Konieczna rewaloryzacja krakowskich rad ! Na 100-lecie odzyskania Niepodległości.

Obrazek użytkownika Józef Wieczorek
Kraj

Bo nie zachowują się jak trzeba

Zapamiętajcie chorych z nienawiści do Niepodległości !

W Krakowie w 100-lecie odzyskania Niepodległości trwa walka z tymi, którzy chcą tę rocznicę godnie upamiętnić. W historycznym dla odzyskania przez Polskę Niepodległości Parku Jordana ma powstać sześć pomników/popiersi Ojców Polskiej Niepodległości. Znakomity projekt godnie zamykający budowę Galerii Wielkich Polaków XX wieku. Wydawałoby się, że zostanie przyjęty przez aklamację Radnych Królewskiego Miasta Krakowa. Nic podobnego. Projekt został przyjęty, ale sesja Rady Miasta 9 maja 2018 r. winna przejść do niechlubnej historii, podobnie jak ci, którzy przeciwstawiali się budowie tych pomników, wysuwając argumentacje ich i wielu mieszkańców Krakowa kompromitujące.

Zapis jest dostępny w internecie 09.05.18 r. – CI sesja Rady Miasta Krakowa]]>https://www.bip.krakow.pl/?bip_id=1&mmi=12892]]>

[wersja wideo – ]]>http://krakow.pl/archiwum_posiedzen_RMK/86 [cz]]>. 3],

stenogram sesji ]]>https://www.bip.krakow.pl/zalaczniki/dokumenty/n/208486/karta ]]]>

„ Umieszczenie W Parku Im. Dr H. Jordana popiersi upamiętniających Wybitnych Polaków, Ojców Polskiej Niepodległości, Wincentego Witosa, Romana Dmowskiego, Wojciecha Korfantego, Ignacego Daszyńskiego, Generała Józefa Hallera oraz Generała Kazimierza Sosnkowskiego, jako domknięcie Galerii Wielkich Polaków XX Wieku. Projekt Prezydenta Miasta Krakowa, druk 2840, s.68 – 89

Wyniki głosowania do zapamiętania:

]]>https://www.bip.krakow.pl/?sub_dok_id=65246&info=punkt&PSS_ID=16021]]>

UCHWAŁA PRZYJĘTA

Jak głosowali radni:

Kazimierz Chrzanowski...................Za Michał Drewnicki.......................Za Krzysztof Durek........................Za Aleksandra Dziedzic.....................Za Grażyna Fijałkowska...................Przeciw Jan Franczyk............................Za Mirosław Gilarski......................Za Adam Grelecki...........................Za Andrzej Hawranek........................Przeciw Józef Jałocha.........................Za Małgorzata Jantos......................Przeciw Dominik Jaśkowiec......................Przeciw Adam Kalita.............................Za Ryszard Kapuściński...................Za Mariusz Kękuś.........................Za Rafał Komarewicz.......................Przeciw Jakub Kosek.............................Przeciw Bolesław Kosior........................Za Bogusław Kośmider.....................Przeciw Wojciech Krzysztonek....................Przeciw Teresa Kwiatkowska......................Przeciw Teodozja Maliszewska....................Przeciw Andrzej Mazur..........................Za Adam Migdał............................Wstrzymuje się Aleksander Miszalski....................Przeciw Katarzyna Pabian........................Przeciw Marta Patena............................Przeciw Włodzimierz Pietrus...................Za Sławomir Pietrzyk......................Za Jerzy Popiel............................Przeciw Edward Porębski........................Za Anna Prokop-Staszecka...................Za Stanisław Rachwał.....................Za Jakub Seraczyn..........................Za Łukasz Słoniowski.....................Za Grzegorz Stawowy.......................Przeciw Anna Szybist............................Przeciw Agata Tatara............................Za Tomasz Urynowicz........................Za Łukasz Wantuch.........................Przeciw Dariusz Wicher..........................Za Wojciech Wojtowicz......................Przeciw Stanisław Zięba.......................Za Stenogram sesji jest pouczający i pokazuje jakie argumentacje/wybiegi stosowali niektórzy radni [ głównie z PO] i aktywiści, aby Ojców Niepodległości w Parku nie było. Nie udało się na szczęście [chwała radnym głosującym za pomnikami, głównie z PiS], ale głosujący przeciwko pomnikom Ojców Niepodległości sami skompromitowali się wystarczająco, aby przejść do niechlubnej historii. Z choroby nienawiści do Niepodległości, do wszystkiego co jest z nią związane, chyba się nie zdołają wyleczyć. Trzeba im pomóc i przenieść w stan nieszkodliwości dla Krakowa i Polski. Przytoczę fragmenty wypowiedzi tego bractwa, wraz z moimi komentarzami, apelując jednocześnie do krakowian o refleksyjne zapoznanie się z całą relacją z sesji i wyciągnięcie wniosków - dla dobra Krakowa.

Radny – Grzegorz Stawowy tak argumentuje przeciw pomnikom: „ ... mieszkańcy już mówią dosyć, dosyć kolejnym pomnikom, kolejnym popiersiom dlatego, że tam po prostu tych popiersi jest już bardzo dużo i zwykli ludzie, tacy po prostu na ulicy zaczepiają, mnie się zdarzyło ostatnio dwa razy, że mieszkańcy mnie zaczepili po prostu na ulicy jak przechodziłem z prośbą, żeby Rada głosowała już przeciwko kolejnym pomnikom, ponieważ ta część Parku coraz mniej przypominam park, a coraz bardziej przypomina nekropolię. I po prostu zwykli mieszkańcy mają już tego dosyć, muszą tłumaczyć swoim dzieciom o co chodzi z tymi pomnikami… naprawdę to już zaczyna ludziom przeszkadzać. O ile na początku był taki moment, że to chodziło bardziej o upamiętnienie, o stworzenie pewnego miejsca, o tyle te miejsca stają się tak duże, że zaczynają dominować w tym parku. „

Radny nie podał ani liczby tych zwykłych mieszkańców i dlaczego te pomniki Wielkich Polaków im przeszkadzają, no i nie udokumentował jak wyliczył, że pomniki zajmujące ( razem z planowanymi ) 60 m2 powierzchni dominują w Parku o powierzchni przeszło 20 ha.

Z wypowiedzi radnego wynika, że np. ja jestem mieszkańcem niezwykłym, bo pomniki w Parku Jordana mi nie przeszkadzają – wręcz przeciwnie, jestem za budową pomników Ojców Niepodległości. Nikt mnie nigdy o zdanie w tej materii nie pytał mimo że o Parku napisałem i udokumentowałem wiele ( patrz niżej) Czy radny G. Stawowy [PO] nie utracił czasem kontaktu z rzeczywistością ?

