Ryszard Kukliński - człowiek, który wstrząsnął komuną

Obrazek użytkownika Husky
Historia

Ryszard Kuklinski - Bohater Narodowy

11 lutego 2004 roku, w Tampie na Florydzie zmarł płk Ryszard Kukliński

"Nigdy nie zdradziłem polskiego wojska, to Wojsko Polskie zdradziło to, na co ja przysięgałem. A ja przysięgałem bronić narodu, bronić państwa a nie "władzy ludowej" czyli kierownictwa jednej partii."

11 lutego 2004 roku, w Tampie na Florydzie zmarł płk Ryszard Kukliński, oficer Sztabu Generalnego LWP, który przekazał CIA informacje o przygotowaniach do wprowadzenia stanu wojennego w Polsce oraz plany tej operacji...

Pułkownik Ludowego Wojska Polskiego, zastępca szefa zarządu operacyjnego Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, a od 1970 roku tajny współpracownik CIA. Miał dostęp do ściśle tajnych dokumentów, również tych zawierających plany strategiczne ewentualnej wojny państw Układu Warszawskiego zależnych od ZSRR z krajami NATO. Planów III wojny światowej widzianych oczami Moskwy. W latach 1971-1981 Ryszard Kukliński przekazał Amerykanom dziesiątki tysięcy tajnych planów wojskowych w nadziei, że w ten sposób Polskę przed tą wojną uchroni.

 

Ryszard Kukliński przyszedł na świat 13 czerwca 1930 roku w rodzinie robotniczej. Jego dzieciństwo upłynęło pod znakiem kultu Józefa Piłsudskiego i tradycji katolickiej. Jego ojciec Stanisław był związany z PPS. Za działalność konspiracyjną w czasie okupacji niemieckiej trafił do obozu koncentracyjnego w Sachsenhausen, gdzie zmarł.

Młody Kukliński po wojnie trafił do Wrocławia, pracował w fabryce mydła. Wiosną 1946 roku kilka tygodni spędził w areszcie pod zarzutem kradzieży.

W 1947 roku został przyjęty do Oficerskiej Szkoły Piechoty. Szybko awansował. Przełożeni oceniali go jako nieprzeciętnie inteligentnego. W 1963 roku rozpoczął pracę w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego.

Ucieczka i powrót "pierwszego polskiego oficera w NATO"

Przez lata współpracy z CIA Kukliński igrał z władzami PRL, z Kremlem, ze śmiercią. "Niekiedy myślałem o tym, co zrobię, jeśli zostanę złapany. Chciałem popełnić samobójstwo. (…) Być torturowanym albo zrobić z siebie małpę - to nie wchodziło w grę. Finał był oczywisty" - pisał.

W przededniu stanu wojennego, wobec groźby dekonspiracji, pułkownik został ewakuowany z Polski razem z żoną i dwoma synami. Ucieczkę z Polski zorganizowali agenci CIA. Kuklińscy zamieszkali w USA pod zmienionym nazwiskiem. W 1984 sąd wojskowy w Warszawie skazał go zaocznie na karę śmierci.

Upadek PRL nie przyniósł Kuklińskiemu chwały. W debacie publicznej pojawiło się pytanie: pułkownik to bohater, który starał się nie dopuścić do atomowej zagłady Polski, czy zdrajca na usługach obcego wywiadu?

O rehabilitację Kuklińskiego starał się w 1990 roku Zbigniew Brzeziński, doradca prezydenta Jimmy’ego Cartera ds. bezpieczeństwa narodowego USA. W tym samym roku, już w III RP, wyrok śmierci złagodzono do 25 lat więzienia.

 

Sam przeciwko Imperium

Zdał sobie sprawę, że w podzielonym żelazną kurtyną świecie Polska i on sam znaleźli się wbrew swojej woli po stronie "Imperium Zła", jak później nazywał blok wschodni prezydent USA Ronald Reagan. Sam Kukliński podkreślał, że nie był jedynym oficerem z podobnymi wątpliwościami.

