Szukam tekstu wiekszego od kuśki mojej i niepoprawnego

Obrazek użytkownika Mości Zagłoba
Kraj

I znajduję tylko te Lwowa. Pan Kazimierz drażnił mnie żółcią swoją, (żółć mi się kojarzy z iście arendarskimi zwyczajami fałszowania chmielu w piwie-obraza boska) ale jak to kasandry mają rację miał.

Coż kiedy ja nawet przy Bolku i Lolku na Dzikim Zachodzie z nerw wychodzę na papierosa a dopieroż te jego wizje. Spodziewam się łapczywych grabieży w wiadomym wykonaniu. Nie mam nadziei, że nasi wodzowie(PAD, PJK, Szydło, Gowin, Macierewicz, Ziobro) robią ustawkę, jak Jarema był zrobił kiedy pan Michał pod Zbarażem usłyszał poprzez dżdżu stukanie równy krok janczarskich pułków. Niech bliżej podejdą i wtedy ognia. Co się pokaże to się pokaże. Nawet mały siusiak jak mój miedzy tym pizdem( twarze poprawności) za kolubrynę mógłby okazałą uchodzić.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.3 (głosów:5)

Komentarze

kiedyż to nasi wygrywają dalej a i sam Bóg z nami, bo nie z zaprzańcami i heretykami przecie. w potrzebie nie godzi sie defetyzmów siać, baby, łyki i chłopstwo niechaj się strachają, wtedy łacniej i przy władzy staną, bo gdzież im indziej stać. prawda, król mierny i o dwór z sobą tylko stoi ale hetmanów mamy bitnych a i sam nadhetman, zwolen z Niebios samych z nami związany, ukrzywdzić Ojczyzny nie dozwoli. spuść się Waść tedy na przyjaciela, w dyskrecyji a tumultu z tym nie lzia. Wspomnij Wasze, co czynić należy, nic lepszego ponad modlitwę dla zbożnego pobytu a los nasz już w rękach wyższej hierarchii rozsądzon będzie. O majętności nie ma co sie turbować wielce a jak sam Gospodzin z Bożycem zyszczy, to może i grosza wypłacimy ale i po sprawiedliwości złoto Germanie workami będą sypać. furda to, budżet miesięczny na lata wypłacać, by dzioby niewdzięczne pozatykać ale i za to swoich poddanych zaspokoić w jednym, nie było-byż to wiele tak. nie po to giewałt czynią, że im się należy, ino by pod strachem donacje im dawać bo z ustawy wiele nie dostaną. Mistrz Michalkiewicz osobne ma zdanie ale jeśli nerw miętki, czytać zawadzi, wybaczyć mu trzeba tryumf że historia się pisze po jego piórze aliści ileż można z czarnowidztwem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1555761