PZPR2.0 czyli Polski Zjednoczony Plankton Republikański

Obrazek użytkownika norwid
Kraj

Senator PIS Jan Maria Jackowski w odpowiedzi na pytanie o partyjną koalicję Ruchu Narodowego i partii „Wolność” JK Mikke stwierdził:

 

"Jest to inicjatywa, której z pewnością należało się spodziewać. Z różnych wypowiedzi polityków związanych z tymi środowiskami politycznymi wynikało, że będą aktywni zwłaszcza w kampanii do Parlamentu Europejskiego. Przypomnę, że ordynacja wyborcza jest taka, że jakikolwiek podmiot przekroczy 5 proc., to musi brać udział przy podziale mandatów. .. Co do samego hasła „Polexitu”, to najlepiej pokazuje, że to nie PiS – jak twierdzi totalna opozycja – jest zwolennikiem wyjścia Polski z UE, a środowiska, które absolutnie nie są związane z Prawem i Sprawiedliwością.... Trzeba pamiętać, że Komisja Europejska nie wycofała skargi z TSUE i nie wykluczałbym sytuacji, że zostanie wykonany jakiś ruch ze strony Trybunału w Luksemburgu, który akurat będzie sprzyjający dla totalnej opozycji i może się to „przypadkowo” wydarzyć w gorącym czasie wyborów." (1)

 

Co oznacza owo stwierdzenie o nie wycofaniu skargi z TSUE? W przypadku Brexitu istnieją dwa warianty jeden twardy, inaczej mówiąc bez porozumienia z Brukselą, drugi miękki czyli wypracowany przez panią premier GB z instytucjami unijnymi oraz państwami członkowskimi. Podobnie może być z POLEXITem. Miękki to taki że Polsce zostanie odebrane prawo głosu w UE a więc będzie mieć jedynie obowiązki bez żadnych praw jako państwo członkowskie. Twardy to taki że Polska zerwie współprace polityczną z UE a w ślad za tym stopniowo rozerwane zostaną relacje gospodarcze. Oba warianty nie wróżą nic dobrego. Oba stawiają na nowo żelazną kurtynę od zachodniej strony i związane z tym ograniczenia w przepływie dóbr i usług. Chroń nas Panie Boże przed takimi scenariuszami.

 

Kolejnym wydarzeniem politycznym godnym odnotowania jest wypowiedź posła Nowoczesnej Jerzego Meysztynowicza:

 

"Zawsze mi się wydawało, że mocna Nowoczesna jest na korzyść KO, a tym samym dla Platformy Obywatelskiej, ale niestety okazało się inaczej. Teraz jesteśmy pod wpływem dużych emocji, ale jako Koalicja Obywatelska jesteśmy skazani na współpracę.” (2)

 

Słusznie pan poseł zauważył że mu się wydawało bo po prostu nie przeczytał Sun Tzu, starej chińskiej książki dotyczącej strategii prowadzenia wojny. Tam można odnaleźć jedno z twierdzeń które mówi że nie jednoczy się mały z dużym ponieważ na pewno zostanie zdominowany. Duży bowiem ma na to odpowiednie środki. Infantylne myślenie pana posła Meysztynowicza to iluzja której dają się zwieść nie tylko nowocześni i lewicowi ale również konserwatywni i prawicowi.

 

Oto prawicowo-konserwatywny publicysta Michał Karnowski w programie TVPInfo „Minęłą 20ta” stwierdza:

 

„Grzegorz Schetyna publicznie upokorzył Katarzynę Lubnauer. To bolesna lekcja dla wszystkich mniejszych partii, które myślą o zbliżeniu z Platformą. Zostaną zapewne potraktowane bardzo podobnie... Grzegorz Schetyna zdruzgotał kręgosłupy politykom Nowoczesnej. (…) W oczach polityków PSL-u widać przerażenie. (…) Myślę, że postawa Grzegorza Schetyny utwierdziła polityków w przeświadczeniu, że to bardzo brutalny gracz, który jak aligator czeka na otwarcie paszczy” (3)

 

Tak się składa że Schetyna porównany przez redaktora Karnowskiego do aligatora został dosadniej nazwany przez Adriana Zandberga na Twitterze który ostrzegał przed „krokodylem”, konsumującym Nowoczesną. Czyli jednak nie wszyscy są naiwni, nowoczesna lewica skupiona wokół partii „Razem” dostrzega niebezpieczeństwo anihilacji.