- Początkowo wszystko sprowadzało się do zgłaszania w trybie służbowym postulatów, aby w doktrynie i praktyce militarnej Układu Warszawskiego odstąpić od samobójczych koncepcji ofensywnych i zająć się obroną sensu stricto. Dopiero później, kiedy te umiarkowane i realistyczne postulaty nie tylko żadnych sukcesów nie powodowały, ale nawet nie znalazły zrozumienia, w środowisku tym zaczęto się zastanawiać, czy w istniejących realiach możliwe jest jakieś wyjście, aby "Polak nie był mądry po szkodzie" – mówił Kukliński.

Doświadczenia wojny w Wietnamie (w 1967 roku był kierownikiem Grupy Kontrolnej w Międzynarodowej Komisji Nadzoru i Kontroli), interwencji wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji w 1968 roku i wydarzenia Grudnia ’70 tylko utwierdziły Kuklińskiego w przekonaniu, że ani komunistyczne władze Polski, ani tym bardziej Kreml nie wezmą pod uwagę jego postulatów. W ten sposób narodził się pomysł współpracy z wywiadem amerykańskim. Kukliński miał nadzieję, że dzięki dokumentom przekazanym przez niego Zachód opracuje plan pokojowego demontażu bloku wschodniego. Utworzenie sprzysiężenia polskich oficerów współpracujących z CIA było zbyt ryzykowne, Kukliński musiał działać sam. Zgłosił się do współpracy z własnej woli, na ochotnika.

Jako agent o pseudonimie Jack Strong przekazywał CIA ściśle tajne dokumenty. Po dwóch latach od rozpoczęcia współpracy Kukliński po raz pierwszy spotkał się z Amerykanami 18 sierpnia 1972 w Hadze. Pułkownik wykorzystał swoją pasję żeglarską: do Holandii trafił w czasie rejsu polskich oficerów.

Kukliński przez kolejne lata przekazał CIA najtajniejsze dokumenty o znaczeniu strategicznym dla Układu Warszawskiego, w sumie 42 tys. stron. Wśród dokumentów były m.in. plany strategiczne na wypadek III wojny światowej, rozmieszczenie sił radzieckich w państwach satelickich, dane techniczne uzbrojenia i informacje dotyczące wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Współpraca pułkownika była tak głęboko zakonspirowana, że nie wiedzieli o niej nawet najważniejsi ludzie w Stanach Zjednoczonych.

- Z tego, co wiem, wtajemniczony w informacje Kuklińskiego nie był nawet sekretarz stanu Aleksander Haig - mówił historyk Richard Pipes, dyrektor Departamentu Spraw Sowieckich w Europie Wschodniej w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego USA w czasach administracji Reagana, w rozmowie z Józefem Szaniawskim, autorem książki "Samotna misja. Pułkownik Kukliński i zimna wojna" i orędownikiem rehabilitacji pułkownika w latach 90.

 

W 2016 roku Prezydent Andrzej Duda mianował pośmiertnie płk.Kuklińskiego na stopień generała brygady. „Generał R. Kukliński był wielką postacią naszej historii, był rycerzem naszej niepodległości” podkreślił Prezydent. Pamięć!

Pułkownik Ryszard Kukliński [1930 – 2004]

]]>http://antykomunista.neon24.pl/post/129537,ryszard-kuklinski-bohater-nar...]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)

Komentarze

O Ryszardzie Kuklińskim napisano już bardzo wiele, nakręcono też kilka filmów dokumentalnych. Na temat samego Kuklińskiego wypowiadali się politycy, mężowie stanu USA i Polski. Postawa bohatera nakręconego o nim filmu poddana została wnikliwej ocenie przez samych Polaków. Można się z nimi zapoznać głównie w komentarzach uwidocznionych na portalach internetowych, jak np. w Interii.pl. WP.pl, Onet.pl, Niezależna.pl. portalu Facebook i wielu innych. W różnych kręgach, nie tylko po obejrzeniu rozreklamowanego w mediach filmu o Kuklińskich, toczą się wciąż na ten temat ożywione dyskusje. Wielu jest zdania, że Ryszard Kukliński był zdrajcą; inni uważają, że był bohaterem.....

Reszta w : https://www.salon24.pl/u/dziennikarstwoobywatelskie/933768,wolal-sluzyc-narodowi-niz-czerwonemu-imperium-ryszard-kuklinski

 

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1618303

Płk Ryszard Kukliński jest człowiekiem o znaczeniu historycznym

(...)

