Dlaczego tak marnie poszło

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

Poniedziałek, dzień po wyborach, godzina 06:00 rano.
Większość myślących prawicowców obudziła się z kacem. Pewnie Jarosław Kaczyński, wczoraj pokazujący szeroki uśmiech też.

I wszyscy się pytają: - Sukces? Kto kogo tu oszukuje?! Dlaczego poszło tak marnie? I będzie jeszcze gorzej, jak zakończą się targi, PO poukłada się z PSLowskimi prostytutkami i PIS pozostanie znowu z władzą w jednym tylko województwie, nijak nie zbliżając się do punktu, by można było przeprowadzić prawdziwą =dobrą zmianę=.

Jest 9 godzin po zakończeniu wyborów, Po 3 latach zmiany rządu – wszystko po staremu. W stolicach regionów, w dużych miastach zrobiono exit polle. W innych nie. Nie ma forsy, czy niedopatrzenie? PKW też jak zwykle zwleka. Nie przeprowadzono obiecanej komputeryzacji?
Więc nie wiem, jak jest w Gdyni, czy Sopocie. W całej naszej małej Sycylii, która niestety ma się dobrze.

Słuchaliście wczoraj, tak, tak, w publicznej TVP, jak "przegrani", taki Schetyna, Struzik, czy ten kretyn z Nowoczesnej, chełpią się i z pełną pogardą plują na legalne władze.
Dlaczego? Bo PIS im na to pozwala. Bo jest słaby. Bo to panienka grzecznie wychowana, która, jak bydlak zrywaj jej majtki, by ją zgwałcić, woła:
- Ależ Grzesiu, tak nie można!

Zanim gaduły Ple-ple-ple zaczną w tv rozdzielać włos na czworo i się, jak zwykle wymądrzać na tysiąc sposobów, na gorąco i z tak zwanym absmakiem powiem tylko:

- PIS wygrał/przegrał przede wszystkim z dwóch powodów:

