Nowoczesny mesjasz

Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Kraj

Po ośmiu latach skrajnie nieudolnych, bezideowych i wyniszczających Polskę rządów,  wolą narodu Prawo i Sprawiedliwość wygrało  wybory do Sejmu w rozmiarze pozwalającym na samodzielną większość parlamentarną i samodzielne  rządzenie krajem przez okres 4 lat.  Polskie społeczeństwo odsunęło od władzy skompromitowane partie, dając w ten sposób jednoznaczny wyraz poparcia dla radykalnych zmiany w Państwie,  proponowanych w programie Prawa i Sprawiedliwości.

Już pierwsze tygodnie wskazują, że wprowadzanie koniecznych zmian wymagać będzie  stanowczego, a nawet bezwzględnego  działania. Przegrani usiłują niezmiennie zakłamywać rzeczywistość, dyskredytować poczynania nowo wyłonionej władzy, formułując oszczercze oskarżenia pod adresem Prezydenta i Sejmu. W swoich tyradach wygłaszanych w zaprzyjaźnionych z nimi od dawna studiach telewizyjnych nie szczędzą najcięższych oskarżeń, przede wszystkim pod adresem Jarosława Kaczyńskiego. Ten ze stoickim spokojem nie zabiera głosu. I słusznie. Niech ukażą narodowi swoje prawdziwe oblicze, pełne nienawiści i obłudy.

Jest na scenie politycznej twarz nowa, z rumuńska nazywająca się Petru. Ten człowiek usiłuje przedstawiać siebie w aureoli  nowego mesjasza, który we własnym mniemaniu gotów jest dokonać czynów wielkich. Sam siebie nazywa  nowoczesnym,  nie wiedząc lub nie ujawniając  na czym ta jego nowoczesność  ma  polegać. Jest w czołówce sejmowych opozycyjnych fighterów, choć wali bezrozumnie i na oślep. Bo jak inaczej skwitować jego słowa "marsz PiS-u może zatrzymać tylko społeczeństwo obywatelskie", i dalej „dobrze, gdyby społeczeństwo  obywatelskie dało temu odpór poprzez internet i różnego rodzaju działania uliczne, bo inaczej nie można”  

Co te słowa oznaczają? Czy marzą się mu bratobójcze starcia uliczne? Słowa tego pożal się Boże wodza oznaczają po prostu skrajnie nieodpowiedzialne nawoływanie do obywatelskiego nieposłuszeństwa. Na szczęście trafiają w próżnię.

Pan Petru nie rozumie, że większość obywatelskiego społeczeństwa popiera obecną władzę i oczekuje frontalnej i szybkiej realizacji zapowiadanych, radykalnych zmian w Polsce. Czy szczucie jednych Polaków na drugich ma być oznaką jego opłakanej nowoczesności?

I na koniec warto jeszcze zacytować słowa tego najnowocześniejszego posła obecnej kadencji głoszącego, że w jego przekonaniu nowi sędziowie "nie spełniają kryterium niezależności", a są raczej "jednoznacznymi nominatami Prawa i Sprawiedliwości, którzy byli po stronie PiS w sprawie smoleńskiej albo pracowali w SKOK-ach”. 

To już doprawdy zakrawa na kretynizm. Gorsi to obywatele, potencjalni przestępcy, może tylko  niewystarczająco „nowocześni”? Te słowa definitywnie dyskwalifikują ich autora!   

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Nie przypuszczam aby oprócz zainteresowanych (trzecie pokolenie SB) ktoś traktował poważnie tego pajaca

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1500628

Miała finanse na prowadzenie kampani wyborczej, tak drogiej, bez wsPOmagania.

Petru to uczeń Balcerowicza i Frasyniuka, to żydzi z Polskim obywatelstwem, którzy niszczyli i okradali Polskę, wmawiając Polakom że to prywatyzacja.

