Vertiniana

Obrazek użytkownika Leszek Smyrski
Idee

Czy istnieje możliwość wyeliminowania złodziejstwa z systemu społecznego?

W zeszły weekend odbyła się konferencja naukowa -  XXI Vertiniana.

Patronem duchowym tej interdyscyplinarnej biesiady intelektualnej pozostaje jej inicjator oraz przewodniczący pierwszych ośmiu spotkań – Profesor Andrzej Wierciński (1930–2003), którego nazwisko zostało utrwalone w nazwie owych corocznych grudniowych konferencji. Składają się one na ciąg wieloletniego interdyscyplinarnego projektu badawczego, którego myślą przewodnią jest idea ludzkiego poznania. Celem projektu jest porównawcze zestawienie możliwie najszerszego spektrum ludzkiego doświadczenia i usystematyzowanie istniejących koncepcji, dotyczących pojęcia istoty człowieczeństwa w odniesieniu do świata w aspekcie jego specyficznie ludzkiej percepcji, konceptualizacji, wartościowania i celowego przekształcania. Centralnym pojęciem tego projektu jest ludzki obraz świata. W tym roku liczne grono specjalistów – reprezentujących m.in. nauki polityczne, społeczne, prawne, ekonomiczne, humanistyczne, kulturoznawstwo, filozofię, teologię, jak również nauki ścisłe i przyrodnicze – skupiło swą uwagę na niezwykle ważnej i interesującej problematyce dotyczącej ludzkich kategorii kauzalności i teleologiczności zarówno w energomaterialnym, jak i informacyjnym aspekcie.

(]]>http://swpw.org/xx-vertiniana/]]> )

Miałem zaszczyt przedstawić swój model komunikacji oparty o koncepcje N. Luhmanna i J. Koseckiego.

 

]]>https://www.youtube.com/watch?v=uc4Jowt0UsY&feature=youtu.be]]>

 

Filmik amatorski, ucięty przed końcem wykładu, ale przekazuje najważniejsze tezy, zresztą nie ma tam nic, czego już wcześniej nie opisałem na blogach. Ważne jednak że złodziejstwo jako pojęcie zaczyna wchodzić do debaty naukowej. Coraz trudniej będzie je ignorować i odwracać uwagę.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Oczywiscie, ze wyeliminowanie zlodziejstwa, korupcji, zdrady stanu i wszelkich innych przestepstw jest mozliwa niemal w 100%

Drzewiej osiagano to porzez likwidacje przestepcow a ta umozliwiala demokracja czyli bezwzgledna wladza wiekszosci obywateli.

 

pozdrawiam,

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Vik

#1528024

Pański pomysł byłby skuteczny, gdyby go radykalnie zrealizować.

Ale w świecie bez ludzi nie miałby kto cieszyć się ze zwycięstwa.  :)

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1528051