  • Prawo i Sprawiedliwość, nie wiadomo dlaczego, z wrodzonej wspólnej bojaźliwości, czy to straszaka, który ma przyłożony do głowy, zachowuje się nad wyraz tchórzliwie i niekonsekwentnie. Doszło już do tego, że obiecują jak Tusk i efekty też są podobne, jak u Tuska. Był jeszcze czas, jak prawie miesiąc temu napisałem http://naszeblogi.pl/51536-tchorzostwo-prezesa-kaczynskiego . Zarzucałem tam, a także pytałem się, dlaczego PIS nie jest waleczny. Dlaczego łapie spektakularnie bandytów, by wkrótce potem ich wypuścić. Lub jeszcze gorzej – kompletnie nie reaguje na arogancję i kpiny kryminalnych szubrawców, będących prezydentami wielkich miast. Ludzi to bardzo boli i czują się upokorzeni. Widzą, że nadal są nietykalne święte krowy. Widzą, że PIS jest słaby. I wobec Gronkiewicz – Waltz, wobec Adamowicza, czy pani Zdanowskiej. Ci przestępcy śmieją sę z pogardą prosto w twarz. Nie Jarosławowi Kaczyńskiemu. Nie bezradnemu Zbigniewowi Ziobrze. I nie młodemu Morawieckiemu. Oni się śmieją tobie w twarz Polaku. Mnie także. Jak by mogli, to by jeszcze napluli. Jak sądzicie, czy gdyby władza, legalnie i zgodnie z prawem, doprowadziła siłą w kajdankach Gronkiewicz – Waltz przed oblicze Komisji Śledczej, to wynik Patryka Jakiego byłby dużo lepszy? A gdyby tak, ponownie zgodnie z prawem, za sprzeniewierzenie się konstytucyjnemu wymogowi apolityczności, oskarżyć i ukarać prezes Gersdorf, zabrać jej klucze i karty wstępu do Sądu Najwyższego i wysłać na zieloną trawkę, to Polacy by się martwili, czy może właśnie nie, wprost przeciwnie – byliby zadowoleni i szczęśliwi, że wreszcie sprawiedliwości staje się zadość. To i tamto. Setki takich impotencji, Wlokących, niedokończonych spraw, z Janem Burym na czele, przez co taki Struzik jest taki bezczelny. Kto się boi eunucha? Musi Kaczyński postawić na waleczność. Niech natychmiast jedzie do Budapesztu i pyta się Orbana, jak to się robi. A może nawet do Ankary i Erdogan mu podpowie. LUDZIE CHCĄ WIDZIEĆ EFEKTY, A NIE SŁUCHAĆ GODZINAMI PUSTYCH SŁÓW.
  • No właśnie – godzinne wysłuchiwanie pustych słów. Tu mamy drugą najważniejszą przyczynę, trzeba już zdecydowanie powiedzieć – klęski Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kurski i pozostali, co sprawują władzę na najważniejszym źródle przekazu – Telewizją Polską, kompletnie się do tego nie nadają. O całości TVP innym razem, teraz o najważniejszym łączniku między władzą i narodem – TVP INFO. Ten kanał zniszczono niemalże doszczętnie. Ileż razy, nawet w ciągu jednej godziny, pokazać to samo przemówienie Morawieckiego? Co za idiota przerywa ekspercką dyskusję, by pokazać jak min. Kowalczyk otwiera kolejny kawałek drogi? Teleekspres, Panorama, coś tam, coś tam i bez żadnej przerwy, główne wydanie Wiadomości. Te same teksty, te same wydarzenia, te same obrazy – ta sama nudna sieczka mielona od rana. Co za profesjonaliści konstruują tak program dnia? Kurski ze Sławomirem? TVP INFO to nędza na poziomie Kirgizji. Chłam i tandeta. Dlatego nawet nie tak duże miasta tego nie kupią. Ludzie intuicyjnie czują, że traktuje się ich jak idiotów. A na dodatek pan prezes Kurski ma jakieś zboczone, disco-polowe skrzywienie. Kto go przekonał, a on uwierzył, że wszyscy Polacy są przaśni, siermiężni, i słuchają tego disco, więc też mówić do nich nalezy jak do kretynów.
  • Przekaz i komunikacja, oraz brak tej polskiej rycerskiej waleczności, tak, jak Jagiełło zaraz po Grunwaldzie nie poszedł od razu na Malbork, tak Kaczyński nie rozwala okrągłostołowej III RP i toleruje złoczyńców w imię polit-poprawnej pseudo-demokracji, powoduje, że coraz więcej ludzi się zniechęca i PIS pozostanie przy swoim sztywnym 30% betonowym elektoracie, nie przyciągnie nowych zwolenników, co oznacza, że DOBREJ ZMIANY NIE MA! Jest tylko nudne trwanie, powolne czołganie się, coraz więcej się zniechęca i rośnie ryzyko klęski.


W 2016 przekonani byliśmy, ze przy ówczesnym impecie zmieciemy złodziei z PO i clownów z Nowoczesnej. Szybko rozliczymy cwaniaków z PSL.
A już w wyborach parlamentarnych 2019 zdobędziemy większość zdolną do skonstruowania nowej konstytucji.

Kto jeszcze ma takie nadzieje i wierzy w to?

Kurski, Morawiecki i Duda?

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:11)

Komentarze

to prawda

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1573780

że to samo napisaliśmy (i to samo czujemy) - kurczę blade, czego oni nie rozumieją?

 

pzdr

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1573785

Nie ma wyjścia - jeżeli myślimy i mamy podobną percepcję i analizę, to musimy napisać to samo. Szkoda, że ze smutkiem, a nie radością.

 

Pozdrawiam

 

Ps. teraz czekam na tych, co się będą cieszyć wytartymi słowami: - Anie mówiłem!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1573789

W tej sytuacji tak naprawdę nie ma z czego się cieszyć, no chyba, że przez łzy. Poprzez pryzmat wczorajszego dnia większość myśli podobnie...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1573793

Przyjdzie jeszcze czas na głębsze zastanowienie.

