Moje spostrzeżenia na temat Komitetu Obrony Demokracji

Obrazek użytkownika Leszek Smyrski
Idee

Zapisałem się do grupy K O D, tej, która liczy prawie 40 tysięcy osób. Jestem tam uczestnikiem. Wszedłem bo grupa nazywa się Komitet obrony Demokracji. Gdyby nazywała się bronimy naszych - nie wchodziłbym. Wybór nazwy to jednocześnie deklaracja. Skoro grupa ma w tytule demokrację, powinna wspierać demokrację. Demokracja to władza ludu, władza musi dysponować prawdziwymi komunikatami. Takie komunikaty zapewnia dyskurs publiczny oparty o medium prawdy. Jestem socjologiem i wszystkie moje działania służą poznaniu rzeczywistości. Nie jestem jednak cyborgiem, istnieją sfery życia, wobec których nie jestem obojętny, moje głowne zainteresowanie to spółdzielczość, jednak przez ostatnie dwa lata musiało ono ustąpić miejsca czemuś, czego poznanie, określenie i zdefiniowanie stanowi mój główny cel. Cały mój wysiłek skoncentrowałem na poznaniu mechanizmów złodziejstwa i oszustwa. Nota bene, zadzwonił dziś do mnie kolega ze Szczecina, który w sierpniu podpisal jakąś umowę, miała jakoby dotyczyć hotmoney, okazalo się jednak że jego umowa jest najprawdopodobniej oszustwem i w prawdziwym hotmoney nikt o nim nie słyszał. Stracił 13 tysięcy. Kiedy opowiadał mi o tym widziałem krok po kroku wszystkie jego błędy. 

Stosuję mój model płaskiej ekonomii i medium prawdy do oceny wydarzeń i pomaga mi widzieć, gdzie może dojść do zmiany znaku, gdy wartości pozornie dodatnie w rzeczywistości są ujemne. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy komunikat zamiast przez medium prawdy jest nadany przez środki komunikacji masowej.

Z czym więc mamy do czynienia? Internnetowa grupa, która liczy niespełna 40 tysięcy członków, jest to jednak duża grupa celowa, wiekszość jej członków jest oburzona na sposób prowadzenia polityki przez PiS, w szczególności decyzjami dotyczącymi Trybunału Konstytucyjnego. Członkowie grupy mają intencję zamanifestowania swego niezadowolenia przez wypowiedzi internetowe, część z nich jednak spotyka się też w róznych miejscach, między innymi w Warszawie, przed siedzibą parlamentu. Na zdjęciach widać przedstawicieli zamożnej klasy średniej ( klasy, której naprawdę w Polsce nie ma ). Piszą protesty.

Ta grupa wzbudza przerażenie na portalach prawicowych, nawet pan Michałkiewicz ostrzega, że mogą próbować sprowadzić bratnią pomoc, powstają antygrupy. Ale szacując bardzo ostrożnie, według moich doświadczeń z działania w organizacjach pozarządowych jeśli na jakieś wydarzenie zaprosisz dwadzieścia osób, przyjdzie sześć do ośmiu, co i tak będzie bardzo dobrze. Jeśli z tej grupy KOD w działania pozainternetowe zaangażuje się pięć tysięcy, to będzie naprawdę spory sukces i duża siła.

Ale pamiętam dobrze marsz w obronie telewizji Trwam, w podobnym tłumie uczestniczyłem tylko w sześćsetną rocznicę bitwy pod Grunwaldem. Było podobno milion ludzi, Tusk występował w telewizji cały blady, trząsł mu się głos, ale rząd przetrwał za cenę pewnych ustępstw. Zwolennicy KOD na pewno nie osiągną tej liczby, trzeba jednak przyznać że są dosyć dobrze zorganizowani. Czym jednak jest ich siła? Wciąż posiadają przekaz telewizyjny, radio i prasę, posiadają potężne środki komunikacji poprzez medium władzy, stymulowane na komunikaty przez medium prawdy. Teraz o ten przekaz aspiruje PiS. Celem komunikatów są zasoby, kontrola nad nimi, typowa gra polityczna, jaka toczy się wszędzie na swiecie. Jednak rozgrywki na tym płaskim ekranie są coraz bardziej nieefektywne, bo nadmiar fałszywych komunikatów paraliżuje coraz bardziej cały nasz system społeczny. Jednak komunikacja przez medium prawdy jest nikła, dotyczy tak naprawdę tylko nauki, a w zasadzie tylko jej metodologicznej części, pozostawiając część tytularną dla komunikacji przez medium władzy.

Szansą naszej demokracji jest społeczeństwo obywatelskie, to społeczeństwo, które zacznie nadawanie i odbieranie komunikatów przez medium prawdy. Kiedy to nastąpi, obraz świata uzyska trzeci wymiar i dopiero wtedy można będzie rozwiązać problemy powstałe w wyniku prymitywnej percepcji i powstałego z jej powodu nagromadzenia fałszu i złodziejstwa. Temu powinien służyć Komitet Obrony Demokracji, nie przepychankom międzypartyjnym. Temu powinny służyć organizacje pozarządowe, nie pozyskiwaniu dotacji i grantów. Tym powinien zająć się Kukiz gdy mówił o obalaniu systemu, nie wchodzeniem do parlamentu.

