PAD -alcom pod rozwagę....

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Namiestnik spod żyrandola wmawia nam że demokracja wymaga aby poprzez parytety w sądownictwie utrwalić zdegenerowany system sprawiedliwości. Tylko idiota może wymyślić że kiedy ma się władzę należy się nią dzielić ze śmiertelnym wrogiem.

Ten pan pierniczy jakieś koszałki-opałki o konieczności kompromisów z totalnymi bękartami Magdalenki.

Przy tym paraduje ze swoją tępotą i dowodzi nam że nawet od Trumpa nie potrafi niczego się nauczyć.

A Trump też reformuje skomunizowane sądownictwo i ci co znają się na demokracji mogą mu "na kant" skoczyć.

Kroi i dzieli pieczyste ten kto trzyma nóż. A posiadacz noża może udowodnić że lepiej jest być rzeźnikiem niż baranem.

PAD wmawia nam że powinniśmy być jak barany. On sam jak chce to może - ale ja, albo TY?

Senate Confirms Trump’s Judicial Nominees Despite Democrats’ Opposition

Senat zatwierdził nominatów sędziowskich Trumpa wbrew sprzeciwom Demokratów.

Żaden kompromis, żadne 3/5 - osły ! Dokonano tego mimo układu sił 52 - 48 (bo taka jest matematyka w Senacie USA). Tak robi każda partia mająca władzę.

Republikanie w Senacie przynieśli w tym tygodniu prezydentowi Trumpowi serię zwycięstw, zatwierdzając czterech federalnych sędziów apelacyjnych i dwóch sędziów sądów zwykłych , a wkrótce nastąpią kolejne nominacje.

Tak się wietrzy zatęchłe lewizną sale sądowe. A nasz prezydent flekuje (vetuje) swoich dobroczyńców ratując łajzy w togach.

Trzecia władza w USA dalej siedzi na swojej gałęzi, ale prezydent dotychczas nominował już 56 osób i skutecznie według własnej woli obsadza 150 obecnych i przyszłych wakatów na stanowiskach sędziów federalnych i na wszystkich trzech poziomach sądownictwa, w tym w Sądzie Najwyższym, 13 sądach apelacyjnych i 94 sądach okręgowych. A jeszcze  pod koniec ubiegłego tygodnia liczba potwierdzeń dla tych 56 nominatów wynosiła siedem - czyli był mniej niż jedna akceptacja na miesiąc.

Tak, tak. Czas zrozumieć panie pałacowy Namiestniku że i tak i tak Adrian okazuje się Adrianem - tyle tylko że nie dla Dobrej Zmiany ale dla Nocnej Zmiany.

Koniec wygłupów  i czas powiedzieć "wszyscy won" - albo Polacy za 3 lata powiedzą - padalce won.......

 

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:22)

Komentarze

Pozwoliłem sobie obok Pańskiego tekstu umieścić mój krótki wierszyk, który napisałem wczoraj, i który z nim współgra.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1551838

pół na pół z pustką zupełną,..

To nie może być błąd ani nieporozumienie - to już jest zmiana systemowa.

PAD już jest poza nami.

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-2

michael

#1551840

Witaj,

Bardzo dobry tekst i przykład z Donaldem Trumpem.

Ty już jesteś w Polsce na stałe, czy dalej piszesz z USA?

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

Jerzy

#1551845

i póki mogę dzielę się moimi spostrzeżeniami i doświadczeniami z obu krajów. Może się jeszcze Polsce przydam.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0
#1551851

Ostatnio fakty świadczą o tym, że PAD w lipcu nie popełnił błędu, lecz stanał po stronie kasty. Z reformy sądownictwa raczej nic nie będzie. Ale PAD, przepraszam Adrian, za to słono zapłaci.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-1

Traczew

#1551853

Każdy to widzi, ale nie każdy ma tę odwagę by o tym mówić.

Nie ma czego się wstydzić i ja głosowałem na Dudę i robiłem mu kampanie w Poznaniu, a on nabił nas w butelkę. 

