Czy pożyteczni idioci odzyskają wzrok słuch i węch?

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Od ubiegłej środy politycznym tematem numer jeden stał się audyt poprzednich rządów przeprowadzony przez obecną władzę. Ma on wielkie znaczenie nie tylko merytoryczne poprzez dostarczenie obywatelom skondensowanej wiedzy o skali zniszczeń, strat i działań przestępczych, jakich dopuściła się przez osiem lat koalicja PO-PSL. Audyt ma też wielkie znaczenie polityczne, ponieważ posługując się terminologią sportową przeniósł on ciężar gry na boisko przeciwnika. Jest jeszcze jeden bardzo ważny aspekt związany z tym dziesięciogodzinnym sejmowym waleniem w poprzedników jak w bęben. Bardzo ciekawe jak do smutnej, a momentami wstrząsającej prawdy o ośmioletnich rządach tej antypolskiej sitwy odniosą się Polacy. Chodzi mi głównie o tych, którzy wspierają dzisiaj protesty marsze i manifestacje środowisk odsuwanych od wpływów i koryta, choć sami nie byli beneficjentami poczynań tej antypolskiej sitwy. Mówiąc wprost chodzi mi o pożytecznych idiotów, którzy uwierzyli, że rzeczywiście demokracja i wolność słowa są dzisiaj zagrożone. Mają oni teraz do czynienia z dysonansem poznawczym. Dowiedzieli się, bowiem, że nikt nie dokonał tak potężnego zamachu na demokrację, wolność słowa i prawa obywatelskie jak dzisiejsi farbowani obrońcy demokracji namawiający ich każdego dnia do wychodzenia na ulice.

Jeżeli chodzi o oddziaływanie psychologiczne audytu najlepiej odwołać się do jakiegoś drastycznego przykładu historycznego ukazującego jak społeczeństwa reagują na niewygodną dla siebie prawdę.

 

Kiedy kończyła się druga wojna światowa, a alianci zbliżali się do Berlina wyzwalając kolejne okupowane państwa światu ukazywał się ogrom popełnionych przez Niemców zbrodni. Wiemy, że część hitlerowskich dygnitarzy z Hitlerem na czele popełniła samobójstwa. Inni mniej znani usuwali esesmańskie tatuaże i próbowali wtopić się w masy zwykłych jeńców wojennych. Jeszcze inni różnymi kanałami próbowali uciekać zagranicę wyposażeni w fałszywą tożsamość. Ci, którzy mieli mniej szczęścia i trafili w ręce wojsk alianckich przyjmowali jedyną możliwą linię obrony twierdząc, że wykonywali tylko rozkazy dowódców i przełożonych. A co ze społeczeństwem, ze zwykłymi niemieckimi obywatelami, którzy masowo w demokratycznych wyborach opowiedzieli się za rządami zbrodniarzy i ludobójców i z aplauzem przyjmowali kolejne podboje? Oni też zmuszeni zostali do zapoznania się ze swoistym audytem rządów ich ukochanych pupili. Amerykanie wyzwalając kolejne obozy zagłady pędzili okoliczną niemiecką ludność na miejsce zbrodni zmuszając ich do oglądania tysięcy zwłok pomordowanych niewinnych ludzi. Jak reagowali ci przymusowi gapie? Choć wielu z nich do niedawna skwapliwie korzystało z niewolniczej pracy tych ofiar to jednak wszyscy zgodnym chórem twierdzili, że o niczym nie wiedzieli i przez sześć lat mieli kłopoty ze wzrokiem i słuchem, a nawet z węchem, który nagle odzyskali zatykając i zasłaniając nosy przed fetorem rozkładających się ciał. Szybko okazało się, że tak naprawdę to od samego początku byli oni przeciwnikami hitlerowskich rządów. Nagle, niemal z dnia na dzień trudno było w powojennych Niemczech znaleźć kogoś, kto przyznałby się, że głosował w wyborach na Hitlera.

 

Jeszcze raz muszę podkreślić, że powyższe porównanie zastosowałem tylko, aby ukazać psychologiczny mechanizm, a nie zrównać Tuska, Schetynę i spółkę z Hitlerem i jego świtą. Mentalność ludzka od wieków się nie zmienia. Jedyną szansą dla nowej polskiej władzy jest konsekwentne ukazywanie zdrady, zaprzaństwa i złodziejstwa poprzedników. Ludzie muszą także na własne oczy zobaczyć jak przestępcy w białych kołnierzykach surowo, a jednocześnie sprawiedliwie osądzeni wędrują za kratki. Tylko w ten sposób można ograniczyć liczbę zwolenników KOD-u, Platformy, PSL-u i Nowoczesnej Ryszarda Petru. Trzeba doprowadzić do sytuacji, w której na widok Schetyny, Kijowskiego, Petru, Kosiniaka-Kamysza, oraz loga „Gazety Wyborczej” i TVN-u, Polacy będą zatykać nosy wstydząc się przyznać, ze kiedykolwiek to szemrane śmierdzące towarzystwo popierali. Jeżeli prawda nie jest w stanie kogoś wyzwolić to niech go chociaż na tyle sparaliżuje wstydem, aby nigdy nie służył już szkodnikom i zdrajcom za polityczne mięso armatnie.       

