ZABIĆ WSZYSTKICH

Obrazek użytkownika jazgdyni
Świat

 

 

 

 

 

"Co Rosja powinna zrobić z Ukrainą"

szczegółowy plan ludobójstwa, począwszy od całkowitej likwidacji państwa ukraińskiego”

[1]

 

 

Wydawało się, że katechizm morderczego szaleńca Adolfa Hitlera, opublikowany jako "Mein Kampf", wystarczy już na zawsze, jako przykład i przestroga dla całej ludzkości, do jakiej masakry może doprowadzić chory umysł, będący w stanie zawładnąć umysłami całego narodu. Konkretnie Niemców.

 

Jednak opublikowany na łamach "RIA Novosti" przez kremlowskiego ideologa Timofieja Siergiejcewa instrukcja, właściwie doktryna "Co Rosja musi zrobić z Ukrainą” demonstruje, że w zakresie instytucjonalnego bestialstwa, można cały hitlerowski aparat ludobójstwa pobić na głowę.

 

Zwrócę uwagę – Niemcy i Rosja. Te dwa potwory ludzkości zbyt często powtarzają się w historii nowożytniej.

 

W medycynie, psychologii, a także socjologii, jako stan chorobliwej, morderczej furii występuje tylko amok.

Amok to szał, stan niekontrolowanej emocji połączonej z żądzą mordu.

Na dalekim wschodzie, skąd to słowo pochodzi oznaczało ono "oszalały z gniewu". Czyli przejściowy stan szaleństwa, stan chorobowy, w którym można zabijać i kaleczyć. Lecz to stan nieświadomy, chwilowy obłęd, gdzie rozum nie bierze udziału.

 

Lecz to, co kiedyś demonstrowali Niemcy, a obecnie Rosjanie, to precyzyjnie wymyślony plan wymordowania – w przypadku Niemców – całej rasy żydowskiej i w dużym stopniu słowiańskiej; a dzisiaj realizowany bestialsko przez Rosję – likwidacja całego narodu ukraińskiego i potem kolejnych narodów, które staną Rosji na przeszkodzie.

 

Nie jestem w stanie tego pojąć, nie wiadomo jak bardzo bym się starał.

 

Człowieczeństwo, społeczeństwo, cywilizacja...

To przecież żelazne fundamenty naszego istnienia. Życie społeczne, czy to zwierząt, czy prymitywnych plemion, polega na pokojowej koegzystencji.

Oczywiście zdarzają się krwawe epizody, jak Cortez w Ameryce, Pol Pot w Kambodży, nota bene typ wykształcony w Paryżu, czy masakra plemienna w konflikcie Tutsi i Hutu. Lecz to tylko sporadyczne i raczej nie precyzyjnie zaplanowane mordy.

 

Tymczasem i Niemcy Hitlera i stalinowsko – putinowska Rosja, w sposób niemalże naukowy i za pomocą wyrafinowanych produktów techniki (krematoria, Cyklon B, pociski kasetowe, bomby termobaryczne, itp.) mordują wszystkich, bez wyjątku, od nowonarodzonego niemowlęcia, po 90 letnich starców. I robią to niesłychanie okrutnie: - strzał w potylicę to łagodna śmierć. Gwałcą kobiety i dziewczynki, gdy okrucieństwo ich podnieci, torturują przed zabójstwem, a już po egzekucji bezczeszczą zwłoki, obcinają uszy, nosy, czy genitalia.... "na pamiątkę".

Czy w zwykłym, normalnym człowieku nie ma hamulców, nie ma granicy zbydlęcenia? Może ktoś to wytłumaczyć?

 

Jestem nadwrażliwy i w takim stanie, w sposób fundamentalny mam stosunek do każdego życia. Nie tylko w stosunku do świadomego życia ludzkiego, ale w stosunku do każdego, najprymitywniejszego zwierzęcia.

Gdy 40 lat temu, tak się złożyło, że w Buenos Aires, obejrzałem "Łowcę jeleni", film Michaela Cimino, to scenę, w której Robert De Niro, grający Michaela poluje w lesie i wreszcie na celowniku, ma pięknego jelenia i patrzy prosto w niewinne oczy zwierzęcia przez długi czas i ... załamuje się, nie strzela, pozwala tej istocie żyć dalej, to z tym obrazem, będę żył aż do śmierci. I z tym przekazem jaki on niesie.

A tu, ludzie ze wschodu, których zrozumieć nie potrafię, traktują człowieka – najwyższą świadomą i zdolną do najwyższego cierpienia formę życia, jak ścierwo.

Wojenne trofeum, którym się kiedyś będzie można wnukom chwalić.

 

Całe to zjawisko nie przerażało by mnie swoją potwornością w tak potężnym stopniu, gdyby nie to, że te masakry były starannie, na długo przedtem zaplanowane.

