Klątwa TVN teraz spadła na polskich skoczków!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Sport

Od iluż to już lat emocjonowaliśmy się mniejszymi lub większymi sukcesami polskiej kadry skoczków narciarskich. Tak naprawdę współczesna fascynacja skokami zaczęła się od Adama Małysza a to już niestety przeszło 20 lat temu. Od tego czasu mieliśmy takich wspaniałych skoczków jak: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i inni, na których mogliśmy zawsze - jako kibice - liczyć. 

 

I nawet w poprzednim sezonie nikt by nawet nie pomyślał, że ten obecny cykl skoków narciarskich będzie dla Polaków tak fatalny. Dziś cieszymy się z nawet jednego miejsca w drugiej serii a gdzie tu jeszcze marzyć o pierwszej dziesiątce!

 

Cóż wobec tego się stało?

 

Dociekałem tego przez kilka miesięcy i nic oprócz jednego powodu nie przychodziło mi do głowy. A ten powód to taki, że po raz pierwszy w historii Pucharu Świata w skokach narciarskich nie transmituje ich Polska Telewizja Publiczna a jedynie laicki TVN z przyległościami. 

 

A warto przypomnieć, że skoczkowie pochodzą z rejonów Polski, które są przesiąknięte polską tradycją i wiarą katolicką. Niektórzy z nich nawet czynią znak Krzyża Chrystusowego przed oddaniem swojego skoku. 

 

Ale i to nawet onegdaj nie spodobało się np. Wojciechowi Kuczokowi, dziennikarzowi “Gazety Wyborczej”, który zaatakował Dawida Kubackiego za czynienie znaku Krzyża przed skokiem: ""Dalibóg, w żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe „Wymię ojca…” będzie poprzedzało każdy dojazd do progu. Wygląda na to, że w przypadku skoczka z Nowego Targu wiara w Boga jest silniejsza od wiary w siebie”" [1].

 

A jak daleko jest Gazecie Wyborczej do TVN-u? Bardzo blisko, bo to być może jeden i ten sam dybuk lub ewentualnie zbiór dybuków [2].

 

I jak tu nie wierzyć w tzw. "złego ducha", który teraz robi wszystko, żeby nasi skoczkowie ponosili sromotną porażkę niemal w każdych zawodach?

 

Tak... są to na pierwszy rzut oka trochę humorystyczne wnioski, ale jak widać chyba klątwa TVN działa a teraz spadła na polskich skoczków, którzy od zarania reprezentowali z dumą naszą polskość w Telewizji Publicznej, a teraz muszą być transmitowani przez obcą dla nas stację TVN. Sama amerykańska stacja zgotowała sobie ten los: kompletnie nietrafiona inwestycja a oglądalność jest zapewne mniejsza niż zakładano. 

 

Moim zdaniem będzie inaczej, kiedy znów będziemy mogli oglądać rywalizację skoczków  w naszej telewizji. Oby!

 

[1] ]]>https://medianarodowe.com/2020/01/08/dziennikarz-gazety-wyborczej-atakuj...]]>

[2] Dybuk (hebr., jid. דיבוק, dibuk – „przylgnięcie”) – w mistycyzmie i folklorze żydowskim zjawisko zawładnięcia ciałem żywego człowieka przez ducha zmarłej osoby. Dybukiem nazywa się też samego ducha, duszę zmarłego, która nie może zaznać spoczynku (czy też, wśród zwolenników kabały - reinkarnacji) z powodu popełnionych grzechów, i szuka osoby żyjącej, aby wtargnąć w jej ciało. Wedle niektórych mistyków podatnymi na opanowanie przez dybuka miały być osoby grzeszne, zaś duchy przejawiać miały szczególną aktywność w noc święta Jom Kippur (Dzień Pojednania, Sądny Dzień).

