Nie bądźmy Szwejkami

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Czy pamiętacie Drodzy Czytelnicy słynną sprawę Brunona K.? Przypomnę obowiązujący w listopadzie 2012 roku sensacyjno-dramatyczny ton medialnej narracji:
RMF FM: Udaremniono atak terrorystyczny, którego celem mógł być prezydent lub Sejm. Zatrzymano mężczyznę, pracownika Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, który zdaniem służb przygotowywał kilka zamachów bombowych w Warszawie. Podejrzany częściowo przyznał się do winy. Twierdzi, że wzorował się na norweskim terroryście Andersie Breiviku.
 
Mijały dni, a napięcie rosło. Świat oniemiał i zastygł zmrożony grozą po raz drugi, kiedy okazało się, że nie tylko parlament, ministrowie i sam prezydent byli na muszce terrorysty. Brunon K. miał jeszcze jednego zbrodniczego asa w rękawie, dzięki któremu mógł zakończyć istnienie naszej ponad tysiącletniej państwowości. Otóż jego zbrodniczy plan zakładał również zabicie Hanny Gronkiewicz-Waltz i Moniki Olejnik.
Gazeta Wyborcza: - Oprócz zamachu na Sejm terrorysta Brunon K. planował zabić dwie znane osoby: Hannę Gronkiewicz - Waltz i Monikę Olejnik.
A co ze Stefkiem Niesiołowskim? – pomyślałem sobie wtedy. Czy Tomek Lis i jego małżonka są bezpieczni? Czy ktoś zacznie w końcu chronić Michnika, Żakowskiego, Czuchnowskiego, Kublik i Wielowieyską?

 
Kpię sobie dzisiaj, bo od samego początku, ani przez sekundę nie wierzyłem w te bzdury będące cepowatą prowokacją służb specjalnych. Dzisiaj mamy maj 2015 roku, a miesiąc temu Krakowski Sąd Okręgowy uniewinnił naukowca Brunona Kwietnia ze wszystkich zarzutów. Medialna psiarnia milczy. Będzie milczała również wtedy, kiedy ten zaszczuty naukowiec wystąpi o wielomilionowe odszkodowanie.
Nie było żadnych ton materiałów wybuchowych, ani pancernego skota. Nie było też żadnej innej broni. Był za to chemik-zapaleniec, który chciał zrobić coś, czego do tej pory nikt na świecie nie potrafił dokonać. Chodzi o syntezę heksazyny, związku chemicznego będącego niezwykle stabilnym materiałem wybuchowym całkowicie bezpiecznym w przechowywaniu, który sam z siebie nie eksploduje. Jeszcze nikomu nie udało się uzyskać tego związku w warunkach laboratoryjnych, choć wiadomo, że on istnieje. W poważnym państwie służby specjalne powinny zająć się takim człowiekiem, ale tylko po to, aby mógł dalej spokojnie prowadzić swoje badania.     
Ale to nie koniec absurdów, jakich jesteśmy świadkami w bantustanie nazywanym III RP. Dodajmy absurdów, za którymi kryją się prawdziwe ludzkie nieszczęścia i dramaty.
 
W „Przygodach Dobrego Wojaka Szwejka” właściciel gospody „Pod Kielichem”, Palivec za obrazę cesarza trafił na 10 lat do więzienia po takiej oto wymianie zdań z policyjnym wywiadowcą i prowokatorem Bretschneiderem:
Tutaj wisiał niegdyś obraz Najjaśniejszego Pana - ozwał się Bretschneider znów po chwili - akurat tam, gdzie teraz wisi lustro.
A tak, ma pan rację - odpowiedział Palivec - wisiał tam, ale obsrywały go muchy, więc zaniosłem go na strych. Wiadomo, jak to bywa. Jeszcze by kto zrobił głupią uwagę i miałby człowiek kram. Potrzebne mi to?