Hitler, Stalin, czy teraz Putin dali przyzwolenie (choć neobolszewicka propaganda już wymyśla, że Hitler nic nie wiedział o Holocauście, a teraz Putin też nie wie, co wyprawiają jego bydlaki). Lecz te plany przygotowywał konkretny, wieloosobowy zespół ludzki. To nie jakaś makabra i akcja jednego krwawego dyktatora, czy zboczonego mordercy, jak Hannibal Lecter. To grupa polityków, wojskowych, ekspertów i naukowców. Jakie to państwo ery demokracji, gdzie taki zespół "specjalistów od eksterminacji całego narodu" można stworzyć?

W XXI wieku, z ONZetem, z Trybunałami w Hadze. Z doświadczeniem Hitlera i potem Norymbergii... Zapomnieliśmy? Zwisa nam już to?

Będziemy klękać na stadionach świata, gdy jeden durny policjant przydusił pojmanego lumpa? Bo on był czarny, a to, wiadomo, dzisiaj świętość.

 

Już ruszyła klasyczna kremlowska machina kłamstwa i manipulacji, tłumacząca nawet na międzynarodowym forum ONZ, że te "niby" zbrodnie i masakry, to zainscenizowane przez "aktorów" oszustwa, fejki. Teatralna ustawka.

Tylko przed czym, w największym eksodusie od II WŚ, 4,5 Ukraińców, głównie kobiety, dzieci i seniorzy uciekli z kraju? Bo im się nagle w ojczyźnie przestało podobać? Nie! Uciekli, 2,5 miliona do Polski, przed niechybną śmiercią, kalectwem i poniżeniem. Bo oni najlepiej znają ruskich. Nie, jak "nasz człowiek w Warszawie", Tusk, komunistyczna pionierka z DDR Angela Merkel, czy ten nieszczęsny wrak kobiecy, Janina Ochojska.

 

W stosunku do działań Hitlera i jego niemieckiej elity, w napaści na sąsiada przez Putina, widać postępujące zdziczenie i zbydlęcenie.

Gdzie niby na cywilizowanym Zachodzie – wzorcu demokracji i praw człowieka, z całej siły walczy się o praworządność, prawa dla 40 wymyślonych płci człowieka, a nawet o przyrodę i klimat całego świata, to tuż obok, u największych przyjaciół Berlina, Brukseli i Paryża, rośnie coś tak pokracznego, nieludzkiego i niszczącego pokój, ład i porządek, że można się poważnie dziwić, jak to możliwe, że nikt tego przez tyle lat nie widział.

 

W czasie wojny światowej wywołanej przez hitlerowskie Niemcy dbano o morale i wrażliwość armii, dowódców, marszałków i generałów, a także szeregowych żołnierzy i oficerów. Dbano o to, by nie narażać ich na traumy, ciągnące się wieloletnimi koszmarami, gdyby przyszło im zabijać cywili.

Do takich "brudnych" zadań, by wypielęgnowane dłonie nazistowskich Soldaten się nie splamiły, powołano specjalne komandaEinsatzgruppen (Grupy Operacyjne) – grupy operacyjne hitlerowskiej ]]>policji bezpieczeństwa (Sipo)]]> i ]]>służby bezpieczeństwa (SD)]]> organizowane przez ]]>Główny Urząd Bezpieczeństwa Rzeszy RSHA]]>.

 

Do zadań tych grup, które miały działać na zapleczu ]]>wojsk niemieckich]]>, należało więc mordowanie lub izolacja politycznych i ideologicznych przeciwników ]]>III Rzeszy]]> na operacyjnym zapleczu frontu. Zadanie to realizowano poprzez stosowanie bezwzględnego terroru i masowej eksterminacji ..." [2]

 

Lecz Putin zna lepiej swoich "wojowników". Wie, ze każdy Rusek, to urodzony rzeźnik. On wie, jak ciąć, patroszyć i całe to ukraińskie bydło zabijać. Choćby jak tego rowerzystę, strzałem armatnim.

 

Co się ze światem dzieje?! Postęp rewersyjny? Będziemy się cofać, aż jak afgańscy talibowie, powrócimy do jaskiń, tylko teraz zamiast maczugą, lub jakimś ościeniem, będziemy walczyć laserowymi mieczami, jak ten młody z czarnym kosmicznym Putinem – Darthem Vaderem, ciężko sapiącym pod maską.

 

Muszę zaznaczyć:

Gdy Hitler miał zakończyć eksterminację żydów, to następnie zaplanował zajęcie się likwidacją narodów słowiańskich. Opracowano Generalplanung Ost [3]. Polaków w ciągu bodajże 3 lat należało zlikwidować 75 procent.

 

Czego można się spodziewać po Putinie, jeżeli udałoby się mu zlikwidować Ukrainę, a Ukraińców wymordować.

Kto byłby następny?

