ZA TYDZIEŃ MAMY GŁOSOWAĆ

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

 

 

 

 

 

 

 

Za tydzień mamy głosować... Za tydzień mamy głosować?

Ha, ha, ha!

Ale za tydzień nie będziemy głosować.

Dlaczego?

Ponieważ pół Europy nie chce byśmy głosowali.

Są jak sroga matka wobec krnąbrnego dzieciaka, który bez przerwy chuligani. Trzeba więc nauczyć go moresu, bo postawienie w kącie nie skutkuje, publiczne karcenie nie skutkuje, więc trzeba będzie odciąć kieszonkowe, a głowę ogolić na pałę.

 

No to będziemy głosować za dwa tygodnie. I już.

Czyżby?

Już teraz naprawdę wściekła mama Europa coś wymyśli.

 

Sroga Europa, jak większość takich matek nie jest uczciwą i przyzwoitą osobą. Więc jak sobie coś postanowi, to zrobi wszystko, aby to osiągnąć. Nie przebierając w środkach i nie zważając, że coś jest podłe, niemoralne i z gruntu złe.

Na przykład przekupili jednego z rodziny, roztaczając przed nim wspaniałe wizje kariery i wiedząc, że chłopak cierpi na przerost ambicji.

Czego to mu nie obiecali... Zostaniesz synku marszałkiem. Mało? No to może zostaniesz nawet prezydentem! Ciągle marudzisz? Dobrze – zrobimy ciebie ważnym komisarzem w stolicy Europy, u mamusi.

 

 

Polska ma już więcej niż 18 lat, jest więc "dorosła" i ma prawo do decydowania o samej sobie. Tym bardziej, iż działa pełnoprawnie i legalnie.

Wybory prezydenta są co do joty zgodne z Konstytucją. Termin wybrała II osoba w państwie, marszałek Sejmu. A co najważniejsze – obywatele pragną głosować, bo też dorośli i wiedzą, że to ważne.

 

I co z tego? Obywatele? Phi! Kogo obchodzą jacyś obywatele. Europa to nie Stany Zjednoczone. Więc gdy prawie stuprocentowe szanse na wygraną ma ponownie przeklęty konserwatysta, a nie dobra córa Europy, albo nawet śliski doktor, lub koleś z LGBT, dziś z czerwonym sztandarem w delikatnych i zadbanych rączkach, lub dzieciak z ulubionej telewizji, to nie ma zgody na taki wybór. I już. Koniec dyskusji.

 

Wielu rodziców, co chowali swoje dzieciaki twardą ręką, zazwyczaj słynną metodą kija i marchewki, dziwi się nagle, że gdy któreś dziecko osiągnie pełnoletność i na dodatek stało się twardą i dosyć silną osobą, tak, że syn jest o głowę wyższy od ojca i dobre 10 kilo cięższy, a córka wysportowana i na dodatek trenowała wschodnie sztuki walki, to przełożenie przez kolano i przyłożenie pasem lub kablem od żelazka nie wchodzi w rachubę, bo ojciec mógłby skończyć na pogotowiu.

 

Więc co? Głosujemy za tydzień? Lub ostatecznie za dwa tygodnie, albo za trzy, po raz pierwszy w sobotę?

 

Oczywiście – GŁOSUJEMY!

 

 

.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.2 (15 głosów)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

zabezpieczyć mogą tylko najbardziej zaufani szabesgojem.

Vote up!
5
Vote down!
-7
#1628763

polskiego patriotyzmu.

W dodatku schizofrenik widzący wszędzie swoich wrogów - poza zaprzyjaźnionymi z sowiecką agenturą narodowymi socjalistami z tzw. konfederacji...

A liderzy tej konfederacji jeżdżą do Moskwy, by tam udzielać wywiadów rosyjskim szpiegom płk. KGB Putina, którzy byli wyrzuceni z Polski...

Vote up!
8
Vote down!
-6

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1628781

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1628786

socjalistą czy komunistycznym socjalistą? 

Bo i jedni i drudzy socjalistyczni zbrodniarze nienawidzili i bestialsko mordowali zarówno Polaków i polskich patriotów, jak i Żydów...

