Gdybym był Premierem

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Jak się okazuje współcześnie kampania wyborcza zaczyna się już około dwóch lat wcześniej, przed terminem elekcji- pardon, głosowania.Wyboru kandydatów dokonują "elyty" a motłoch jedynie wskazuje kto ma sobie z niego kpić. Tak i teraz. Pan Prezydent zawetował co sam obiecał i zaakceptował rozpoczynając swoją kampanie o reelekcję a z drugiej strony swoją kampanię rozpoczął Tusk - co potwierdziły niemieckie media. Jarosław Kaczyński ma być ofiarą walki tytanów.

Każdy człowiek ma swoje marzenia. Zapewne ma je każdy Polak. Każdy Polak narzeka też na władzę, no bo jakże by inaczej. Zapomina się o tym że każdy ma takie władze na jakie zasługuje.  Ale czy Ty pomyślałeś co zrobiłbyś gdybyś był premierem?

Na początek rozgrzewka do prawdziwej dyskusji na tytułowy temat. Każdy ma swoje marzenia. Jedni by chcieli mieć super samochód, aby zaimponować dziewczynom, inni pragną mieć dobrą pracę, aby się czegoś dorobić w życiu. Jeszcze inni chcieliby gdzieś wyjechać, żeby zobaczyć swój wymarzony zakątek Ziemi.

Klasycznym przykładem marzyciela był bohater filmu " Skrzypek na dachu", którego szansa bycia bogaczem była taka sama jak przeciętnego Polaka aby zostać premierem. Ale nie powstrzymało go to od marzeń. Posłuchajcie:

No i co? Ilu z nas tak właśnie skrzypi o swoim życiu i tam marzy... Ale do rzeczy.

Otóż pewien Britisz, przygotowując się do udziału w panelowych dyskusjach, rozesłał do swoich znajomych pytania jakie mogą być zadane, szukając możliwych na nie odpowiedzi. Jedno z tych pytań brzmiało:" Co zrobiłbyś w pierwszej kolejności, gdyby po obudzeniu się ze snu powiedziano ci, że w cudowny sposób zostałeś właśnie Premierem Rządu?"

To jest marzenie "ściętej głowy" ale jeśli nie jest skutkiem pijackiego zwidu, po piorunującej mieszance alkoholi na imieninowej balandze, mając normalnie funkcjonujące mózgowie można próbować na takie pytanie odpowiedzieć .

Tornado czy huragan jest niczym w porównaniu z burzą myśli jaka w tej chwili powstaje w naszej głowie. Chyba się nie mylę?

Anulowanie akcyzy na piwo, abolicja mandatów z fotoradarów i  opłat parkingowych, wsadzenie do  więzienia wszystkich co nie sprzątają po swoich psach na chodnikach, trawnikach i klatkach schodowych, wyrzucenie z TVP wszystkich idiotycznych komentatorów sportowych, zobowiązanie młodych ludzi aby codziennie przez godzinę pomagali emerytom żyjącym samotnie z głodowej emerytury i przekonali się co ich czeka.

Dalej leci już jak z płatka : zryczałtowany podatek jednakowy dla wszystkich aby udowodnić że nawet jeśli bogaci będą teoretycznie płacili mniej to pieniędzy w budżecie nie ubędzie a wprost przeciwnie wpływy wzrosną bo krezusy już się od płacenia nie wymigają.

Legalizacja narkotyków? Hmm.... Spójrzmy prawdzie; Wojna z narkotykami jest przegrana od samego początku bo jest pozorowana. Wydaje się ogromne pieniądze zyskując tylko dodatkowe koszty. Gorzej więzienia są pełne ludzi, którzy nie powinni się w nich znaleźć . Przepełnione, drogie więzienia i zrujnowane życie wielu to  jest końcowy wymierny wynik. Do tego dochodzą uzależnieni, którzy muszą używać brudnych igieł i kupować zanieczyszczone narkotyki ,narażać się  codzienne na ryzyko zakażenia lub śmierci, a społeczeństwo na koszty leczenia. Spójrzmy prawdzie w oczy. W Afganistanie od wielu lat, pod okiem (aby nie powiedzieć pod nadzorem) wojsk alianckich ( w tym i naszych) kwitną plantacje do produkcji opium. Wszystko nie tylko w obawie że odcięcie producentów od kasy wepchnie ich w objęcia Talibów. Powstaje wrażenie że okupacja tego kraju jest tylko po to aby zapewnić ciągłość dostaw.

