Czy Jan V. Rostowski jest królem polskich złodziei?

Obrazek użytkownika Leszek Smyrski
Idee

Na tak postawione pytanie odpowiedź brzmi nie.

Przede wszystkim dlatego że złodziejstwo jest demokratyczne, jak czasy w których żyjemy i z tego powodu pana Rostowskiego możemy nazwać co najwyżej prezesem lub dyrektorem jednej z ważniejszych złodziejskich federacji. Poza tym honorowy tytuł już należy do pana Balcerowicza, został mu nadany przez pana Leppera w imieniu ludu i jest dożywotni.

Złodziejstwo jest zjawiskiem potępianym w prawie wszystkich ludzkich kulturach, jednak we współczesnej cywilizacji to potępienie jest pozorne. Czasami złodziejstwo postrzegane jest wręcz jako jeden ze sposobów akumulacji kapitału, co zresztą jest oparte na faktach, Stany Zjednoczone to kraj zbudowany na kradzieży. Jak się to jednak ma do powszechnie obowiązującego roszczenia do uczciwości, wysuwanego przez wszystkie religie?

Trzeba odwołać się do nieco zapomnianej „Bajki o pszczołach” Bernarda de Mendeville, w której postawił on tezę że w uczciwym społeczeństwie zaniknie potrzeba konsumpcji, co spowoduje jego destrukcję, ponieważ zabraknie potężnej siły rynkowej, jaką jest popyt na dobra. Ta jedna bajka jest obecnie fundamentem całego nurtu filozoficzno-ideologicznego stanowiącego twardy trzon liberalizmu. Reprezentantami jego są między innymi panowie Rostowski i Tusk, ale również pan Korwin-Mikke. Dla tych ludzi roszczenie uczciwości to nie tylko niezrozumiałe dziwactwo, ale wręcz szkodliwa utopia. Prezentują zdrowy ( w ich obrazie świata ) pogląd że sprytny złodziej to bohater nowych czasów, święty kapitalizmu.

Pozornie wydawać by się mogło że skoro Jacek Rostowski i Hanna Gronkiewicz-Waltz to parszywi złodzieje żerujący na ludzkiej krzywdzie, Patryk Jaki i Małgorzata Wassermann to uczciwi ludzie. Niestety, fizyczny świat jest wielowymiarowy i jego opisywanie za pomocą bajek działa tylko do pewnego momentu, żeby poznać go lepiej potrzebujemy lepszych narzędzi. Jednym z najskuteczniejszych jest nauka. Niestety, istnieje nieprzenikniona zasłona oddzielająca świat złodziejskiej aktywności od świata objętego badaniem. Akademiccy naukowcy nie zbliżają się do niej dlatego, że za tą kurtyną tak policjanci jak i złodzieje siedzą sobie w przyjaznej atmosferze i gawędzą o różnych ciekawych sprawach. Chamstwem jest zakłócać taki nastrój.

Nasza cywilizacja znalazła się w ślepym zaułku właśnie dlatego, że malujemy fałszywe obrazy rzeczywistości i piszemy bajki o tych obrazach w nadziei że staną się rzeczywistością.

Jedno jest pewne, musimy zacząć systematycznie i rzetelnie eliminować złodziejstwo z życia społecznego.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:14)

Komentarze

złodziejstwo... i kłamstwo, gdyż zawsze idą w parze. Złodziejstwo nie może istnieć bez kłamstwa.

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1568600

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że dzisiejsza bezradność PiS się na nim zemści. Strach przed egzekwowaniem obowiązującego prawa, bo "co powie TVN i Europa" zmieni się w rzeź po wygranych przez totalnych wyborach. Oni, ich media i mocodawcy żadnym prawem się przejmować nie będą

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1568642

I cała śmietanka z UW, UD, PO i PSL-u

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1568603

...nie są mile widziane, można i trzeba ograniczać tą zarazę. Jednak o całkowitym ich wyeliminowaniu nie ma mowy...bo ich ojcem jest szatan, który będzie nam dokuczać do końca świata. Trzeba sobie z tym jakoś radzić.

Co do reprezentantów "twardego trzonu liberalizmu"....zgadzam się z wyjątkiem Tuska. Za wysoko go Pan  cenisz.Wątpię, żeby on cokolwiek rozumiał z tego co robi i co mówi.

Wśród tych "uczciwych" ...też widzę wyjątki...ale to już inny temat.

Dziś mija 27. rocznica tajemniczej i zaskakującej śmierci 38-letniego inspektora Najwyższej Izby Kontroli, Michała Falzmanna. Falzmann odkrył aferę FOZZ, uznawaną za "matkę" wszystkich afer III RP. Dwa dni po tym, jak wystąpił do Narodowego Banku Polskiego o ujawnienie informacji o obrotach pieniężnych na rachunkach Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, nagle zmarł. Śmierć inspektora NIK to jednak dopiero początek serii zaskakujących zgonów.

https://gloria.tv/article/Us6BqL8czaTh4AhG6PgVWKKAe

Pozdrawiam

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1568623

No ale Falzman byl zydem

I co teraz ?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1568629

No ale zdiagnozowano u niego chorobę zwaną postępującym antysemityzmem, która go nagle wykończyła.
I co teraz?
 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1568631

To bylo pytanie do portalowej filosemitki !!!

I co teraz ???

-)))))))

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1568632

... A tu wieje wiatr...?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

chris

#1568646

Lekarstwo nasuwa się samo...kara śmierci ...i choroba znika niemalże natychmiastowo...tyle, że jak w tym burdelu ją przywrócić? 