Zapewne wielu uważa że inicjatywa KOD nigdy demokracji nie miała na celu. Nawet jeśli byłoby tak, słowa mają swoje znaczenie i tylko używanie ich w miarę poprawnie zdefiniowany sposób, pozwoli nam na komunikację. Każde działanie może zmienić system, mimo że Luhmann pesymistycznie do tego podchodzi, musi być robione powoli i ostrożnie ale musi być robione systematycznie i metodycznie. Mam nadzieję że zbudujemy społeczeństwo obywtelskie, choćby miało to trwać bardzo długo, wszelkie inne pomysły to tylko szczegóły tego podstawowego dla nas zadania.

Próbowałem zainteresować członków KOD moją koncepcją komunikacji przez medium prawdy i programem redukcji kradzieży pieniędzy publicznych. Nie wykazali zainteresowania, ale nie należę do ludzi, którzy dają się zbyć. Będę próbował co jakiś cza nadawać mój komunikat. Najwyżej mnie usuną. Propaguję komunikację przez medium prawdy i program redukcji kradzieży pieniędzy publicznych wszędzie gdzie mogę i zawsze będę to robił. Spółdzielczość propaguję tylko w wąskich, wyspecjalizowanych grupach.

Ponieważ to miejsce publiczne, pragnę przeprosić pana Antoniego Macierewicza za przekręcenie jego nazwiska, w moim ostatnim wpisie. Czytelnicy słusznie wyrazili swoje oburzenie. Nie jestem w stanie tego poprawić, ale nie było to celowe. Mój post dotyczył wizerunku.

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.6 (16 głosów)

Komentarze

stwa - odmichnikowy zwis, pardon - organ dziadka Waldka. 

Dopiero co przybywało  im 100 frajerów na godzinę, a tu całe 40 tys.

No, no , no...

Nie wiem, jak dla mnie to to zaKODowane towarzystwo do przyzwoitego człowieka nie pasuje,. Ale... demokracja przecież jest, hehehehe. I posłanka Kopacz nie da jej obalić.

Powodzenia.
 

PS. Jeśli chlapnęłam coś niezrozumiawszy intencji Autora, to przepraszam z góry jakby co. 

Vote up!
11
Vote down!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1499997

Witam Pania! Petru,PO,PSL  uprawiaja sabotaz probujac blokowac ustawy,ktore maja na celu odbudowe kraju! W TV pokazali 6-ciu protestujacych meneli mlodzierzowki! Smiech na sali! Robmy swoje! Najpierw Trybunal,potem Media! Przyjdzie czas na Sady! Ten kociokwik mendow i zdrajcow Polski, swiadczy o celnych i slusznych blyskawicznych posunieciach Zjednoczonej Prawicy! Te Hieny sitwy moga tylko skamlec! Klaniam sie!

Vote up!
9
Vote down!
-1

ronin

#1500013

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Leszek Smyrski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zdecydowane posunięcia rządu nie są do końca złe. Niektóre popieram.

Piszę o czymś zupełnie innym, staram się najlepiej jak potrafię aby było to zrozumiałe, na razie niewiele potrafię. Ale to co piszę piszą wszyscy socjologowie. Społeczeństwo obywatelskie to jedyny praktyczny sposób zmuszenia władzy do działania na rzecz społeczeństwa. Moje badanie rzeczywistości i opis tego jest skierowane na złodziejstwo. W życiu społecznym złodzieje stosują wiele sposobów na odwracanie uwagi, dlatego moje wpisy zaczęły być niewygodne. Ale cieszę się z tego, przez cały rok mojego pisania nikt mi nie kierował bezpośredniej nienawiści, a to oznaczało, że nikogo to nie interesowało.

A co do radykalizmu, raz rozpoczęty trudno jest zatrzymać. Syryjczycy też na początku przeżywali euforię.

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-9
#1500017

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Leszek Smyrski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Takie mi się przytrafiło. Trzy lata temu nie uwierzyłbym w to, że poziom złodziejstwa w Polsce jest tak wielki. Dopiero doświadczenie bezpośrednie otworzyło mi oczy. Dlatego jestem trochę dziwakiem. moja ścieżka przebiega w poprzek utartych szlaków, ale tak idzie problem, ja ide za nim.

Michnika uważam za ojca chrzestnego polskiego złodziejstwa, dlatego że przez dwadzieścia kilka lat odwracał uwagę od tego, że jest to problem społeczny. Ale to nie znaczy że mam nie rozmawiać z ludźmi, którzy mu wierzą. Jeśli debata zostanie sprowadzona na poziom obywatelski, będzie można używać medium prawdy. Polityka stosuje wyłącznie prymitywne pakiety informacji i idei, z których duża część jest fałszywa.

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-8
#1500018

napisałeś: "Polityka stosuje wyłącznie prymitywne pakiety informacji i idei, z których duża część jest fałszywa".

Zdefiniuj mi zatem pojęcie "polityka". A kiedy już je zdefiniujesz, podejmę z Tobą polemikę.