 

 

 

 

 

 

Rosyjska agencja informacyjna ujawnia plan ludobójstwa Ukraińców

[1] ]]>https://www.tvp.info/59434569/ria-novosti-ujawnia-plan-ludobojstwa-ukraincow-denazyfikacja-bedzie-nieuchronnie-oznaczac-deukrainizacje]]>


 

[2] ]]>https://pl.wikipedia.org/wiki/Einsatzgruppen]]>


 

[3] ]]>https://pl.wikipedia.org/wiki/Generalny_Plan_Wschodni]]>


 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (14 głosów)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Subaru został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1643094

... najpierw edukacja, a potem pisanie. Taka jest kolejność, nie odwrotnie.
Zasłyszałeś coś o "Rzezi Wołyńskiej", ale owa rzeź nijak się ma do tego, co napisał Autor tego felietonu. Rzezi dokonali ukraińscy nacjonaliści (chorzy na umyśle członkowie OUN-UPA).
Czyżbyś chciał przez to powiedzieć, że obecna rzeź Ukraińców przez sowiecką swołocz jest odwetem za ową "Rzeź Wołyńską"? - Bzdura!!! Sowieci nie popełniają tych zbrodni z tego właśnie powodu. Zachęcam do czytania literatury historycznej.
Z niej to dowiesz się między innymi o tym, jak rosyjscy decydenci z Kremla doprowadzili do masowego głodu na Ukrainie w latach 1932-33, a zaplanowanego w roku 1929.
Działania, które wywołały masowy głód, wynikały ze sprzeciwu ludności wsi Ukraińskiej SRR wobec kolektywizacji rolnictwa i ściągania obowiązkowych, nieodpłatnych dostaw produktów rolnych w wymiarze przekraczającym możliwości produkcyjne wsi.
Ta "humanitarna operacja" pochłonęła  kilka milionów istnień ludzkich Ukrainy. Dlaczego sowieci to zrobili?...  I tu odrobisz pracę domową, po czym odpowiesz w komentarzu poniżej. Zapraszam.

Satyr  

Vote up!
10
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1643099

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Subaru został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1643170

Panie kolego

 

Tutaj właśnie jest najprawdziwsza uczciwa demokracja. Nikt nie manipuluje, nikt nie cenzuruje instytucjonalnie.

Po prostu każdy, kto doczyta  pański komentarz i mający osobiste poglądy, albo akceptuje, co pan pisze, albo to go wkurza z różnych poglądów, albo olewa bo jest stoikiem. W pierwszym wypadku, tak, jak ode mnie dostaje pan minus 1. A ponieważ jestem tutaj stary zgred, to w swoich punktach komentatora daję panu -6 pkt. (inni dają mniej). Jak ktoś lubi pański komentarz to ma pan +1.

Gdy już pan nazbiera dosyć tych minusów, czyli potępiających pana czytelników (uwaga - każdy internauta może postawić tylko jeden +, albo -) to system pana komentarz ostrzegawczo zmniejsza, by dalej go całkiem usunąć.

Taka "cenzura" czytelników się panu nie podoba?

 

Vote up!
4
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1643174

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Subaru został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"Ttj włśn jst njprwdzwsz czcw dmkrcj"... Sznwny Pn, "njprwdzwsz czcw dmkrcj" byłby wtdy, gdym pdbn jk Pn mn j mógłbym bdrzyć Pn szścm mnsm z tkst z którym sę n zgdzm. Prtlw dmkrcj wygląd jdnk tk, ż klknst (Pn krśln) strych zgrdów mż n prtl znczn węcj nż pzstl czstncy. Klknst strych zgrdów twrzył swg rdzj (PKC) prtlwy kmtt cntrlny, który rgj z prtl kżdą dmnną myśl d góln zlcnj przz PKC... Dl przykłd, mż m Pn czcw krślć, c w mm tkśc pwyżj jst ngnng, ż zstł znny przz "wkrznych" z nwłścwy, zsłgjący n cnzrwn ? Mgę wdzć jkm cdm w cąg klknst mnt dstj klkdzsąt mnsów w sytcj, gdy n prtl przbywją tylk dw sby ? Pmjm jż fkt, ż pd tym smym tkstm jkś (tk myślę) "jdn z wkrznych strych zgrdów" zwyzywł mn d "rskch trll"? Dlczg jk nn n prtl n mgę mć włsnych pglądów któr n d kńc zgdn są z pglądm "wkrzng stk", przcż w ngłówk prtl wyrźn wdzę słw "Npprwn"? W dpwdz n Pn pytn dpwdm: żdn cnzr m n dpwd pwnn Pn t jż wdzć, ż jkklwk cnzr w kńc zbj prwdę. Pzdrwm
Vote up!
0
Vote down!
-3
#1643268

odpowiesz ?

Czy jako ruski troll jesteś tylko od puszczania smrodu ?