Radny Wojciech Krzysztonek, poszedł w swych wywodach jeszcze dalej : „… te kolejne pomysły co do pomników, popiersi niestety chcąc nie chcąc tak naprawdę ośmieszają jubileusz, który obchodzimy w tym roku, wyjątkowy jubileusz, wyjątkowy jubileusz… zostawmy park, niech będzie zielony, zostawmy mieszkańcom, a pamięć historyczną kultywujmy tam gdzie jej miejsce, a więc w szkołach….”

Radny chyba nie zauważył, że sam się swą wypowiedzią ośmieszył i daje jedynie powód do postulatu, aby zasiadanie w Radzie i ośmieszanie siebie i mieszkańców Krakowa zostawił w spokoju. Może sam by lepiej się realizował w ławce szkolnej – miałby szansę czegoś się jeszcze nauczyć. Najwyższy już czas.

Ale dobrze by było, aby nie stawiał oporu rozumnej nauczycielce historii, która weźmie go do Parku Jordana realizując program lekcji historii zgodnej ze scenariuszem IPN, mając na uwadze, że historii trzeba się też uczyć w przestrzeni publicznej, a ta winna być uporządkowana, aby ludzie nie dostawali zamętu w głowach, co się mieszkańcom i także radnym wykształconym w PRLu i III RP nader często zdarza.

Radna – Małgorzata Jantos wcieliła się natomiast w rolę lekarki nawołując do leczenia pomnikozy, całkiem zaniedbując kwestię leczenia się z nienawiści do patriotyzmu.

Radny – Łukasz Wantuch oznajmia „ ja nie jestem przeciwnikiem nowych pomników w Parku Jordana, ja zawsze byłem przeciwnikiem finansowania jakiegokolwiek pomnika ze środków gminy Kraków. „Finansowanie pomników tak, ale nie z pieniędzy gminy Kraków „

Nie informując o tym co winien wiedzieć, że niemal wszystkie pomniki w Parku Jordana zostały sfinansowane z kieszeni polskich patriotów, a nie ze środków gminy Kraków.

Tak oszczędny w wydawaniu środków gminy Kraków na pomniki Ojców Niepodległości jakoś nie postulował aby np. aby radni Miasta Krakowa działali dla dobra Krakowa społecznie, bez finansowania się ze środków mieszkańców Krakowa, tak jak to robi cała rzesza społeczników.

Radna – Marta Patena atakuje nieskładnie Towarzystwo Parku im. dr Henryka Jordana „..pytanie teraz czy Stowarzyszenie jako Stowarzyszenie dobrze się nam wpisuje w miasto, czy nie koniecznie. ..” .” Zaś celem Stowarzyszenia są wymienione cele Stowarzyszenia i między innymi krzewienie idei dr Henryka Jordana w zakresie zdrowotno – wychowawczym dzieci i nie ma wśród celów budowa nowych pomników, nie ma, a zatem to nie jest cel tego Stowarzyszenia. Co się tyczy słuchania mieszkańców to tutaj jest Pani Radna z Zarządu Dzielnicy V, ja tylko pozwolę sobie wyprzedzająco powiedzieć, że rada dzielnicy podjęła dwie uchwały, których Pan Prezydent nie słuchał. A zatem nie tylko my mamy wątpliwości, których mieszkańców słuchać, ale Pan Prezydent też czy słuchać Stowarzyszenie, które się zwraca do niego czy respektować uchwały rady dzielnic V tak jak one są przedstawione „

Ja nie mam wątpliwości, że Towarzystwo Parku im dr Henryka Jordana dobrze się wpisuje w miasto, kontynuując zgodnie ze statutem idee założyciela Parku, także budowniczego w czasach zaborów licznych pomników wybitnych Polaków, co tak raziło okupantów, jak razi wielu radnych obecne budowanie nowych pomników Wielkich Polaków, w tym Ojców Polskiej Niepodległości. Czemu ci, nadal zniewoleni anty-Polacy, zamieszkują – w Królewskim i od dawna polskim Mieście Krakowie ? Nie wiadomo dlaczego ?

B. radna dzielnicy V domaga się słuchania i respektowania uchwał rady dzielnicy V, tak przez towarzystwo, jak i prezydenta miasta, tym samym uzurpując sobie niejako władzę totalną nad tymi podmiotami co z prawem zgodne nie jest. Co więcej, Rada Dzielnicy V nie chce słuchać mieszkańców swej dzielnicy, więc niby kogo ona reprezentuje ?

Rada Dzielnicy zbyt aktywnych mieszkańców ( przedkładających pomysły, dokumentacje tego co się dzieje w dzielnicy] po prostu lekceważy, a nawet ‚banuje’ [ blokuje w internecie – tak było w stosunku do mnie za czasów panowania ‚dynastii Klimowiczów” ! ]. Tym samym Rada Dzielnicy V źle się wpisuje w miasto ( używając języka Radnej Marty Pateny) i dobrze aby było to przedmiotem Rady Miasta jeszcze przed wyborami samorządowymi.

Radny – Andrzej Hawranek argumentuje: „ …. miejscem edukacji jest szkoła, nie park, nie plac zabaw, miejscem edukacji jest szkoła….” nie podając jednakże w jakiej szkole był edukowany, a to co mówił wskazuje, ze ta jego szkoła ( szkoły ?) nie była dobrym miejscem edukacji. Nie jest moim odkryciem, że w przestrzeni pozaszkolnej, w parkach, na placach zabaw, można się więcej nauczyć niż w ławce szkolnej, ucząc się od strony do strony z kiepskiego podręcznika, słuchając kiepskiego nauczyciela [-lki].

Z wypowiedzi wielu Radnych Miasta Krakowa można wysunąć wniosek, że przeszli przez kiepski system edukacji, a co gorsza teraz chcą, aby było tak jak było w niedawnych czasach. Radny Hawranek mówi : „….trzeba popatrzeć na to w jakiś sposób trochę szerszy, świat się zmienia..” ale sam chyba ma wąski zakres widzenia na zmieniający się – mimo wszystko- świat.

Radny Hawranek prorokuje dalej „…jeżeli coś się robi na siłę i wbrew społeczeństwu to prędzej czy później wahadło się przechyli radykalnie w drugą stronę i prędzej czy później, nic nie jest wieczne, i władza PiS też nie jest wieczna, i prędzej czy później wahadło się przechyli i wtedy tylko dlatego, że pomniki były stawiane za tej władzy, inna władza je będzie kazała burzyć. …” co brzmi jak groźba kolejnej okupacji.