Potraktował swoich wyborców jako mięso wyborcze, do osiągnięcia celu byciem prezydentem, nie on pierwszy (Bolek był pierwszy)

Przed wyborami mówił co innego, a po wyborze robi co innego. Gdy zagrożenie utraty władzy przez żydo-komuchów nabrało realnego kształtu, Duda nie wiedząc czemu wetuje dwie bardzo ważne ustawy o sądownictwie. Które by rozwiązały tę patologię w sądach.

Przypadek czy celowe działanie???

Nie ma przypadków!!! Jeśli chodzi o politykę.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-1
#1551859

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0
#1551861

i jeszcze to jego ja,ja,ja

serd pozdrowienia :)

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1551869

ale to się już nie powtórzy,na pewno,nie

"Nie ma przypadków!!! Jeśli chodzi o politykę."

niestety nie ma,tak jak i nieprzypadkowy jest czyjś anonimowy minus

pozdr

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1551870

Im szybciej PAD padnie tym lepiej dla PIS.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1
#1551863

elementy - bo takie "rozumienie" - to czysta manipulacja.

W USA owszem: sedziwo sadow federalnych i Sadu najwyzszego mianuje prezydent - ale nie zdazylo sie, zeby za kadencji jednego prezydenta wymieniono wszystkich sedziow - wiec zachowana jest pewna rownowaga - zwlaszcza, ze sedziowie mianowani przez prezydenta zajmuja swoje stanowiska DOZYWOTNIO - i odwolac ich mozna w praktyce tylko wtedy gdy sami podadza sie do dymisji (lub po prostu "odejda" do lepszego swiata. Taki system sprawia, ze wsrod sedziow Sadu Najwyzszego w USA mamy z reguly 4 sedziwo "lewicowych" oraz 5 "prawicowych" .

Trzeba tez zauwazyc, ze prezydent w USA mianuje sedziow - ale zatwierdza ich Senat - wiec konieczne jest porozumienie Prezydenta z Senatem (np. przez ostatnich 6 lat prezydentry Obamy - wiekszosc w Senacie mieli Republikanie - w zwiazku z czym Obama nie mogl obsadzic stanowiska w Sadzie Najwyzszym, ktore wakowalo...

Jak widac - w USA sa pewne "hamulce" dla ktorych Prezydent ma tylko mozliwosc obsadzenia ( w czasie 2 kadencji)  niewielkiej liczby sedziow  - nigdy nie przekraczajacej 50%...]

W projekcie zawetowanym przez PAD takich zabezpieczen nie bylo - wrecz przeciwnie: ustawy pozwalaly ministrowi (nie prezydentowi z aprobata Senatu - jak w USA) mianowac wiekszosc czlonkow KRS oraz sedziow - i o to jest wlasnie spor.

Kto nie wiedzi roznicy pomiedzy USA a polskimi ustawami - chyba ma bardzo slaby wzrok... a moze po prostu manipuluje?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

mikolaj

#1551866

Koń jaki jest każdy widzi. Gospodarka padnie, bez prawa długo nie pociągnie. Ludzie uciekają z dzikich krajów.(słowa byłego ministra sportu), uciekają, od Polaków, Ukraińców Rosjan, po Arabów i Murzynów. Nie zdziwi mnie zbytnio, gdy przyszła władza każe zwrócić konfiskowane obecnie pochodzące z wyłudzeń pieniądze. Te wszystkie wyroki, który sędzia przyzna się, że wydał taki bo dostał w łapę i to tyle że aż okulary mu spadły z nosa i nie doczytał że właściciel kamienicy dobiega już 150 roku życia.

W sytuacji obecnej, te wszystkie wyroki komisji Jakiego mają charakter tymczasowy. Do następnej zmiany władzy.

Osobna sprawa to PAD. Cóż on będzie wykładał po zakończeniu kariery, opowiadał jak zrobił w konia miliony Polaków, któż będzie tego chciał słuchać. Wałęsa za wszystkie swoje"starania" dostał przynajmniej Nobla.