Vote up!
4
Vote down!
0
#1643121

Dlaczego to czyni?
Stwierdza fakt, czy też chce zastraszyć nie tylko Ukraińców.
Od początku agresji dokonuje grabieży mordów, gwałtów na ludności cywilnej.

1.Założony główny cel strategiczny; w kilka dni opanować Kijów, zająć jak najwięcej terytorium oraz osadzić marionetkowy rząd.
2.Zastraszyć, sterroryzować zachód oraz byłe kraje satelickie.

To się nie powiodło, więc szykuje wariant zastępczy, podzielić, rozkawałkować Ukrainę, oderwać wschodnią, najbogatszą część jej terytorium.

Fachowcy obliczają, że każdy dzień wojny z niespodziewanie dla Rosji ( oraz zachodu też!) mądrze, zaciekle i skutecznie broniącą się Ukrainą jest bardzo kosztowny.
Albowiem w rachunku bardzo uproszczonym, nazwę go statycznym, jest to min.ok.20 mld $ dziennie, czyli kosztuje to Putina już ok. 800 mld $.
Wchodząc w bardziej dynamiczny szacunek ( ujmując wszystkie aspekty szeroko rozumianych kosztów tej wojny dla Rosji) można dzienne straty podnieść do min. 25 mld$. Czyli ta niespodziewanie dla niej mocno przedłużająca się operacja wojenna, to nawet ok. 1 bln $.
A końca tej planowanej wojny jeszcze nie widać.
PKB Rosji za ub. rok, to ponad 1,6 bln $.( 2022 będzie dużo niższe, min. o 20%) Rezerwy zgromadzone w ostatnich latach w bankach ok. 650 mld $, z tym, że ponad połowa została zamrożona w wyniku sankcji ( USA, UE, Szwajcaria, etc.). Rosja sprzed wojny, to 11 gospodarka świata. Przewiduje się, że kosztowna wojna, sankcje, izolacja technologiczna, odcięcie od surowców strategicznej ( np alum. elekronika, technologie wydobywcze surowców))zepchnie Rosję poza pierwszą dwudziestkę, czyli za ten rok może być tuż przed ...Polską.

PKB :USA, UE -ok. 45 bln $ plus min. 12 bln $, to PKB pozostałych krajów nakładających sankcje, embarga, izolujące Rosję po ataku na Ukrainę czyli: UK, Japonia, Australia, Kanada to w sumie ok. min. 12 bln $.
Umowny zachód; 57 bln $ do 1,6 bln (Rosja)

Wniosek nasuwa się jeden. Ta wojna jest dla Rosji bankructwem.
Dlaczego Putin w to wszedł?
Wiele wskazuje na to, że przyjął fałszywe założenie co do zdolności obronno-militarnej Ukrainy oraz- braku jedności zachodu, a tym szczególnie determinacji administracji J. Bidena w sprawie ew. sankcji.

pzdr

Vote up!
9
Vote down!
0

antysalon

#1643097

... który z sowieckich ekonomistów potrafi zrobić bilans zysków i strat? Żaden!!!
Gdyby wprowadzono ich model ekonomiczny na Saharze, to po dwóch tygodniach zabrakłoby piachu! O, wot... tacy specjaliści!

Federacja Rosyjska, a wcześniej Sovietskij Sojuz... cały czas - jak na pasożytów przystało - chcą żerować na innych narodach. Sami - mając tak potężny obszar - nie potrafili i nadal nie potrafią go zagospodarować. Importują większość surowców spożywczych (zboże, warzywa, owoce) i długi szereg półproduktów i gotowych artykułów spożywczych.
O czym to świadczy? Ano... świadczy to o tym, że nie tylko nie potrafią zorganizować gospodarki żywnościowej tak, by naród sam się wyżywił (RP - dużo mniejszy kraj potrafi!), ale przede wszystkim od zarania dziejów zawsze okradali inne kraje (vide Polska po II wojnie światowej przez ponad pół wieku). Pasożytniczy tryb życia wpisuje się w ich niechlubną historię. 
Ruski,... to swołocz, której nigdy nie można utożsamiać z cywilizowanymi narodami. To bydło, tylko przez pomyłkę nazywani ludźmi. 

Kiedyś za komuny krążył taki oto dowcip: 
- A jak wygląda wasze zboże na polach? - zapytał  John-Amerykanin Wanię-Rosjanina.
- No... jest tak wysokie, jak słupy telegraficzne.
- Tak,... qrwa! - chyba takie... rzadkie! - odpowiedział John.