Dzięki Kuklińskiemu spokojnie kładłem się spać
Jako oficer sztabowy płk Ryszard Kukliński doskonale wiedział, że atak sowiecki na demokracje zachodnie może narazić na olbrzymie cierpienia cały kraj. Dlatego przekażał on Amerykanom 45 tys. dokumentów, zarówno obrazujących plany, jak i zbrojenia sowieckie. Zdaniem analityka CIA w latach 80., Arrisa Pappasa**, którego przyjaźń z Kuklińskim trwała dwadzieścia lat, aż do śmierci płk. Kuklińskiego — Kukliński jest człowiekiem o znaczeniu historycznym. Pappas uważa, że zasługi Kuklińskiego są olbrzymie, bowiem:

„To, co zrobił Kukliński, było nieocenione tak dla nas, jak i dla Polski. Wojny, poza wypadkami, gdy mamy do czynienia z oszalałymi agresorami, zwykle wybuchają w efekcie nieporozumień. Dzięki Kuklińskiemu mieliśmy komfort rozumienia tego, co widzimy. Spokojnie kładłem się spać, wiedząc, że do czasu, gdy się obudzę, nie wydarzy się nic nagłego. Sowieci zaczynali gdzieś manewry, a myśmy wiedzieli: OK, to tylko manewry.

To nie było jak z tym ślepym, który prowadził ślepego. Tak właśnie wybuchła pierwsza wojna światowa. Gdy strony zaczęły mobilizację, nikt nie mógł już tego zatrzymać, bo nikt nie rozumiał drugiej strony na tyle dobrze, by wiedzieć, co się stanie, jeśli on się zatrzyma. Kukliński odegrał absolutnie kluczową rolę w naszej zdolności rozumienia. A zagrożenie dla Polski było wprost ogromne.”

„Wojska NATO tworzyły w zasadzie jeden eszelon. Układ Warszawski miał dwa. Pierwszy tworzyły wojska sowieckie w NRD, oddziały polskie, wschodnioniemieckie plus trochę Czechów i Węgrów. To były potężne siły, którym dorównywał eszelon NATO-wski. Sowieci liczyli natomiast na drugi eszelon stacjonujący w ZSRR. Ze starcia tamtych dwóch eszelonów, niezależnie od wyniku, oba wyszłyby wykrwawione i osłabione. I wtedy do akcji wkroczyłyby świeże oddziały drugiego eszelonu sowieckiego. Była tylko jedna siła, która mogła je powstrzymać – broń nuklearna.

Proszę zgadnąć, gdzie znajdowałby się wtedy drugi eszelon, a więc, gdzie nastąpiłoby zachodnie uderzenie nuklearne? W Polsce. To oznaczałoby niewyobrażalną destrukcję. Informacje Kuklińskiego pomogły temu zapobiec.”

Wypowiedzi o płk. Ryszardzie Kuklińskim

W tych przygotowaniach do agresji sowieckiej na Zachód, a tym samym stworzenia zagrożenia dla Polski atakiem atomowym — duży udział miał Jaruzelski. Dlatego, warto zwrócić uwagę na zacytowane jako ostatnie w poniższym wyborze wypowiedzi — stwierdzenie Jaruzelskiego, że „służba w Wojsku Polskim była służbą dla Polski”. Ile trzeba mieć w sobie zakłamania, by móc coś takiego powiedzieć! Lecz jako agent „Wolski”, Jaruzelski miał wprawę we współpracy z sowieckimi nadzorcami w Polsce od początku swojej służby w tak zwanym LWP.

(...)

______________________________

Bolszewicki zbrodniarz Jaruzelski był agentem zbrodniczej Informację Wojskową w tzw. Ludowym WP. Infomacja Wojskowa była częścią zbrodniczego stalinowskiego NKWD.

Czy taki zbrodniarz jak jaruzelski, albo jego podwładni aktywnie realizujący zbrodnicze cele zbrodniarzy sowieckich mogą powiedzieć coś dobrego o R. Kuklińskim?

Vote up!
14
Vote down!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1618314

Generał Kukliński uratował Polskę, Europę, a może i świat, przed zagładą nuklearną, przekazując plany sztabu generalnego ZSRR dla USA.

Zapłacił za ten czyń zabójstwem dwóch swoich synów.

