Notting Hill Carnival 2019

Obrazek użytkownika Husky
Kultura

 

 

Pomimo,że miałem już niejednokrotnie okazję brać udział w wielu imprezach ulicznych to ten festiwal ma jednak w sobie coś. To coś,czego opisać nie sposób.Jest to jedyne takie wydarzenie w Europie, które trzeba zobaczyć na własne oczy.

 

Czym jest karnawał w Notting Hill?

Karnawał w Notting Hill odbywa się co roku w Londynie od 1966 roku i jest postrzegany jako ważne wydarzenie dla czarnej kultury brytyjskiej. Zaczęło się od Karaibskiego Karnawału, który odbył się w budynku i był transmitowany przez BBC, i pomógł zainspirować pierwszy festiwal outdoorowy w 1966 roku na ulicy Notting Hill. Pierwsze imprezy uliczne na Notting Hill były skierowane do dzieci w okolicy, aby pomóc promować jedność kulturową.Wkrótce stała się jedną z największych imprez ulicznych w Europie, ponieważ stałe rośnie jej popularność.

 

 

Biorąc pod uwagę, że w ubiegłym roku (pomimo deszczu) wzięło w nich udział około dwóch milionów osób, Notting Hill Carnival całkowicie zasługuje na swoją reputację jako największy festiwal uliczny w Europie. Coroczne wydarzenie to żywe i ekscytujące widowisko, które celebruje i prezentuje bogatą, różnorodną i wspaniałą wielokulturową przeszłość i teraźniejszość Londynu. A dla wszystkich miłośników imprez weekend karnawałowy jest ważną datą w kalendarzu.
W tym roku padnie rekord frekwencji z uwagi na fantastyczna pogodę.

 

 

ps.

ja na zdjeciu obok przystanku

8-)))))

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)