Wiara w dybuki znana była wśród Żydów, zwłaszcza środkowoeuropejskich, począwszy od epoki talmudycznej, ale sam termin „dybuk” pojawił się dopiero w XVII wieku. Wtedy też wiara w dybuki stała się wyobrażeniem powszechnym. ]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/2015/12/dybuki-i-ich-zgubny-wpyw-na.html]]>

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/ ]]>

kjahog@gmail.com

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (14 głosów)

Komentarze

spod progu skoczni...

 

spod progu skoczni

wyrzucony Bóg

nie odbijają skoczkom

sprężyny nóg 

Vote up!
5
Vote down!
-2

jan patmo

#1639664

Jak zwykle bardzo celne podsumowanie. Dziękuję za nie!

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1639673

podszedłem do Pańskiego wpisu. Niemniej jednak jestem wściekły. Wściekły, że kolejna dziedzina radości życia, jaką dawały zwycięstwa polskich, młodych i szalonych niekiedy, skoczków, została skażona przez dybuki wszechobecne i panoszące się od lat po Polsce. Coraz bardziej zatrute polskie drzewo walczy ostatkiem sił o istnienie. Istnienie, jak widać, zagrożone zewsząd i na różne sposoby. Dybuki z właściwą sobie zaciekłością i pewne bezkarności buzują w krwiobiegu Polski. Czy nie ma na to sposobu, szczepionki, tylko ciągła walka z przekrętami i aferami? A przyszłość pokazują psy policyjne w "demokratycznej" Europie. Ale o tym dybuk milczy. Może karma wróci do dybuka? Oby jak najszybciej!

Uśmiechu życzę

Vote up!
4
Vote down!
0

yenom

#1639668

Do tego tekstu winno się podchodzić z jakąś tam dozą dobrego humoru. Ale też poprzez pryzmat uśmiechu można się i też głębiej zastanowić, czy czasem faktycznie "coś jest na rzeczy". 

A tak na marginesie: też jestem wściekły, że takie TVN-y próbują zabrać nam tą radość kibicowania polskim skoczkom. I jestem w stanie się założyć, że gdy skoki wrócą do telewizyjnej macierzy, to jeszcze będziemy się cieszyć z sukcesów naszej, polskiej, narodowej kadry skoczków. 

Pzdr

Vote up!
4
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1639674

Widać w TVP świat jest po prostu piękniejszy niż w TVN...

Vote up!
4
Vote down!
0

M-)

#1639669

"Widać w TVP świat jest po prostu piękniejszy niż w TVN...". No i tak naprawdę jest, bo przecież narodowa, polska kadra to jest zupełne zaprzeczenie ideowo lewackich przekaziorów medialnych w stylu etnicznie nam obcych gazet wyborczych czy tvn-ów. Dla nich przecież określenia: "polski", "narodowy" budzą obrzydzenie...

Pzdr

Vote up!
3
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1639675

Sportowcy jak i czesc bezmyslenego spoleczenstwa polskiego zostala otruta i w wuekszosci wypadkow ze skutkami nieodwracalnymi ciekawe co to za ekipa lekarzy zajmuje sie naszymi sportowcami czy za sabotarz i bandytyzm suto zostali oplaceni przez tych co doprowadzaja ta niby szczepionka do eksterminacji ludzi.Dziwne ze autor i tutaj komentujacy nie zauwazaja oczywistego zwiazku z trucizna wssczyknieta a rezultatami sportowcow i nie tylko w Polsce,Okaleczono i zabito setki sportowcow kazdy kto robi wysilek fizyczny jest wielokrotnie bardziej zagrozony na skutki trucizny.

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1639716

To nie jest tak, że ja nie zauważam potencjalnie negatywnego wpływu szczepionek na kondycję fizyczną oraz przypadki nagłych śmierci sportowców. Po prostu notka jest o czymś innym i nie chciałem jeszcze gmatwać tekstu, natomiast faktycznie staje się coraz bardziej oczywistym fakt, że osoby uprawiające sport najszybciej zaczynają odczuwać (nawet nieraz tragiczne) negatywny wpływ obecnych szczepionek. Nawet może za kilka dni to opiszę, ale muszę zebrać więcej materiałów na ten temat. 