Vote up!
9
Vote down!
-5

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1628790

Kiełbasa z Biomassy to taki specjalny wytwór hodowli krzyżowej, gdzie chciano uzyskać super-dobermana a wyszedł ratlerek.

Jak wiadomo, te wściekłe miniatury swoją niemoc przykrywają histerycznym wyciem. Tak więc Kiełbasa z Biomassy to rezultat nieudanego eksperymentu sowieckich "uczonych", Finkelsteina i Rabinowtza. A żeby dalej nie rozprzestrzeniać paskudnych efektów eksperymentu, osobnika wykastrowano. Gdyby internet pozwalał na odsłuchanie komentarza, to byśmy usłyszeli to modulo kastrata.

Więc olewaj dziwoląga, tylko uważaj byś go nie utopił.

Vote up!
7
Vote down!
-5

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1628800

Dla strapienia Europy Polska odzyskuje podmiotowość, więc wara od nas. Wybory będą w maju i koniec. Państwo podoła... ku rozpaczy totalnych z PO-KO. 

Pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1628792

Pewnie, że będą.

Ale będzie się działo. Usłyszysz to wycie po wyborach także tutaj. Głównie NEIN, NICHT & KEIN, lecz oczywiście także NIET.

Vote up!
8
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1628801

Januszu

 

Szalenie ciężko będzie przygotować wybory korenspondencyjne w ciągu 3 dni z uwagi na Kopertfielda i wstrzymanie prac w senacie.
Optymalnym terminem jest data 23 Mają i to wybory mieszane tak jak to zrobili w Koreii.Wtedy raz na zawsze zaprzaństwo zamknie zdradzieckie ryje. Co więcej zaraz po wyborach wprowadzić stan klęski i ogłosić wybory parlamentarne na jesieni.
Wtedy ścierwa typu Gówina odejdą raz na zawsze na śmietnik jak wielu wcześniej wykopanych z PIS-u a było ich dziesiątki.

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-a-wybory-prezydenckie-koreanczycy-poszli-normalnie-glosowac-ile-bylo-zakazen-sa-wyniki-6506537956165761a

Vote up!
9
Vote down!
-1
#1628849

I najprawdopodobniej będzie tak, jak piszesz.

To jest optymalne rozwiązanie.

Vote up!
7
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1628864

Zobacz na przykładzie U.K jak robi się wybory. (80 mln ludzi)

Dla Angola sobota czy niedziela to czas odpoczynku, a nie łażenie na wybory
Żadnych komisji wyborczych,lokal wyborczy obsługują woluntariusze często 100 letnie dziadki leśne.Głosowanie tylko w czwartki i nigdy nie jest to dzień wolny od pracy.Lokal wyborczy może być w kościele,meczecie,w restauracji , w hotelu w prywatnym domu...gdziekolwiek. Wyniki zazwyczaj po ok.6-8 godzin.Nigdy żadnych protestów.Zero oskarżeń o fałszowanie wyborów.
Możesz głosować listownie,przez internet lub osobiście.

Da się

 

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1628865

Nie zapominaj, że Wielka Brytania to około 400 letnia tradycja zachowań obywatelskich i demokratycznych. Oni po prostu już pewne rzeczy mają we krwi.

My jeszcze dłużej mieliśmy demokrację szlachecką. I to z pewnymi złymi prawami, jak liberum veto, czy zrywaniem sejmu. A gdy już jest demokracja wszystkich stanów, czyli ogólnonarodowa, to ile lat my ją kultywowaliśmy? Niewiele. Ciągle się uczymy wszystkich mechanizmów. A jaka ciągle jest jeszcze tępota i niewiedza, mamy własnie okazję obserwować po zachowaniach totalnej opozycji. Przenieść wybory o parę miesięcy i już, czyli to, co totalsi chcę, dla swoich egoistycznych celów, to przecież wywrócenie sztywnej zasady ciągłości władzy. A wspomnę, że nawet w czasie II WŚ w Londynie zapewnialiśmy ciągłość władzy.

Tak, że widać, jak wiele edukacji tu jeszcze trzeba.

Ale fakt - da się.