Pozdrawiam serdecznie
Satyr

Vote up!
7
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1643098

ekonomii.
Ich analitycy planując wojnę z Ukrainą, zapewne przeprowadzili symulację także finansową, tyle, że musieli przyjąć fałszywe założenia i wyszło im tak, jak wyszło!
I walnął się Putinowi ten wojenny biznes plan, gdyż w ich rozważaniach "wielkie liczby" zostały pozbawione istotnego elementu, jakim są sprawy elementarne czyli kategoria " małych liczb".
Wielokrotnie pisałem n/t Rosji o jej pasożytującej roli w polityce, gospodarce światowej,...

pzdr

Vote up!
5
Vote down!
0

antysalon

#1643106

Witam

To jest również interesujące, jak działanie umysłu odchodzi od spraw czysto-ludzkich w kierunku kwestii fiskalno - ekonomicznych. Tworzy się klasyczny sposób myślenia księgowego.

Tam, gdzie wchodzą w grę pieniądze, duże pieniądze, mało istotne staje się cierpienie, nie myśli się o okrucieństwie, a śmierć pewnie też przelicza się w walucie. No właśnie - jaka jest cena jednego życia? Można policzyć koszty zabitych, a także koszty inwalidów wojennych? Może też traumę dzieci, które tygodniami siedziały w bunkrze?

Proszę wybaczyć, lecz mierzi mnie takie "ekonomiczne" podejście do toczącej się tragedii. Widocznie nie mam ani kropli niemieckiej, czy żydowskiej krwi.

Vote up!
6
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1643101

Jak odpowiedzieć? na tak przemoralizowaną opinię :" ...jak działanie umysłu odchodzi od spraw czysto-ludzkich w kierunku kwestii fiskalno - ekonomicznych. Tworzy się klasyczny sposób myślenia księgowego. Tam, gdzie wchodzą w grę pieniądze, duże pieniądze, mało istotne staje się cierpienie, nie myśli się o okrucieństwie, a śmierć pewnie też przelicza się w walucie. No właśnie - jaka jest cena jednego życia? Można policzyć koszty zabitych, a także koszty inwalidów wojennych? Może też traumę dzieci, które tygodniami siedziały w bunkrze?"

Jak łatwo popaść w bufonadę pisząc; "lecz mierzi mnie takie "ekonomiczne" podejście do toczącej się tragedii.", przyznając jedynie sobie prawo do współczucia, empatii...
Czy gdziekolwiek wyraziłem opinie relatywizujące zbrodnie Rosji, Putina, tragedie Ukraińców?

Byłbym też ostrożniejszym w takich sformułowaniach " Widocznie nie mam ani kropli niemieckiej, czy żydowskiej krwi." Niczego nie sugeruję, ale co?.... gdy choćby jedna" kropelka krwi tej czy owej " gdzieś się w przeszłości " zawieruszyła zaplątała się "? Wszak tego na 100% wykluczyć nie można.
...

Generalnie staram się być wyrozumiałym.
Dlatego zadaję sobie pytanie, czy ten jazgdyński komentarz, to efekt; niezrozumienia mojego wpisu?, złej woli?, czy też jedynie słusznego moralnego zadęcia?

A po cóż tak nadmuchiwać moralny balon?

" i zrób takiemu dziecko", tak Kisiel reagował na sytuacje, zachowania, wypowiedzi w jego ocenie beznadziejne.
Ale spokojnie! bez obaw! jam, jako chłop z natury normalny, jestem daleki od tego, aby ... " zrobić takiemu dziecko".

pzdr

Vote up!
1
Vote down!
0

antysalon

#1643105

To nie efekt zrozumienia Pańskiego komentarza, tylko Pańskie niezrozumienie sensu mojego felietonu.

Tak, jakbym ja, przepraszam mocno praktykujących, poruszał się w zakresie Biblii, a pan w reakcji posługuje się "Kapitałem".

 

 

Mam jednak wątpliwości, czy teraz już się rozumiemy?

Vote up!
2
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1643119

pzdr

p.s.
np kardynał J. Bergholio ( papieżem jest nadal Benedykt XVI !), też jest przekonany, że korzysta, posługuje się z Biblią.
A mimo to, chiński niezależny od lat od władz, tamtejszy podziemny Kościół Katolicki przehadlował z komunistami z Pekinu za "świętopietrze" od KC tamtejszej partii ...
Tak więc odróżnianie Biblii od Kapitału może w praktyce być b. zwodnicze.

Vote up!
1
Vote down!
0

antysalon

#1643140

SS Einsatzgruppen — policyjne oddziały niemieckich masowych morderców

Warto przypomnieć historię utworzenia oraz cele i metody działania tych niemieckich, policyjnych oddziałów SS — oddziałów zbrodniarzy i masowych morderców. Zbrodnicze Einsatzgruppen były także zorganizowane przez Heydricha przed atakiem Niemiec na Polskę — zamordowały około 60.000 Polaków, głównie inteligencję i księży.