Pzdr

Vote up!
2
Vote down!
-1

krzysztofjaw

#1639721

- inżynierii genetycznej wymordować jedną, daną grupę etniczną o danym genotypie.

To nie musi działać natychmiast - może to być rozłożone na następne lata lub już bezpłodne przyszłe pokolenia aby zapodany dożylnie czynnik został aktywowany przy pomocy innego aktywatora o odpowiednim składniku nawet nieświadomie kupionego w markecie.

Te pajacowanie nad bronią biologiczną trwało cały czas od lat wojennych choć wielu deklarowało i podpisywało zrzeczenie się takich praktyk to był to tylko - "pic na wodę i fotomontaż".

Kwas siarkowy, azotowy i gliceryna też niewiele znaczą ale jak się ich odpowiednio połączy to robi się z tego silnie wybuchowy trotyl (nitrogliceryna).

Vote up!
1
Vote down!
-1

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1639722

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika adwersar.z. został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

..."Wszystkich polskich skoczków „wyszczepiono” i natychmiast utracili oni formę"...

https://anthony.neon24.pl/post/166022,walka-nie-o-medale-ale-o-zycie

Vote up!
0
Vote down!
-2

r.z.

#1639735

Zaszczepionych jest ponad 80% wszystkich narciarzy startujących w TCS jak i innych imprezach Grand Prix

W tym dwaj liderzy turnieju

A ten cały anthony z tego niszowego fejkowego portaliku to zwyczajny palant i idiotą 

Vote up!
2
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1639753

ściśle w onuce

 

okręcił ściśle w onuce

nędzne swe życie

w kacapskim obłędzie

czuje znakomicie

 

Vote up!
2
Vote down!
-1

jan patmo

#1639737

Klątwa diabelskiej TVN  wyjaśnia gwałtowną obsuwę formy WSZYSTKICH polskich skoczków. Nie jednego, ale wszystkich!  Okazuje się, że klątwa TVN nie tylko działa na umysł, ale także sprawność fizyczną! Dziś gdy na ekranie TVN widzimy, że nasze Orły spadają na skoczni jak postrzelone przez kamery TVN kaczki - równolegle nie możemy się nadziwić, jak szybko skretynieli niegłupi przecież ludzie. Wystarczył rok występowania Kowala czy Poncyliusza w roli komentatorów TVN, by kompletnie skretynieli. Co gorsza: przenieśli swój kretynizm na telewidzów TVN. Ja w ostatnim czasie pożegnałem na zawsze kilku kolegów, którzy zaczęli bredzić Morozowskim, Kraśką a nawet Kolendą! 

Niestety jest to proces nieodwracalny: Misiek i Kazimierz Marcinkiewicz tak zgłupieli, że nawet TVN już ich nie zaprasza ! 

W kadrze polskich skoczków próbują na różne sposoby odnaleźć straconą formę, podczas gdy krzysztofjaw ujawnia prawdziwą i w istocie banalną przyczynę. To klątwa TVN, która niejednego odstrzeliła niczym teraz nasze Orły na skoczni...

Vote up!
4
Vote down!
0
#1639771

:)))

Niektórzy próbują powiązać spadek formy ze szczepieniami, ale przecież inni skoczkowie też są zaszczepieni, więc szczepionka ma negatywne działanie tylko dla naszych skoczków? Tak nie jest, więc przyczyna leży w czymś innym. Ja starałem się ją wskazać i mimo, że u niektórych ta przyczyna, czyli klątwa TVN jest traktowana z uśmiechem, top może jednak warto się trochę głębiej nad tym zastanowić? Może jednak coś w tym jest?

Pozdrawiam i życzę zdrowia i szczęścia w Nowym Roku

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1639790

Życzenia odwzajemniam!

Kapitan Nemo

Vote up!
0
Vote down!
0
#1639796