 

Pozdrawiam,

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1500032

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Leszek Smyrski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pierwsza definicja to roztropna troska o wspólne dobro

Druga to za PWN

1. «działalność władz państwowych, zwłaszcza rządu»
2. «działalność jakiejś grupy społecznej lub partii mająca na celu zdobycie i utrzymanie władzy państwowej; też: cele i zadania takiej działalności oraz metody realizacji takich zadań»
3. «sposób działania osoby lub grupy osób kierujących jakąś instytucją lub organizacją»
4. «zręczne i układne działanie w celu osiągnięcia określonych zamierzeń»
 
Istnieje zdecydowana różnica między pierwszą a drugą. Podejrzewam że ta pierwsza była tworzona jeszcze przed spłaszczeniem obrazu świata do płaszczyzny ekonomicznej.
 
Pozdrawiam.
Vote up!
1
Vote down!
-8
#1500057

W swym komentarzu o godz.8.38 napisał Pan:

"Michnika uważam za ojca chrzestnego polskiego złodziejstwa"

 

A Pan właśnie zapisał się do Michnika bo KOD to jego "dziecko" i gazety wyborczej.  Jeśli Pan chce w szeregach KOD-u być misjonarzem i nawracać czarne owce polskiego społeczeństwa to dobrze choć można to robić bez zapisywania się. Ale jeśli zapisał się Pan tam bo "ideologia" KOD-u trafia do Pana i jest zgodna z Pana poglądami, no to niestety zapisał się Pan i popiera towarzystwo, które popiera złodziejstwo i rozwalanie państwa polskiego.

 

Pisze Pan:

"Polityka stosuje wyłącznie prymitywne pakiety informacji i idei, z których duża część jest fałszywa."

 

Takim pakietem fałszywych informacji i idei jest właśnie ów Komitet Obrony Demokracji, który porządni ludzie momentalnie nazwali Komitetem Obrony Draństwa, a ja osobiście Komitetem Obrony Dupy: 

Bo powstał właśnie w obronie dupy byłej władzy tusko-komorowsko-kopaczowej, która ma na sumieniu i złodziejstwo, i tysiące afer, i Smoleńsk.

Dlaczego ten KOD nie powstał wcześniej, a dokładnie w momencie, w którym ta złodziejska władza broni antykonstytucyjnie wybranych przez nią sędziów TK na mocy swojej antykonstytucyjnej ustawy o TK? Bo przyszedł czas, w którym  ta władza ma zacząć płacić za swe złodziejstwa, za służenie wszystkim innym racjom stanu poza tą polską. 

Dlaczego ten KOD wybrał sobie za symbol opornik? Za którego noszenie/posiadanie katowali w stanie wojennym. Michnik ze swym KOD-em  tym wyborem napluł wszystkim uczciwym Polakom w twarz, w imieniu swoim i Platformy Obywatelskiej. To zemsta na Polakach za odsunięcie jej od władzy. 

Kto Pana okłamał i przekonał, że KOD to stowarzyszenie ludzi prawych, uczciwych, demokratów dla demokracji? Pan stoi teraz po tej stronie, która teraz będzie przeszkadzać wejściu w życie ustaw - o bezpłatnych lekach dla seniorów 75+, o podwyższeniu kwoty wolnej od podatu, o niesprzedawaniu ziemi obcym podmiotom, o rekonstrukcji Konstytucji RP i nadaniu jej formy jednoznaczności by wolna amerykanka w jej interpretacji była niemożliwa, by konstytucja służyła suwerenowi czyli obywatelom. Itd., itp. 

 

Pisze Pan w jednym z komentarzy:

"W życiu społecznym złodzieje stosują wiele sposobów na odwracanie uwagi"

Właśnie KOD z Michnikiem zastosowali jeden z nich by odwrócić uwagę Polaków od psucia przez PO Trybunału Konstytucyjnego, a ta ich "demokracja" ma tyle wspólnego z demokracją co wystrychanie na dudka z wydudkaniem na strychu i "Platforma" z "Obywatelską". Pan się powołuje na Luhmanna, a Panu bliżej do Markowskiego i Czapińskiego, nawet Nałęcza choć socjologiem nie jest. Nie po drodze Panu z PiS, ale optuje Pan za społeczeństwem obywatelskim, a  KOD to "dziecko" tych, którzy niestety byli b.ważnym ogniwem w tusko-komorowskiej wojnie polsko-polskiej bo dorzucali do pieca gdy jej ogień przygasał. Ta wojna miała trwać żeby nie dopuścić do ukształtowania się społeczeństwa obywatelskiego. "Medium prawdy", o którym Pan pisze to właśnie Michnik i KOD, to resortowe postubeckie  bachory, serwujące Polakom papkę o mamie Madzi, przyprawioną cykutą "PiS rozwala Polskę". Medium prawdy powinno jednoczyć, wychowywać obywateli, edukować ich swą służbą polskiej racji stanu. Pan chyba nie wie co to jest polska racja stanu...

Pisze Pan, że KOD "wzbudza przerażenie na portalach prawicowych". Nie, proszę Pana - on wzbudza tylko śmiech i pożałowanie. To jest taka żaba, która dała się podkuć i teraz wmawia frajerom, że jest rumakiem.

Powodzenia na nowej drodze życia w KOD-zie. 

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1500051

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Leszek Smyrski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Na pewno KOD to miejsce pełne celników i faryzeuszy, zdarzają się również nierządnice i tym podobne.

Pani chce ukarania złodziei, którzy okradli Polskę. Ja chcę dokładnie tego samego.