* * *

Na początku 1941 roku Heinrich Himmler zwołał w zbudowanym przez więźniów obozu koncentracyjnego zamku SS w Wewelsburgu spotkanie z grupą 12 SS-Gruppenführerów, w tym z Erichem von dem Bach-Zelewskim, który o tym później zeznawał. Na tym spotkaniu Himmler zapowiedział, że celem kampanii rosyjskiej jest zredukowanie lokalnej populacji o około 30 milionów osób w celu zapewnienia terenów dla osadników niemieckich.

“Można ich zastrzelić bez żalu czy współczucia"

W czasie innego przemówienia do żołnierzy jednostek Waffen-SS w lipcu 1941 Himmler powiedział: “Po drugiej stronie stoi populacja licząca 180 milionów, mieszanka ras, których nazwy są nie do wymówienia — a których twarze wyglądają tak, że można ich zastrzelić bez żalu czy współczucia”. I do tych właśnie zadań SS zorganizowało policyjne oddziały masowych morderców — Einsatzgruppen.

Całość TU

Działania zbrodniarzy rosyjskich Putina na Ukrainie przypominają zbrodnie niemieckie w Polsce w 1939 r.

Vote up!
5
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1643102

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika adwersar.z. został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

SS Glzn - Dcyzj włdz nmckch twrzn 14 SS-Frwllgn Grndr Dvsn &qt;Glzn&qt; (14 chtncz Strzlck(grndrsk) Dywzj SS &qt;Glcj&qt;) zstł pdn d pblcznj wdmśc w dn 28 kwtn 1943 rk przz gbrntr dystrykt glcyjskg Gnrlnj Gbrn SS-Brgdfhrr dr tt Wchtr. Nbór d dywzj spśród ldnśc krńskj był w zsdz dbrwlny, d 2 czrwc w Brz Wrbnkwym znlzł sę 82 000 zgłszń, z których przyjęt 53 000 chtnków. D dywzj tj zgłszl wschdnmłplscy Rsn krńcy, przd wszystkm człnkw rgnzcj krńskch Ncjnlstów (N) ch symptycy.

W skłd dywzj wszły sttczn 29, 30, 31 płk pchty, płk zpswy, rz nn pdddzły dywzyjn jż w 1943 rk nktór pdddzły SS-Glzn, któr znjdwły sę pd Lwwm, Jsłm, Krsnm Grlcm n rzkz Hmmlr przrwły szkln zstły włączn d kcj kstrmncyjnj prcj pd kryptnmm &qt;Whrwlf&qt; n Zmjszczyźn. Ntmst n pczątk 1944 rk z żłnrzy SS-Glzn zstł sfrmwn grp pd dwództwm mjr Byrsdrf jk SS Kmpfgrpp &qt;Byrsdrf&qt;, w sl kł 2000 ldz, d zdń spcjlnych. Grp t wzęł mędzy nnym dzł w prcj kstrmncyjnj n Chłmszczyźn. W sm w ltch 1943-1945 pdddzły SS-Glzn brły dzł w brdz wl kcjch kstrmncyjnych n zplcz frnt. Wymnć t mżn mdzy nnym pcyfkcj ws plskch n trn wjwództw: trnbrzskg, klckg rzszwskg, trnwskg, zmjskg jk tż lczn pdbn kcj jk mły mjsc n Krsch Wschdnch RP. Nwsm mówąc były n njdnkrtn przprwdzn przy ktywnym współdzl N-P. 

<>Nkrn zbrdn SS-Glzn z lt 1943-1945 

CHDCZKÓW WLK

hT PNCK

PDKMŃ

SMNÓWK

MŁYNÓW

PRHRYŁ

SMLGÓW

HNCZÓW

ŁZW

BRÓW

czywśc pdn tylk przykłdy n wyczrpją cłg rjstr zbrdn dknnych przz krńskch żłnrzy SS-Glzn.

N zkńczn wrt ddć, ż krńscy żłnrz SS-Glzn dknywl kstrmncj ldnśc cywlnj n tylk n trnch dwnj Rzczypspltj, l tkż w dlszych rgnch. Przykłdw w Czchsłwcj brl n dzł w tłmn Pwstn Słwckg, zś w Jgsłw zwlczl rch npdlgłścwy. Mędzynrdwy Trybnł Wjskwy w Nrymbrdz znł SS-Glzn z rgnzcj zbrdnczą przstępczą, c n przszkdzł brytyjskm słżbm spcjlnym dć w 1947 rk schrnn 8000 człnkm SS-Glzn by wykrzystć ch d włsnych clów przcwk swtm. Równż włdz plsk nwl zrbły zwłszcz p 1989 rk by t zbrdn ngłśnć zbrdnrzy krć.

Źródł: https://www.vrzbrplsk.pl/ndx.php?pg=ss-glzn

P.S.

