Komisja Amber Gold obnaża bezsilność władzy - obecnej władzy też.

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Serial pod nazwą Komisja sejmowa d/s afery Amber Gold udowadnia Polakom że wobec '"wielkich" państwo pomagdalenkowe jest bezsilne.

Bezczelność świadków taka jaka emanowała z twarzy przesłuchiwanej dziś policjantki dokumentuje że wszyscy oni czują się dziś bezkarni. Ta pani śmiejąc się bezczelnie w oczy członków komisji i całej Polski co i raz oświadczała "Nie mam waszego płaszcza i co mi zrobicie"?

Państwo jest bezsilne a przecież są sposoby na zapobieganie totalnej amnezji. Wystarczy niepamiętliwym dać czas, odosobnienie oraz kopie dokumentów i pomóc im przypomnieć sobie to co nagle, wybiórczo, nie pamiętają. Bo doskonale pamiętają to co powinni zapomnieć.

Ale jak nie mamy mówić o bezkarności.

Weźmy dla przykładu kwestię obniżenia emerytur byłym pracownikom służb. O pomstę do Boga woła odstąpienie od ukarania ręki która trzymała to narzędzie jakim było SB i nim operowała. Mocą tej samej ustawy powinni mieć pomniejszone emerytury wszyscy funkcyjni działacze PZPR co najmniej od szczebla wojewódzkiego bowiem to oni byli "kierowniczą siłą narodu".

Szczytem bezczelności i dowodem na bezkarność zagwarantowaną przy okrągłym stole jest działalność byłego sekretarza KC PZPR obecnie ikony PO ( ale też kilku funkcyjnych w PiS).

Dopóki nie dojdzie do dekomunizacji nie będzie w Polsce lepiej.

I miedzy bajki można włożyć opowieści o tym że następuje zmiana pokoleń i że się zmieni na lepsze.

Następują nie zmiany a podmianki. Najlepiej widać to wśród aktorów : Starego Szczura podmienia młody Szczur bardzie obrzydliwy niż stary a do tego beztalencie. Dziadka Kraśkę komunistę i politruka zastepuje wnuczek niezastępiony dziennikarz.

Każdy z Was może przytoczyć dziesiątki takich przykładów.

Przez 8 lat PO nie ukarała skutecznie nikogo  z PiS. Po dwóch latach PiS nie zamierza ukarać nikogo z PO a Bufetowej nawet mandatu nie potrafią wlepić.

Nad bezkarnością wszystkich czuwa bezpartyjny prezydent ( obecnie PAD).

Kupa śmiechu. Ale z kogo się śmiejecie? Sami z siebie ..... jak  idioci

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:19)

Komentarze

Komisja nie jest po to aby "odgrabić" zagrabione. Nie jest także po to aby powsadzać do pierdla złodziei. Komisja nie jest wreszcie po to aby spowodować Trybunał Stanu dla prominentów. Komisja jest (jak widać) po to, ażeby dać jasny przekaz: możemy, ale nie robimy!

To nie jest smutne, to jet tragiczne.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-1

Apoloniusz

#1552110

gdyby mogła karać za zatajanie prawdy. Wówczas wszystkie te "nie pamiętam" zamieniałyby się w ilość miesięcy do odsiadki. I pamięć by wszystkim wróciła. Przywracanie pamięci to stosunkowo prosta procedura.

PS. Komisja weryfikacyjna d/s reprywatyzacji ma sens bo podejmuje decyzje a złodzieje trafiają do więzienia. Jeszcze tylko trzeba aby policja dowiozła na przesłuchanie bufetową

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0
#1552111

w kodeksach karnym i postępowania karnego.

Nie będę się u Ciebie powtarzał (bo nie wypada), gdyż napisałem felieton: "Odgrabić zagrabione", który nasz chlebodawca (przezacny Gawrion) spuścił do odbytu po jednym dniu - jego gawrionowe prawo. Lecz odnoszę wrażenie do żadnych zmian nie dojdzie. Nikomu nie zależy na odgrabieniu miliardów, skutkiem czego jesteśmy skazani na chodzenie z gołą d...ą. Nikomu nie zależy na tym, aby dokonać drobnych korekt w prawie zniechęcających potencjalnych cwaniaków do konstruowania afer.

