AstroTurfing - sterowany spontan...

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

W mediach pojawiło się nieznane dotąd szerszym gremiom w Polsce pojęcie: AstroTurfing. Oznacza ono "pozornie spontanicznych, obywatelskich organizacji czy inicjatyw podejmowanych w celu wyrażenia poparcia lub sprzeciwu". Pozornie, czyli jednak ktoś za tym stoi i kieruje tym.

To w jakiś sposób tłumaczyło by stosunkowo dużą, jak na dychawiczne możliwości KOD i total(itar)nej opozycji, liczebność demonstracji przeciwko reformie sądownictwa. Jako przykład tego, że akcja jest "kupiona" podano przykład setek, jak nie tysięcy jednakowych wpisów "Precz z kaczorem dyktatorem" na FB, dodatkowo pochodzących z dość egzotycznych jak na nasze wewnętrzne problemy, państw. Nazwiska przy wpisach sugerują, że chodzi o obywateli państw hiszpańskojęzycznych, np. z Ameryki Południowej. Już widzę te setki Meksykańczyków, murzynów, metysów, Indian, Chińczyków, Hindusów itp. ślęczących nad swoimi komputerami i z zatroskaniem grożących Kaczyńskiemu za to, że ruszył przywileje nadzwyczajnej kasty w Polsce, Co więcej, ich konta są prawdziwe. Czyli ktoś zapłacił hackerowi, który przejął je i wykorzystał jako zombie do czarnej roboty.

Innym przykładem jest pojawienie się identycznych plakatów na manifestacjach w kilku różnych, sporo od siebie oddalonych miastach. Ktoś zaprojektował, wydrukował, zapłacił... a potem nagle ludzie spontanicznie przynieśli to z domów na manifestacje! Absurd? No oczywiście, że absurd. Podobnie, jak naraz znajdujące się nagłośnienie, identyczne świeczki itp. 

AstroTurfing jest zakazany w większości cywilizowanych krajów. Przykładem USA. Trzeba poważnie zastanowić się, jak z nim walczyć na rodzimym gruncie. Na pewno przydały by się akcje poparcia dla działań Rządu. Podobnie własne, choć niekoniecznie sponsorowane akcje w internecie, na mediach społecznościowych. Potrzebne jest również tłumaczenie ludziom, jak to działa. Już rozpoczęli to robić w mediach posłowie PiS. Ale nie do wszystkich dotrą. Wiem, że zjawisko AstroTurfingu opisałem to jedynie poglądowo. Nie jestem specjalistą, a już na pewno nie specjalistą od public relations. Mam nadzieję, że sprawą zajmą się rządzący. W naszym wspólnym interesie...

Za Niezalezna.pl

 

Przy okazji, druga strona też popełnia błędy wizerunkowe. I to czasem mimo stosowania zaawansowanych technik: 

Wyświetlenie napisu "TO JEST NASZ SĄD" na budynku SN zasugerowało, że jest to sąd powolny obecnej opozycji. To oni ten sąd zawłaszczyli, a teraz boją się, że PiS chce go oddać obywatelom. 

Podobnie wygłupili się posłowie Nowoczesnej, występując podczas prac nad ustawą o SN o przerwę, żeby zapoznać się z własnymi poprawkami do tej ustawy! Czyli pisali, co im ślina na język przyniesie, a potem nie wiedzieli, co zgłosili. 

A w sumie chętnie przeczytałbym gdzieś te 1000 poprawek. Były wśród nich podobno takie kwiatki, jak propozycja, żeby w razie choroby niańki do dzieci sędziego, państwo przysłało mu na czas rozprawy niańkę zastępczą na swój koszt. A to tylko jeden z opozycyjnych odlotów. Jeśli to prawda, to poprawki te powinny być opublikowane i przedstawione szeroko opinii publicznej - na pewno znacząco obniżyło by to popularność N.