Henryk Jordan budując swoje pomniki, jeszcze pod zaborami, nie był takim prorokiem, i nie przewidział, że kiedyś Krakowem będzie rządził Hans Frank i będzie chciał je zburzyć. Prosty kamieniarz Franciszek Łuczywo pomniki jednak uratował, więc może i podczas przewidywanej przez radnego kolejnej okupacji znajdzie się jakiś mniej wyedukowany człowiek i uchroni pomniki przed wyedukowaną dziczą ?

Pani Anna Jakubiak [ aktywistka] podniosła potrzebę konsultacji społecznych odnośnie Parku, argumentując „Zwracamy ponadto uwagę, że rada dzielnicy Krowodrzy w swojej uchwale jak i projektant parku zajęli negatywne stanowisko w sprawie stawiania nowych pomników w Parku Jordana.”

Nie zaznaczyła jednakże, że Rada Krowodrzy nie konsultowała swojej uchwały z mieszkańcami dzielnicy, którzy nie mieli prawa do wypowiedzenia się w tej ważnej dla nich kwestii. Pani Anna Jakubiak uczestniczka tzw. Konferencji prasowej w Parku Jordana zorganizowanej []]>https://blogjw.wordpress.com/2018/05/17/aktywisci-nienawistnicy-dziennik...]]> przed sesją Rady Miasta Krakowa, nawet nie zainteresowała się odmiennym stanowiskiem aktywnego mieszkańca Dzielnicy [ autora dostępnych w przestrzeni publicznej kilkuset reportaży, tekstów, rejestracji wideo dotyczących Parku Jordana), który nie miał prawa do wypowiedzenia się w tej ważnej dla nich kwestii.

Pani Natalia Nazim [aktywistka] informuje. „.. Razem z Anią Jakubiak zbierając podpisy pod listem w sprawie kompleksowej rewitalizacji parku przeprowadziłyśmy setki rozmów z mieszkańcami, setki, nie kilka i śmiemy twierdzić, że dla jego użytkowników to nie pomniki są najważniejsze, mieszkańcy potrzebują przede wszystkim zieleni w tym parku, miejsca do rekreacji….” nie podając czy te rozmowy zostały zarejestrowane i czy można je w przestrzeni publicznej wysłuchać/obejrzeć.

Jako b. częsty, niemal codzienny, użytkownik parku, dziwię się, że panie aktywistki mnie w swoich badaniach nie zauważyły, a kiedy na konferencji prasowej coś chciałem powiedzieć na temat parku, nie chciały znać moich opinii, zamieszczonych jednakże w przestrzeni publicznej na licznych stronach www.

Widać, że przyjęta błędna metodologia badań aktywistek doprowadziła je do fałszywych – nie można wykluczyć, że z góry założonych – wniosków.

Jak ktoś twierdzi, że pomniki o łącznej powierzchni ok. 60 m 2 zajmują znaczącą powierzchnię parku liczącej ponad 20 ha to chyba utracił kontakt z rzeczywistością.

Pomniki są zgrupowane w jednym sektorze parku i można nawet ich nie zauważyć, jeśli się preferuje zabawy w np. w sektorze Bajlandii. Od licznych dzieciaków i młodzieży aktywnej fizycznie, także w sektorze pomników, nigdy nie słyszałem, żadnych narzekań na brak przestrzeni – bo mają jej pod dostatkiem i to w pięknej scenerii.

Dalsza argumentacja aktywistki: „…. może jednak warto zapytać mieszkańców o to czy chcą by Park Jordana służył jako magazyn na kolejne pomniki, czy też ma to być miejsce, o którym marzył Henryk Jordan tworząc jeden z najbardziej innowacyjnych w Europie ogrodów gier i zabaw ruchowych dla dzieci i młodzieży. …..” świadczy jedynie o chęci dalszego manipulowania opinią publiczną, dokumentując zarazem swoją gruntowną niewiedzę o marzeniach i dokonaniach dr Henryka Jordana.

Wypowiedzi aktywistki raczej wyglądają na harce przedwyborcze „ ….niedobrze jest gdy polityka wkracza na tereny zieleni, które mają służyć rekreacji mieszkańcom. Dobór postaci często bywa przypadkowym, ponieważ nikt nie pytał mieszkańców kogo chcą uczcić w galerii Wielkich Polaków, nie ma Miłosza, nie ma Lema, ale są inne postacie, nikt mieszkańców o to nie zapytał…..”. zgodne z harcami aktywistów – radnych V dzielnicy, którzy nawet mnie nie pytali co bym chciał mieć w ‚kieszonkowym parku’ przed moim blokiem.

Zrobili co chcieli. Pełny woluntaryzm, jako model zarządzania dzielnicą a kolejna mówczyni PaniAnna Pojałowska – radna Dzielnicy V, tak się przedstawia „ Ja jestem członkiem zarządu dzielnicy V Krowodrza, reprezentuję mieszkańców…” i mocno: „ …należy słuchać głosu mieszkańców, głosu radnych bo jesteśmy najbliżej spraw mieszkańców i bardzo proszę słuchajcie tych głosów mieszkańców bo ja reprezentuję mieszkańców dzielnicy….”. – Myślę, że chyba się przejęzyczyła mówiąc : „my jesteśmy najbliżej mieszkańców „ bo winno być: my jesteśmy najdalej mieszkańców i ich opinie mamy gdzieś !

Radna proroczo zapowiada: „ wsłuchajmy się w głosy mieszkańców, bo oni rozliczą. Ta dzisiejsza decyzja będzie rozliczona przez mieszkańców w najbliższych wyborach samorządowych bo oni tego nie zapomną…” co powinno się stać, bo dokonania Rady V Dzielnicy finansowanej z budżetu miasta, także na kontakty z mieszkańcami [ z którymi kontaktów nie chcą mieć, ani ich opinii znać], na wydawanie gazetki dzielnicy, winny być rozliczone i to przed wyborami.

W gazetkach nie zauważyłem nawet dokumentacji tego co trzeba zmienić w Parku Jordana, natomiast umieszczano często zdjęcia radnych [ za czasów panowania dynastii Klimowiczów – chyba w każdej gazetce- zdj. przewodniczącego] nic nie wnoszące do problemów dzielnicy.

