Kompromis według opozycji...
Opozycja zaproponowała PiS rozmowy o kompromisie w sprawie TK. Ale jako warunki wstępne zgłosiła całkowitą kapitulację obozu rządowego, tzn. opublikowanie wydanej sprzecznie z ustawą "uchwały" TK oraz zaprzysiężenie dodatkowych 3 sędziów wybranych niezgodnie z procedurami przez PO, co skutkowało by rozszerzeniem składu TK do niekonstytucyjnej liczby 18 sędziów. Za Papkinem powiedziałbym - "krokodyla - tylko tyle..."
O ile pamiętam ze szkoły, kompromis zakłada zbliżenie stanowisk przy rezygnacji stron z części swoich racji. Po przyjęciu powyższych warunków wstępnych opozycji, kompromis byłby zbędny. Opozycja zyskała by wszystko, dodatkowo całkowicie niezgodnie z prawem. No, może w ramach kompromisu mogła by zaproponować PiS, że nie postawi nikogo z tej partii przed Trybunałem Stanu za złamanie Konstytucji, czyli publikowanie uchwały TK uchwalonej sprzecznie z ustawą oraz przekroczenie ustalonej w tejże Konstytucji ilości członków TK.
Zaprawdę, łaskawcy...
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 6672 odsłony
Komentarze
propozycja
24 Maja, 2016 - 21:04
Groteskowa tzw. opozycja zgłasza księzycowe pomysły a potem urzadza cyrk,że nikt ich nie bierze poważnie...odlotowe chłopaki...
Yagon 12
Z tzw. "obiektywnego" punktu widzenia
24 Maja, 2016 - 21:09
konflikt wokół TK dotyczy sprawy mało istotnej dla państwa. Wszak może ona dalej pełnić obowiązki, także zgodnie z nową ustawą. Z merytorycznego punktu widzenia to nie jest istotne. Skoro dla tzw. "opozycji" ma too takie znaczenie, to znaczy że wiązali z nim bardzo konkretne nadzieje, począwszy od ustaw z czerwca ubiegłego roku kiedy zorientowali się że z dużym prawdopodobieństwem zostaną łagodnie odpiłowani od żłoba. A to znaczy, że TK była przewidziana do walki przeciwko nowo wybranej władzy w państwie. Czy nie temu służyć miała np. bezsensowna kradzież "Gęsiarki" i "znikanie" wyposażeń z ośrodków rządowych? Chyba niewiele do tego trzeba żeby takie ciało blokowało istotne posunięcia rządu czy Prezydenta. Sam jestem ciekaw tego scenariusza, na pewno ktoś go przewidział i rozpatrywał. Drugą "instytucją na czasy przejściowe" miał być KOD jako społeczny, nie zinstytucjonalizowany protest przeciwko władzy wykorzystany w "odpowiednim momencie". To dlatego Mateusz Kijowski zaklinał się że nie stworzy partii politycznej, i dlatego Petru struga z siebie idiotę. Bo do władzy, po "okresie przejściowym" miała dojść PO, ze Schetyną na czele. Schetyna trochę się pospieszył, co widać na plakatach traktujących o "obronieniu Polski". Przed kim?
Co nie przeszkadza mi twierdzić, że Mateusz Kijowski jako jeden z wtajemniczonych wie o co chodzi i jaka jest jego zaplanowana starannie rola.
KE złagodzila swoj język w
24 Maja, 2016 - 22:16
KE złagodzila swoj język w stosunku do rządu, opozycja się mocno wystrzelała i idą wakacje. Wrzesień przynosi inne problemy, a w grudniu Rzepliński idzie na emeryturę. Ciekawe co, czy kto go zmusza do tak aktywnej dzialalności przed emeryturą. Chyba już nie ugrają wiele na TK, choć jeszcze KOD będzie maszerowal w czerwcu, ale Polacy są zmęczeni tematem TK.
Gdyby tak ruszyły jakieś procesy po audycie, to ludzie będą bardziej się tym interesowali. A ja osobiście czekam na dobrą zmianę w szczepieniach, w ustawie o "bratniej pomocy" i personalne zmiany w ambasadach.
zmiany w ambasadach
25 Maja, 2016 - 10:17
Nie wiem dlaczego nasze wladze tak dlugo czekają z wymiana antypolskich ludzi w ambasadach. O ile wewnatrz kraju informacja powoli sie poprawia ( choc ja dalej czekam z nadzieja na Media Narodowe) , to przekaz informacji ( co się naprawdę w Polsce dzieje) za granicę jest tragiczny. A to trzeba zmienic radykalnie i jak najszybciej bo Polska nie egzystuje w pustce , tylko w zbiorze państw europejskich i nie tylko europejskich, a ambasady to są oficjalne usta Polski w obcych krajach.
kompromis na warunkach POszustów ???!
25 Maja, 2016 - 20:19
zgłupli głupki ? na tę głupawkę POtuskich łajdaków przypomnę 1980 rok iiiiiiii:
gest Kozakiewicza Moskwa 1980.AVI - YouTube