Bo, że posłowie N. są jak dzieci, wiemy co najmniej od posiedzenia Komisji sejmowej w sprawie wspomnianej ustawy:

 :-)

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

W ramach akcji opozycji pojawił się z dnia na dzień plakat z napisem KONSTYTUCJA.

W tym plakacie jest coś charakterystycznego. Wyróżniają się z niego 2 słowa: TY i JA. Z czego TY jest białe, a JA czerwone. Dość znamienne. Ktoś, kto posługuje się tym plakatem, przyznaje się sam, że jest czerwony, a może wręcz chce mieć krew na rękach...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1544900

Wbrew pozorom i częstym opiniom ci tajemniczy macherzy z zaplecza wcale nie są tacy genialni - ten numer z kontami w Ameryce Południowej to jakaś ewidentna fuszerka i wpadka.

Chodzą też słuchy, że do wypełnienia manifestacji kupują Ukraińców. Gdyby takie coś udało się udowodnić i nagrać, a potem rozpowszechnić na całą Polskę to byłby strzał prosto między ich parszywe uszy.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1544911

https://wpolityce.pl/polityka/350042-nasz-wywiad-dr-brzeski-ten-protest-ma-swoj-wymiar-geostrategiczny-fundacja-otwarty-dialog-jest-wehikulem-sluza

stawia bardzo istotne pytania,pytania i zarówno zadania dla nas,czyli internautów

1.Kto zamawia znicze,,kto płaci ?

2.Kto występuje o pozwolenia  na manifestacje ?

a ja od siebie dodam,kto pozwolił na "ichną reklamę" w Metrze"?

pozdr

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1544916

tych,którzy szkodzą Polsce

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1544917

to też prośba Pana dr Rafała Brzeskiego :)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1544918

Ostatnie dni raz jeszcze pokazały, że dla ludzi pokroju Tusk, Schetyna, Petru i inni z tej samej paczki, wszystkie chwyty są dozwolone, byleby ponownie zdobyć władzę, a tym samym pieniądze, wpływy i wszelkie inne możliwości. Obserwuję wnikliwie to co dzieje się w ojczyźnie od wielu lat i to co wyprawiają ludzie z tych środowisk, kompromituje ich całkowicie w oczach Polaków. Wstydzę się, że są tacy rodacy, którzy tak się zachowują!! Trzeba dziękować nieustannie Bożej Opatrzności, że tego typu ludzie zostali pogonieni w trzy wiatry! Daj Boże by jak najdłużej nie wracali do władzy, a najlepiej to już nigdy, jeśli to możliwe.

Zarazem chę zwrócić uwagę, że w narodzie polskim jest katolicka hierarchia biskupów na czele z Prymasem abp Gniezna Wojciechem Polakiem, którzy z łaski Bożej Opatrzności nie tylko jedzą nasz chleb ale naturalnym biegiem rzeczy mają również wiele z tego wynikających obowiązków. Wiadomo że miło się zasiada w pałacu gnieźnieńskim i w innych pałacach biskupich, które przez całe pokolenia wznosili Polacy, ciężką pracą i ofiarnymi sercami. Otóż ks. Prymasie Wojciechu nie jest żadną tajemnicą dla każdego kto się interesuje, że ci którzy obecnie czynią zamieszanie w Sejmie i w stolicy, to przeważnie ludzie domagający się ustawnowienia w Polsce cywilizacji śmierci, czyli: legalizacji aborcji na życzenie, eutanazji, legalizacji związków homoseksualnych, a zatem sodomii i gomory wołającej o pomstę do Nieba, wreszcie legalizacji demonicznej gender!!!! Zatem proszę ale także wymagam Twojego szczególnego zaangażowania i obrony naszego Narodu przed złem i przed piekłem, któtre się chce nam zgotować.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1544924

Cała Warszawa i wielkie miasta oblepione sa jednakowymi plakatami...a jeżeli to nie przypadek...?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1544926

No bo to nie może być przypadek!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1545209