 

Do zmian barw partyjnych są też inne zachęty. Jak to określili czynownicy Totalnej Opozycji do realizacji konstruktywnej „korupcji politycznej” może posłużyć jedynka na listach wyborczych. Schetyna pod hasłem „większy może więcej” zaprosił pii pii, pipipi.. myszkę agresorkę do Pruskiej Ofensywy z dopiskiem Koalicja Ochlokracyjna (PO-KO). Jak inaczej bowiem nazwać to ponure rozszerzenie PO skoro pani poseł Pihowicz radośnie wraz z mężem wpakowała partię Nowoczesna w długi a teraz zostawiła swą drogą psiapsiółkę supermatematyczkę Lubnauer z ręką w nocniku? Chciałoby się powiedzieć za myszką agresorką „pipi pipipi co złego to nie ja”. Oburzona pani poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz mówi jednak coś zgoła odmiennego:

 

„ Artykuł 130. Kodeksu wyborczego wskazuje jednoznacznie, że pełnomocnik finansowy, którym był mój mąż, ponosi odpowiedzialność za kwestie finansowe, które były w kampanii wyborczej, i my jesteśmy tego świadomi. Nikt tego nie wyklucza... To, na co chciałabym zwrócić uwagę, to przede wszystkim na katastrofalną wypowiedź i w mojej ocenie nieodpowiedzialną wypowiedź pana Jerzego Meysztowicza, wiceprzewodniczącego partii, który powiedział, że Nowoczesna nie będzie spłacała swoich zobowiązań ze względu na to, że się obrazili na koleżankę partyjną... „(4)

 

Tak oto "Nowoczesna", projekt UE który u zarania swojej politycznej kariery miał notowania wyższe niż skompromitowana Platforma Obywatelska umiera w agoniach a długi pewnie będą spłacać szeregowi frajerzy partyjni którzy chcieli się załapać na łatwą i szybką kasę. Myszka agresorka tymczasem jednym susem przeskoczyła do Partii Oszustów bo to taka norma obyczajowa.

POLITYCZNA ALTERNATYWA

Jak na zaczadzonego norwidowską symboliką przystało zważywszy powyższe apeluję do politycznych awanturników o rozwagę i konstruktywne działanie na rzecz wygranych wyborów. Aby głos oddany nie był głosem straconym tak na Ruch Narodowy jak i na partię Razem, Teraz, Wolność, postNowoczesna, Kukiz19-22, ZSL/PSL, PSL Piast, SLD-reaktywacja należy powołać jedynie słuszną i skuteczną politycznie koalicję partii małych i niezależnych pod nazwą

Polski Zjednoczony Plankton Republikański. W skrócie PZPR2.0.

 

 

 

1 https://wpolityce.pl/polityka/424442-nasz-wywiad-jackowski-w-europie-rosnie-eurosceptycyzm

2 https://wpolityce.pl/polityka/424422-nasz-wywiad-meysztowicz-jako-ko-jestesmy-na-siebie-skazani

3 https://wpolityce.pl/polityka/424473-michal-karnowski-schetyna-publicznie-upokorzyl-lubnauer

4 https://wpolityce.pl/polityka/424493-gasiuk-pihowicz-zdradza-kulisy-rozlamu-w-nowoczesnej

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)

Komentarze

Ale niedobrze, że w ordynarnie głupi sposób manipuluje antyczną wiedzą ostrzegając na przykładzie Po - N. przed jednoczeniem i dominacją dużego nad małym.
I to zaraz po tym, gdy omawiając temat # 1 dominacja dużego nad małym wydaje się być dla wieszcza czymś pożądanym do tego stopnia, że podnieca go dywagacja na temat szczegółów, typu: czy wyjście małego z dużego będzie miękkie czy twarde.