Vote up!
4
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1628914

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika ccassiumm7 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Może i optymalne, ale chyba zauważyłeś wklejki H zakładającego na 100 % wybory 10 maja?  H realizuje tylko zadania i tyle ma wpływu na datę wyborów co NIC! Będzie tak jak wielcy Bracia i Siostry postanowią! Nie udawaj, że jesteś pierwszy naiwny!

PS

W przypadku wyborów, wiedza, doświadczenie i wynikająca z nich mądrość nie mają kompletnie żadnego znaczenia.

~ Erik von Kuehnelt-Leddihn,

Vote up!
3
Vote down!
-4

casium

#1628869

Pewnie znacznie więcej niż Twój dziadek....na gestapo

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1628872

Można nieco rozwinąć tajemnicze określenie "wielcy Bracia i Siostry"?

Łatwo robić taką fajną wrzutkę klasy opowieści o Żelaznym Wilku, więc żeby dyskusja wydoroślała proszę podać jacy Bracia i jakie Siostry?

 

Ps. Odpowiedź typu - ty przecież dobrze wiesz, więc po co się pytasz, uznaję za dziecięcy wykręt. Chcę to po prostu usłyszeć, bo właśnie nie wiem.

Vote up!
4
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1628916

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika ccassiumm7 został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Wskczy ps wrkn &qt;dzdk n gstp&qt; lb nny klwy tygrys zczn nwjć śmrdzącą ncę...

Tylk z rcj tkj, żś krjn t c dpwdm. Wlcy Brc Sstry t mrrz rz wszlk nn szcwn twrzystw. N jstś, JnszK, z Pszczy Drzlbskj tylk z Gdyn! Dltg zchwj sę jk n człwk z 3Mst przystł :-)) N flzfj b t tmt znny, dl prstych tż zrzmły dstępny czy t w bbltkch, czy w mdch lb w ntrnc. 

jzgdyn - ctl, t.

 

Vote up!
1
Vote down!
-4

casium

#1628941

Faktycznie, kiepskie mam zdanie o masonach i podobnych konwektyklach. Lecz nie przeceniam ich wszechmocy.

Gdybym zobaczył odpowiedź, że ci bracia i siostry to pieniądze, to byłbym w domu.

Bez pieniędzy, ci we własnym mniemaniu "władcy świata" są zwykłym harcerstwem, lub klubem aerobiku.

 

Jednakże dodam, że pogląd powszechny (bo wszyscy to znają), wcale nie musi być prawdziwy i często nie jest.

Vote up!
6
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1628965

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika ccassiumm7 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Można rozmawiać jak człowiek z człowiekiem?

MOŻNA!

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
-2

casium

#1628983

PAP: Sobolewski:

 

Jeśli posłowie Porozumienia zagłosują w Sejmie przeciw ustawie o głosowaniu korespondencyjnym będą musieli opuścić klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczoną Prawicę

Vote up!
5
Vote down!
0
#1628954

Lubię Sobolewskiego.

 

Żeby tylko chodziło o samych posłów Porozumienia. Ilu dostało rządowe stanowiska? A ilu jest we władzach spółek skarbu państwa?

To oni by utopili Gowina w łyżce wody.

Vote up!
4
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1628967

To wygląda jakby Gowin dostał „propozycję nie do odrzucenia” od jakichś bardzo dawnych jego znajomych, prawie już przez niego zapomnianych…

Takie pytania powinni sobie postawić i koniecznie na nie odpowiedzieć wyborcy, którzy głosowani na to całe niePorozumienie. Może to będzie nauka na przyszłość, dla całej Polski. Oby to przetrwała.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1628986

To mówicie, że Rudy cwel powiedział lemingom, żeby nie płacili abonamentu, a potem nasłał na nich windykację, przekazując Poczcie Polskiej bazę pesel? A teraz mówi, że to nielegalne? I lemingi go dalej słuchajo?

Idę popłakać nad instrukcją do pralki.

Vote up!
3
Vote down!
-1

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1629013

Od początku epidemii do środowiska trafiło ponad miliard gumowych i plastikowych maseczek przyłbic rękawiczek. fartuchów i kombinezonów medycznych. .............Greta straciła dzieciństwo.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1629270