DZŁ KRŃCÓW W PWSTN WRSZWSKM

...&qt;tóż ltrtr dnsząc sę d Pwstn Wrszwskg jst płn dkmntów, nfrmcj rlcj bcążjących z tę zbrdnę tkż krńców, wlczących wtdy bk Nmców. t z wyjątkw wyrfnwn brbrzyństw ldbójstw.&qt;...

Źródł:  https://krsy.pl/krspd/dzl-krncw-w-zdlwn-pwstn-wrszwskg/

Pzdrwm,

rsk nc

Vote up!
2
Vote down!
-5

r.z.

#1643114

Po co ten komentarz właśnie tutaj?

My to wszystko dobrze wiemy, a SS Galizien było wałkowane ze 100 razy.

A uczciwość i rzetelność wymaga, by wspomnieć także o innych krajach, które stworzyły swoje oddziały SS. Więc dodam, że w Waffen SS uczestniczyły 22 państwa poza szkopami.

Vote up!
7
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1643123

To paralela do obecnej sytuacji. 

Michel Eyquem de Montaigne powiedział:

"Każda rzecz ma więcej niż jedną powierzchnię i wiele świateł i cieni."

Nikt nie może uzurpować sobie wyłączności na prawdę, a niestety tak się dzieje.

Sprawiedliwy sędzia wysłuchuje obie strony. 

Temida jest bezstronna, nie patrzy na maski oszustwa a waży argumenty i dowody.

Trzymajmy się tego. 

 

 

Vote up!
3
Vote down!
-2

r.z.

#1643132

Formalnie  - Temidy  są : praktyczne, teoretyczne i teorEtyczne...

Wszystkie trzy u3mujemy, czy   Polska długo to wytrzyma...?

Pozdrawiam. J. K.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1643141

Warto tu dodać, bo wielu tego nie wie, że to właśnie jedna z Einsatzgruppen była odpowiedzialna za Jedwabne. Nie lokalni Polacy.

Vote up!
5
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1643120

Pisałem o tym w moim materiale: SS Einsatzgruppen — policyjne oddziały niemieckich masowych morderców

(...)

“Powinno to wyglądać, że sama miejscowa ludność zareagowała w sposób naturalny przeciwko dziesiątkom lat opresji dokonywanej przez Żydów”

Dlatego postanowiono, że byłoby wskazane, aby na zajmowanych terenach zbrodnie zostały dokonywane przez ludność miejscową. Poniższe wytyczne zostały przekazane 2 lipca do wszystkich Einsatzgruppen przez Heydricha, prawdopodobnie zostały jednak podyktowane przez Himmlera:

“Dla obserwatora z zewnątrz powinno to wyglądać, że sama miejscowa ludność zareagowała w sposób naturalny przeciwko dziesiątkom lat opresji dokonywanej przez Żydów oraz przeciwko terrorowi stworzonemu ostatnio przez komunistów — oraz że miejscowa ludność dokonała tych pierwszych posunięć na własną rękę. (…) Było obowiązkiem Policji Bezpieczeństwa (Einsatzkommando), aby zacząć te akcje somooczyszczania oraz kierować je we właściwe kanały — tak, aby zamierzony cel oczyszczenia tych terenów osiągnąć tak szybko, jak to możliwe.”

Zbrodnicze Einsatzgruppen były także zorganizowane przez Heydricha przed atakiem Niemiec na Polskę. Do każdej armii niemieckiej przydzielono jedną Einsatzgruppen, początkowo było ich 5 później 6, każda podzielona na 4 Einsatzkommando liczące od 100 do 150 osób w mundurach SD. Jak pisze Ian Kershaw w Hitler; 1936–1945 Nemesis, razem z okupacją Polski, barbarzyństwo tych oddziałów osiągnęło nowy poziom. Szacuje on, że Einsatzgruppen zamordowały około 60.000 Polaków — w realizacji celu zakładającego anihilację oraz likwidację wyższych warstw polskiego społeczeństwa, kleru, inteligencji i polskich Żydów.

W czasie jednej z takich morderczych akcji przeprowadzonych około 10 września, Żydów spędzono do kościoła a następnie podpalono. Były to te same barbarzyńskie metody jakie stosowane wcześniej w Niemczech, w czasie Kristallnacht (Kryształowa noc) w 1938 roku — oraz później, w Jedwabnem i innych miejscowościach.

Dane o działalności jednostek SS-Einsatzgruppen na terenach zajętych przez armię niemiecką po ataku na Związek Sowiecki oraz metody działań tych zbrodniarzy — w wielu szczegółach przypominają przebieg zbrodni dokonywanych poprzednio przez jednostki SS czy źołnierzy Wehrmachtu w czasie pacyfikacji wielu polskich wsi.

Warto podkreślić, że tylko w okresie kampanii wrześniowej żołnierze niemieccy spalili 476 polskich wsi mordując tysiące cywilnych osób — starców, mężczyzn, kobiet i dzieci.