Ale ja chcę czegoś więcej. Chcę żeby natępni kradli mniej niż zamierzają, po to powstał ruch Kukiza i to on miał to osiągnąć. Nie zrobił tego, nie mam wystarczająco dużo danych by wiedzieć dlaczego, ale nie zrobił. Ale to i tak musi być zrobione. 

Myślenie partyjne to takie, gdzie oddaje się władze nad sobą innym ludziom. Myślenie obywatelskie to takie, gdzie zachowuje się wladzę nad sobą, oddaje się część kompetencji na bieżąco kontrolowanym politykom. Żeby to zrobić potrzeba mechanizmów autoreferencyjnych i przede wszystkim potrzeba jak największej jawności w życiu społecznym. To co robi teraz PiS jest słuszne, ale nic nie słyszałem o tym, że pomogą własnym ludziom zwalczać pokusy kradzieży. Wszystkie ich działania są nakierowane na przeszłe złodziejstwa, nic nie mowią o przyszłości. Jedyne co mnie interesuje to utrzymanie w polu świadomości społecznej zwrotu "złodziejstwo to poważny problem społeczny". Im więcej ludzi mnie czyta, tym większa szansa na to że to hasło przebije się przez szumy zagłuszające. A swoją drogą ludzie z dawnego PO też nie podejmują tematu zapobiegania przyszłym kradzieżom, ciągle liczą że znowu obejmą władzę.

Złodziejstwo jest dla mnie głównym problemem, który potrzebuję nagłośnić i poddać pod dyskurs publiczny, bo bez jego zredukowania nie będzie możliwy rozwój spółdzielczości z wykorzystaniem pełnego jej potencjału. Rok temu uważałem że PiS będzie mógł mi pomóc, myliłem się. Nie są zainteresowani rozwiązaniem tego problemu. Dlatego szukam ludzi, którzy mają dokładnie taki cel jak ja. Z każdego tysiąca spodziewam się kilku. Nigdzie mi się nie spieszy.

Co do łajdaków, kiedyś byłem aktywnym narkomanem, znam sporo takich jak ja. Chrześcijaństwo zna skuteczne sposoby walki ze złem. Jeden nawrócony złodziej będzie skuteczniejszy w redukcji złodziejstwa, niż dzieśięciu cnotliwych, którzy nigdy nie mieli okazji.

Co do wejścia do KOD -  nie można tam pisać bez członkostwa. publikuję tam to samo co tu.

Pozdrawiam Panią.

Vote up!
1
Vote down!
-8
#1500055

Czyli... rozważane przeze mnie misjonerstwo.

"Zapisałem się do KOD" podziałało na mnie jak płachta na byka. Bo to tak jak zapisać się do PZPR, ZSL, PSL, PO, ... Forma "Zarejestrowałem się"  (nie wiedziałam, że portal KOD wymaga rejestracji)  nie spowodowałaby  mych komentarzy, a jeśli już, to w innej formie. 

Pozdrawiam.

Vote up!
7
Vote down!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1500059

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek Smyrski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Muszę jeszcze pracować nad jasnością przekazu. Dziękuję za spostrzeżenie.

Pozdrawiam.

 

Vote up!
2
Vote down!
-7
#1500065

Dalej powinno być mniej więcej tak: Jeżeli ktoś ćpał, to medycyna tłumaczy jakie są skutki wędzenia mózgu i niczemu już nie należy się dziwić. Wstąpienie do komitetu obrony (ochrony) zagrożonych d*p świadczy o tym, że dany osobnik sam czuje zagrożenie dla swojej.

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1500085

Zgadzam się z Autorem, że bez szerokiego udziału ruchów społecznych nie jest możliwe poważne zredukowanie panoszacego się niemal bezkarnie złodziejstwa w Polsce. I na całe szczęście rośnie tego świadomość wśród grabionych bezlitośnie Polaków. Wielu też z nich, nie czekając na "jeźdźców apokalipsy", bierze sprawy w swoje ręce i walczy z tą plagą. PIS swoimi działaniami może im oczywiście pomóc, lecz sprawy za nich nie załatwi.

 

Vote up!
0
Vote down!
-1

jan patmo

#1500132

Nie rzucaj, Contesso Droga. 

Czytać hadko !!!  socjologa.

"pogratulować" członkostwa

Aj Waj

:

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1500079

Panie Smyrski proszę nie rżnąć głupa i przepraszać li tylko za przekręcenie nazwiska pana Macierewicza(

parokrotnie zresztą) ...pan insynuował wszakże pewne preferencje zobaczywszy zdjęcie ministra A.M. z młodym człowiekiem.

Dziwię się ,że pojawił się pan tu ...najwłaściwszym dla pana portalem byłby ...portal u "pomidora"

Jak sprawy ze spółdzielnią ...pewnie KOD panu pomoże ...poglądy się panu zmieniają jak w kalejdoskopie.  

Vote up!
11
Vote down!
-1

bulsara

#1500006

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Leszek Smyrski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Jak napisałem interesuje mnie jedynie spółdzielczość, ale to robię prywatnie. Publicznie zajmuję się propagowaniem programu redukcji kradzieży pieniędzy publicznych, promocją wielowymiarowego modlu społeczeństwa i tworzeniem społeczeństwa obywatelskiego. Czasami jest mi z kimś po drodze, czasami nie. Na protalu NB rozszerzyłem zakres zainteresowań, to był błąd, bo może to zaszkodzić mojemu głownemu celowi. Temat uważam za zamknięty.

