulski zwyczajnie i politycznie rżnie głupa. Stosuje zatem jedną z niedozwolonych metod prowadzenia dialogu opisaną w dziele Artura Schopenhauera pt. Erystyka Dialektyczna.

 

Wyciąganie nieuprawnionych wniosków z cudzej wypowiedzi – bo o tym piszę to zwykłe chamstwo i buractwo – reprezentowane przez nadzwyczajną kastę prawniczą.

 

Jak na rżnięcie głupa przez Iwulskiego zareagował poseł Piotrowicz? Moim zdanie niepotrzebnie rozwiną swoją wypowiedź bo tym samym odbiorce traktuje jak niedorozwoja. Oto ona:

"Ja tego pisma nie widziałem. Ale z tego, co słyszę, to sędzia Iwulski dokonał nieuzasadnionej nadinterpretacji. Nie nazywałem w ogólności sędziów - ani SN, ani też innych sędziów jako grupy, złodziejami. Te słowa odnosiły się do przypadków kradzieży dokonanych przez sędziów, a pokazanych i napiętnowanych przez media. Miałem na myśli to, że oni nie zostali ukarani w sposób właściwy i dlatego konieczna jest zmiana jeśli chodzi o postępowania dyscyplinarne"

 

Zastanówmy się więc dlaczego sędzia Iwulski atakuje posła Piotrowicza członka KRS i to zupełnie bezpodstawnie. Tak na marginesie za takie działanie powinien w trybie natychmiastowym wylecieć nie tylko z SN ale i z zawodu prawnika. W mojej ocenie sędzia Iwulski czując wsparcie nadzwyczajnej kasty tak w Polsce jak i Parlamencie Europejskim jest w pełni świadom że Piotrowicz może mu skoczyć, a jemu jak to w dawnej Polsce bywało wolno więcej. „Co wolno wojewodzie to nie tobie Piotrowicz”. Batalia o reformę polskiego sądownictwa trwa w najlepsze a najwyższa kasta nie przebiera w środkach.

 

Jak wielu z nas w życiu codziennym w banalnych wręcz sytuacjach stosuje niedozwolone chwyty w kontaktach z drugim człowiekiem.. Pozycja siły, gwarancja bezkarności i ruski trolling – to podstawa niszczenia dialogu społecznego. O tym trollingu piszę na marginesie pewnego komentarza.

 

 

1. https://fakty.interia.pl/polska/news-piotrowicz-przed-komisja-etyki-wniosek-prezesa-sn,nId,2626898

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:15)

Komentarze

cyt:

i ruski trolling – to podstawa niszczenia dialogu 

 

Całe szczęście że na naszym portalu takim sowieckim trollom dano łupnia raz na zawsze.
patrz: wszelkie odmiany Ruszkiewicza sowieckiego błazna
Więc nie mamy się czego tu obawiać.
Zgrabny,fajny wpis w ważnym temacie jakim są nasze sądy
Tylko czemu tak rzadko autor tu pisze.

 

24pkt.

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1571794

Najfajniejsze z nich to szacunek i pieniądze. Ja nie poznałem żadnej z tych fajnych. Natomiast poznałem całą masę chamstwa, szukania w całym dziury, używania mojej pisaniny do zarabiania pieniędzy przez etatowych dziennikarzy. Kiedyś nawet zbierałem artykuły jakie rodziły się z moich artykułów. Wspomnieć choćby zegarek Nowaka o którym pisałem jako pierwszy w Polsce, a kasiore trzepał kto inny. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

norwid

#1572098

kastowa logika

 

logika jego rozumowania

jest kastowa

z dorobku swego wucetu

dobiera słowa!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1571818

Czy będąc 'głupem' można go jeszcze rżnąć?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#1571897

Czy mieszkając w Tychach grecki emigrant lat 1950 z początkiem XXI w. a więc po ponad 60ciu latach może "udawać greka"?

Czy Poseł na Sejm - Janusz Korwin Mikke stwierdzając z mównicy: "rząd rżnie głupa" chciał tym sposobem powiedzieć że upatrzyli sobie jakiegoś niedorozwiniętego człowieka i masowo oddali się "wielokrotnej innej czynności seksualnej"? Czy może jest to idiom? https://pl.wikipedia.org/wiki/Idiom

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

norwid

#1572097