Jednocześnie propaganda hitlerowska przedstawiała Polaków jako podstępnych i okrutnych "morderców zza węgła", a zarazem jako ludzi stojących na nieporównanie niższym stopniu rozwoju cywilizacyjnego niż Niemcy. [sic!]

* * * * *

Z taką samą nienawiścią i takimi samymi hitlerowskim bredniami Niemcy traktują Polaków i dzisiaj, m.in bredząc o wyższej kulturze prawnej w Niemczech.

Vote up!
2
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1643270

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika adwersar.z. został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

r.z.

#1643109

Jak to się ma do mojego felietonu???

Proszę sobie założyć własny blog i tam pisać, co się chce.

Vote up!
5
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1643124

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika adwersar.z. został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

r.z.

#1643185

żeby mordować Ukraińców, kobiety i dzieci oraz zniszczyć ten kraj - nie byłoby tej tragedii!

Vote up!
4
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1643189

.....czyli czyje pieniądze ich wyhodowały.

Tego wątku propaganda omija, jak i wielu innych z nim związanych.

O jaki wątek chodzi - o tym polityczna poprawność, ich knebel "zakazuje" mówić publicznie! 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1643125

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika adwersar.z. został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

r.z.

#1643186

krwawe Iwany

 

pieniądze bankierów

krwawsze kły

bestii powstawiały

ale i bez nich

krwawe Iwany

w oceanach krwi

Moskowię zatapiały

 

PS Wiadomo, kto jest wszystkiemu winien, ale bez przesady!

Vote up!
2
Vote down!
0

jan patmo

#1643187

z ich pokrętnym zawołaniem ;egalite, fraternite, liberte,....to mateczka wszelakich zbrodni póżniejszej "nowoczesnej" epoki

pzdr

Vote up!
4
Vote down!
0

antysalon

#1643218

Za mieć -> zagrabione, gra znieczUlica zagraNic, za nic mających sobie - BYĆ...

Być: - prawnym odniesieniem, proporcją faktów, relacją rzeczywistości, prawdziwym sprawozdaniem, współzależnością, poKREWieństwem sPraw - bycia dobrem CZASU (demo kreacji)  życia ludzkiego...

Pozdrawiam. J. K.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1643135

... tego co "ludzie" (???) -  mogą uczynić innym ludziom - w świecie zwierząt trudno by szukać ...

Szatan znowu szaleje - tym razem na Ukrainie - czego szczególnym dowodem jest zacięte unicestwianie Mariupola - miasta , które jest tam odpowiednikiem naszej Częstochowy .

Vote up!
9
Vote down!
0

ke-fas

#1643139

      Widzę kolego, że chyba ostatnio byłeś chyba u spowiedzi, bo Ci się opcja odwróciła o 180 stopni, albo prawda chwili zszokowała i przeraziła. Lepiej póżno, niż wcale. Bez urazy, pozdrawiam!

Vote up!
5
Vote down!
0

ronin

#1643164

Dzień dobry,

Piszę do Pana z propozycją współpracy.
Jestem asystentką produkcji w firmie Maj Film, która zajmuje się między innymi produkcją filmów dokumentalnych.
Jesteśmy bardzo zainteresowani bliższym poznaniem się z Panem.
Bardzo proszę o kontakt mailowy na maila: zuzanna.maszka@majfilm.pl
Wszystkie szczegóły podam Panu mailowo.

Pozdrawiam serdecznie,
Zuzanna Maszka
​Maj Film

Vote up!
4
Vote down!
0
#1643180

Witam

Dziękuję za zaproszenie do współpracy.

Spojrzałem na stronę Maj Film i obejrzałem =o nas=.

Sadziłem, że w Gdyni nie ma jeszcze klimatu na prawicowe patriotyczne spojrzenie.

Proszę pozwolić mi się zastanowić, a ja odezwę się na podany adres.

Pozdrawiam

Janusz Kamiński / jazgdyni

Vote up!
4
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1643184

To bardzo dobrze, ze jestes czlowiekiem wrazliwym, ze wprawdzie masz wiedze na temat, ale ze tego nie rozumiesz, bo kto moze zrozumiec takie bestialstwo i czesciowo rutyne w wyrzadzaniu krzywdy innym. Nieraz wydaje mi sie, ze w tym jest czlowiek gorszy niz zwierzeta. zwierze gdy jest syte nie zabija. A przeciez od czlowieka oczekujemy  nie tylko wyzszosci intelektuanej, ale wlasnie uczuciowej

A tu, ludzie ze wschodu, których zrozumieć nie potrafię, traktują człowieka – najwyższą świadomą i zdolną do najwyższego cierpienia formę życia, jak ścierwo.

obysmy jak najszybciej doczekali sie konca tej wojny. Do tej pory mam wrazenie, ze zbyt dlugo sie przygladamy

Vote up!
5
Vote down!
0

Gosia

#1643188