Mam na myśli określić dolną granicę odsiadki : jeden rok pierdla za jeden milion zagrabionego; wyroki obligatoryjnie zmuszające do zwrotu zagrabionego.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1552112

Nic wiecej. Tak samo bezsilne i bez sensu jak Trybunał Stanu. Podobnie jest w USA - tam też działają komisje (głownie w Senacie). Ale aby doszło do sankcji karnych powołuje się specjalnego prokuratura i tam już nie ma żartów.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1
#1552114

- najlepszym regulatorem stosunków społecznych była, jest i będzie SZUBIENICA; 

albo jej pochodne jak np. garrota itp. Inaczej, tyle waszego, co sobie "smutno albo tragicznie" pogadacie (!)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1552222

Na totalną amnezję jest i totalny sposób. Trzeba tylko użyć oręża prawnego jakim jest obraza sądu. Komisja Sejmowa jest sądem najwyższym z możliwych.

- A obrazą sądu może być i wyrok dożywotnich ciężkich robót. Można takiej policjantce o tym przypomnieć, dać jej wyrok 2 tygodni sprzątania ulic i za dwa tygodnie wyznaczyć ponowną rozprawę. Ciekawe, czy amnezja się jej nie cofnie?

Pozdrawiam. miarka

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-1
#1552113

i na poczekaniu dać sankcję (chyba) 3 miesiące, a nie tylko pani policjantka odzyska pamięć, ale także następni jej nie stracą.

Ale trzeba chcieć,a widocznie takiej woli nie ma.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

Apoloniusz

#1552115

O czymś takim właśnie napisałem. Za ukrywanie prawdy przed Komisja powinien być natychmiastowy areszt. Widziałeś minę policjantki gdy poseł Rzymkowski przypomniał jej i zacytował przepis kodeksu karnego według którego ponosi odpowiedzialność.

Gdyby Komisja miała takie uprawnienia, albo przy stoliku obok siedział prokurator i "od reki:stawiał oskarżenie, aresztował i z sali przesłuchań odwożono by klamów- przestepców do aresztu byłoby inaczej

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1552116

Prezydent Duda wetując ustawy o SN i KRS, po bezpośredniej rozmowie z carycą Katarzyną (o przepraszam!) z kanclerzycą Makrelą oraz po "konsultacjach" z tubylczymi kacykami Sorosa, wysłał jasny sygnał gangsterskiej międzynarodówce, że nikomu z tych kacyków (nie wspominając nawet o międzynarodowych gangsterach) włos z głowy nie spadnie (nie licząc garstki frajerów). I to niewątpliwie wlało "nowego ducha" w ciała tychże kacyków i ich pomagierów!

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1552120

faktycznie uspokoiło wymiar niesprawiedliwości sugerując, że ma on w prezydencie sojusznika. I dopóki tenże wymiar nie zostanie ucywilizowany, nie ma mowy o jakichkolwiek wyrokach skazujących w sprawach aferowych poprzedniego układu. Kasta do tego nie dopuści. Dlatego wskutek prac komisji sejmowej Polacy przynajmniej mają jakąś szansę dowiedzieć się jak doprowadzano państwo do kupy kamieni.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1552127

Adrian Maliniak, wiedział kiedy ma się ze snu obudzić (a może go inni obudzili), by włączyć się i przeciwdziałać w naprawie Państwa Polskiego.

Bo jak inaczej można nazwać te jego weta i pomoc sitwie w togach, by zostało jak było i by nikomu z tej sitwy w togach nikt do dupska się nie dobrał za te wszystkie przewały, jakie dokonali.

Amber Gold, czyszczenie kamienic i wielu innych sprawach, towarzysze w togach, rozstawili parasol ochronny, by pseudo biznesmenów ochraniać.

