Łukaszenkizm na WSIowym portalu Onet.pl- leming ma myśleć że opozycja rządzi!

Obrazek użytkownika Polon210
Kraj

Dziś o poranku nieopacznie kliknąłem na Onet, przeglądam news, wypowiedź Girzyńskiego o aberracjach na budowie A2 i nagle... przed oczami pojawia mi się olbrzymia lupa przekreślona czerwonym iksem i podpisana fałsz

http://prawdomierz.onet.pl/aktualnosci/falszywy-zarzut-posla-pis-pamiec-jest-zawodna,1,4779802,artykul.html

Po zrobionej szybkiej kwerendzie zaczynam się domyślać, że redakcja Onet wzięła na siebie "obywatelski obowiązek" weryfikacji treści wypowiedzi polityków - gdzie skłamano a gdzie to samo w wykonaniu soft - nie spełniono obietnicy (zapewne wyborczej, bo niby jakiej??) - oto następny przykład:

http://prawdomierz.onet.pl/obietnice/pozew-pis-przeciw-radiu-zet,1,4778998,artykul.html

No tak, zaskoczyłem chyba o co chodzi - ten "prawdomierz" to system oceniania zawartości notek onetowskich - coś jak TuskWatch? patrzymy politykom na ręce i weryfikujemy obywatelsko rządzących przed wyborami?

Nic z tych rzeczy - szukam wśród notek tematycznie związanych z działalnością POPSLD-owskiej rządzącej 4 fatalne lata ekipy i nigdzie oceny "fałsz!" ani "obietnica" nie widzę!

A tu przecież mega-łgarz E. Klich tokuje jak ciećwierz

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zaloga-tu-154-o-nic-nie-blagala-macierewicz-oglupi,1,4779793,wiadomosc.html`

arhetypiczny POwski czynownik, nieudacznik i quasimafiozo C. Grabarczyk

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/klopoty-jednego-z-liderow-po-sondaze-sa-dla-niego-,1,4779747,wiadomosc.html

Cytat z francuskiej gadzinówki lewackiej, zapewne na zamówienie ich kumpla Michnika o tym jak to w 3RP jest dobrze i właśnie robi się jeszcze lepiej:

- ...pisze opiniotwórczy "Le Nouvel Observateur", bliski w poglądach francuskiej lewicy... Tygodnik twierdzi, że nowym popularnym zawołaniem Polaków, którzy do niedawna masowo wyjeżdżali za chlebem za granicę, stało się teraz: "Wracam do domu". - nie znam ani jednego przykładu takiego zachowania.
 

no piramidalne brednie a ocenki FAŁSZ albo OBIETNICA jakoś nie ma

http://biznes.onet.pl/francuskie-media-polski-hydraulik-wraca-do-domu,18563,4779707,1,news-detal

Podsumowanie:

Najwyraźniej POPSLD/WSI puszczają już nerwy przed wyborami - łapią się jak brzytwy eurounijnej pustej celebry, przekręcania ogonem kota smoleńskiego, bolszewickie oskarżanie opozycji o choroby umysłowe i nazywanie każdego wystąpienia człowieka opozycji kłamliwym - tu Onet wyszedł na proletariacko-bolszewickie wyprzódki!

System oceny treści artykułów wrażliwych politycznie nie jest zły, jednakże jego dobrej implementacji nie widziałem - np. na Facebook jest "Lubię To!"

Czytasz notkę o treści np. "96 osób z Prezydentem RP, Generalicja i innymi VIPami zginęła w katastrofie pod Smoleńskiem. Jest poważne podejrzenie że KGB i WSI maczało w tym palce" - no i jak ocenisz- lubisz to??

Wystarczy konstruować notkę w ten sposób, że nie wiadomo czego ocena miała by dotyczyć - Macierewicz powiedział że Klich kłamie mówiąc że Protasiuk chciał lądować" - kogo pochwalasz klikając na łapkę "lubię to"?

W onet najwyraźniej ich to wcale w konfuzje nie wprawia - w tytule "fałsz posła PiS", w notce zdjęcie dobrze rozpoznawalnego Girzyńskiego, pod spodem wielka przekreślona lupa z podpisem "fałsz", po prawej bloczek "obywatelskiej poczty" - fałszywa informacja, niespełniona obietnica - pisz do nas!

No i pod pozorem "obywatelskiej kontroli jakości polityki" w łby lemingów wkopiowuje się "co trza" przed wyborami...

Brak głosów

Komentarze

A może byłoby dobrze rozpocząć szyderczy bojkot ONET-u?Uważam bowiem,że czytanie i komentowanie zamieszczanych na tym portalu wszelkich wpisów jest OB-ciachem. Zadaniem tego portalu jest utwierdzanie ludzi w jedynej prawdzie,więc internauci mniej samodzielnie myślący-przyjmują zawarte w nim informacje jako prawdę.TVN został w pewnym stopniu zdeklasyfikowany jako stacja kłamliwa i wielu "oglądaczy" tej stacji zrozumiało jej manipulacje. Może warto więc tak samo postępować z ONET-em?

Vote up!
1
Vote down!
0
#168126

marcopolo

Inka -Jestem za ,a nawet przeciw ,czekam z niecierpliwoscia kto wreszcie zamknie

to" wredne okno "na moj Kraj !!Pozdrawiam!!

Vote up!
0
Vote down!
0

marcopolo

#168134

 

 

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#168157