Dopiero Lech Kaczyński zniósł z generała Kuklińskiego karę śmierci, którą nałożył wojskowy sąd komunistyczny.

Ani Bolek ani kwas, nie chcieli zdjąć wyroku kary śmierci, z Polskiego Bohatera, jakim był niewątpliwie gen. Kukliński

Vote up!
12
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1618316

Ci, ktorzy uwazaja plk. Kuklinskiego za zdrajce, patrza na niego z punktu widzenia Sowietow. Dlatego nie mozna ich uwazac za Polakow. Proste. 

Vote up!
8
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618320

#1618321

Milo sie zapoznac z niektorymi opiniami, by wiedziec kto jest kto.

Jak zwykle, Pilsudski jest papierkiem lakmusowym.

Vote up!
6
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618333

Michnik napisał w GW wstrętny artykuł na temat Ryszarda Kuklińskiego, po przeczytaniu którego zdenerwował się on tak bardzo, że dostał po jego przeczytaniu wylewu, lub ataku serca, dzisiaj już nie pamiętam. Mówiła o tym jego żona.

Vote up!
9
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1618384

Wałęsa do dzisiaj nazywa Kuklińskiego zdrajcą.

Vote up!
9
Vote down!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1618385

Bo Bolek robi za autoryteta. Przecie komunę obalał razem z Danuśkom tema renkami. Jaki autorytet taki zdrajca.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1618426

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika zbychu został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

zbychu

#1618343

Tadeusza Kościuszkę i Piotra Wysockiego też uważasz za zdrajców? Przecież zabory były legalne. Zatwierdzone przez króla i sejm. Gdyby nie Płk. Kukliński dzisiaj nie byłoby Polski. Byłoby atomowe pobojowisko.
Mam takowe pytanie do osób, które nazywają Kuklińskiego zdrajcą. Czy Adama Mickiewicza też nazwiecie zdrajcą, jak powiem wam, że podpisał lojalkę z caratem w zamian za korzyści? Tak dla uwagi, to jest autentyczny fakt historyczny, a nie żadna ściema.
Bolszewizacja przez blisko 50 lat PRL-u zrobiło swoje: zdrajcy i szuje z PZPR udają dziś i teraz patriotów.Płk. Kukliński wolał być "zdrajcą" niż zwykłą szmatą stanu wojennego. Legalną sowiecką dywersją ekipy Jaruzelskiego.
Tego bronisz?

Pozdrawiam

Vote up!
11
Vote down!
-1
#1618345

Zdrajcy i szuje z PZPR nie udaja teraz niczego innego niz przedtem. Oni przysiegali na wiernosc sowietom i sa ich goracymi patriotami. Dlatego odnosza sie dosyc pogardliwie do wszystkiego co polskie. Im bardzo nie podobaja  sie ludzie Sanacji - z Pilsudskim na czele i nasze osiagniecia dwudziestolecia miedzywojennego.

Zasadniczo, to powinni sie teraz przeniesc do Rosji, ale jakos tego nie robia. Dlaczego?

Vote up!
7
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618352

Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. W dyskusji na temat płk. Kuklińskiego padło lub padnie wiele szczegółowych pytań. Kogo (lub co) zdradził? Komu (lub czemu) pozostał wierny? Zakładając, że zdradza się suwerena, to czy mógł zdradzić w latach 70 i 80 XX wieku naród, który suwerenność odzyskał dopiero w wyborach do parlamentu latem 1991 roku? Kto był suwerenem na ziemiach polskich w latach 1944–1989? Czy rację miał gen. Jaruzelski mówiący, że „jeśli jego uzna się za bohatera, to my byliśmy zdrajcami”?

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1618356

sa zdrajcami Polski. Przeciez co do tego nie moze byc watpliwosci. Za okupacji niemieckiej, zdrajcow sie strzelalo. Sowiecka okupacja, nie dosc, ze zlikwidowala nasze Panstwo Podziemne zazwyczaj mordujac jego zolnierzy, to starannie tropila i likwidowala kazda polska mysl. Jeden z tych, ktory na rozkaz okupanta, bral udzial w likwidacji zolnierzy wiernych Polsce, a pozniej kazal strzelac do polskich robotnikow, daje do zrozumienia, ze to on byl bohaterem, a Kuklinski to zdrajca. Ta jego wypowiedz, to jest skrajnie perfidna bezczelnosc. Tym nie mniej, inni zdrajcy oceniaja ta postac jako "Czlowieka Honoru". 