I tego teraz broni Adrian Maliniak.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1552121

Bo nie ma wątpliwości że winni są ówcześni szafarze kancelarii Lecha Kaczyńskiego. Nie dopełnili obowiązków i dopuścili do nieprzygotowanego wyjazdu. Dlaczego? Nie mówcie że winni byli tylko ci co zgineli!

Znacie odpowiedź na pytanie: "Kto najbardziej na katastrofie skorzystał?"

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1552126

...że ani tej, ani tamtej. Obnaża siłę władzy WSI, o której pisze obok 35stan.
Afera Amber Gold była po to by służby zdobyły fundusze na nielegalne operacje okresu polityki resetu USA-Rosja, w tym np. zamach smoleński czy opłacenie tzw. "seryjnych samobójców" bo chyba tylko głupi uwierzy, że takie operacje nie wymagają nielegalnych pieniędzy i to bardzo dużych pieniędzy. Piękna pani Wassermann przypomina nie mniej piękną panią Seidenmann.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1552122

Nie powinno więc być co do tego żadnych wątpliwości, że jedną z najbardziej poważanych przez Veritę osób jest Antoni Maciarewicz, który najbardziej przyczynił się do rozwiązania WSI. 

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1552134

"Z agenta zdemaskowanego nie mamy żadnego pożytku, natomiast agenta niezdemaskowanego możemy eksploatować aż do śmierci." Zdaniem Stanisława Michalkiewicza ten właśnie czynnik mógł przekonać Jarosława Kaczyńskiego, aby nie ujawniać aneksu do raportu z likwidacji WSI.

https://www.youtube.com/watch?v=w3I4qXuLsec

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1552136

Panie Prezydencie AD kiedy do k..wy nędzy Pan w końcu podpisze te ustawy o KRS i SN, dzięki którym wyrzuci się na zbity pysk tych bydlaków: różnych Żurków, Zawistowskich, Raczkowskich i resztę tej hołoty z KRS, Giersdorfy, i pozostali z SN- w końcu kiedy- ile można jeszcze czekać. Naród Panu zaufał, Naród Pana wybrał, ale również Naród Pana może wywalić na z.... p.... Niech Pan o tym pamięta. Zastanawiam się, czy nie robi Pan tego z tchórzostwa czy nieumiejętności przez co chroni Pan kastę sędziowską, największych obrońców postkomuny. Ale sięgając wstecz, to przypominam sobie Pana dziwne przepychanki z Trybunałem Stanu przez parenaście miesięcy. Przecięż trzeba było TS rozwiązać na drugi dzień gdy został Pan wybrany. A efekt jest taki, że KRS teraz Panu stawia warunki w sprawie zaakceptowania asesorów. Nie na takiego Prezydenta głosowałem.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1552124

Komisja „Amber Gold” - niczego nie obnaża!
Intencja Komisji taka, żeby „igrzyska” dać
głuptakom Polakom. Ona szydzi ze zdrowego
rozsądku moich rodaków, ich godność obraża.

Z tego cały tupet i bezczelność ogarniętych
amnezją świadków wynika. Oni mogą bezkarnie
grać słodkich idiotów czy stroić małpie miny,
nie ponosząc przy nijakiego osobistego ryzyka.

Komisja nie jest po to, żeby ukarać winnych.
czy odzyskać dla biedaków depozyty, w prawa
majestacie ukradzione. Komisji cel zupełnie
inny. Pokazać "gest Kozakiewicza" bezsilnym
ograbionym z dobytku i upokorzonym milionom.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1552131

Jak by PIS mial zagrozic UKLADowi postPRLowskiemu to PIS by nie wygral wyborow.PIS wygral wyborybtylko nic nierobiac bo czekala az Polakom sie tak za uszy naleje ze poleca do urn i pogonia PO. no i pogonili i co z tego jak dalej oni w Polsce rzadza.Nikt z nich za miliardowe pzrkrety nie poszedl siedziec jakies tam plotki tylko co to juz nie mozna bylo ich obronic.

Nie przypadkiem dal oPOzycji najlepszym misnistre w PISie na ktorego nie szczekaja to niedojda i len bez jaj Blaszczak.