Wypowiedzią radnej o parku Jordana „…… ta część, w której stoją pomniki jest wyłączona z użytkowania dla normalnych ludzi przez większą część roku, tam się ciągle odbywają jakieś spotkania rocznicowe, upamiętniające itd., nie mogą normalnie mieszkańcy z tego parku korzystać….” winni zająć się prawnicy lub medycy, bo to nie spełnia norm normalnej wypowiedzi.

Jak można zrozumieć wypowiedź radnej- tacy jak ja użytkownicy parku i to części, w której stoją pomniki, uczestnicy ‚jakiś’ spotkań rocznicowych, upamiętniających itd.” to nie są normalni ludzie.

Niewątpliwie potrzebne są badania nad normalnością, radnych w szczególności, bo jak tak dalej pójdzie, to dzielnica V przestanie pełnić swoją funkcję, zostanie wyłączona z użytkowania, za chwilę w ogóle nie będzie można tam mieszkać.

Ja w każdym razie, jako mieszkaniec Krakowa, jako mieszkaniec Dzielnicy V, nie wyrażam zgody, aby z moich podatków Radni tej dzielnicy byli finansowani na swoją, szkodliwą dla Dzielnicy V, dla Krakowa- działalność.

Potrzebna jest rewaloryzacja Parku Jordana, ale potrzebna jest także, a może jeszcze bardziej,rewaloryzacja rad miasta Krakowa, aby Kraków mógł normalnie się rozwijać, z korzyścią nie tylko dla radnych, ale dla wszystkich mieszkańców. Radni mają służyć mieszkańcom Krakowa, a nie panować nad nimi. Obecny model nie może dalej funkcjonować.

Projekt rewaloryzacji Parku im. Dr Henryka Jordana – chluby Krakowa, jest realizowany, choć z opóźnieniem, ale projektu rewaloryzacji krakowskich rad jednak do tej pory nie ma, mimo że wielu radnych chluby Krakowowi nie przynosi – wręcz przeciwnie. Nie potrafią się zachować jak trzeba i może dlatego tak nienawidzą panteonu tych Polaków, którzy w najtrudniejszych dla Polski czasach zachowywali się jak trzeba.

W stulecie odzyskania Niepodległości, w Królewskim Mieście Krakowie, który także 100 lat temu odzyskał Wolność i tak wiele zrobił dla Niepodległości Polski, rady miejskie winny być zrewaloryzowane, aby nie przynosiły wstydu jego mieszkańcom.

Poniżej zamieszczam dokumentacje [ w sumie ok. 400 ] tego co się dzieje w Parku Jordana – zrealizowane pro publico bono z budżetu własnego, patriotycznego i proszę o porównanie z dokumentacjami Dzielnicy V Krakowa []]>http://www.dzielnica5.krakow.pl/]]]> finansowanej z budżetu miasta, czyli przez mieszkańców płacących w Krakowie podatki, także uważanych przez radnych dzielnicy za nienormalnych, bo z przyjemnością korzystających z patriotycznego sektora Parku im. dr Henryka Jordana.

Dokumentacje te i niezależne opinie w najmniejszym nawet stopniu nie zainteresowały ani Dzielnicy V, ani aktywistek, ani dziennikarek w ramach ‚badań’ nad opiniami mieszkańców Krakowa na temat Parku Jordana.

Najwyższy czas aby w Krakowie było normalnie !

Moja strona dedykowana niezłomnym Polakom na drodze do Niepodległości umieszczonych na pomnikach w Galerii Wielkich Polaków XX wieku w Parku im. dr Henryka Jordana:  Żołnierze Niezłomni w Parku Jordana w Krakowie. Pomniki „Żołnierzy Wyklętych” w systemie komunistycznym, uhonorowanych w Galerii Wielkich Polaków XX wieku]]>https://niezlomniwparkujordana.wordpress.com/ ok]]>. 160 fotoreportaży

Strona poświęcona niedźwiedziowi – Wojtkowi z Armii Andersa, najbardziej popularnemu wśród dzieciaków pomnikowi w Parku Jordana, czego ani ‚aktywiści’, ani Dzielnica V znieść nie mogą [ 35 fotoreportaży]  Wojtek z Armii Andersa w krakowskim Parku Jordana– Pomnik słynnego niedźwiedzia- towarzysza broni spod Monte Cassino ]]>https://pomnikwojtek.wordpress.com/]]>

Wykaz fotoreportaży i tekstów z mojej foto-kroniki Krakowa [ ‚rozproszonych’ na kliku stronach www ] poświęconych Parkowi im. dr Henryka Jordana – ok. 250

Strony www

Józef Wieczorek w Krakowie (i nie tylko) w 2018-]]>https://wkrakowie2018.wordpress.com]]>

Józef Wieczorek w Krakowie (i nie tylko) w 2017-]]>https://wkrakowie2017.wordpress.com/]]>

Józef Wieczorek w Krakowie (i nie tylko) w 2016-]]>https://wkrakowie2016.wordpress.com/]]>

Józef Wieczorek w Krakowie (i nie tylko) w 2015-]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/]]>

Józef Wieczorek w Krakowie (i nie tylko) w 2014]]>http://wkrakowie2014.wordpress.com/]]>
]]>http://wkrakowie2014cd.wordpress.com/;]]>

Józef Wieczorek – W Krakowie (i nie tylko) w 2013 roku-]]>http://wkrakowie2013.wordpress.com/]]>

W Krakowie (i nie tylko) rok 2012/2013-]]>http://wkrakowie2012cd.wordpress.com/]]>

W Krakowie ( i nie tylko) w 2012 r.-]]>http://wkrakowie2012.wordpress.com]]>

W Krakowie (i nie tylko)-]]>http://wkrakowie.wordpress.com/]]>

W Krakowie i okolicach-]]>http://krakjw.wordpress.com/]]>

WYKAZ Fotoreportaży

Dewastacja pomnika „Łupaszki” – Zygmunta Szendzielarza w Parku Jordana [w czynie 1-majowym ?]

]]>https://niezlomnym.wordpress.com/2018/04/30/dewastacja-pomnika-zygmunta-...]]>

Briefing prasowy w sprawie rewitalizacji Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2018.wordpress.com/2018/05/07/briefing-prasowy-w-sprawi...]]>

Pamięci tej, która zachowała się jak trzeba

]]>https://wkrakowie2017.wordpress.com/2017/08/28/pamieci-tej-ktora-zachowa...]]>

Kiedy dobra zmiana w Krakowie ? Kompromitujące status quo w Święto Flagi.