Czy ktoś jeszcze pamięta incydent z człowiekiem, który chcąc przypomnieć japońską wyprawę Bronka i jego szoguna Kozieja wymachiwał krzesłem podczas wiecu Komorowskiego w Krakowie? Został on wtedy zatrzymany. Dzisiaj dowiadujemy się, że Marek M. nie pójdzie jak biedny Palivec z praskiej gospody „Pod Kielichem” na dziesięć lat do wiezienia, ale zupełnie realnie grozi mu pięć lat odsiadki. Mało tego, właśnie został skierowany na czterotygodniową przymusową obserwację w zakładzie psychiatrycznym przy ul. Montelupich w Krakowie.
 
Oto karykatura państwa, w którym przyszło nam żyć. Państwa istniejącego tylko teoretycznie. Godzenie się na życie w takim państwie jest totalną kompromitacją jego obywateli. Czy jesteśmy zbiorowością złożoną z samych Szwejków, którymi dosłownie nic nie jest w stanie wstrząsnąć, a do szczęścia, jak jemu, wystarczy piwo zagryzane rogalikiem i parówkami? W niedzielę mamy szansę udowodnić, że jest inaczej. Im więcej Polaków zagłosuje tym fałszerstwo, które zdrajcy planują będzie bardziej ordynarne i oczywiste. Nie ułatwiajmy im swoją absencją kolejnego wyborczego geszeftu.   
 
Teks ukazał się w ]]>Warszawskiej Gazecie]]>
Tu można przeczytać dlaczego ]]>„Michnik popuścił ze strachu”]]>
Nowy numer ]]>Polski Niepodległej ]]>od jutra w kioskach (teraz w środy)

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (18 głosów)

Komentarze

Marka nie chcą wsadzić, chcą go wykorzystać w kampanii.

Orzekną po obserwacji że to wariat - w mediach wylansują na tej podstawie, że taka jest opozycja antybrunkowa. Zrobią kolejny taki spot że "Tacy pójdą głosować". Do wyborów znajdą jeszcze paru "wariatów" którzy  zwiekszą obsadę "aktorów" w nowym spocie. Do tego wystarczy dołączyć pewne teksty Kukiza ...

Nic nowego - spinerzy sitwy tylko czekają na takie gratki.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1478556

III RP to rzeczywiiście karykatura państwa, a me(n)dia takie jak "GW" czy TVN to tylko ściek jak rynsztok. Dlatego miela ludzi na zlecenie służb i PO-szustów, kreuja afery, natomiast bardzo głęboko ukrywaja prawdę.

Vote up!
6
Vote down!
0

Yagon 12

#1478571

w tej kampanii, ruszy temat "bezpieczeństwa", czyli straszenie wojną! Stary chwyt! Już Tymochowicz dał znak, a ponieważ bardzo chce doradzać pBK, wiadomo z jakim tematem będzie jazda! Jeszcze będą inne straszaki, ale o tym później, bo oni i tak pojadą wsi-owymi instrukcjami! A metody wsi-owe, rodem z PRL-u są nadal w użyciu! Patrz: poparcie gwiazdy tamtego systemu A. Kwaśniewskiego! Wszystkie ręce na pokład! Nie dadzą ludziom od siebie odpocząć! Jeszcze można coś uszczknąć z majątku Polaków! Na chwilę się skryją, w razie trwogi, wyłażą! Mówią o demokracji, a stosują metody esbeckie! Na mnie liczyć nie mogą, bo dla mnie są przewidywalni! Liczą na młodych! Ja w 80 latach też byłam młoda, nie dałam się nabrać, to tymbardziej obecna młodzież pokaże im wała! 

Vote up!
6
Vote down!
0

viki

#1478588

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1478603

... ty Tzw deklarowałeś, na Gadaczce, że głosować nie będziesz.

To może nie "wtrancaj się", przestań mieszać!

Vote up!
7
Vote down!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1478608

Witaj

On musi.

Aby nadal móc tańcować z turystyczną menorą.

A do tego bojkot wyborów niezbędny.

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1478610

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1478613