Vote up!
6
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618360

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika zbychu został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

jk t były sągnęc Sncj,? Tk prwdzl pltykę pństw,  ż zkńczyl ckjąc n Zlszczyk,  zstwjąc nród n pstwę krtnych kpntów. 

Vote up!
2
Vote down!
-8

zbychu

#1618359

nauczyl sie historii z polskich zrodel historycznych, a nie z antypolskiej sowieckiej propagandy.  Wyjasnie Panu tylko trzy bledy zawarte w Pana jednym zdaniu. Rzad polski, nie uciekl przez Zaleszczyki, tylko ewakuowal sie do Rumunii, przez przejscie graniczne w Kutach, by dalej prowadzic walke z Niemcami. Pan oczywiscie wolalby, zeby pozostal w Warszawie i wpadl w rece  Niemcow, jak prezydent Starzynski. Wlasnie dlatego, ze sie ewakuowali, powstal we Francji Polski Rzad i Polska Armia, majaca duze osiagniecia w walce z Niemcami na wszystkich frontach. Polscy lotnicy przyczynili sie wybitnie do ocalenia Angli, co zmienilo losy wojny. Polski rzad na emigracji zjednoczyl setki konspiracyjnych organizacji pod jedno kierownictwo Armii Krajowej. Powstalo Polskie Panstwo Podziemne z pelnym aparatem cywilnej administracji panstwowej i wlasna armia, pod kierownictwem rzadu emigracyjnego - ewenement w skali swiatowej. Narod nie pozostal porzucony na pastwe okupanta, przeciwnie - zwalczal go. Nikt pewnie Panu nie powiedzial, ze stosunek armii Polskiej do Niemieckiej wynosil, lekko liczac, jak jeden do pieciu. Mielismy okolo 600 czolgow - Niemcy 2800, samolotow 400 - Niemcy 2000 i t.d.  Te dysproporcje wynikaly z braku pieniedzy. O zwyciestwie nad Niemcami nie mozna bylo marzyc. Geniusz Becka sprawil, ze do wojny o Polske wlaczyly sie potegi swiatowe przesadzajac o klesce Niemie.  O osiagnieciach Sanacji, prosze zapoznac sie w niezbyt przychylnyn nam Google, zwracajac uwage na lata po przezwyciezeniu kryzysu i budowie COP, czyli latach 1936 - 1939.

Vote up!
6
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618366

Pisząc przez Zaleszczyki miałem na myśli skrót myślowy.  Piszę z telefonu,  więc.... 

Naród nie został porzucony? Zwalczał go? Np Powstaniu warszawskim. Miasto zmssakrowane,  200000tyś ludzi zamordowanych. I około 1500tyś Niemców.  Genialna strategia. 

COP zaraz po Wrześniu 1939 roku wpadł w niemieckie ręce. Brawo. 

Właśnie że względu na ten stosunek sił,  nie trzeba było zadzierać z Niemcami. Tylko iść na rozsądny układ z 3rzeszą. A nie z oszustami Brytolami. Zrobić tak, jak Węgrzy,  Rumuni,  Słowacy,  Bułgarzy.  I razem z  3Rzeszą uderzyć na ZSRR.  Bo bolszewizm był największym zagrożeniem dla Europy. 

Vote up!
4
Vote down!
-5

zbychu

#1618410

stac sie domoroslym strategiem.