]]>https://wkrakowie2017.wordpress.com/2017/05/02/kiedy-dobra-zmiana-w-krak...]]>

Piknik KODu w Parku Jordana -Schizforeniczny nadzwyczaj

]]>https://wkrakowie2016.wordpress.com/2016/08/14/piknik-kodu-w-parku-jordana/]]>

Światowe Dni Młodzieży w Parku Jordana –Park Jordana Strefą Pojednania

]]>https://wkrakowie2016.wordpress.com/2016/07/28/swiatowe-dni-mlodziezy-w-...]]>

Czy Kraków leży jeszcze w Polsce ? Maszt flagowy w Parku Jordana – tylko sezonowy ?

]]>https://wkrakowie2016.wordpress.com/2016/06/23/czy-krakow-lezy-jeszcze-w...]]>

Henryk Sienkiewicz i Zofia Kossak-Szczucka w Galerii Wielkich Polaków XX wieku

]]>https://wkrakowie2016.wordpress.com/2016/06/09/henryk-sienkiewicz-i-zofi...]]>

Moce i niemoce włodarzy Krakowa

]]>https://wkrakowie2016.wordpress.com/2016/05/30/moce-i-niemoce-wlodarzy-k...]]>

Marsz dla Życia i Rodziny

]]>https://wkrakowie2016.wordpress.com/2016/05/29/marsz-dla-zycia-i-rodziny/]]>

Ćwiczenia cielesne w Parku Jordana zmieniają rzeczywistość Krakowa

]]>https://wkrakowie2016.wordpress.com/2016/05/21/cwiczenia-cielesne-w-park...]]>

Henryk Sienkiewicz i Zofia Kossak-Szczucka niebawem w Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2016.wordpress.com/2016/05/15/henryk-sienkiewicz-i-zofi...]]>

Święto Flagi – kontrasty krakowskie

]]>https://wkrakowie2016.wordpress.com/2016/05/02/swieto-flagi-kontrasty-kr...]]>

Muzyka w Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2016.wordpress.com/2016/04/30/muzyka-w-parku-jordana/]]>

Krakowskie problemy – smog ustępuje, kurz następuje – krakowianie nadal wkurzeni

]]>https://wkrakowie2016.wordpress.com/2016/04/02/krakowskie-problemy-smog-...]]>

GieWu (i nie tylko) porażona polską flagą w Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/10/06/giewu-i-nie-tylko-porazon...]]>

1 września GieWu wznowiła agresję na Park Jordana – przygotowania do obrony terytorialnej

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/09/04/1-wrzesnia-giewu-wznowila...]]>

Patriotyczny Park Jordana łączy młodych Polaków

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/08/09/patriotyczny-park-jordana...]]>

Mobbing gazetowy – „Gazeta Wyborcza” wobec prezesa Towarzystwa Parku im. dr H. Jordana

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/08/03/mobbing-gazetowy-gazeta-w...]]>

Czerwona zaraza GW atakuje w rocznicę Powstania Warszawskiego

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/08/01/czerwona-zaraza-gw-atakuj...]]>

Najdelikatniejsze muśnięcia Gazety Wyborczej zaprowadzającej ład i porządek w Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/07/31/najdelikatniejsze-musniec...]]>

Tyłem do bohaterów i świętych – zgodnie z dyrektywą GW urządzającej Park Jordana wg swojej ideologii

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/07/29/tylem-do-bohaterow-i-swie...]]>

GW – krakowski wulkan nienawiści do wszystkiego co polskie i wielkie

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/07/29/gw-krakowski-wulkan-niena...]]>

Patriotyczny Park Jordana na celowniku Gazety Wyborczej !

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/07/25/patriotyczny-park-jordana...]]>

Konsul Generalny Francji Thierry Guichoux w Parku Jordana otworzył wystawę ‚Dziedzictwo miast francuskich’

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/07/14/konsul-generalny-francji-...]]>

Galeria Wielkich Polaków XX Wieku w Parku Jordana na szlaku historii w Małopolsce

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/07/13/galeria-wielkich-polakow-...]]>

Nawałnica powaliła najstarsze drzewa w Parku Jordana, pomniki przetrwały

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/07/08/nawalnica-powalila-najsta...]]>

85 rocznica urodzin płk. Ryszarda Kuklińskiego w Galerii Wielkich Polaków XX wieku w Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/06/13/85-rocznica-urodzin-plk-r...]]>

Marsz dla Życia i Rodziny A.D. 2015 w Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/05/31/marsz-dla-zycia-i-rodziny...]]>

Czy włodarzom Królewskiego Miasta Krakowa nie jest wstyd ?

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/05/28/czy-wlodarzom-krolewskieg...]]>

Krakowski Marsz Rotmistrza Pileckiego A.D. 2015]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/05/23/krakowski-marsz-rotmistrz...]]>

Ćwiczenia cielesne w patriotycznym Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/05/19/cwiczenia-cielesne-w-patr...]]>

Prawdziwe święto w Parku Jordana – 17 maja 2015 R.

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/05/18/prawdziwe-swieto-w-parku-...]]>

Pomnik bp. Albina Małysiaka odsłonięty w Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/05/17/pomnik-bp-albina-malysiak...]]>

Przed odsłonięciem pomnika bp Albina Małysiaka w Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/05/16/przed-odslonieciem-pomnik...]]>

W 100 rocznicę śmierci Henryk Sienkiewicz stanie w Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/05/11/w-100-rocznice-smierci-he...]]>

Ułańskie migawki z krakowskiego 3 Maja 2015 r.

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/05/05/ulanskie-migawki-z-krakow...]]>

3 Maja w Krakowie – kontrasty: patriotyczny Park Jordana i Al. 3 Maja – czyli na granicy Polski patriotycznej i istniejącej tylko teoretycznie

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/05/03/3-maja-w-krakowie-kontras...]]>

Biało-czerwony patriotyczny Park Jordana

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/05/02/bialo-czerwony-patriotycz...]]>

W Parku Jordana – bez miłosierdzia

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/04/12/w-parku-jordana-bez-milos...]]>

Lekcja historii u Generała „Nila” w Parku Jordana w 120 rocznicę urodzin niezłomnego generała

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/03/20/lekcja-historii-u-general...]]>

Kto zorganizował piękne – główne uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Krakowie A.D. 2015 ?

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/03/05/kto-zorganizowal-piekne-g...]]>

Uroczyste odsłonięcie pomników Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych w Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/03/03/uroczyste-odsloniecie-pom...]]>

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Krakowie A.D. 2015 – migawki

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/03/01/narodowy-dzien-pamieci-zo...]]>

11 rocznica śmierci płk. Ryszarda Kuklińskiego – Park Jordana 11 lutego 2015 r.

