Który wyśmiewasz człowieka prostego...

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

Poseł PO Bartosz Arłukowicz postanowił pośmiać się z potencjalnego wyborcy. Człowieka spotkanego w Węgrowie  przed sklepem spożywczym, którego w swojej nieskończonej wyższości uznał z miejscowego lumpa, zapytał, czy jest najsłynniejszym wsparciem PiS-u w tej miejscowości. A potem, razem ze swoją świtą, głośno rechotał z własnego wygłupu. Myślę, że człowiek ten, nawet jeśli dotąd głosował na PO czy SLD, to od teraz jest już na pewno zatwardziałym wyborcą PiS-u.

A postawa posła Arłukowicza jest projekcją zadufania w sobie jego środowiska. Oceniają ludzi po wyglądzie, po miejscu zamieszkania, po zawodzie. Stygmatyzują ludzi według swoich subiektywnych kryteriów. Dla nich odbiorca 500+  to patologiczna rodzina żyjąca z zasiłku, człowiek wierzący to zaściankowy ciemnogrodzianin, człowiek uważający, że rodzina to związek kobiety i mężczyzny to homofob, przeciwnik aborcji to oprawca kobiet, a ktoś nie uznający za objawione "dzieł" Kosińskiego to antysemita. Tyle, że podobną subiektywną segregację już kiedyś ktoś prowadził. Był to człowiek, którego partia doszła w sposób demokratyczny do władzy w Niemczech w 1933 roku. A jak to się skończyło, wiemy z historii.

Za ]]>Niezalezna.pl]]>

A Panu Arłukowiczowi zadedykuję wiersz Czesława Miłosza, który jak ulał pasuje do jego postępowania:

Który skrzywdziłeś

Który skrzywdziłeś człowieka prostego
Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
Gromadę błaznów koło siebie mając
Na pomieszanie dobrego i złego,

Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
Cnotę i mądrość tobie przypisując,
Złote medale na twoją cześć kując,
Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli,

Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
Możesz go zabić - narodzi się nowy.
Spisane będą czyny i rozmowy.

Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy
I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.

Washington D.C., 1950

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)

Komentarze

Panie Macieju. W necie oglądałem ten 8 sekundowy filmik kilkanaście już razy. Gardzę i pluję żółcią na to towarzystwo z arłukowiczem i na niego samego (mała literka przy nazwisku jest celowa). Szlak mnie po prostu trafił. Najpierw grabiec teraz  arłukowicz... no...no...no... jeszcze kilka takich wypowiedzi i będzie można zrobić cały spot wyborczy dla PiS-u. Oczywiście pojechali do Pana Andrzeja i chyba coś mu zapłacili, bo była ustawka, że nie czuje żalu. Nie wierzę, że nie czuje żalu, ale na PiS i tak teraz zagłosuje. Jak to powiedział jeden z dziennikarzy całe to PO-KO to ludzie z jakiejś innej planety, oderwani od rzeczywistości. 

Pozdrawiam

Vote up!
17
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1596395

Vote up!
5
Vote down!
0
#1596572

ze PO to są zaprogramowane cyborgi na odzyskanie władzy. Nie po to, żeby w Polsce było lepiej. Ma być tak, jak było, czyli "piniędzy nie ma i nie będzie" dla kraju, czyli normalnych ludzi ale dla kast "europejsko - poprawnych" będzie znów  złote koryto. I niech nikt nie waży się wtedy podważać ich "nowoczesnej polityki".

Mam na swojej wsi zapozananych od lat gospodarzy i ich dzieci. I teraz tak mówią (do końca nie wiedząc, że jestem Pisowcem):" no niech tu k..., ktoś z nich tu u nas się pojawi..."

W Anglii, gdzie chwilowo jestem, na słowa "PO", "leming", "Koalicja Europejska", "Marsze Równości" od razu jest piana.

Arłukowicz? - typowy plastikowy pajac, który nie wie o czym ma mówić (program???) i w jaki sposób choćby spróbować rozmawiać na ulicy/wsi.

I dobrze, że tak robi. Ci idioci już w ogóle zgubili mózgi i jakiekolwiek normalne odruchy, bo są w swoim szklanym "europejskim" pałacu, który właśnie zaczyna mieć rysy i pęknięcia na powłoce. Niedługo pęknie...