Z poważaniem.

Vote up!
1
Vote down!
-8
#1500014

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Leszek Smyrski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zapobieganie złodziejstwu w czasach PO i zapobieganie złodziejstwu w czasach PiS to różnica poglądów. Ciekawy ma Pan sposób postrzegania rzeczywistości. Panu Macierewiczowi zarzucałem brak troski o wizerunek, miałem trochę rozwinąć tę sprawę, ale w zasadzie może to zaszkodzić mojemu głównemu zadaniu, wprowadzeniu programu redukcji kradzieży pieniędzy publicznych.

A tak z ciekawości, kto to pomidor?

Z poważaniem.

Vote up!
1
Vote down!
-8
#1500062

Pan chce rozśmieszyć? Czy... wqr..ić... 

Bez przeproszenia. 

Nie będę Pana przekonywać, że gdyby ci wszyscy dopuszczani do władzy przez wyborców w ciągu ostatnich 8 lat (już nie będę tak bezczelna by pisać "w ciągu 4.08.1989 do 25.10.2015 z małą przerwą na Premiera Kaczyńskiego i Prezydenta Kaczyńskiego") mieli taki "wizerunek", jaki ma Antoni Macierewicz to Pan dziś nie miałby dla kogo i po co zapisywać się do KOD i użerać z michnikowszczyzną, a przerzucałby Pan papiery swojej firmy, udelektowany prostotą jej prowadzenia i że nikt nie zdziera skóry - z Pana i Pana pracowników. 

Wie Pan? Socjologia - i historia też - studiowana w latach od późnego PRL-u do dziś,  to głównie nauka inżynierii manipulowania rozumem czynnika ludzkiego. Czyli wyjaławiania go, kastrowania intelektualnego. Na te dwa kierunki dostawali się  wszyscy odrzuceni na egzaminie wstępnym na pozostałe kierunki i bez problemów, w ramach "spełnienia planu uczelni".

Prawdzywych socjologów i historyków po tej pralni mózgu wychodziło z uniwersytetów zaledwie kilku. Pozostałe tysiące to był czysty złom. Ten złom dziś zajmuje się np. i m.in. wdrażaniem gender, uprawia pseudodziennikarstwo, wypierające to prawdziwe, charyzmatyczne. Krótko mówiąc - jak mu się nie uda wyprać, wykastrować umysłów odbiorcy to przeskakuje na wyrafinowane formy subtelnej demoralizacji tegoż - a to tęcza, a to rzekomo uciśnione  pedalsko-lesbijskie mniejszości "kulturowo-płciowe", które wcale uciśnione nie są jeśli Anna Grodzki mogło zasiadać w Sejmie, a Biedroń rządzić z wysokości Ratusza przysłowiowymi "słomkami w dupsku".  W to pcha kasę bez umiaru i bez terminu Unia Europejska, natomiast za chwilę usankcjonuje Polskę za to,  że oba rządy Tuska i rządy Kopacz  nie wykorzystały circa 35-40% środków unijnych z budżetu UE na okres 2007-2013,  których termin wdrożenia  upływa 31 grudnia 2015 r. A czemu nie zostały wdrożone? A, no bo Tusk i Kopacz obsadzili ministerstwa... socjologami i historykami z  "kontyngentu" post-PRL-owskiego i III RP zamiast fachowcami. 

 

Oczywiście w odpowiedzi na mój komentarz oczekuję - "a A.Macierewicz też jest historykiem"....

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1500078

Akurat na to Pani nie odpowiem. Postanowiłem nie zajmować się sprawą śledztwa smoleńskiego. Jest masa ludzi, którzy zrobią to bardzo dobrze. Pana Macierewicza przeprosiłem za zmianę litery w nazwisku i zamknąłem sprawę. Na poprzednim portalu za bardzo rozszerzyłem moje zainteresowania, teraz piszę wyłącznie o programie redukcji kradzieży pieniędzy publicznych.

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
-3
#1500112

chodzi i proszę nie udawać,że nie wie pan dlaczego już pana na NB nie ma???

Samo przekręcenie nazwiska i pisanie,bodaj pięciokrotnie Maciarewicz zamiast Macierewicz ...to nie najważniejsze uchybienie i zdarza się nawet niedawno "upieczonym" socjologom.Gorsze było pańskie imputowanie ministrowi Macierewiczowi Jego orientacji seksualnej na podstawie zdjęcia z młodym doradcą!!!Zatem proszę nie mydlić oczu czytelnikom NIEPOPRAWNYCH pisząc o przestawieniu litery w nazwisku.PRAWDA nas wyzwoli.Powiem panu po krakowsku "idze,idze bajoku"

Vote up!
1
Vote down!
-1

bulsara

#1500209

okresleniami a ich ogolnie ( w swiecie) przyjetym znaczeniem.

Tak wiec (znaczenie na podstawie obserwacji mediow i internetu w Polsce) "demokracja" jest rownoznaczna z rzadmi PO (ewentualnie koalicji PO-PSL) - bez udzialu w rzadzie tych partii nie ma demokracji.