]]>https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/02/11/11-rocznica-smierci-plk-r...]]>

Park Jordana winien być wizytówką Krakowa]]>https://wkrakowie2014cd.wordpress.com/2014/10/04/park-jordana-winien-byc...]]>

W Parku Jordana w intencji kapłanów prześladowanych i pomordowanych w czasach komunistycznych

]]>https://wkrakowie2014cd.wordpress.com/2014/09/16/w-intencji-kaplanow-prz...]]>

Koncert patriotyczny w Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2014cd.wordpress.com/2014/09/05/koncert-patriotyczny-w-...]]>

Krakowski Szwadron Ułanów im. Józefa Piłsudskiego w Parku Jordana podczas uroczystości ku czci gen. Elżbiety Zawackiej i ofiar II Wojny światowej

]]>https://wkrakowie2014cd.wordpress.com/2014/09/05/krakowski-szwadron-ulan...]]>

Pamięci ofiar II wojny światowej w Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2014cd.wordpress.com/2014/09/01/pamieci-ofiar-ii-wojny-...]]>

W rocznicę zamordowania „Inki” krakowianie zachowali się jak trzeba

]]>https://wkrakowie2014cd.wordpress.com/2014/08/29/w-rocznice-zamordowania...]]>

Pomniki jordanowskie w nowej szacie

]]>https://wkrakowie2014cd.wordpress.com/2014/08/27/pomniki-jordanowskie-w-...]]>

Jak Dzielnica V Krakowa maszeruje po niepodległość

]]>https://wkrakowie2014cd.wordpress.com/2014/07/31/jak-dzielnica-v-krakowa...]]>

Trwa renowacja pomników jordanowskich

]]>https://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/06/13/trwa-renowacja-pomnikow-j...]]>

Pod pomnikiem rtm. Witolda Pileckiego 25 maja 2014 r.

]]>https://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/05/26/pod-pomnikiem-rtm-witolda...]]>

Marsz Rotmistrza w Krakowie – w Europejski Dzień Bohaterów Walki z Totalitaryzmem

]]>https://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/05/25/marsz-rotmistrza-w-krakow...]]>

Obchody 70 rocznicy Bitwy o Monte Cassino w Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/05/19/obchody-70-rocznicy-bitwy...]]>

79 rocznica śmierci Marszałka Piłsudskiego oraz 44 rocznica śmierci gen. W. Andersa

]]>https://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/05/12/79-rocznica-smierci-marsz...]]>

Rocznicowe kontrasty krakowskie – 12 maja 2014 r.

]]>https://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/05/12/rocznicowe-kontrasty-krak...]]>

Krakowski Szwadron Ułanów im. Marszałka Piłsudskiego przed kolejną rocznicą śmierci swego Patrona

]]>https://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/05/12/krakowski-szwadron-ulanow...]]>

Lekcja historii w Patriotycznym Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/05/05/lekcja-historii-w-patriot...]]>

Polacy na medal w Patriotycznym Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/05/05/polacy-na-medal-w-patriot...]]>

Święto 3 Maja w Patriotycznym Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/05/04/swieto-3-maja-w-patriotyc...]]>

3 Majowe migawki z Krakowa A.D. 2014

]]>https://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/05/03/3-majowe-migawki-z-krakow...]]>

Święto Flagi – kontrasty krakowskie

]]>https://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/05/02/swieto-flagi-kontrasty-kr...]]>

To biznes, a nie patriotyzm, zakłóca równowagę jordanowską w Krakowie

]]>https://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/04/29/biznes-zakloca-rownowage-...]]>

Przed kanonizacją Jana Pawła II

]]>https://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/04/26/przed-kanonizacja-jana-pa...]]>

Patriotyczny Maj A. D. 2014 w Patriotycznym Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/04/25/patriotyczny-maj-a-d-2014...]]>

Strach przed patriotyzmem i edukacją ogarnął radnych Dzielnicy V w Krakowie ?

]]>https://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/04/12/strach-przed-patriotyzmem...]]>

Monte Cassino w Parku Jordana !

]]>https://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/04/01/monte-cassino-w-parku-jor...]]>

Ponowna profanacja pomnika płk. Kuklińskiego w Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/03/07/ponowna-profanacja-pomnik...]]>

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – główne uroczystości w Krakowie

]]>https://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/03/01/narodowy-dzien-pamieci-zo...]]>

Jaka reakcja krakowian na Falun Gong ?

]]>https://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/02/18/jaka-reakcja-krakowian-na...]]>

Renowacja pomnika płk. Ryszarda Kuklińskiego w Galerii Wielkich Polaków XX wieku

]]>https://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/02/15/renowacja-pomnika-plk-rys...]]>

Profanacja pomnika płk. Kuklińskiego w Galerii Wielkich Polaków XX wieku

]]>https://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/02/14/profanacja-pomnika-plk-ku...]]>

Pamięci płk. Ryszarda Kuklińskiego w Galerii Wielkich Polaków XX wieku

]]>https://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/02/13/pamieci-sp-plk-ryszarda-k...]]>

Dziesiąta rocznica śmierci śp. płk. Ryszarda Kuklińskiego – uroczystości w Krakowie

]]>https://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/02/11/dziesiata-rocznica-smierc...]]>

Przed 10 rocznicą śmierci płk. Kuklińskiego

]]>https://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/02/10/przed-10-rocznica-smierci...]]>

Płk. Ryszard Kukliński w Galerii Wielkich Polaków XX wieku

]]>https://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/02/09/plk-ryszard-kuklinski-w-g...]]>

Pozytywne skutki obywatelskiego patronatu medialnego dla inwestycji w Krakowie w 2014 r.

]]>https://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/01/02/pozytywne-skutki-obywatel...]]>

13 grudnia 2013 r. – pamięć o kapelanie Solidarności

]]>https://wkrakowie2013.wordpress.com/2013/12/13/13-grudnia-2013-r-pamiec-...]]>

Kazimierz Cholewa o pomnikach z Parku Jordana dla Radia Kraków

]]>https://wkrakowie2013.wordpress.com/2013/12/12/kazimierz-cholewa-o-pomni...]]>

Stan pomników jordanowskich odzwierciedleniem stanu wychowania patriotycznego w królewskim mieście Krakowie

]]>https://wkrakowie2013.wordpress.com/2013/12/03/stan-pomnikow-jordanowski...]]>

Alarmujący stan pomników w krakowskim Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2013.wordpress.com/2013/12/01/alarmujacy-stan-pomnikow-...]]>

Przed Świętem Niepodległości w Krakowie

]]>https://wkrakowie2013.wordpress.com/2013/11/08/przed-swietem-niepodleglo...]]>

Pamiętaj o tych co nawet grobu nie mają !

