Kulisy manipulacji

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

I jak by tu znowu nastraszyć PiS-em? PO i jej medialni poplecznicy knują na potęgę. Najlepiej znowu postraszyć Macierewiczem...

W tym celu TVN dopuścił się medialnej manipulacji. Podczas wizyty w Chicago, Macierewiczowi pośród wielu pytań przekazywanych na kartkach, podsunięto pytanie: "Czy jest prawdą, że Donald Tusk był agentem Stasi?". Poseł pytanie przeczytał i pozostawił bez odpowiedzi, proponując pytającym, żeby sami sobie na nie odpowiedzieli. (Wypowiedź na załączonym video po 31 minucie materiału). Ale TVN miało już z czego wycinać i ze słów Macierewicza do mediów trafił fragment, w którym czyta pytanie, oczywiście jako jego własna wypowiedź.

A, że ludzie dają się na to złapać, widzę choćby po swoim znajomym, (bynajmniej nie leming) który stwierdził, że co prawda w PiS jest sporo porządnych ludzi, ale "ten Macierewicz - jak on może gadać takie bzdury o Tusku i Stasi - to chory człowiek".

Za Niezalezna.pl

 

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:11)

Komentarze

Atak na Pana Antoniego przeprowadzony przez nieudaczników skończył się jak zwykle - kompromitacją me(n)diów i PO-sitwy...czy to jeszcze kogos dziwi...?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1495348

Szukając materiałów do wpisu, na pierwszych dwu stronach wyszukiwarki Google sprawę wyjaśniał tylko wpis z Niezalezna.pl. A i tam był jedynie komentarz, bez całkowitego cytatu wypowiedzi Macierewicza. Ja pełny cytat (uzupełniony na obrazku ze względów edytorskich o słowa "na kartce") musiałem spisywać ze słuchu. Inne, w tym nawet jeden cytujący Macierewicza bez skrótów, atakowały go. Osoby, którym nawet prawdziwość wiadomości z TVN-u nie zmieniła by poglądów, mają dostęp do takiej informacji.

Co prawda pojawiła się informacja w Niezalezna.pl, że na skutek ataku na Macierewicza wzrosło poparcie dla PiS, ale z załaczonego wykresu wynika, że kosztem Kukiza, więc to mało pocieszające...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1495364

tyce.pl. Cytowali p.Macierewicza. Google niestety nie wszystko pokazują.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1495410

Kukiza bym nie żałowała, a nawet sie cieszę, że ten człowiek w porę odsłonił szpetne oblicze

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1495413

ale wśród planktonu, który ma szansę dostać się do Sejmu, on jest chyba jedynym, z którym PiS może stworzyć koalicję. Tak więc PiS zyskał, Kukiz stracił, a per saldo ewentualna przyszła koalicja ma tyle samo co przedtem. I to akurat mnie martwi.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1495434

"sluzby" i politykow jak Macierewicz - trzeba wymagac wiecej, niz od innych - zwlaszcza, ze w mediach ( i wsrod znacznego procentu niezdecydowanego elektoratu) nie ma on wysokich notowan.

Taka "wpadka" - to woda na mlyn (chcialoby sie powiedziec "imperialistow...") przeciwnikow zmian w Polsce - i jak pokazuja sondaze - odbija sie kilkuprocentowym spadkiem, a wlasnie tych kilku procent moze zabraknac.... (oby nie).

Czy Pan Macierewicz - zamiast podrozowac, dyskutowac ( z ludzmi i tak przekonanymi, bo w USA 90% glosow i tak bedzie oddanych na PiS) i dajac sie "wypuszczac" jak naiwny uczniak - nie moglby wybrac sie na dlugi urlop - chocby w Gory Skaliste?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

mikolaj

#1495368

że nienawistnie milczy. Albo, bo ponoć pytanie pchnął dziennikarz TVN, że cenzuruje pytania. Z drugiej strony warto nagłaśniać manipulację, bo to może dociągnąć wyborców od PO.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1495376

ze owo naglosnienie nie dotrze do wiekszosci - nie zainteresowanych doglebnie sprawami PiS-u, ale dotrze do nich przekaz medialny TVP czy TVN.

A Pan Macierewicz winien postepowac jak w czasie kampanii prezydenckiej... nie slyszalem, zeby mu ktos zarzucal wtedy "nienawistne milczenie"...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

mikolaj

#1495404

Martwienie się tym bardziej nie dotrze.

Proste jak konstrukcja cepa.

No, że też qrna, takie elementarne sprawy trzeba wyjaśniać. 

Całe dwa komentarze wątpliwości napisałeś i jaki z nich pożytek? Zaden! A z jednego dementi może być podwójny, a nawet więcej.  

I jeszcze jedno - gdyby nikt nie chciał A.Macierewicza na wyjazdach słuchać to zamiast tłumów, pies z kulawą nogą na spotkanie z nim by nie przyszedł, a Polacy w USA nawet po kilkaset km jadą by być na spotkaniu. 

Też proste jak konstrukcja cepa...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1495409

Piszesz, że w USA PiS ma 90% elektoratu. Ale o swój elektorat trzeba dbać. Gdyby Macierewicz, czy inni politycy prawicy nie jeździli na spotkania z Polonią, to ta mogła by się poczuć zdradzona. Ich głosy to może nie tak wiele w porównaniu z głosami w kraju, ale są ważne, bo właśnie informacja o 90% poparciu za granicą wpływa na poparcie w Polsce.

A Macierewicz może rzeczywiście popełnił błąd czytając pytanie, ale dostał je na kartce wśród innych nie prowokacyjnych i trudno było przerwać czytanie, jak już się zaczęło. Zostawił bez komentarza i to było najlepsze, co mógł zrobić.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1495436

Ledwo co, a już mamy kolejną manipulację. Ten sam tekst zamieściłem razem z grafiką w dziale "Grafiki".

TVN kolejny raz postanowiło pomóc PO i zmanipulowało tym razem materiał z konferencji, na której Beata Szydło informuje, że najbardziej prawdopodobnym kandydatem na ministra obrony w jej przyszłym rządzie jest Jarosław Gowin. W materiał, podczas słów Pani Szydło wmontowano ujęcie śmiejącego się Gowina. Tak, jakby nie potrafił zachować powagi podczas informowania o swojej przyszłej funkcji. Podprogowo sugerowano w ten sposób, że jest to tylko blef i, że w rzeczywistości sam w to nie wierzy. Jednak oglądając inne ujęcie niż skadrowane przez TVN widać, że Gowin podczas tych słów jest poważny. Zapewne śmiał się z czegoś, ale albo wcześniej, albo później.

Za Niezalezna.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1495540