Jak juz trzeba bylo - to trzeba bylo, zeby Pan osobiscie zaproponowal Beckowi swoje rozwiazania strategiczne. Wowczas jeszcze wierzono w miedzynarodowe zobowiazania i w to, ze dyplomaci posiadaja honor - poniewaz nasi go mieli. Wtedy nie wiedziano, ze bolszewizm byl najwiekszym zagrozeniem. Mielismy z nim pakt o nieagresji, utrwalany przez ich dyplomacje prawie do wybuchu wojny. Trzecia Rzesza nie miala zadnego interesu we wspolpracy z Polska. Prosze zapoznac sie z myslami Hitlera zawartymi w Mein Kampf, a dotyczacych przestrzeni zyciowej Niemiec i przewidywanych przez niego losow Polski. On nie kochal Slowian. Dlatego przegral wojne, ze nie wykorzystal setek tysiecy zolnierzy sowieckich witajacych Niemcow jako zbawcow od komunizmu i z entuzjazmem idacych do niewoli. Zamiast ich uzyc do walki z ktorymkolwiek nieprzyjacielem Niemiec, kierowal ich do obozow na smierc glodowa. W Rosji, zaprowadzil terror taki jak w Polsce, wiec nic dziwnego, ze przestali go kochac. Teraz, to ja tez wiem, co by trzeba bylo...

Przed zabraniem glosu na jakis temat, lepiej zapoznac sie osobiscie z tym o czym sie mowi, bo powielajac czyjes falsze, mozna wyjsc tak, jak Zablocki na mydle.

Vote up!
2
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618424

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika zbychu został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Kścszk n klmtry śmrdzł msnrą. N byłby żdng tmwg pbjwsk. GR rczj n trzymł plnów tk n zchód w Wrszw,  tylk w Mskw,  kmnśc swccy n fl kmnstm w Plsc. 

Kklńsk był chtnkm w LWP,  nkt g n zmszł d wstąpn d wjsk,  mógł ndl prcwć w fbryc mydł. Złmł przysęgę wjskwą tyl n zrbł tg z drm.  Zrsztą mrykńsk rkty ndl były wyczkwn w Plskę. 

W sm Jrzlsk w 85rk dgdł sę z jnkskm lchwrzm,  c równż wżm z zdrdę. 

Vote up!
2
Vote down!
-8

zbychu

#1618357

ze zlamal przysiege skladana okupantowi? Bo ja slyszalem, ze milczal, gdy przyszly slowa o wiernosci do sowietow. Niektorzy twierdza, ze nawet opuscil w dol wskazujacy palec. W to ostatnie nie wierze.

:-)

Vote up!
5
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618367

https://niepoprawni.pl/blog/poeta/wspomnienie-bohatera  

&

http://old.niepoprawni.pl/blog/1601/na-siodma-rocznice-smierci-pulkownika-ryszarda-kuklinskiego-wspomnienie-i-rapsod-zalobny  

Vote up!
7
Vote down!
0
#1618372

Panie Generale więc wyznaj nam szczerze
Wallenrodem jesteś czy Kmicicem,
Glaukiem jesteś czy Chilonem,
Pankracym czy Prometidionem?

Czymże ja jestem przed twoim obliczem
Prochem i niczem
Ale gdym Tobie moję nicość wyspowiadał,
Ja proch będę z Panem gadał
(A. Mickiewicz)
I cóżeś Atenom zrobił, Sokratesie,

Że Ci że złota statuę lud niesie,
Otruwszy pierwej?
(C.K. Norwid)

Wykradłeś ogień,
Którym miał być podpalony świat.
Świat ocalał, ale nigdy jeszcze tak okrutnie
Nie smagano grzbietów naszych
Biczem kłamstwa i obłudy
(Zb. Herbert)

Więc warto było?
Niech żywi nie tracą nadziei
I przed Narodem niosą oświaty kaganek,
A jeśli trzeba na śmierć idą po kolei,
jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec.
(J. Słowacki)

 

Panie Generale
Jeszcze Polska nie zginęła!

 

 

Homilia Biskupa Łowickiego – Seniora Józefa Zawitkowskiego wygłoszona do Polaków w czasie Mszy Świętej za śp. płk. Ryszarda Jerzego Kuklińskiego, Zakręt pod Warszawą, 7 listopada 2015.

http://www.kworum.com.pl/art6553,pulkownik_kuklinski_8211_zwycieska_misja.html

Vote up!
8
Vote down!
0

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1618378

   Ryszard Kukliński przyczynił się również do rozpadu ZSRR. Uratował Europę od "czerwonej zarazy".

Vote up!
9
Vote down!
0

ronin

#1618386

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika zbychu został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Kukliński nie składał przysięgi Sowietom,  bo tak zadeklarował po dekadach.  To piękne.  Naprawdę. 

Nawet rączkę opuścił.  No brawo. 