Czy trzeba jeszcze coś pisać, kto stworzył Nowoczesną i kto POciąga za sznurki i steruje marionetkami, o nazwie Nowoczesna.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1500639

- nawet gorzej, bo jako państwo jest śmieszne. Obywatele wybrali sobie Pierwszego Obywatela; wybrali też swoich przedstawicieli. Nagle pojawia się czeredka (płci obojga) przebranych osobników, którzy nie zważając na vox Populi wyrażają się w trybie vox Dei. Dość; dalej byłoby niepoprawnie ...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1500641

 fałszywych proroków. Nie ulegajcie fermentowi, jaki sieje garstka przegranej hołoty. Uratuje nas konsekwencja w działaniu i kamienny, wyważony spokój. Chaos nie od Boga pochodzi, ale z piekła.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1500645

 fałszywych proroków. Nie ulegajcie fermentowi, jaki sieje garstka przegranej hołoty. Uratuje nas konsekwencja w działaniu i kamienny, wyważony spokój. Chaos nie od Boga pochodzi, ale z piekła.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1500646

Red Warzecha na łamach "wpolityce" "Diabelski dylemat, czyli co pozostanie z Trybunału Konstytucyjnego" .

.raczy ubolewać nad pryncypiami państwa idealistycznego.

Nie można ..się zagalopowywać w przejmowaniu TK przez PiS, bo gubimy demokrację na korzyść monopartii.twierdzi autor.

Po pierwsze ..panie redaktorze Warzecha..przy całym szacunku..Przy całym szacunku.. "popioły a diament" nie ten Norwidowski dyjament ale Wajdy diament..

Zapalone kieliszki-znicze  ( Cybulski)...po blacie baru każdy na cześć poległego..za ojczyznę..

Gdzieś tam (za Grechutą) gdzie tylko istniało- UB i SB...pochowane  są , "na kwaterach"nie mylic z Łączką ich ofiary pomordowanych. Tak,aby nie można dokopać się do ofiar WŁADZY LUDOWEJ ..bo narusza to spokój pośmiertny towarzyszom. ich mordercom.Pochowanych z PREMEDYTACJĄ  obok aby "metna woda"..  .Baumany , Szechtery -  "łączka'..a w KAŻDYM jednym mieście Polski..taka "łączka" istnieje.. W każdym!!!

Leży w niej POLSKA, panie Warzecha, z całym szacunkiem..ta Polska pomordowana,

ta skatowana bo - przeciwna Sovietowi..

Sprawa 16-tu.. i inne Łubianki..Pan to rozumie , panie Warzecha..

Poeta Kofta.... Tak ! Poeta Kofta..zginął jak Popiełuszko za sprawą Urbana?

Powie pan;- bzdury..a ja mam wątpliwości..panie Warzecha..

Mordowali , wysyłali na emigrację..inteligencję..zostawiali BOLKÓW SCHETYNÓW I DONALDÓW..

Podczas rozmów OKRĄGŁOSTOŁOWYCH..zamordowano trzech księży..ale - żadnego UB-ka..

Co nijak nie wpłynęło na harmonię rozmów opozycji ze stroną rządową.. Prawda jaka piękna ofiara?.

.Przez przypadek, byli to księża bardzo patriotyczni..

Taki pech..panie Warzecha..

Taki pech..

Profesora Szaniawskiego..pan pamięta?

Zacny patriota..panie Warzecha..Zacny.

. Ile to "Staruchów" i innych..po lochach III RP?..

Obecne wybory do TK..te, za sprawą PiS-u czynione mogę przyrównać do pary pragnącej siebie od dawna, która to w zaciszu hotelowym,zdziera szaty z siebie, ponaglana przez rządzę..

Cóż, pan panie redaktorze opłakuje guzik urwany od koszuli..czy majtki -damskie, gdzieś w nieładzie...jak im spieszno do łóżka było?..

Pragnęli siebie , tak nawzajem..jak PiS i NARÓD -wolnej Polski.. Panie Warzecha..

Rewolucja ..jak kamień rzucony w wodę - rodzi KONTRrewolucję..aby -rzeczy zrównoważyć..prawo amplitudy..

W Polsce nie odbyły się NORMALNE wybory..demokracją- zwyciężyła opcja NARODOWA..