"Przetarg publiczny" to w Polsce przekazanie pieniedzy na jakis cel - w kwocie kilkakrotnie wiekszej niz potrzeba - z zalozeniem, ze i tak robota zostanie spartolona a pieniadze rozplyna sie niczym dym...

Moze nzlezaloby stworzyc nowy slownik  jezyka polskiego (POslownik?)

 

Vote up!
4
Vote down!
-1

mikolaj

#1500007

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Leszek Smyrski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

To zadanie nauki, definiowanie pojęć to poziom podstawowy.

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-8
#1500016

z wyżyn dyplomowanego socjologa nie widać, że KOD to szubrawcy są i  łotry ? tej samej proweniencji co obywatelscy POszuści, i demokraci spod znaku niegdysiejszego tow. Wiesława i dzisiejszego Leszka od ćpanej hołoty ? Trzeba wstępować by przejrzały oczy ? 

Mnie chłopski, niedyplomowany rozum, nie podparty żadnym autorytetem żadnego Luhmana, podpowiada, że tam tylko badziewie, nie warte krztyny zainteresowania. A raczej warte, wyeliminowania bezwzględnego z przestrzeni publicznej Naszej Polski NA WIEKI WIEKÓW ! Dość uczynili zła przez długie lata. To element przestępczy, złodziejski i aferalny jest. Na co multum dowodów się nazbierało. Komitety Obrony Demokracji.... dobre. Czerscy demokraci z GWna. No nie spodziewałem się takiego zachowania po dyplomowanym socjologu. A kiedyś sam przymierzałem się do socjologii na Łódzkim Uniwerku.

No ale na ustnym egzaminie uwalił mnie członek wysokiej komisji. Nie pasowała "expertowi" moja wypowiedź na temat PPR. Takie pytanie wylosowałem. Los tak chciał. Pamiętam buźka członka, podobna była do tej dzisiejszego członka.....prezia TK.

Bozia mnie Chroniła już wtedy. Pewnie, gdyby nie to, i dziś podpierałbym się jakimś Luhmanem. A może nie Daj Bóg, byłbym członkiem KOD na obczyźnie.

Dzięki Ci Panie.....

P.S. 

Na koniec uwaga. Tu nie ma ze strony PiS, żadnej gry politycznej. TU JEST WALKA O POLSKĘ.  O być albo nie być !

Tak chcą Polacy. Polscy Wyborcy, Polski Naród, który wybrał Prezydentem Pana Andrzeja Dudę I dał większość swych głosów na Prawo i Na Sprawiedliwość !

Powtórzę: TO nie są żadne gierki polityczne Szanowny Socjologu Leszku Smyrski.

TO WOLA NARODU !

DEMOS TAK CHCE !

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1500012

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Leszek Smyrski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Cieszę się z Pańskiej jasnej deklaracji. Zdecydowany wróg jest lepszy od niepewnego sojusznika.

Z poważaniem.

Vote up!
1
Vote down!
-8
#1500015

odpowiem cytatem:

...przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał !

wrogów poszukam sobie sam !

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1500128

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek Smyrski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nie doczytałem w pierwszej chwili. Pozwolę sobie odnieść się do pańskiego zarzutu. Większość życia przepracowałem na budowach, wyrzucałem często obornik i wykonywałem sporo fizycznych prac. Tytuł magistra uzyskałem niedawno i jest jedynym, jaki mam. Aspiruję do tytułu doktora, ale ważniejsze jest dla mnie tworzenie spółdzielczości. Wszystko co piszę jest zbudowane na praktyce i dopiero potem umocowane w teorii.

Z poważaniem.

Vote up!
1
Vote down!
-5
#1500023

Odpowiadanie na krzyk jeszcze większym krzykiem to krótkowzroczna metoda. Natomiast przedstawione tutaj (i wcześniej) przez Autora propozycje naukowego podejścia do problemu złodziejstwa (a także remedium na nie w postaci choćby ruchów obywatelskich), są ze wszech miar godne polecenia.W dłuższej perspektywie to takie właśnie metody przyniosą pożądane zmiany.

 

Vote up!
3
Vote down!
-1

jan patmo

#1500020

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek Smyrski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Dziękuję.Pięknie Pan to streścił. 

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
-6
#1500021

Panie Leszku Szanowny, przed Panem był już Syzyf....w jaki sposób chce Pan zainteresować ideą państwa obywatelskiego ludzi wyhodowanych w laboratorium przy ul (Osz)czerskiej? Ten cały "komitet" juz pokazal realną moc - na spotkaniu organizacyjnym ( jak przyznał sam inicjator) było...mniej niż 10 osób...i tyle...a pod sejm "KOD" prowadzili juz zasłużeni funkcjonariusz e"obywatelskosci" - Wujec, hartmann i genderowy dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu...

Vote up!
6
Vote down!
-1

Yagon 12

#1500024

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Leszek Smyrski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Szanowny Panie Yagonie. Ja nadaję mój komunikat, to mój obowiązek. Jak zostanie on odebrany, zalezy tylko od odbiorców. Ja robię tylko to, żeby jak najszerzej rozpowszechnić przekaz. Reszta w rękach Boga.