]]>https://wkrakowie2013.wordpress.com/2013/10/31/pamietaj-o-tych-co-nawet-...]]>

W 46 rocznicę śmierci gen. Stanisława Sosabowskiego

]]>https://wkrakowie2013.wordpress.com/2013/09/25/w-46-rocznice-smierci-gen...]]>

Koncert patriotyczny w Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2013.wordpress.com/2013/09/09/koncert-patriotyczny-w-pa...]]>

Zofia Pilecka – córka rtm. Witolda Pileckiego z ułanami ( i nie tylko) w patriotycznym Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2013.wordpress.com/2013/09/06/zofia-pilecka-corka-rtm-w...]]>

Szwadron ułanów w hołdzie gen. Stanisławowi Sosabowskiemu w Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2013.wordpress.com/2013/09/05/szwadron-ulanow-w-holdzie...]]>

Wojsko na uroczystości odsłonięcia pomnika gen.Stanisława Sosabowskiego

]]>https://wkrakowie2013.wordpress.com/2013/09/04/wojsko-na-uroczystosci-od...]]>

Migawki z uroczystości odsłonięcia pomnika gen.Stanisława Sosabowskiego

]]>https://wkrakowie2013.wordpress.com/2013/09/03/migawki-z-uroczystosci-od...]]>

Odsłonięcie pomnika gen.Stanisława Sosabowskiego. Hołd pamięci ofiar II wojny światowej w Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2013.wordpress.com/2013/09/01/odsloniecie-pomnika-gen-s...]]>

28 sierpnia 1946 r. została zamordowana ‚Inka’

]]>https://wkrakowie2013.wordpress.com/2013/08/28/28-sierpnia-1946-r-zostal...]]>

Bariery dla pogotowia nadal przed Parkiem Jordana

]]>https://wkrakowie2013.wordpress.com/2013/08/14/bariery-dla-pogotowia-nad...]]>

Park Jordana pod obywatelską lupą

]]>https://wkrakowie2013.wordpress.com/2013/08/03/park-jordana-pod-obywatel...]]>

Pożegnanie Generała

]]>https://wkrakowie2012cd.wordpress.com/2013/05/28/pozegnanie-generala/]]>

Marsz dla Życia i Rodziny w Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2012cd.wordpress.com/2013/05/28/marsz-dla-zycia-i-rodzi...]]>

Wielcy Polacy XX wieku po pierwszym ataku zimy

]]>https://wkrakowie2012cd.wordpress.com/2012/10/29/wielcy-polacy-xx-wieku-...]]>

W Galerii Wielkich Polaków XX wieku w Patriotycznym Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2012cd.wordpress.com/2012/10/03/w-galerii-wielkich-pola...]]>

„Dziennik Polski” nie zachował się jak trzeba – list do redaktora naczelnego

]]>https://wkrakowie2012cd.wordpress.com/2012/09/19/dziennik-polski-nie-zac...]]>

W hołdzie ‚Ince’ – sanitariuszce z AK, która zachowała się jak trzeba

]]>https://wkrakowie2012cd.wordpress.com/2012/09/18/w-holdzie-ince-sanitari...]]>

Patriotyczna uroczystość w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę 17 września 1939 r.

]]>https://wkrakowie2012cd.wordpress.com/2012/09/17/patriotyczna-uroczystos...]]>

Pomnik „Inki ” Danuty Siedzikówny odsłonięty w Patriotycznym Parku Jordana w Krakowie

]]>https://wkrakowie2012cd.wordpress.com/2012/09/16/pomnik-inki-danuty-sied...]]>

28 sierpnia 1946 r. została zamordowana „Inka” – Danuta Siedzikówna

]]>https://wkrakowie2012cd.wordpress.com/2012/08/28/28-sierpnia-1946-r-zost...]]>

Migawki z Patriotycznego Parku im. dr H. Jordana

]]>https://wkrakowie2012.wordpress.com/2012/05/31/migawki-z-patriotycznego-...]]>

Patriotyczni Niecieczanie w Patriotycznym Parku dr H. Jordana

]]>https://wkrakowie2012.wordpress.com/2012/05/30/patriotyczni-niecieczanie...]]>

Lekcja historii Jacka Pawłowicza (IPN) w Patriotycznym Parku dr H. Jordana

]]>https://wkrakowie2012.wordpress.com/2012/05/29/lekcja-historii-jacka-paw...]]>

Gen. Jerzy Biziewski i Jego żołnierze w Hołdzie Gen. Leopoldowi Okulickiemu i żołnierzom Polski Walczącej

]]>https://wkrakowie2012.wordpress.com/2012/05/29/gen-jerzy-biziewski-i-jeg...]]>

Gen. Leopold Okulicki w Galerii Wiekich Polaków XX wieku

]]>https://wkrakowie2012.wordpress.com/2012/05/28/gen-leopold-okulicki-w-ga...]]>

Odsłonięcie pomnika Gen. Leopolda Okulickiego w patriotycznym Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2012.wordpress.com/2012/05/27/odsloniecie-pomnika-gen-l...]]>

Marsz Rotmistrza, 13 maja 2012 w Krakowie

]]>https://wkrakowie2012.wordpress.com/2012/05/13/marsz-rotmistrza-13-maja-...]]>

Akcja – Przywracamy lekcje historii do szkół – w Krakowie

]]>https://wkrakowie2012.wordpress.com/2012/05/02/akcja-przywracamy-lekcje-...]]>

Przed Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Patriotycznym Parku Jordana w Krakowie

]]>https://wkrakowie2012.wordpress.com/2012/02/29/przed-narodowym-dniem-pam...]]>

Ku czci pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w 8 rocznicę śmierci

]]>https://wkrakowie2012.wordpress.com/2012/02/11/ku-czci-pulkownika-ryszar...]]>

Kolejny atak na pomnik płk.Kuklinskiego w Parku Jordana

]]>https://wkrakowie2012.wordpress.com/2012/02/11/kolejny-atak-na-pomnik-pl...]]>

Galeria Wielkich Polaków XX wieku w zimowej szacie

]]>https://wkrakowie2012.wordpress.com/2012/01/14/galeria-wielkich-polakow-...]]>

POKiN w Krakowie pyta: Czy Sejm uhonoruje pułkownika Kuklińskiego?

