Polskość to nienormalność

Obrazek użytkownika Jerzy Mariusz Zerbe
Kraj

Tytułowe słowa to dobrze znany i zapamiętany przez Polaków cytat z tekstu Donalda Tuska.

Niestety, nie przez wszystkich pamiętany. Bo chyba obcy prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który wystosował do Tuska zaproszenie do udziału w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości. Zaproszenie przez adresata zostało przyjęte.

Kiedy dowiedziałem się o tym z informacji zamieszczonej na pasku stacji TVN24, zmroziło mnie.

Jaki dalekosiężny cel wytyczył sobie prezydent Duda? Co rusz zaskakuje dziwnymi i nieprzewidywalnymi posunięciami. Dzisiaj zapomniał, albo nie wie, jak nielojalnie zachował się Donald Tusk wobec Polaków i polskich Władz we Wrocławiu, gdy w polskim Sejmie i na ulicach Warszawy trwała pamiętna awantura wywołana przez totalną opozycję. W antypolskim wystąpieniu zarzucił Polakom i polskim Władzom gwałcenie konstytucji i podważanie „europejskiego modelu demokracji” i narażanie „polskiej reputacji Polski w Europie i na świecie”.

Prezydent Duda zapewne nie pamięta tych uwłaczających nam słów.

Co teraz zrobi Pan, panie Prezydencie, z Donaldem Tuskiem w dniu Święta Niepodległości w Warszawie? Gdzie zamierza pan go schować, by nie narażać na gniew Polaków? Myślę, że ani przez chwilę nie zastanowił się Pan nad tym. Obawiam się, że na widok Tuska może dojść do ulicznych awantur, a Pan naraził się – najdelikatniej mówiąc - na personalną, publiczną dezaprobatę.

Pora na osobistą refleksję, Panie Prezydencie!

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (16 głosów)

Komentarze

Wątpię. Pamięta. Ale coś nad przyzwoitość przedkłada. Muszę na starość nauczyć się gwizdać na palcach.

 

Vote up!
12
Vote down!
0

Niueste

#1552341

dokładnie tak,karierowicz i gładki laluś i pomyśleć,że tyle Nadziei z nim wiązaliśmy,no cóż tylko raz nas może oszukać ,tylko raz 

serdeczne pozdrowienia z czasów dawnych Niepoprawnych :)

Vote up!
8
Vote down!
-1

gość z drogi

#1552377

Jeszcze rok temu prezydent wyglądał na szczerego. Nie wiem, może tylko takim go widzieć chciałam. Ale, gdy mówił o wetach, był rozedrgany, zdenerwowany, nieszczery, niewiarygodny. I to głupie tłumaczenie, że wszyscy powinni akceptować reformy. A teraz, po wywiadzie w Trwam, gdzie wyglądał jak dziecko podlizujące się o nagrodę - nie jestem w stanie go słuchać, nawet, gdy mówi to, co chciałabym słyszeć. Te oczy zmrużone, rys goryczy w ustach, zaciśnięcie zębów - nie ma w nim dawnego ognia, sam chyba nie jest przekonany do tego, co mówi, jakby czasem mówił wbrew sobie. Nie wiem, co musiałoby się stać, żebym mogła mu zaufać -musiałby chyba jakimś bohaterstwem się wykazać,  heroicznym czynem, może wtedy. 

Czytałam gdzieś, że zaufanie jest jak zapałka, drugi raz nie zapalisz.

Czytam Cię na blogmediach, pozdrawiam serdecznie.

 

Vote up!
2
Vote down!
0

Niueste

#1552535

"Czytałam gdzieś, że zaufanie jest jak zapałka, drugi raz nie zapalisz."