W tej chwili tylko jeden wniosek - jeżeli chcemy poważnej naprawy państwa, to trzeba coś bardzo zmienić.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1573797

Patrząc realistycznie niczego więcej nie można sie było spodziewać, tyle że uczuciowo chciało sie widzieć pogrom i krok naprzód

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1573896

kokaina

Jest jeszcze jedna istotna sprawa dotycząca dużych miast. Wszyscy ją tajemniczo przemilczają, jako środowiskową omertę. A TO jest i To ma wielkie znaczenie. I nie daj Boże, że taki prawy i "świętoszkowaty" Jaki zaczął to ścigać. To coś, co jednoczy wszystkich co coś znaczą i w większości mają pieniądze.

Pozwolę sobie przytoczyć mój trójkrotny wpis na Twitterze, oparty na wiarygodnym tekście pisarza i dziennikarza Jakuba Żulczyka.
Ten problem głownie stolicy, czyli To, to KOKAINA (rozumiana jako wszystkie rekreacyjne narkotyki, które w wielkich ilościach opanowały duże miasta.

Dlaczego w Warszawie mamy przerąbane? I w Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie pewnie też. BO NIE WYGRA SIĘ Z KOKAINĄ !

Żulczyk pisze:
"Ludzie w Warszawie wąchają kokainę. [...] Kokainę walą wszyscy, których na to stać, i dość spory procent tych, których na to nie stać. Walą prawnicy.Politycy. Lekarze. Właściciele przedsiębiorstw. Kierownicy przedsiębiorstw. Menadżerowie niższego szczebla. Menadżerowie wyższego szczebla. Gwiazdy telewizji. Pracownicy telewizji. Właściciele agencji reklamowych. Finansiści. Deweloperzy. Pisarze. Malarze. Muzycy. Publicyści.Fotograficy. Dziennikarze. Producenci. Wydawcy. Restauratorzy. Bandyci. Adwokaci. Alfonsi. Kurwy. Hotelarze. Wszyscy bez wyjątku walą kokę..."
(JAKUB ŻULCZYK "ŚLEPNĄC OD ŚWIATEŁ", 2014, Paszporty Polityki.)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1573787

Skoro "wszyscy", to wszyscy, tylko że dragi, nawet najdroższe, nie przynależą już dawno elicie. Zastanów się lepiej nad całym herrenvolk, ta elita królów życia, których się nie tyka i która ma międzynarodowe powiązania. ze sobą nawzajem lepiej sie dogadają mimo różnych opcji niż z pogardzanym plebsem. sprawa zatoki świń to wierzchołek góry lodowej, myślisz że nie dzieje się więcej, mocniej i dalej? akurat same dragi i dziwki to niewiele a media z płotek robią afery. bogatych i potężnych sie nie tyka, chyba że jako kozły ofiarne w odprysku afery, zemsty politycznej i "rozliczeń" też się nie stosuje i wgl nie walczy się tam, gdzie można tylko stracić a nic sie nie zmieni. plebsowi da się celebrytów i naparzanki polityków i tak sie kręci.

jak niby wydumałeś środowiskową omertę za ew. zwalczanie koki? a może to ma tlumaczyć, jak to przesladują polityków PiSu i stąd nie radzą sobie najlepiej? koka w miastach to słabszy wynik PiSu?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1573897

Spadaj plagiatorze. To nie twoja liga. Nie przytulisz się.

Chcesz pogadać? To idź na taksę. Grosza sobie zarobisz. A samara dzisiaj po pincet.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1573899

Nie moja liga bo padasz nawet pod prostym pytaniem i jeszcze pod publikę robisz ze mnie "plagiatora", ruskiego agenta itp. Normalnie spisek służb, że ktoś się czepi blogera, gdy pisze bzdury.

Słyszałeś już przekaz dnia? PiS wcale nie chciał wygrać w dużych miastach ale wynik to wygrana (choć parę procent mniej byłby przegraną). Same sukcesy, pamiętaj. Dlaczego nie startowałeś? Nie chcesz naprawiać Polski czy nie pozwolono?