Vote up!
14
Vote down!
0

Piter1

#1596401

Jeżeli kierunek "rozwoju" Unii Europejskiej będzie kontynuowany to ona się rozpadnie jak ZSRR. Tam były komuchy a teraz są te komuchy w UE, czyli Związku Socjalistycznych Republik Europejskich. 

Ja wiem, że na teraz jest to niemożliwe, ale jeżeli UE będzie postępować tak samo, to winniśmy zastanowić się nad Polexitem. 

Pozdrawiam

Vote up!
11
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1596410

Nie dawno miałem okazję usłyszeć lokalnie prominentnego działacza LSD, który twierdził, że "afera podsłuchowa" to ruski wywiad i po to, by PiS sięgnął po rządy w RP i w konsekwencji obalił UE. Taka, panie zdrada... ;)

Vote up!
9
Vote down!
0
#1596414

A jakiś tutejszy dyplomowany dziennikarz darł ryja ze to już po PIS-ie

Znów się palant zaorał....jak zwykle zresztą
8-))))))

 

Sowa i Przyjaciele to była knajpa przygotowana pod polityków. Moim zdaniem od początku to miało być studio nagrań – mówi w rozmowie z Marcinem Dzierżanowskim z „Wprost” Marek Falenta, biznesmen skazany za aferę taśmową.

Marek Falenta: Zostałem skazany przez sąd, który miał na sobie presję niemieckich mediów pracujących dla Platformy. Proces przeprowadzili w pośpiechu. Trwał zaledwie 10 miesięcy. Nie miałem żadnego prawa do obrony. Sąd odrzucał wszystkie wnioski dowodowe.

Kelner pana obciążył. On też był pod presją niemieckich mediów?

Łukasz N. poinstruowany przez służby powiedział to, co mu kazano. Inaczej musiałby wymienić nazwisko prawdziwego zleceniodawcy. A na to nie mogła sobie pozwolić PO. Proszę zauważyć, że nie udowodniono mi żadnego motywu. Nikt nie powiedział, że był szantażowany, nie znaleziono śladu mojego zarobku. Jedyne dowody wskazują na to, że informację o procederze nagrywania przekazałem do właściwych służb. Sędzia Paweł de Chateau oczywiście tego nie zauważył, pomimo potwierdzenia moich słów przez funkcjonariuszy ABW i CBA. Raportów potwierdzających moje słowa, które pozyskali od tych służb dziennikarze, też nie zauważył.

Kto był w takim razie prawdziwym zleceniodawcą taśm?

Człowiek z otoczenia Tuska, ważna postać w CBŚ, a potem w CBA. To on i jego ludzie namówili Łukasza N., żeby nagrywać. Przez chwilę zresztą był w kręgu podejrzeń, ale potem robiono wszystko, żeby oddalić od niego podejrzenia, bo gdyby to wyszło, to ani Tusk by do Brukseli nie pojechał, ani PO by nie przetrwała. Trzeba więc było wymyślić scenariusz pisany cyrylicą.

 

https://www.wprost.pl/tygodnik/10163715/falenta-dla-wprost-za-afera-tasmowa-stal-wspolpracownik-tuska.html

Vote up!
5
Vote down!
0
#1596563

Vote up!
5
Vote down!
0
#1596565

Brawo. Ten wiersz idealnie pasuje do sytuacji.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1596427

Opozycja o Beacie Szydło:
1. ubiera żółte żakiety - wyszydzić;
2. mąż kupuje odzież w second handzie - wyszydzić;
3. syn, kapłan, odprawia msze po łacinie - wyszydzić.

Ludzie o Beacie Szydło:
1. elekcja do PE - ponad pół MILIONA głosów.

Jakieś pytania?

8-)))))

Vote up!
7
Vote down!
0
#1596560

Biedroń w Brukseli będzie zajmował się prawami kobiet.

Gratuluję

.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1596564

Vote up!
5
Vote down!
0
#1596610

Czyli PO się Łudzi, że POpierają ją wszyscy samorządowcy.

Vote up!
6
Vote down!
0

M-)

#1596655

Jest bajka o Łodzi: Nie łudź się.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1596825