Doskonałe porównanie :)

Tylko,że BOLI okrutnie  zawód,zawód jaki nam sprawił ten człowiek

Tak bardzo chcieliśmy mieć Prawdziwego Prezydenta Polski,szczególnie po takim "dziwnym człowieku" jak KOMOruski,ba nawet przez moment wydawało się,ze nareszcie takiego mamy,ale to był niestety krótki moment Była pewna chwila,gdy mimo euforii,coś zadrgało mi duszy, i to zaraz na samym początku,czyli w trakcie składania gratulacji przez pewnego pana w czarnym kapeluszu,mowa ciała tego człowieka "mówiła wiele" ale szybko zgasiłam ten niepokój , tak bardzo chciałam wierzyć,że Polska nareszcie ma swojego Prezydenta a nie strażnika żyrandola a tu już nie strażnik,lecz ktoś o przerośniętych ambicjach,/ten wysunięty podbródek,to  ja,ja prezydent,ja chcę ,ja żądam/

No cóż ,pozostaje tylko  jeszcze raz powtórzyć cytowane przez Ciebie zdanie

"Czytałam gdzieś, że zaufanie jest jak zapałka, drugi raz nie zapalisz."

poranne pozdrowienia i Dobrego Dnia :)

 

Vote up!
2
Vote down!
0

gość z drogi

#1552629

PAD ma nadzieje na UE ,ale sie nadzieje.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1552365

pod Grobem Nieznanego Żolnierza,ale z tym,co Polskość nienormalnością,spotka się ,oj Adrianku,ale się porobiło,od nas ty już GŁOSu nie dostaniesz,i to pewne

https://wpolityce.pl/polityka/366459-ujawniamy-kolejna-odslona-konfliktu-prezydent-nie-chcial-wspolnie-z-szefem-mon-odslonic-tablic-pamiatkowych-na-grobie-niez

 

Vote up!
7
Vote down!
-1

gość z drogi

#1552375

Skoro ma ambicję dorównać poprzednikom to orzeł z czekolady musi być!

Czego my się jeszcze możemy spodziewać od PAD-a chcącego przeskoczyć Słońce Peru w miłości? Może nakaże zmienić alfabet na gotycki ?

A swoją drogą ciekawe, czy KRS nauczyła się od PAD-a ignorować pisowskiego ministra MS w nominacji asesorów, czy PAD przejął od KRS zwyczaj ignorowania pisowskiego MON-a przy nominowaniu generałów.

Kto komu nauczycielem i kto komu sojusznikiem? Czyżby na naszych oczach powstawała Partia Prezydencka?

 

 

Vote up!
10
Vote down!
0

Apoloniusz

#1552381

"Kto komu nauczycielem i kto komu sojusznikiem?"

wlaśnie KTO? pytanie za tysiąc punktów

Vote up!
8
Vote down!
0

gość z drogi

#1552383

Pamiętasz jak kiedyś śpiewaliśmy: przeżyliśmy najazd szwedzki, przeżyjemy i radziecki...

i dodam od siebie: przeżyliśmy już sanację przeżyjemy prowokację!

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Gości z drogi

Vote up!
6
Vote down!
0

Apoloniusz

#1552419

i wzajemnie :)

 a co do PADa,to i jemu damy radę,z Bożą pomocą 

Dobrej Nocy a moze raczej Dobrego Dnia,mimo ciemności za oknem :)

Vote up!
5
Vote down!
0

gość z drogi

#1552428

reszta jest milczeniem

Vote up!
5
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1552401

Tak, powtórzę to co już tu kiedyś napisałem:

- Duda się już wydudkał. To co zrobił teraz, co zrobił wcześniej, stawia go w rzędzie exów....

tych :

- Bolek, wszak bredził - bendem pałował !

- Litwin, wszak bredził -  on tylko bredził, no i faktycznie pałował, na każdej przecież manifestacji jego dzikie hordy dokazywały i prowokowały !

- Oskar - pies niemieckiej STASI, z Polską nie ma przecież śmieć nic wspólnego - krom zniszczeń niewyobrażalnych i tej zbrodn smoleńskiej, za którą on przede wszystkim odpowiedzialność ponosi. A Polskość to nienormalność!   dla łajdaka.