]]>https://wkrakowie.wordpress.com/2011/12/11/pokin-w-krakowie-pyta-czy-sej...]]>

Patriotyczny Park Jordana w przeddzień Święta Niepodległości

]]>https://wkrakowie.wordpress.com/2011/11/10/patriotyczny-park-jordana-w-p...]]>

Park Jordana – remedium na sen Polaka

]]>https://wkrakowie.wordpress.com/2011/10/03/park-jordana-remedium-na-sen-...]]>

Szkice jordanowskie Tadeusza Łukasiewicza

]]>https://wkrakowie.wordpress.com/2011/09/28/szkice-jordanowskie-tadeusza-...]]>

Odsłonięcie pomnika Andrzeja Małkowskiego w Parku Jordana

]]>https://wkrakowie.wordpress.com/2011/08/27/odsloniecie-pomnika-andrzeja-...]]>

Przed odsłonięciem pomnika Andrzeja Małkowskiego

]]>https://wkrakowie.wordpress.com/2011/08/27/przed-odslonieciem-pomnika-an...]]>

Harcerze z Parku Jordana w Krakowie

]]>https://wkrakowie.wordpress.com/2011/08/26/harcerze-z-parku-jordana-w-kr...]]>

Ofiary Reżimów Totalitarnych w Parku Jordana

]]>https://wkrakowie.wordpress.com/2011/08/23/ofiary-stalinizmu-i-nazizmu-w...]]>

Wystawa zdjęć ze Szlaku Bojowego I Dywizji Pancernej gen. Maczka w Parku Jordana

]]>https://wkrakowie.wordpress.com/2011/06/08/wystawa-zdjec-ze-szlaku-bojow...]]>

Filmy z odsłonięcia pomnika gen. Stanisława Maczka w Parku Jordana w Krakowie

]]>https://wkrakowie.wordpress.com/2011/06/08/filmy-z-odsloniecia-pomnika-g...]]>

Migawki (drugie) z odsłonięcia pomnika gen. Stanisława Maczka w Parku Jordana w Krakowie

]]>https://wkrakowie.wordpress.com/2011/06/07/migawki-drugie-z-odsloniecia-...]]>

Migawki z odsłonięcia pomnika gen. Stanisława Maczka w Parku Jordana w Krakowie

]]>https://wkrakowie.wordpress.com/2011/06/06/migawki-z-odsloniecia-pomnika...]]>

Odsłonięcie pomnika gen. Stanisława Maczka w Parku Jordana w Krakowie

]]>https://wkrakowie.wordpress.com/2011/06/05/odsloniecie-pomnika-gen-stani...]]>

Przed odsłonięciem pomnika gen. Stanisława Maczka

]]>https://wkrakowie.wordpress.com/2011/06/04/przed-odslonieciem-pomnika-ge...]]>

Migawki z uroczystości w Krakowie poświęconej pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego

]]>https://wkrakowie.wordpress.com/2011/05/25/migawki-z-uroczystosci-w-krak...]]>

18 maja 2011 w Parku Jordana

]]>https://wkrakowie.wordpress.com/2011/05/18/18-maja-2011-w-parku-jordana/]]>

Gen. Fieldorf „Nil’ w Parku Jordana – 58 lat od wykonania przez władze komunistyczne wyroku śmierci

]]>https://wkrakowie.wordpress.com/2011/02/24/gen-fieldorf-nil-w-parku-jord...]]>

7. rocznica śmierci pułkownika Ryszarda Kuklińskiego – krakowianie pamiętają

]]>https://wkrakowie.wordpress.com/2011/02/11/7-rocznica-smierci-pulkownika...]]>

Rocznica 17 września 1939 r. w Parku Jordana

]]>https://krakjw.wordpress.com/2010/09/17/17-wrzesnia-1939-r-w-parku-jordana/]]>

Odsłonięcie pomnika Karoliny Lanckorońskiej

]]>https://krakjw.wordpress.com/2010/05/02/odsloniecie-pomnika-karoliny-lan...]]>

115. rocznica urodzin Gen. Emila Fieldorfa „Nila”

]]>https://krakjw.wordpress.com/2010/03/17/115-rocznica-urodzin-gen-emila-f...]]>

Odsłonięcie pomnika św. Maksymiliana Kolbe

]]>https://krakjw.wordpress.com/2009/08/29/odsloniecie-pomnika-sw-maksymili...]]>

oraz na moim blogu –]]>https://blogjw.wordpress.com/:]]>

Aktywiści – nienawistnicy, dziennikarze – propagandyści w 100-lecie odzyskania Niepodległości

]]>https://blogjw.wordpress.com/2018/05/17/aktywisci-nienawistnicy-dziennik...]]>

Konieczna ochrona środowiska akademickiego przed zanieczyszczeniami emitowanymi przez Gazetę Wyboczą

]]>https://blogjw.wodpress.com/2015/07/28/konieczna-ochrona-srodowiska-akad...]]>

Polska flaga na polskie drogi ! Postulat obywatelski na 100-lecie odzyskania Niepodległości

]]>https://blogjw.wordpress.com/2018/05/11/polska-flaga-na-polskie-drogi-po...]]>

Wolna Polska – na opak

]]>https://blogjw.wordpress.com/2016/08/09/wolna-polska-na-opak/]]>

„Ince” trzeba postawić pomnik, a rektorom – szklany nocnik, aby zobaczyli co zrobili

]]>https://blogjw.wordpress.com/2011/08/27/%E2%80%9Eince%E2%80%9D-trzeba-po...]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Rzeczpospolita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Z pewnością polskiemu społeczeństwu niezbędna jest edukacja historyczna i polityczna, które będą budowały narodową świadomość, ale to wymaga pracy trwającej przez kilka pokoleń Polaków - tak poważny jest już dzisiaj regres narodowej świadomości.

O tym regresie świadczy choćby zestawienie istniejącego w Parku Jordana popiersia R.Kuklińskiego - zdrajcy i renegata sprawy polskiej, pracującego dla syjonistycznego okupanta Polski, dla USA -, z projektowanym popiersiem R.Dmowskiego.
Podobnie jest z inną parą: popiersie J.Piłsudskiego, agenta austro-węgierskiego, niemieckiego i brytyjskiego, popiersiem z W.Korfantego, który z Polski Piłsudskiego musiał uciekać.

Vote up!
0
Vote down!
-1

DK

#1564720

Tak, ten wpis jasno pokazuje jak niezbędna jest edukacja historyczna i polityczna. Długa droga przed nami.

Vote up!
2
Vote down!
0

Józef Wieczorek

#1564778