Uśmiechnięta twarz faszyzmu

Obrazek użytkownika Leszek Smyrski
Idee

Tysiące razy odbywało się już takie schow.  Młody, zadbany, przedsiębiorczy biznesmen lub polityk dziarsko wyskakuje na scenę i doskonale wytrenowanym głosem, manierami i gestami rozpoczyna sprzedaż. Sprzedaje zwykle nadzieję, wiosnę, miłość, rozwój osobisty, zdrowie, nowoczesność, sukces, zwycięstwo i takie tam.

Na widowni mają być tłumy, mają się uśmiechać i machać flagami. Najlepsi są młodzi, bo fotogeniczni. Dzieci to bonus, dzieciaka można nawet na scenę i na ręce.

Jeśli główny mówca pokaże zespół i rozdzieli zadania, to wtedy może człowieka prostego zalać fala entuzjazmu. Machanie chorągiewką nabiera wigoru, z góry zaczynają spadać kawałki błyszczącego konfetti, rozlega się muzyka. Uśmiechy. Radość. Wiosna.

Dziś takie schow  zorganizował pan Biedroń, trzeba przyznać że bardzo profesjonalnie.

Mówiąc prawdę, gdybym pięć lat temu nie miał do czynienia z mroczną stroną rzeczywistości to sam bym się zachwycił. Pan Biedroń wygląda na najbardziej nowoczesnego, przynajmniej jeśli chodzi o krój garnituru. Ponieważ jednak zajmuję się teorią systemów, muszę postawić pytania.

Żyjemy w  2019 roku w świecie zaawansowanych technologii, na którym żyje obecnie 8 miliardów a może żyć  20 – 30 miliardów. Za jakiś czas zaczniemy mieszkać poza ziemią, technologia stanie się dużo bardziej zaawansowana i wielkość populacji może być niewystarczająca do tego zadania.

Czy zamiast prymitywnego mordowania embrionów nie jest lepiej zamrozić je. Oznacza to zamianę kary śmierci na bezterminowe więzienie. Z humanitarnego punktu widzenia to byłby postęp i obrońcy życia siłą rzeczy mieliby jeden argument mniej, siła sporu znacznie by osłabła.

Jestem przekonany że skoro ja, prosty socjolog to wymyśliłem, w komitetach pana Biedronia też to rozważano. Myślę że nie chcą tego zrobić, bo aborcja i kontrowersje wokół niej to główne paliwo opcji reprezentowanej na dzisiejszym pokazie. Czy mam rację?

Drugie pytanie do pana Biedronia. Skoro nie chce pan wykluczać nikogo z wyjątkiem ciemnych i zabobonnych katolickich prostaków jak ja, to czy mając pełnie władzy zdecyduje się pan na ostateczne rozwiązanie kwestii katolickiej według wzorców zachodnich , czy postawi na resocjalizacyjne ośrodki w surowych i zimnych miejscach?

Czy tolerancyjne społeczeństwo pana Biedronia będzie na tyle tolerancyjne, że obejmie ochroną wszystkich złodziei, czy tylko własna opcja będzie bezkarna a konkurencja karana?

Pan Biedroń potępił atak na panią Ogórek. Czy równie zdecydowanie zechce oczyścić z faszyzmu własną organizację?

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

uśmiech zwierzęcy

 

nienagannie skrojony garnitur

uśmiech zwierzęcy

warty kilkaset złotych odkurzacz

sprzedaje za kilka tysięcy

Vote up!
7
Vote down!
0

jan patmo

#1579845

... już sądziłem, że kłamstw wyborczych PO nikt nie przebije!  Skąd na sali tylu idiotów, którzy zamiast go wygwizdać klaskali?  Ale oglądając pseudokabarety, które rozmnożyły się jak niejadalne grzyby po deszczu, w których słowa nie mają żadnego znaczenia o puenta to robienie głupich min i gestów, odnoszę wrażenie, że ich publiczność (publika brzmiałoby bardziej sensownie) żywcem została w całości przeniesiona na ten polityczny spektakl.

Vote up!
9
Vote down!
0

niezależny Poznań

#1579877

To będzie dobry test, ilu będzie prawdziwych chrześcijan, a ilu nadmuchanych, 

Pedalska "Wiosna" z Biedroniem i żydo-komuna z PO-SLD-N-lewica wszelaka, przeciw Prawicy Polskiej.

Ideologia śmierci (dzieci nienarodzone) i poddaństwo wobec euro-burdelu.

Czy ideologia życia i Wolność i Niepodległość Polski

Vote up!
10
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1579883

Wspaniale, lekko napisany, wartosciowy artykul.
Tresc nie wymaga komentarza. Nie mozna tego ujac lepiej.

Vote up!
9
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1579944

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika -leszek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Nie wiem co zrobi z chrześcijaństwem pan Biedroń. Zapewne nic, bo nic go to nie obchodzi.
Jednak jeżeli obrońcy chrześcijaństwa będą z fanatyzmem próbowali wprowadzać państwo wyznaniowe, to też będę z nimi walczył. Ale nie oznacza to bym zwalczał chrześcijaństwo.
Nieodżałowany biskup Pieronek w czasach komuny powiedział: "Nie znam nikogo, kto straciłby wiarę za przyczyną jakiegoś sekretarza partii. Ale znam wielu, którzy ją utracili za przyczyną jakiegoś proboszcza".
Tak więc największym wrogiem chrześcijaństwa są jego obrońcy.

Vote up!
1
Vote down!
-5

_leszek

#1579952

mową nienawiści mówiąc o ludziach, którzy myślą inaczej niż on, są ciemnogrodem, o katolikach, konserwatystach itp.

On podobnie jak owsik jest rzecznikiem totalnej swobody, bez problemów i obciążeń wynikających np. z posiadania morale, czy sumienia, czy takich tam głupot, czyli wszystko można, co nie można i to bez ograniczeń, oczywiście z wyjątkiem kościoła katolickiego, ta instytucja i jej wyznawcy mają przechlapane, bo zleceniodawcy Biedrońcia tak kazali, a on posłuszny jest i dlatego żyje mu się zamożnie, wygodnie, tak europejsko i nowocześnie, to napluje na katolika, to na rzeczy, czy osoby święte, nie za dużo, tak żeby nie przesadzić, ale żeby drenować mózgi podatne na lewacką manipulację, a żałosne zmanipulowane mózgi go lubią, bo nihilizm modny jest wśród młodych!!!

To taki nowoczesny i elegancki europejczyk, czy europejka, takie nihilistyczne ono!

Vote up!
8
Vote down!
0
#1579955

Co 4 lata pojawia się "nowy, świeży, niesmigany" lider, który zakłada partie. ILeż można nabierać się na ten sam numer.. Palikot, Petru, Biedron, Gwiazdowski...

Vote up!
8
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1579960

Pompowanie Wiosny Biedronia do złudzenia przypomina dmuchanie N. Petru przed wyborami 2015. Totalna i ich media mają problem, a jest to intelektualna impotencja. Powtarzanie tych samych numerów może jest z punktu widzenia PR-owców całkiem medialne, ale nikt się na to nie złapie.Naciągane rankingi poparcia zlecone za pieniądze antypolskich szczujni WSI24 i Radia BZDET nie robią na mnie najmniejszego wrażenia. To nie 1992 rok i ''liczenie głosów'' przez UB-eckie popłuczyny budzi już tylko śmiech i pożałowanie. Jesienią znowu będzie wycie.

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1580346