Więc wygląda na to, że PAD, CZYNIĄC CO CZYNI, zapraszając tegoż łajdaka do Polski w Dniu tak Uroczystym i Symbolicznym - wykonuje polecenia tych, którzy za nim stoją. Stał się gostek marionetką, no i szykuje jakąś okrutnie śmierdzącą prowokację w dniu jutrzejszym. Aż strach POmyśleć co też być może. Miej Nas PANIE w Swej Opiece.  i TY Maryjo Królowo Polski, i TY PANIE JEZU, Synu Maryi.

Lecz my:

.......O ! Zapewne Ta Matka Najwyższego Boga, Która natchnęła piersi nasze żądzą bronienia JEJ, Ojczyzny Polski, przeciw bezbożnym i bluźnierczym heretykom, przybędzie w pomoc pobożnym usiłowaniom sług swoich i sprawę słusznej obrony wesprze!..... Tu umilkł pan miecznik sieradzki; wszyscy rozważali słowa jego, krzepiąc się ich treścią, a Kmicic jak to wprzód zawsze czynił, niż pomyślał, skoczył i do ust rękę starszego męża przycisnął.       Zbudowali się tym widokiem obecni i każdy dobrej wróżby w tym młodzieńczym zapale dopatrzył, a chęć bronienia klasztoru wzrosła i ogarnęła serca. Wtem zdarzyła się i nowa wróżba; za oknem refektarza rozległ się niespodzianie drżący i stary głos żebraczki kościelnej Konstancji śpiewającej pieśń pobożną:

PRÓŻNO PRZEGRAŻASZ MI, HUSYCIE SROGI,

PRÓŻNO DIABELSKIE WZYWASZ W POMOC ROGI,

NA PRÓŻNO PALISZ I KRWIE NIE ŻAŁUJESZ,

MNIE NIE ZWOJUJESZ! 

CHOĆBY TU PRZYSZŁY POGANÓW TYSIĄCE,

CHOĆBY NA SMOKACH WOJSKA LATAJĄCE,

NIC NIE WSKÓRAJĄ MIECZ, OGIEŃ NI MĘŻE, 

BO JA ZWYCIĘŻĘ!

       - Oto dla nas przestroga - rzekł ksiądz Kordecki - którą nam Bóg przez usta starej żebraczki zsyła. Brońmy się, bracia, bo zaprawdę takich auxiliów nigdy jeszcze oblężeni nie mieli, jakie my mieć będziemy!

- Z radością gardła damy! - zawołał  pan Piotr Czarniecki. 

- Nie ufajmy wiarołomnym! Nie ufajmy heretykom ani tym z katolików, którzy u złego ducha służbę przyjęli! - wołały inne głosy, nie dopuszczając do słowa tych, którzy oponować chcieli.........

                                                                                                                         (fragment "Potopu" H. Sienkiewcza)

 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1552404

ten co Oskarem się zwie wszak mocne ma od pani Merkel wspieranie,bo gdy nie tak dawno zadzwoniła do PADa,to ten natychmiast sie odmienił ,co takiego mu powiedziała,że nazajutrz vetami się obwarował,tego nie wiemy,ale kiedyś się na pewno dowiemy,tak jak dowiedzieliśmy się o Oskarze 

a tak na teraz,to damy radę z Bożą Pomocą i naszym wysiłkiem :)

serdeczności nocne drogi,szanowny Poeto :)

Vote up!
5
Vote down!
0

gość z drogi

#1552429

   Witam! POstkomuna cały czas próbuje wmówić społeczeństwu swoją chorą narrację, że Polska jest podzielona. Ja podpisuję  się pod słowami Pana Jana Pietrzaka -" Nie ma podziału, są zdrajcy i Polacy" Więc sami sobie możemy odpowiedzieć do jakiego grona D.Tuska możemy zaliczyć. Pozdrawiam!

Vote up!
5
Vote down!
0

ronin

#1552455

i te łzy wzruszenia za każdym razem takie same,gdy kolejny raz śpiewamy,"żeby Polska była Polską" :)

serdeczne pozdrowienia z dawnych lat

Vote up!
4
Vote down!
0

gość z drogi

#1552492