Przeciez na takim stanowisku jesli by PIS chcial naprawde zrobic porzadekw Polsce powinien byc ktos z charakterem typu Macierewicz,przezciez po takich rzadach PO to sluzby trzeba by wziasc za pysk od pierwszych miesiecy rzadow ,a najlepiej je zlikwidowac i rozliczyc oraz miec ich na oku.Blaszczak,Waszczykowski,Glinski  juz po pol roku razem  z Gowinem powinni pojsc w djably To sa niedojdy,albo krety jednym slowem szkodniki.A prezio na to nic,zreszta Kaczynskiemu juz nie wierze, on juz swoje zrobil wystawil na zdrajce,klamce, manipulanta ,zaklamywacza histori,zydowskiego pacholka,a teraz  reperezentanta calego narodu czyli KODowcow, SBekow, Owsiakow,Obywateli,moskalkich oficerow,obywateli RP,PO,Nowoczesnej ,Kukizowcow SLDowcow PSLowcow i reszty choloty co to na niego nie glosowala  ale ze swieczkami rozdanymi przez Sorosa wyla w obronie mafi sedziowskiej.Kaczynski rasia w rasie z hamulcowym maliniakiem tez bronia starego UKLADU nie ujawniajac ANEKSU.Malo tego ci dwaj maja dziwna alergie na rozne  typowo polskie,patryjotyczne organizacje,szczegolnie na NARODOWCOW.PIS wycofal sie z pomocy polskim sklepikarzom dalej wielkie zagraniczne biznesy karmia i ubieraja nas badziewiem a zyski ida w sina dal,tez zapadla cisza na temat zpolonizowania mediow albo chociaz ich ukrania za klamstwa i szkalowanie Polakow.

Czarno to widze wszytko,znowu nas oszukano i jesli Polacy sami nie wyjda na ulice z czymkolwiek w reku, aby w sposob narodowy zrobic raz na zawsze porzadek z ta antypolska banda,to bedzie jak bylo.

Kaczynski powinien przeprosic Polakow za nastepnego konia trojanskiego w postaci maliniaka nastepnego pilnowacza hanuki,jakiego zafundowal nam Polakom wyborcom PISu, po Marcinkiewiczu.Sikorskim, Kluzik,Kaminskim,Kaczmarku,Dornie.Przeciez samo bycie w UW antypolskiej jewrejskiej parti, oraz bycie w zwiazku malzenskim z MOSADem powinno byc z miejsca dyskwalifikacja na urzad prezydenta Polski.Juz zesmy mieli wczesniej pierwsze zonu prezydentow narodu wybranego czyzby to mialo by  byc juz niepisane prawo.Duda pytany dlaczego w Krakowie obradowal Kneset udal debila i nie odpowiedzial na te proste pytanie..PADalec to teraz w Polsce szkodnik NR1 i w dodatku wybrany przez prawdziwych Polakow co zaufali Kaczynskiemu.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1552188

że w Polsce nic się nie zmieni lub zmieni niewiele bo wszystkie partie i partyjki zasiadające w sejmie grają do jednej bramki i nie jest to wcale Polska, to zostałem obrzucony błotem. Gdy pisałem, że Duda (nie jest wcale moim prezydentem) działa przeciw narodowi, m.in. podpisując ustawę o finansowaniu szczepień (gdzie znalazły się szczepionki na HPV które w zasadzie tylko szkodzą), jazgot jaki się podniósł słychać było chyba wszędzie ;). Gdy pisałem, że Szydło kończyła dokładnie to samo szkolenie (na które jest się wybieranym przez USA) co Komorowski, to wieszano na mnie wszelkie psy, że jestem ruskim agentem i trollem. Ale cóż. Pożyjemy, zobaczymy. Obiecanki cacanki a głupiemu radość. Tylko pamiętajcie że kruk krukowi oka nie wykole. Żadne grube ryby nie zostaną ukarane. Może kilka nic nieznaczących płotek. Takie jest moje zdanie od początku i nie ma żadnych powodów by się zmieniło.    

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1552199

Mam to samo :).
Powodzenia... :).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1552286

- rosną do góry ... dalej nie będzie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1552229