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
-7
#1500027

o której było zupełnie cicho za nierządów PO. Wtedy kiedy pluto i sr..o na demokrację!. Sami zobaczcie co to takiego!.

http://niezalezna.pl/73334-nasz-news-komitet-obrony-demokracji-grupa-otwarta-tylko-dla-wybranych-cenzura-w-kod

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1500030

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek Smyrski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Pogłębianie podziału nie zapobiegnie podziałowi.

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
-6
#1500058

Czytam wszystkie Pana notki uwaznie, uwazam Pana  troche za "odmienca" w spsosbie wyrazania swojego zdania, ale walka ze zlodziejstwem publicznym jest mi po drodze.

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1500043

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek Smyrski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Miło mi słyszeć te słowa. Powstaje grupa ludzi zdradzonych przez Kukiza. Co jakiś czas będą spotkania. Zadnych fajerwerków, nudy. Zapraszam. :)

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-6
#1500056

Kolejna "kanapa"?

Znów kolejny podział społeczeństwa. Przecież ruchy ruchu Kukiza można oprotestować bez zrzeszania się.

Osobiście wolałabym grupę do skłonienia Kukiza by udzielał większego poparcia gabinetowi premier Szydło. Zamiast prowokować kolejny podział - łączyć. Zwłaszcza, że Pan apeluje o społeczeństwo obywatelskie, a społeczeństwo obywatelskie to społeczeństwo m.in. skonsolidowane... A Kukiz - w sumie "wie, że chce ciastko" ale nie wie jak je mieć i odbija się po omacku od ściany do ściany. Na tej drodze trzeba stanąć by go... Petru nie spetrusił. 

Pozdrawiam.

Vote up!
8
Vote down!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1500060

Błędem Kukiza było kandydowanie ruchu społecznego do parlamentu. To działanie polityczne. System aktualny można zmienić jedynie przez działania społeczne. Te 50 procent, ktore nie chodzą na wybory nie dadzą się wciągnąć w politykę, tych ludzi będzie przybywać, bo działania polityczne są mocno przesiąknięte kłamstwem, a tym normalni ludzie się brzydzą. Działania na poziomie społecznym są dużo bardziej oparte o medium oprawdy, ale jeszcze nie do końca, to wymaga nauczenia się. 

Dla tych 50 procent ofertą jest opozycja pozaparlamentarna, taka, która sprawdza władzę. To jest RKW, to jest My Obywatele, To są setki organizacji pozarządowych i one niczego nie rozbiją, bo oni nie są zainteresowani przekrzykiwaniem się. Gazeta Wyborcza lansowała tezę, że zaufanie społeczne powstaje wtedy, gdy nie mówimy o złodziejstwie. Ale to może zadziałać tylko na krótką metę. Ludzie na poziomie lokalnym widzą je, ale sami biorą udział w jego ukrywaniu, bo uważają że tak należy, bo taka kultura wytworzyła się od prawie siedemdziesięciu lat.

Ja zacząłem pisanie na blogu ponad rok temu i moim głównym tematem jest złodziejstwo. Dzięki temu poznałem wielu ludzi, dzięki temu udało mi się wyartykułować program redukcji kradzieży publicznych pieniędzy. Teraz zaczynam otrzymywać  komunikaty że to działa. Więc idę dalej. Moim celem jest zmiana sposobu funkcjonowania dotacji unijnych na tworzenie spółdzielni socjalnych. Obecny kształt to źródło systemowych patologii. Tylko to mnie interesuje. Kiedy to osiągnę, przestanę pisać, bo nie będę miał powodu. 

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1500109

Raz Socjolog się zapisał 

Do Klubu "opornika":
- Będę teraz bliżej złodziei.
- Będę teraz złodziejom 
 zaglądał w koryta.
Misjonarzem będę wśród
sku.......li.
 
- I nawracać ich zacznę
Na dobrą drogę.
- Będę szerzył wśród nich 
Demokrację !
Bo ja jestem przecież 
Socjologiem !
Ja na misji wśród złodziei.
Ja mam rację !
 
A owieczki jakie są:
każdy widzi.
Bo wszak Czerska to owieczek 
Jest elita !
Tam jest mózg i tam guru 
owiec siedzi.
 
Więc z tych misji będzie tylko 
Dupa zbita !
Vote up!
6
Vote down!
-1
#1500086

Jeżeli demokracja to system rządów i forma sprawowania władzy, w których źródło władzy stanowi wola większości obywateli https://pl.wikipedia.org/wiki/Demokracja, a obecny rząd powstał w wyniku woli większości wyborców, to może wyjaśnisz mi, jako zarejestrowany KOD-owiec, na czym ma polegać obrona demokracji przez ten Komitet? Bo ja tego nie ogarniam.

dratwa3

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1500126

Pisze pan że chce walczyć że złodziejstwem, a zapisuje się pan do złodziei sPOd znaku KOD, paranoja u pana czy zasłona dymna z pana strony.

Mój kodeks moralności nie pozwala mi bym wspierał złodziei, a jeszcze się do nich zapisywał, honor panie Smyrski ma się jeden.

Przypomnę panu może pan nie pamięta, ale ci ludzie z sPOd znaku KOD, okradali Polskę nazywając to prywatyzacją, zniszczyli Polski przemysł, stocznie huty fabryki, sprzedając to za pół darmo.

Więc nie próbuj pan z nas tu robić ludzi nie kumatych, bo dla mnie sprawa jest jasna, co i jak i kogo interesy pan tu reprezentuje.