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1573933

Wyniki wyborów wskazują, że PIS niestety traci wielu swoich oddanych wyborców i to na własne życzenie. Nie oznacza to, że ci wyborcy głosuja na inne partie. Po prostu pozostaja w domu. Nie oznacza to jednak również, że pozyskuje elektorat z innych partii. Co jest tego przyczyną ? Przede wszystkim wycofywanie się ze swoich radykalnych zapowiedzi i działań (tchórzostwo nazywane ostrożnością) oraz ignorowanie innych często przyjaznych mu środowisk (jak np. narodowcy, czytelnicy i dziennikarze"Warszawskiej Gazety" itd). Szczególne zniechęcenie do PIS-u, a raczej Zjednoczonej Prawicy powodowalo :
- Veto Pana Prezydenta dot. ustawy o SN, które opóźniło i ograniczyło zakres reformy sądownictwa przy braku pozytywnych jego skutków;
- wyeliminowanie z władzy A.Macierewicza, który cieszyl się ogromnym poparciem;
- wycofanie się z ustawy o IPN na skutek interwencji żydowskich ośrodków zewnętrznych ;
- brak stanowczości i jednoznaczności w zakresie bezpodstawnych i bezprawnych ingerencji UE do wewnętrzych spraw Polski ;
- krańcowa naiwność przy zawieraniu tzw kompromisów z UE czy tzw opozycją totalną, nadzwyczajna kasta itp;
- brak zdecydowanych reakcji na ewidentne łamanie prawa, bądź anarchizowanie państwa, "cackanie sie" z przestępcami;
- wycofanie się z zapowiadanej ustawy medialnej ograniczającej dominacje mediów niemieckich;
- odłożenie ad acta spraw dot.aborcji, gender, przemocy w rodzinie, wprowadzenia wojskowej "pomocy" innych państw UE itp
Oto niektóre przykłady powodujace spadki poparcia i objawy pewnego zniechęcenia dawnego elektoratu.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1573820

Wyniki wyborów wskazują, że PIS niestety traci wielu swoich oddanych wyborców i to na własne życzenie. Nie oznacza to, że ci wyborcy głosuja na inne partie. Po prostu pozostaja w domu. Nie oznacza to jednak również, że pozyskuje elektorat z innych partii. Co jest tego przyczyną ? Przede wszystkim wycofywanie się ze swoich radykalnych zapowiedzi i działań (tchórzostwo nazywane ostrożnością) oraz ignorowanie innych często przyjaznych mu środowisk (jak np. narodowcy, czytelnicy i dziennikarze"Warszawskiej Gazety" itd). Szczególne zniechęcenie do PIS-u, a raczej Zjednoczonej Prawicy powodowalo :
- Veto Pana Prezydenta dot. ustawy o SN, które opóźniło i ograniczyło zakres reformy sądownictwa przy braku pozytywnych jego skutków;
- wyeliminowanie z władzy A.Macierewicza, który cieszyl się ogromnym poparciem;
- wycofanie się z ustawy o IPN na skutek interwencji żydowskich ośrodków zewnętrznych ;
- brak stanowczości i jednoznaczności w zakresie bezpodstawnych i bezprawnych ingerencji UE do wewnętrzych spraw Polski ;
- krańcowa naiwność przy zawieraniu tzw kompromisów z UE czy tzw opozycją totalną, nadzwyczajna kasta itp;
- brak zdecydowanych reakcji na ewidentne łamanie prawa, bądź anarchizowanie państwa, "cackanie sie" z przestępcami;
- wycofanie się z zapowiadanej ustawy medialnej ograniczającej dominacje mediów niemieckich;
- odłożenie ad acta spraw dot.aborcji, gender, przemocy w rodzinie, wprowadzenia wojskowej "pomocy" innych państw UE itp
Oto niektóre przykłady powodujace spadki poparcia i objawy pewnego zniechęcenia dawnego elektoratu.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1573821