Vote up!
2
Vote down!
-6

zbychu

#1618408

Daruj sobie politruku te bolszewickie brednie - w takie prymitywne odzywki mogą uwierzyć jedynie agenci sowieckich zbrodniczych organizacji takich jak KGB - której agentami byli zbrodniarze: Jaruzelski i Kiszczak.

Sowietom wiernie służyły także takie zbordnicze organizacje w sowietyzowanym PRL jak WSI czy SB, a także ich agentura niszcząca społeczeństwo.

Vote up!
7
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1618409

Ale prawdy nie da się zagłuszyć

Dam Ci przykład z wojny Irak - Iran. Wysokiej rangi oficer Iraku zbiegł do Iranu ostrzgajac przed atakiem chemicznym wojsk Husajna na miasteczko z 8 tys.ludzi.Niemal w ostatniej chwili 90% ludzi zdołano ostrzec i z miasta uciekło bądź zostało ewakuowanych.

Czy temu oficerowi należy się obdarcie ze skóry,powieszenie czy tylko powinno się mu łeb upierdolić

Tak tylko zapytam

 

Vote up!
8
Vote down!
0
#1618412

 zeby wszystko bylo jasne i uczciwe, uprzejmie prosze, by Pan zadeklarowal, czy ocenia Pan plk Kuklinskiego z punktu widzenia Rosjan, czy Polakow.

A dopelniajac powyzsze, czy moglby Pan siebie troche blizej okreslic?

- Jako Polaka.

- jako Rosjanina

- jako  Sovieticusa?

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618431

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika zbychu został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Określam się jako Polak.  Patriota i konserwatywny narodowiec. Dlatego bardzo źle oceniam śp. Ryszarda Kuklińskiego. Natomiast dobrze oceniam postępowanie Mariana Zacharskiego,  gdyż ten człowiek nie przeszedł na stronę amerykańską,  będąc tam w więzieniu. Wy,  ludzie lewicy zawsze kierowaliście się mądrością etapu i koniunkturalizmem,  więc tego nie rozumiecie,  że ktoś kieruje się zasadami i że przysięga jest rzeczą świętą. 

Vote up!
2
Vote down!
-7

zbychu

#1618454

to nie  jest rzecz swieta. Kuklinski zglosil sie do ludowego polskiego wojska, bo nie chcial pracowac w fabryce mydla, a pragnal zostac polskim zolnierzem, strzegacym Polskich granic. Nie mial zadnego wplywu na tresc roty przysiegi, wiec zostal zmuszony zaakceptowac jej tresc. Znalem kilku, co tylko poruszali bezdzwiecznie ustami, gdy przyszly slowa o sojuszu i wiernosci.

Czepianie sie slow rzuconych, albo nawet nie rzuconych na wiatr, swiadczy o tym, ze nie jest Pan ani Polakiem, ani Konserwatysta, ani Narodowcem i nawet nie rozumie Pan znaczenia tych slow.

Osobiscie uwazam pana za Sovieticusa, grajacego role Polaka.

Pozdrawiam 

Vote up!
7
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618458

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika zbychu nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Czyli Kukliński nie wiedział w jakim świecie żyje.  Jaki ustrój polityczny panował w PRL i jakie były sojusze. Biedne dziecko.  Wszyscy wiedzieli,  a on jeden nie wiedział. 

Nie czepianie się słów,  tylko odpowiedź na co prawda głupie pytanie ale jednak. 

Spływa po mnie jak po kaczce to,  co pan o mnie sądzi. 

Vote up!
2
Vote down!
-5

zbychu

#1618515

#1618516

Kuklinski doskonale wiedzial, ze Sowieci okupuja nasz kraj i dlatego ich zawalczal tak jak mogl. I chwala mu za to. A Pan zdaje sie, do tej pory nie wie, ze zyl pod sowiecka okupacja, prawda? Mowi Pan, ze jest Polakiem i do tego Narodowcem, a ocenia Pan czlowieka zwalczajacego okupanta - jako zdrajce.