Co oczywistym nie uszło uwagi : Szechterowi i Dukaczewskiemu.. i za tą przyczyną PO czytaj KOMUNA i PSL czytaj KOMUNA i NOWOCZESNA czytaj -KOMUNA..przypisywały "komunalność " - stronie narodowej czytaj PiS-owi..

Bolek w spódnicy czyli- Krzywonos, na Solidarność się powoływała tłustym POgdardlem.. "Ja tu z imienia SOLIDARNOŚCI- jestem..mówiła osoba wkręcona przez UB jak Bolek ja tu jestem jako.. ale nie jako..pani Krzywonos- ksiądz Suchowolec ..dla przykładu...

Pani, pani Krzywonos była ..tylko..iluzją..tego co się nazywa SOLIDARNOŚCIĄ..pani robi za Bolka..tramwajarskiego..

Pani tramwaj stanął..bo tramwaj bez prądu ..nie jest w stanie..a ten prąd...to SOLIDARNOŚĆ pani odłączyła,,

i Pani broni KORYTA..i jest antynarodowa taka Dukaczewska w spódnicy..

Oto komuna ..oto prawcy krzyczą:- my są patrioty ,,,,

MY - są "SOLIDARNOSĆ"..MY -DUKACZEWSKI i MICHNIK..to są tacy Polscy ..że aż seryjny samobójca to potwierdzi.. jak jana cholera, MY są Polacy nad Polakami..

I Macierwicz a nawet sam Kaczyński... to u nas patriotyzmu się mogą uczyć..

Po co to panu piszę , panie Warzecha?...

Bo..bo.. w Polsce, za tych wyborów dokonuje się KONTRREWOLUCJA a nie potoczna demokratyczna zmiana władzy.. Strona Solidarnościowa ( patrz- postulaty Solidarności)..jeszcze raz po tzw OKRĄGŁYM STOLE ustala pryncypia..

Panie Warzecha.

.Fala kulminacyjna..ma to do siebie , ze słabnie.(woda spływa jak mawia BUL) .

Następuje po okresie wypaczeń, czas na łagodność..

Nie ma innej drogi..Pan , panie redaktorze zaczyna zalecaćmiarkowanie zbyt wcześnie..Jeszcse Tuleja..jeszcze Dukaczewski i szechter sie" tlą"..

Za bardzo świadomym politykiem jest Jarosław Kaczyński..aby nie doceniał Trybunału Konstytucyjnego.. Nie ma co , podkładać nogi walcowi historii...

Pozdrawiam..

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

poko

#1500648

W tym tumulcie, tym wyciu, tym biciu piany, nawet tacy niby nasi jak Warzecha, się pogubili. Albo oni nigdy nasi nie byli.

Co do Twojego komentarza. Tylko jedno słowo zgody. Amen

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1500667

Nowoczesnej, to bardziej pasuje Nowochamska, wraz jej nadętym nowobogackim bucem, chodzącym na pasku Balcerowicza i zagranicznych banków. Taki zwykły gówniarz co to przeskakuje z jednej rady nadzorczej do drugiej. Taki co to się nigdy fizyczną pracą nie ubrudził i niedostatku nie zaznał. Oraz jego partyjni czciciele. Tak zwani koncernowi menadzerowie wyprani z ludzkiej przyzwoitości i naładowani motywacją (czyt. manipulacją), na seminariach motywacyjnych (czyt. spotkaniach integracyjnych) na Teneryfie, Krecie, czy Londynie. Znam kilku takich co to za pobyt w luksusowym hotelu z kryształowym kiblem gnębią podwładnych oraz zewnętrznych podwykonawców, żeby dostać wypasioną służbową furę, oraz koleny raz mieć możliwość nasikać do kryształowego kibla.

Takie g... w drogim garniturze.

Tak na marginesie, co do pani Krzywonos wymachującej z mównicy sejmowej konstytucją.

Mam watpliwości czy ją (konstytucję znaczy) kiedykolwiek przeczytała.

Kundle szczekają karawana idzie dalej.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1500672