Arłukowicza twórcze modyfikacje służby zdrowia

Obrazek użytkownika Jerzy Mariusz Zerbe
Kraj

Wygląda na to, że konwulsje obecnego systemu ochrony zdrowia, tak twórczo modyfikowanego przez ministra Arłukowicza, w przyszłym roku odczujemy wszyscy.  

Ministerialne zmiany obowiązujące od 1 stycznia, w ramach których „na wariata” wprowadza się „Pakiet Onkologiczny 2015” nakładający na lekarzy rodzinnych szereg nowych obowiązków  bez niezbędnych narzędzi ich realizacji, stanowią ilustrację filozofii rządzenia  obecnej władzy. Filozofię tę najkrócej można określić słowami: „jak nie może być lepiej, niech chociaż będzie inaczej". Podobnie interpretować trzeba wprowadzenie obowiązku skierowań do okulistów i dermatologów, bo chciałbym dowiedzieć się jakie korzyści wynikną z takiej zmiany. Skrócenie kolejek do specjalistów? Nie róbcie z nas idiotów, towarzyszu ministrze! Zwiększy się tylko biurokracja, którą służba zdrowia jest już przesycona ponad wszelką miarę.

Broniąc się lekarze staczają bój z Arłukowiczem nie o swoje wydumane przywileje, a o elementarne warunki pracy, niezbędne dla właściwego funkcjonowania podstawowej opieki zdrowotnej.  Ten natomiast obarcza ich winą za brak porozumienia, grożąc odcięciem od finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia. Zachowanie typowe dla rządowego kacyka.

Historia się powtarza. Przypomnę, jak w 2005 roku  lekarze protestowali przeciwko decyzjom rządu, a brak kompromisu groził, że tysiące gabinetów lekarskich byłoby zamkniętych i kilka milionów osób nie miałoby dostępu do lekarza.  W przypadku niesubordynacji ówczesny minister spraw wewnętrznych groził wzięciem lekarzy „w kamasze”.  Ileż wtedy słów potępienia padało w antypisowskich mediach pod adresem Ludwika Dorna.

A obecnie? Mamy sytuację analogiczną jak wówczas. Ale dzisiaj media głównego nurtu bronią  Arłukowicza. Z prostego powodu.  Bo to minister rządu PO. Niebawem dowiemy się zapewne o warcholstwie lekarzy rodzinnych.  

Arłukowiczowskie decyzje mogą tylko definitywnie pogrążyć opiekę zdrowotną w totalnym nieładzie. Chorych przecież nie ubędzie. Odwrotnie, bo jak mówi znane powiedzenie, nie ma ludzi zdrowych, są tylko jeszcze  niezdiagnozowani.

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

Witam

Nie róbcie z nas idiotów, towarzyszu ministrze!

 

Szczytne hasło, lecz obawiam się, że zdolność intelektualna Arłukowicza i tej rządowej ferajny dawno została przekroczona.

Wszędzie jest totalny burdel. Ja znam się na aptekach, więc mogę to potwierdzić.

 

Pozdrawiam

 

Vote up!
6
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1457446

Wszędzie jest totalny burdel. (mówimy o służbie zdrowia) - I to jest właśnie cel reformy w zdrowiu w wykonaniu POgłowia. W tej mętnej wodzie reform, nikt nie będzie pytał co się dzieje ze szpitalami, z innymi  ZOZami etc. Bo Polacy będą się martwić jedynie o to, czy im starczy ewentualnie na leki, i czy dostaną sie na czas do specjalisty.

Jeśli się znajdziesz w potrzebie,
Czekając w kolejkach do lekarza,
Prędzej doczekasz się na pogrzebie,
Premiera, TV i grabarza.

Albo w plugawej publicystyce
Mamiony wizjami szklanych domów,
Zaginiesz w mętnej statystyce ...
Codziennych samobójczych zgonów.

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1457452

Na leki im nie starcza.

Sprzedaż, bądź, co bądź, niezbędnych leków, po sprytnym przerzuceniu kosztów na społeczeństwo, spadła o 20 - 25%.

Kosztem zdrowia oczywiście.

Tymczasem ustawę tak wrednie spaprano, że powstają dalsze apteki, zajmujące się tylko eksportem leków, tych, które są w Polsce tańsze, na zachód. I nie ma na to kary!

 

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1457453

Janusz ! Już raz chciałeś wytłumaczyć ludziom na czym polega przewałka. Większość czytelników nie oprowadziła "działalności gospodarczej" , więc nie jest świadoma co to są faktury, przepływy gotówki, zwroty vatu czy refundacja. Ci sami ludzie nie mogą zrozumieć na czym polega wyprowadzanie pieniędzy z fundacji Owsiaka !

Vote up!
1
Vote down!
0

#1457888

Towarzysz mini-ster Arłukowicz robi idiotów nie tylko z lekarzy ale przede wszystkim z pacjentów. A zwiększa biurokracje medyczną bo ida wybory i nowe głosy sie przydadzą...

Vote up!
2
Vote down!
0

Yagon 12

#1457467

Kraj zniszczony ,a gospodarka w stagnacji

Więc trzeba igrzysk dla dziwnej społeczności

By nie widzieli gdzie zagrzebią ich kości

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-1

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1457491

przez obecnego ministra od zdrowia znakomicie wpisuje się w scenariusz globalistów z NWO zakładający drastyczną depopulację Ziemian. Robi się wszystko aby dostęp do lekarzy i leczenia był coraz bardziej utrudniony. Już teraz pacjenci umierają w kolejce do lekarza czekając w przychodniach i architektom NWO o to właśnie chodzi. Jeżeli taki minister ma swoje miejsce w składzie rządu, to i rząd również wpisuje się w realizację tego czarnego scenariusza. Najwyższy czas aby Polacy zaczęli realistycznie myśleć idąc do urn wyborczych. Może w nadchodzącym 2015 roku w końcu zmądrzeją, czego serdecznie życzę.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
-1

Szpilka

#1457518

Wybory za pół roku,a do tego czasu zapomną o tym ze dzieje się coś niedobrego.Jak zwykle oleją to albo wzorem lat ubiegłych bedą głosowac dla jaj.Takie mamy porąbane społeczenstwo.Takie społeczenstwo jest naprawdę ewenementem na skalę światową.

Vote up!
1
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1457593