Widze tu konflikt sumienia. Nie mozna byc Polakiem i patrzec na zdarzenia  z wrogiego nam, sowieckiego punktu widzenia. Czy  Polakow walczacych z niemieckim okupantem, tez uwaza Pan za zdrajcow? Poprzednio wyrazil Pan zal, ze polski rzad, nie dostal sie w rece Niemcow - to tez o czyms swiadczy. Tak a'propos. Przez Zaleszczyki  ewakuowal sie na Wegry, Korpus Dyplomatyczny, akredytowany przy rzadzie polskim.

Jezeli Pan naprawde pragnie byc Polakiem, to bardzo prosze o uzupelnienie swojej wiedzy historycznej - obecnie nawet internet wystarczy i moge Panu podac odpowiednie linki. Przypuszczam, ze moze byc Pan zaskoczony faktem, ze Polacy mysla w zupelnie odmienny sposob niz Pan.

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618520

zbychu   - 12 Lutego, 2020 - 11:18

Określam się jako Polak.  Patriota i konserwatywny narodowiec. Dlatego bardzo źle oceniam śp. Ryszarda Kuklińskiego. Natomiast dobrze oceniam postępowanie Mariana Zacharskiego,  gdyż ten człowiek nie przeszedł na stronę amerykańską,  będąc tam w więzieniu. Wy,  ludzie lewicy zawsze kierowaliście się mądrością etapu i koniunkturalizmem,  więc tego nie rozumiecie,  że ktoś kieruje się zasadami i że przysięga jest rzeczą świętą. 

zbychu

Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/husky/ryszard-kuklinski-czlowiek-ktory-wstrzasnal-komuna#comment-1618525

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

 

g ....no, a nie rzeczą świętą.

Znam Pewną Starszą Panią, Której jeden z synów był w LWP oficerem, szefem jednostki wojskowej w czasie, gdy s......yn czerwony śmieć - ruski agent wolski wprowadził stan wojenny.

Mama oficera Powiedziała mi, że Jej syn, gdy zaczęły padać Ofiary, gdy bandyci z MO, ZOMO, ORMO, i LWP strzelać zaczęli do Ludzi, zaczęli zabijać Polaków, Polskich Patriotów, Robotników, Przechodniów na ulicach,

JEJ SYN OFICER LWP, SZEF JEDNOSTKI WOJSKOWEJ GDZIEŚ W POLSCE, POPROSIŁ SWYCH ZWIERZCHNIKÓW O DYMISJĘ. O ZWOLNIENIE ZE SŁUŻBY WOJSKOWEJ.

UZASADNIAJĄC SWĄ DECYZJĘ POWIEDZIAŁ, ŻE ON NIE PO TO ZOSTAŁ POLSKIM ŻOŁNIERZEM, BY PÓŹNIEJ STRZELAĆ DO SWYCH BRACI POLAKÓW!

Dymisję przyjęto....................

 

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1618525

- fizycznie zneutralizować tych przeklętych czerwonych morderców i stalinowskich czarcich pomiotów z ubeckiego KOD-u ?

Postkomunistyczne lilowe zbóje w togach też zasaługują na "coś" wiecej niż tylko społeczną krytykę.

Vote up!
7
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1618500

bo ci chlopcy nie odrozniaja, kto z KODu a kto z PiSu.

Jesli dostana rozkaz, to beda prali wszystkich Polakow - jak leci. :-)

Vote up!
0
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618522

- USA z czerwonymi bydlakami walczyło na wszystkich frontach świata - Afganistan, Korea, Kuba, Irak wspierany przez kacapów.

Zapamietaj że 99 % ludności świata woli koc na chodniku w Nowym Yorku niż willę z basenem w moskwie !!! :-) pozostały 1% też tylko się do tego nie przyznaje - jak Ci się zdaje, znasz powody tego stanu rzeczy ?

Vote up!
5
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1618535

Ale o jakim hasle propagandowym Ty mowisz?

Vote up!
0
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618598

w POLSCE SUWERENEM!

a TO liliowe 

POstkomusze g....no dostało niezłe lanie od Patryka Jakiego. Biczował ich PRAWDĄ, KONSTYTUCJĄ, i walił słowem jak kijami, jak obuchem.

:

https://youtu.be/Xa4MJBSAjnk

Zasłużyli sobie na realne baty, i wy.........nie na śmietnik. Taka będzie rzeczy kolej - rzeplińskie śmiecie dostanie za swoje.

AMEN!

Vote up!
4
Vote down!
0
#1618594