Ta zabawa za długo się już ciągnie przedstawienie męczy i co gorsza nudzi ludzi.Wyobrażam sobie jak 10 lat po przegranych wyborach Prezes i PAD będą nadal między sobą uzgadniali poprawki do ustaw.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1551921

 Czy po ostatniej totalnej wpadce KRS z asesorami uważasz, że ta cała sądownicza kasta nadzwyczajnych kolesi powinna być nadal zabezpieczona w co najmniej 50% udziale we władzy sądowniczej?

 Czy w USA rządzili kiedykolwiek poplecznicy czerwonych ruskich we współudziale z poplecznikami germańców tak jak to było przez kilkadziesiąt lat w obecnie Naszym a wtedy ich kraju, którzy wybierali i nominowali tych sędziów?

 Po prostu przejrzyj wreszcie na oczy i niech do ciebie dotrze fakt, że dotychczas ta "trzecia władza" jest jedyną, której nikt nie zweryfikował i ma nadal swoje układy  i "zasługi" w dzieleniu łupów po okrągłym stole. Gdyby działała właściwie to politycy mogliby jej "podskoczyć' nie wyżej pępka a tak mają wszystkich nawet sprawiedliwych obrońców szeroko pojętego społeczeństwa pod swym pseudo prawniczym buciorem i robi z prawem co chce.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1551939

Szanowny Pan Prezydent zagubił się całkowicie, być może daje się podpuszczać swoim kiepskim lub cynicznym doradcom. W swoim głupim uporze stał się żałosny ! W demokracji Panie Szanowny rządzi większość, a większość to jest 50 % + 1, a Pan wprowadził zasadę, że musi być 60%, a dlaczego nie 70% lub 80 % itd . Jak pamiętam Pana nie wybrało 60% a wybór był ważny. Zdrada własnych obietnic i elektoratu raczej nie wychodzi na dobre. Obawiam się , że o ile po Pana wyborze aplauz społeczeństwa był ogromny to obecnie rozlegać się mogą coraz częściej gwizdy, a w przyszłości podzieli Pan los poprzednika, który też w połowie kadencji miał poparcie w sondażach nawet 70 % i nie musiał przejechać zakonnicy w ciąży aby wylądować poza podestem, czego jednak serdecznie Panu nie życzę.Liczę wciąż może naiwnie, że przyzna się Pan do błędu wykazując odwagę, determinację i stanie się Pan rzecznikiem rzeczywistych zmian wymiaru sprawiedliwości, a nie pozorantem.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1551945

Jest jeszcze gorzej niż się wydaję Komorowski nie zdradził swojego elektoratu. Ze swoich obietnic wyborczych wywiązywał się najlepiej jak potrafił. A teraz mamy to co mamy. Jestem przesądny, mieliśmy złoty róg, myślę, że trafił się nam nadmiar szczęścia, a teraz powoli to wszystko się kończy. Katastrofa smoleńska, tamte nieszczęścia też zaczęły się po kłótniach i rozpadzie koalicji. Mimo optymistycznych sondaży przyszłość czarno widzę.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1551960

Skoro dla PAD-a "demokratyczna większość" to 3/5 a PAD dostał coś około 25-28% to co on jeszcze robi na stanowisku prezydenta ?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1552043

Ktoś kiedyś podczas kampanii prezydenckiej napisał o kandydacie Andrzeju Dudzie: "Temu człowieku źle patrzy z oczu". Dziś niektoórzy piszą już nawet o zdradzie Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Ja póki co powstrzymuję się od jakiejkolwiek oceny osobistej, choć gra Prezydenta RP jest dość ostra! Czyżby jednak o tych oczach, to miałoby się okazać jeszcze w przyszłości prawda?! Czas i wydarzenia pokażą nam wcześniej, czy później, prawdziwą twarz Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Z Panem Bogiem

Read more: http://www.pch24.pl/wojna-na-gorze-trwa-w-najlepsze--rzecznik-prezydenta-krytycznie-o-partii-rzadzacej,55906,i.html#ixzz4xgn4Bukl

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1552018