Wyniki wyborów wskazują, że PIS niestety traci wielu swoich oddanych wyborców i to na własne życzenie. Nie oznacza to, że ci wyborcy głosuja na inne partie. Po prostu pozostaja w domu. Nie oznacza to jednak również, że pozyskuje elektorat z innych partii. Co jest tego przyczyną ? Przede wszystkim wycofywanie się ze swoich radykalnych zapowiedzi i działań (tchórzostwo nazywane ostrożnością) oraz ignorowanie innych często przyjaznych mu środowisk (jak np. narodowcy, czytelnicy i dziennikarze"Warszawskiej Gazety" itd). Szczególne zniechęcenie do PIS-u, a raczej Zjednoczonej Prawicy powodowalo : - Veto Pana Prezydenta dot. ustawy o SN, które opóźniło i ograniczyło zakres reformy sądownictwa przy braku pozytywnych jego skutków; - wyeliminowanie z władzy A.Macierewicza, który cieszyl się ogromnym poparciem; - wycofanie się z ustawy o IPN na skutek interwencji żydowskich ośrodków zewnętrznych ; - brak stanowczości i jednoznaczności w zakresie bezpodstawnych i bezprawnych ingerencji UE do wewnętrzych spraw Polski ; - krańcowa naiwność przy zawieraniu tzw kompromisów z UE czy tzw opozycją totalną, nadzwyczajna kasta itp; - brak zdecydowanych reakcji na ewidentne łamanie prawa, bądź anarchizowanie państwa, "cackanie sie" z przestępcami; - wycofanie się z zapowiadanej ustawy medialnej ograniczającej dominacje mediów niemieckich; - odłożenie ad acta spraw dot.aborcji, gender, przemocy w rodzinie, wprowadzenia wojskowej "pomocy" innych państw UE itp Oto niektóre przykłady powodujace spadki poparcia i objawy pewnego zniechęcenia dawnego elektoratu.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1573822

Wyniki wyborów wskazują, że PIS niestety traci wielu swoich oddanych wyborców i to na własne życzenie. Nie oznacza to, że ci wyborcy głosuja na inne partie. Po prostu pozostaja w domu. Nie oznacza to jednak również, że pozyskuje elektorat z innych partii. Co jest tego przyczyną ? Przede wszystkim wycofywanie się ze swoich radykalnych zapowiedzi i działań (tchórzostwo nazywane ostrożnością) oraz ignorowanie innych często przyjaznych mu środowisk (jak np. narodowcy, czytelnicy i dziennikarze"Warszawskiej Gazety" itd). Szczególne zniechęcenie do PIS-u, a raczej Zjednoczonej Prawicy powodowalo : - Veto Pana Prezydenta dot. ustawy o SN, które opóźniło i ograniczyło zakres reformy sądownictwa przy braku pozytywnych jego skutków; - wyeliminowanie z władzy A.Macierewicza, który cieszyl się ogromnym poparciem; - wycofanie się z ustawy o IPN na skutek interwencji żydowskich ośrodków zewnętrznych ; - brak stanowczości i jednoznaczności w zakresie bezpodstawnych i bezprawnych ingerencji UE do wewnętrzych spraw Polski ; - krańcowa naiwność przy zawieraniu tzw kompromisów z UE czy tzw opozycją totalną, nadzwyczajna kasta itp; - brak zdecydowanych reakcji na ewidentne łamanie prawa, bądź anarchizowanie państwa, "cackanie sie" z przestępcami; - wycofanie się z zapowiadanej ustawy medialnej ograniczającej dominacje mediów niemieckich; - odłożenie ad acta spraw dot.aborcji, gender, przemocy w rodzinie, wprowadzenia wojskowej "pomocy" innych państw UE itp Oto niektóre przykłady powodujace spadki poparcia i objawy pewnego zniechęcenia dawnego elektoratu.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1573825

PiS musi uformować silnych lokalnych liderów, postrzeganych jako dobrzy gospodarze. Tak powinno się stać już od lat a się nie stało. Efektem czego, z niewielkimi wyjątkami czy to na wschodzie czy na zachodzie Polski, kandydaci na prezydentów brali do 25% głosów.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1573866

Mam nadzieję, że pod hasłem "silnych liderów" masz na myśli twardych i walecznych.

Weź popatrz na takiego Sellina z Gdyni chociażby.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1573869

ale bez jaj

mam na mysli tego Sellina oczywiscie -)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1573870

którzy powinni siedzieć w aresztach śledczych za swoje przestępstwa. Bufetowa Gronkiewicz-Waltz przede wszystkim za stworzenie zbrodniczej mafii mieszkaniowej w Waszawie!

Przetępca Zdanowska została skazana tylko na karę grzywny...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1573878