Vote up!
4
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1500133

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek Smyrski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nie znam intencji powstania KOD. Odgadywanie niewyrażonych intencji to jedna z klasycznych technik, jakie stosują oszuści. Oszust wypowiada słowo kluczowe, ofiara dopowiada narrację i na jej podstawie buduje obraz.

Strona nosi nazwę Komitet Obrony Demokracji, zgrupował bardzo dużo ludzi. Moim celem jest zainteresować jak największą grupę ludzi programem redukcji kradzieży pieniędzy publicznych. Uważam że to poważny problem społeczny i nagłaśniam o w każdy skuteczny sposób. 

Jeśli zatosuję ciągłe, powtarzalne komunikaty, uda mi się zainteresować killka osób. Jeśli powtanie następna strona, też będę promował program redukcji kradzieży pieniędzy publicznych. Myślę że w ciągu kilku lat uda mi się tym zainteresować wystarczającą liczbę ludzi, by problem został potraktowany poważnie.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
-4
#1500145

To, że Twoim celem jest "zainteresować jak największą grupę ludzi programem redukcji kradzieży pieniędzy publicznych" uważam za bardzo dobry pomysł. Niemniej, o ile prawidłowo odczytałem przekaz, w swojej obecnej notce celujesz w promowaniu KOD-u.

Ja również nie znam intencji powstania KOD. Tych faktycznych. Bo ta deklarowana, czyli "obrona demokracji", zakładająca, że za sprawą PiS-u demokracja jest zagrożona, nijak do mnie nie trafia. Przecież obecny rząd, który powstał w wyniku woli większości wyborców i realizuje swoje wyborcze obietnice, jest wzorcowo demokratyczny. KOD byłby dla mnie wiarygodny, gdyby, jako obrońca demokracji, wspierał demokratycznie wybrany rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Przysłowie mówi, że "jeszcze się taki nie urodził, który by wszystkim dogodził". Istnieje jednak szansa, by "dogodzić" większości, toteż zrodził się pomysł na formę sprawowania władzy, wybieraną wolą większości obywateli. Pojęcie "demokracja" sprowadza się więc tylko do jednej, bardzo konkretnej czynności – podejmowania decyzji wolą większości obywateli. Z definicji tej również wynika, że zamachem na demokrację jest zamach na wolę tejże większości obywateli.

Nie dostrzegam w Prawie i Sprawiedliwości zamachu na wolę większości obywateli. Wręcz przeciwnie. PiS przyjął służebną rolę wobec woli większości obywateli.

Pozdrawiam.
dratwa3

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1500166

Warto raz jeszcze przeczytać czym się kierował Pan Leszek Smyski przystępujac do KODu, którego naczelnym hasłem jest "obrona demokracji". Tyle że w nazwie tegoż ruchu nie ma znaku cydzysłowu, tym samym mamy do czynienia z kolejnym starym bolszewickim kawałem językowym. Nie sądzę, by Autor tego tekstu nie zdawał sobie z tego świetnie sprawy, podobnie jak z z tego, że twarde jądro tego ruchu tworzy grono lewackich psychopatów. Ich zresztą metodę działania można określić jako "na psychola". Niemniej nie o tych kompletnie zdegenerowanych i niereformowalnych osobników tutaj chodzi, lecz o otumanionych tzw. pożytecznych idiotów. 

    

Vote up!
3
Vote down!
-1

jan patmo

#1500138

No nie wiem Janie czy o to mu chodziło, czytając komentarze tego pana odniosłem inne skojarzenia i nie tylko ja, czyżby to było grupowe nierozumienie tego co ten pan pisze, nie sądzę byśmy się tak mylili.

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1500139

Kieruję się jedynie promocją programu redukcji kradzieży pieniędzy publicznych. Szukam ludzi, którzy też są w stanie tym się zainteresować. Więcej opiszę niedługo. Wszystko już wprawdzie opisałem na Naszych Blogach, ale mogło być niezrozumiałe, więc zrobię to jeszcze raz od początku.

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-4
#1500147

Aż mnie zżera ciekawość, jak długo będą Pana tolerować w tym KODzie (lewackim smrodzie). Sam Pan bowiem napisał, a to nie ulega najmniejszej wątpliwości, że jednym z głównych winowajców szerzenia się plagi złodziejstwa w III RP jest pan czerski (z licznymi pomagierami), który zapewnia od początku "demokratycznych przemian" medialną ochronę bandom neobolszewickich szabrowników bezlitośnie grabiących Polskę. Nie wątpię w Pana szczere intencje, lecz mam spore wątpliwości co do tego, czy da się sterylnie wyizolować problem złodziejstwa z systemowych uwarunkowań. Niemniej promowanie przez Pana programu walki ze złodziejstwem, gdzie tylko się da, jest działaniem bardzo odważnym i z serca go popieram.

Pozdrawiam    

Vote up!
0
Vote down!
-1

jan patmo

#1500225

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek Smyrski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Prawda jest taka, że oni mnie chyba nie zauważyli. Tam napisany post jest na górze strony trzy minuty, potem leci nowy. W zasadzie to już mi się nawet nie chce tam wchodzić. Czasami coś skomentuję, ale odzew żaden. Kiepski teren na działalność misyjną. 

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
-4
#1500315