Czego nie rozumieją krytycy wspierania polskiej prokreatywności.

Obrazek użytkownika Karykaturzysta Warszawski
Kraj

. . . . do tego czasu kiedy tak się stanie ,nasi „wierzyciele” mogą już być tylko wspomnieniem. A zatem. . . .

Podstawowym walorem aktualnych polskich politycznych decyzji , jest program zasiłków dla rodzin wielodzietnych(czekamy teraz na  mieszkania!). To strategiczna decyzja i dla przyszłych pokoleń najważniejsza ,ważna także dla wierzycieli którzy „udzielili” kredytów , bowiem nawet jeśli wierzyciele przejmą przeogromne zasoby (mówię teoretycznie – z nadzieją , iż tak się nie stanie ) , a nie będzie ludzi , kto owe zasoby i po co miałby obsługiwać? Ogólnie rzecz biorąc ,majstrowanie przy demografii (a to majstrowanie jest zauważalne - a nawet spektakularne) , okazać się może niezwykle niebezpieczne - wręcz zgubne dla zasobów a nawet tożsamości tych populacji , które poprzez własne elity nie rozumieją oczywistego faktu , iż starzejące się społeczeństwo słabnie i w tempie wręcz geometrycznym dąży do śmierci.

Pan Stanisław Michalkiewicz słusznie zauważa , iż trudy wychowania zasilane będą z zasobów tych którzy mają więcej , tyle tylko , że Pan redaktor uznał ów fakt za negatywny  (Stanisław Michalkiewicz o programie 500+ i polityce gospodarczej PIS - ]]>https://www.youtube.com/watch?v=XrRRqza_94I]]> ) – jak widać implicite z owej wypowiedzi – Pan redaktor nie zauważył fundamentu - wagi struktury proporcji grup wiekowych-jako demograficznej roli  w tworzeniu siły potencjału społecznego .                                      

 Przejawem zdrowej demografii – czyli takiej z przewagą młodych i dojrzałych , a nie starych i starzejących się - jest aktywność , witalność , wola mocy , kreatywność itd. , słowem jeśli wesprzemy solidarnie ów plan wzmacniania polskiego rodzicielstwa (uwaga ! również w aspekcie edukacji ! ) , możemy my i nasi wierzyciele być spokojni o przyszłość zasobną , twórczą , oraz zachowującą tożsamość ,a co więcej  , do tego czasu kiedy tak się stanie ,nasi „wierzyciele” mogą już być tylko wspomnieniem. A zatem do dzieła Polsko !

]]>Karykaturzysta Warszawski 2016]]>

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (6 głosów)

Komentarze

Największym sqrwysyństwem ludzi z KOD jest ciąganie pod KPRM i przypinanie znaczków niepełnosprawnym i dzieciom...

Vote up!
6
Vote down!
0
#1518945

A co Ty myślisz Józio, kto to jest KOD ? kto z nami walczy ? To nie są żadne żarty..., tutaj idzie już na przysłowiowe noże...

 

Vote up!
4
Vote down!
0

chris

#1518952

Jest takie porzekadło o tonącym i brzytwie. Cynizm w pełnej tfu!  krasie.

Vote up!
3
Vote down!
-1

Janina otęska

#1518970

A jak to się stanie?

Gzie się rozpłyną wierzyciele i jak?

Kto ich wyeliminuje?

Kto skreśli nasz dług z rejestrów?

Po prostu pytam. Bo na dzień dzisiejszy mamy do zapłacenia 882 miliardy złotych. Ja przez to nie jestem spokojny. Pańska wizja zamiany długów w „tylko wspomnienie” byłaby rewelacją..

Pytam więc: Jak???

Vote up!
0
Vote down!
0
#1519004