Czy wieszczowi nie popierprzypadkiemdoliły się "Sztuka Wojny" ze "Sztuką kochania" Wisłockiej?

O! Zapomniałem o najważniejszym: zaraz przyleci tu Lenin z Gdyni szukać jakiś pereł.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1576633

prasa z Kefasa

 

a cóż z filozofa Kefasa

wyciśnie stoczniowa prasa?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1576635

Ciebie panie Janie w roli Lenina.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1576641

co się zowie

 

filozof co się zowie

Lenina ma w głowie

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1576644

norwid z małej,

kefas z małej

Cyprian z wielkiej,

i Piotr z wielkiej

Ja to piszę wprost żem niegodzien z dużej

mały kefas pewnie też choć na stronie dłużej

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

norwid

#1576642

Wieszczu/miszczu puścił chyba niechcący cichacza. Przepraszam niepoprawnie, nie taka była intencja. Ja myślałem (naiwny) że UE to 28 niepodległych państw ze wspólnym parlamentem. Szanowny kefas uświadomił mi że to nieprawda, że to stany zjednoczone Europy, ze wspólną armią, pieniądzem i polityką. Dziękuje za tak fachową wiedzę, za małym jestem robaczkiem z prowincji żebytak wielkie sprawy pojąć. Uświadomiłem sobie jednak jedno zdanie które napisałem a nie rozumiałem do końca.

Infantylne myślenie pana posła Meysztynowicza to iluzja której dają się zwieść nie tylko nowocześni i lewicowi ale również konserwatywni i prawicowi.

Otóż pojąłem że antyczna wiedza opisana w artykule którą z powodzeniem odnieść można było do sojuszu USA/Polska lub USA/Izrael niema zastosowania. Bo nie wiadomo czy USA są duże i czy są państwem. Natomiast pewnym jest zgodnie z filozofią kefasa z gimbazy że Unia Europejska jest państwem dużym z którym Polska w sojusz wchodzić nie powinna. Ponadto moje wynurzenia wyborczo/partyjne pomieszały mi się z wojenno-erotycznym uniesieniem, upraszam się o wybaczenie ;D

ps. Polski cukier krzepi - to hasło marketingowe 2RP. Wtedy nie było dampingowych cen cukru niemieckiego bo były cła ochronne. 2003 unijna dotacja na cukier była wyższa niż cena cukru w Polsce. Jeden z powodów przystąpienia do UE - zarzynanie polskiej gospodarki.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

norwid

#1576643

jestem tylko prostym wyrobnikiem z wioski, więc nie zrozumiałem o co chodzi z przymiotnikiem "republikański" w tym nowym PZPR. i czy republikanizm to coś złego? ta ironia na koniec wpisu to coś o świetlanej skuteczności rozbitej i skłóconej opozycji?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1576695

Niech pan nie dorabia do mojego tekstu jakiejś górnolotnej ironii. Po prostu potrzebowałem sensowne zastępstwo dla słowa "Robotnicza"

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

norwid

#1576737

https://wpolityce.pl/polityka/428742-wipler-ostro-o-jakubiaku-zostal-sam

fragment:

"Dzisiejszy wczorajszy dał chyba już wyraźną odpowiedź na pytanie: jakie intencje ma Marek Jakubiak? Około południa na konferencji prasowej Grzegorz Braun wraz ze swoim środowiskiem ogłosił dołączenie do koalicji wyborczej Wolności i Ruchu Narodowego. Niedługo później wyraźnie poddenerwowany Marek Jakubiak był gościem Radia WNET. Nerwy mu tam puściły i pozwolił sobie na chwilę szczerości"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

norwid

#1578074