No i oczywiście reforma szkolnictwa. Bez tego nie obył się jeszcze żaden rząd w żadnym kraju, Wszyscy kochają dzieci z wyjątkiem pedofilów. Wszyscy jednak chcą robić dzieciom dobrze. Trzeba będzie zlikwidować szkoły państwowe bo jak wiadomo ( i widać) najmądrzejsi i najbogatsi chodzą wyłącznie do ekskluzywnych szkół prywatnych.   

Gdybym był premierem co ja bym zrobił ?

Otóż pierwszego dnia, bez żadnych wątpliwości zwolniłbym z więzień wszystkich pensjonariuszy. Wszystkich bowiem bez wyjątku wyrządzą oni po zwolnieniu mniej szkód dla kraju niż ci którzy ich do więzienia zamknęli. Drugiego dnia zamknąłbym w opróżnionych celach wszystkich tych którzy kiedykolwiek Polską rządzili i nas okradali. Wszystkich bez wyjątku, bez względu jak polityczną opcje oficjalnie reprezentowali. Wszyscy won i najlepiej do pudła bo stamtąd nie będą już mogli tyle szkodzić. Pobyt w więzieniu oczywiście na własny koszt a opłaty może wnosić rodzina albo protegowani. Aby jak to przewiduję nie zginęli z głodu (bo kto by wyłożył na nich choć grosza) dostawali by tylko tyle ile może dostać emeryt za najniższą emeryturę lub rencista za zwykłą rentę.      

Ciekaw jestem jakie pomysły wam przychodzą do głowy?

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:7)

Komentarze

prawo- lub lewo-stronne to do więzienie, czy tylko do "obozów reedukacyjnych"?

Szereg tych "świetnych pomysłów" już zostało zrealizowanych w ZSRR, w Chinach, w Korei. Po co daleko szukać, wystarczy "skopiować".

Albo - odwołać się do Utopii Platona. Mamy tylko jeden problem - skąd wziąć niewolników do pracy w Państwie! Niemcy próbowali z muslimami - i wyszło, co wyszło. Toteż w Polsce, z Ukraińcami, już raczej nie należy próbować. 

Ale - projekt został otwarty - na "dobre pomysły" czy "reformy" dla ewentualnego premiera.

A może wpierw - "konkurs" na "dobrego premiera"?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1545333

Witam złamałem się Na blog pressei to był Pani komentarz, dopisałem sie pod nim prawie to co tutaj napisałem.

Miłego dnia.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1545369

 

Groził, że zabije Borysa Budkę. Usłyszał zarzut

Wobec R. zastosowano dozór policyjny. Mężczyzna nie może opuszczać kraju. Dostał też zakaz zbliżania się do wskazanych osób i biur poselskich Platformy Obywatelskiej.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1545342

Przypomniał mi się przedwojenny dowcip o braku logiki. Kierownik szkoły złapał małego Icka jak biegał sobie szczęśliwy w czasie lekcji po boisku. Co ty tu robisz, czemu nie na lekcji? Spytał. To panie kierowniku przez brak logiki. Jak to logiki zainteresował się kierownik. No puściłem bąka w klasie i Pani mnie wygoniła na korytarz, teraz ja biegam sobie na świeżym powietrzu, a oni wszyscy muszą się dusić w tym smrodzie, gdzie tu logika Panie kierowniku?

Ha, ha podobnie jak w Twojej historii Józiu, Budka musi się pilnować siedzieć pod ochroną w swoim biurze poselskim, a winowajcy nawet nie wolno zbliżać się do tego smrodu. Biega sobie po świeżym powietrzu. Doskonała historia Józiu dałem plusik.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1545368