Partie jako kolejno po sobie następujące mafie pilnują,  by system nadal działał. W końcu z tego stołu okruchy spadają również dla nich...i z tego żyją...

DemoSracja, to jemioła, która pasożytuje  na naszym Narodzie...i nikt nie chce tego zmienić...podobno w dzisiejszym Świecie to jest niemożliwe,  a jednak mała Islandia pokazała,  że tak nie jest...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

chris

#1568648

Jaki jest sens uśmiercić złodzieja? Przecież żaden złodziej nie zakłada, że go złapią więc nie będzie to przestrogą. A poza tym czy sobie wyobrażasz w lewackim eurokołchozie karę śmierci? Następnego dnia już by u nas byli.

Należy zmienić kodeks tak, aby za złodziejskie afery ustanowić taryfikator: za każdy zajuchcony milion - minimum 1 rok odsiatki i wywiskanie całej familii do 10 pokolenia wstecz. I dzięki temu prezes banku dzięki któremu wyparowało 250 milionów łatwo by obliczył ile go czeka, a tak to poznański sąd zasądził mu 2 lata w zawieszeniu. O bufetowej już nie wspomnę.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1568673

Błąd w rozumowaniu.Nawet jeżeli nie zakłada,  to powinna być ta właśnie kara, gdy  go jednak złapią. Życie dla złodzieja ma wyższą cenę niż sam łup...

Odnośnie EU, to  musimy natychmiast opuścić ten bajzel.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

chris

#1568679

No właśnie ! - jak to z tymi milionami ?

Pierwszy milion wolno ukraść. Nikt z liberałów : postępowych, prawicowych, awangardowych tudzież lewackich - nie odwołał kategorycznie tego imperatywu - to, po pierwsze. Po drugie, może nie będziemy mówili o honorze w kontekście szemranej nomenklatury. Aby stworzyć (postulowany) królewski wakat, trzeba TAMTEGO namaścić na CYSORZA ... ale czy warto. Wydłuży się droga do cesarsko-królewskich gardeł. 

Inaczej mówiąc, za pierwszy milion trzeba wisieć; jeśli nie, cała rozmowa : ble, ble, ble.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1568698

życie takiemu złodziejowi darować, ale odciąć prawe złodziejskie łapsko - to, które kradło i zobaczymy, czy skutek nie będzie nawet lepszy.

Już w średniowieczy wprowadzono w Szwecji taka kare i problem złodziejstw skończył się bardzo szybko. W związku z tym, ponieważ w Polsce jak się okazało mamy po prostu plagę afer złodziejskich z udziałem czołowych polityków i urzędasów, to trzeba wprowadzić skuteczną - dolegliwa karę - obcięcie wszawej złodziejskiej prawicy powinno zapewnić natychmiastową skuteczność i oczywiście przepadek mienia prywatnego całej rodziny!!!

Inaczej nie pozbędziemy się złodziei z polityki, instytucji finansowych, czy urzędów i ktokolwiek dorwie się do żłobu - rządu, sejmu, senatu, czy banków, to będzie kradł na potęgę, uwłaszczał siebie i swoją zgniłą rodzinkę!!!

Jak widać mamy wszawe elity i dlatego trzeba sprawowanie władzy obwarować skutecznymi, odstraszającymi karami, bo inaczej, to bez względu na tą, czy inną opcję zarobki Polaków pozostaną na tym samym żałosnym poziomie, bo jacyś złodzieje na stanowiskach, opłacani z naszych podatków, bez przerwy będą nas Polaków okradać!!!

Niestety największym osiągnięciem trzydziestu minionych klat III RP jest gigantyczne złodziejstwo - grabież polskiego majątku na niewyobrażalną skalę przez tzw. elity polityczno-biznesowe, a de facto bezczelnych złodziei na stanowiskach!!!

To niestety podobnie jak w czasach PRL, kiedy to "obywatel spożywał szampana i kawior ustami swoich partyjnych przedstawicieli", teraz to samo robią nikczemne chamelity polityczno-biznesowe, które okradły nas z większości naszego majątku narodowego, a teraz "spożywają ośmiorniczki" za nasze ciężko zarobione pieniądze - pora rozliczyć, to zdegenerowane towarzystwo!!!

Za każdy ukradziony milion cwane łapsko ucięte + więzienie + przepadek rodzinnego majątku, a jeśli ktoś ukradł więcej, np. niż 10 milionów, to niestety czapa, bo z takiego już nic dobrego nie będzie!!!

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Serce słowianki nie zna łez ...

#1568865

 Pucz odwołany.

Deszcz zaczął zachowywać się niegodnie i ..............się puszcza

 

 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1568667

powinien brzmieć następująco: Czy Jan Rostkołski jest królem żydowskich złodziei w Polsce?

Mówmy prawdę, bo ona nas wyzwoli!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Serce słowianki nie zna łez ...

#1568687

Nigdy nie zrozumiem takiej postawy,nigdy.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1568731

Wy szwabskie sługusy, zdrajcy i sprzedawczyki, obyście zgnili w kryminale, a wasze złodziejskie fortuny przepady., 

Może tu was kara nie spotka, dzięki wetom Judy i przyklepaniem przez PiS, ale u Pana nie będzie ani Judy ani żydo-komuny w togach.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1568739

Królem złodziei tak ale durniem też bo wg niego  kontrole tylko wydłużają przestępczą działalność co stawia pod znakiem zapytania istnienie US, całkiem zdurniał były 'premier' i MF - i taki ktoś decydował o finansach Państwa, leczyć durnia może nie za późno

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#1569439