 

Artykuł ukazał się w tygodniku „Polska Niepodległa”

Najnowszy numer „Warszawskiej Gazety” już w kioskach

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:15)

Komentarze

Bardzo celna diagnoza, audyt to początek, po nim szybko PO-sitwa musi zacząć trafiać do ZK, od góry w Warszawie po mafijne struktury w gminach i powiatach...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1513645

...pożytecznymi idiotami zwani ...powinni wyjechać gdzieś na wczasy bez perspektywy powrotu, może tem im się polepszy, w co zresztą wątpię.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1513655

przeczytać. Taka skrócona, zawierająca esencję, wersja miałaby siłe oddziaływania, a jak jest za duzo - a niekonkretnie do tego - to wiele osob nawet nie bedzie próbowało przez to przebrnąć. To taka dygresja, a komentarz:

1. Wypranie mózgów - nikt nie odzyska wzroku - przeczytają/usłyszą o audycie ze swoich słusznych mediów i taka będzie ich "wiedza"

2. Siła/słabość audytu: czy audyt jest absolutnie przekonujacy, a przede wszystkim czy pójdzie za nim jakieś zdecydowanie, jakieś działanie? - na razie o ile pamiętam, ambasadora nieukrywającego swej niechęci do rządu nie mozna zmienić, bo pachniałoby to ... antyse-zmem, a rozważa się  czy może już rozwazyło wspieranie DT na drugą kadencję, w imię "wspierania rodaków":))))

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1513664

ZOSTALI WYBRANI BY STAĆ NA STRAŻY PRAW - A ONI STWORZYLI PLATFORMĘ ZDRAJCOW-ZŁODZIEJI I PRZEZ OSIEM LAT OKRADALI POLSKE I POLAKÓW.

-Polskę należy POsprzątać, oczyścić ze smrodu PO Platformie Obywatelskiej i PSL-u.

-Należy niezwłocznie opublikować aneks do raportu o WSI.

-Ujawnić zbiór zastrzeżony IPN wszystkie teczki Bolka, Leopolda, Filozofa....

-Ujawnić wszystkich tajniaków, donosicieli, kapusiów; czy to z PiS-u, opozycji, a także sędziów, prokuratorów, dziennikarzy, hierarchów Kościoła...

-Wyjaśnić wszystkie „samobójstwa” i tajemnicze śmierci „seryjnego zabójcy”

-Wyjaśnić do bólu afery Platformy Obywatelskiej. /PRO CIVI Bronislawa Komorowskiego/...

-Osądzić aferzystów, złodziei i zamieszanych w korupcje i osadzić w wiezieniu, a majątki nielegalnie zgromadzone skonfiskować.

-POzostałości PO-lemingów na POsadkach, którzy grzeją tyłki na ciepłych stołkach niezwłocznie odwołać. /Sznepft...itd...

Należy to zrobić szybko i za wszelką cenę, ponieważ Polacy zniecierpliwieni czekają na zdecydowane i radykalne działania.

 

POGORZELISKO link .

https://www.youtube.com/watch?v=Xa4BlPBBmRs 

AUDYT link.

http://totallyfunplace.com/Audyt+rz%C4%85d%C3%B3w+PO-PSL/

 

http://i.iplsc.com/-/0005HB2DHOWL8FDN-C317-F3.png

 

Pozdrawiam :-)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1513688

Tak Elu z Warmii. To wszystko musi być zrobione. Bez żadnego ale. Im szybciej tym lepiej. Całe to POtuskie guano ma trafić na śmietnik. W tym przypadku śmietnikiem mają być dla przestępców ZK. Czyli Wronki, Łowicz, Łęczyca, Fordon czy Krzywaniec dla POmasek, czyli "dam", jak Sawicka, co to kręciły lody.........

No i ten "świerszczyk", czyli audyt na piśmie dla szerokich rzesz Polaków. Słowa z tv. są ulotne i umykają z pamięci. Ma być dokument dla nas i dla przyszłych pokoleń. Ku pamięci i ku przestrodze........Audyt 20 Maja A.D. 2016 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1513694

Witam!

Obecna debata w Sejmie na temat audytu w ministerstwach, która się odbyła to tylko wstęp. Audyt trwa.

Najważniejsze, jakie będą konsekwencje wspomnianego audytu: jeżeli będą doniesienia do prokuratury na poprzednich ministrów, a w sadach zapadną surowe wyroki to będzie oznaczało, że nowy rząd traktuje dzisiejsze przedsięwzięcie (i w ogóle swoje obowiązki) bardzo poważnie.

Kolesiostwo, układy, nepotyzm, taśmy z jednej strony. Promocja wirtualnych sukcesów, statystyki na zamówienie, bezradność, brak kompetencji z drugiej w wykonaniu PO było mistrzostwem świata.

Prawo i Sprawiedliwość nie zna jeszcze wielu patologii jakie miały miejsce za PO i PSL.

PIS jako pierwsze ugrupowanie co odważyło się rozliczyć poprzedni upadły koalicyjny-mafijny rząd PO i PSL.

Nikt jak do tej pory tego nie uczynił. Duży szacunek za odwagę niech prawda ujrzy światło dzienne.

 

Jak Kuba Bogu, tak Bog Kubie...

https://youtu.be/8L5qr43Whpw

 

Pozdrawiam :-)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1513730