Iran powiesił donosiciela na własny kraj. A u nas?

Obrazek użytkownika Husky
Kraj

Każdy kraj ma swoje "czarne owce" które czasami nazywane są nawet bohaterami. Tego wspomnianego w tytule powieszonego także witano w Iranie jak bohatera.

Pan Prezydent Duda mówiąc o relacjach z USA powiedział że trudno jest znaleźć wspólny język z lewicową administracją, bo to jego postrzeganie świata jest inne. "Ja jestem człowiekiem o raczej bardzo twardych zasadach, staram się ich trzymać, jestem człowiekiem wierzącym, wielu ludzi tego nie rozumie tu w Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza po tej stronie lewicowej"

Według prezydenta, „do tego dołączają się ludzie z Polski, którzy tu działają na szkodę Polski w Stanach Zjednoczonych, opowiadają nieprawdę o sytuacji w naszym kraju”.

Takich przypadków jest bardzo wiele, kreują całkowicie fałszywy obraz (…) sytuacji w Polsce, tego, co się dzieje, tego, w jaki sposób sprawowana dziś jest w Polsce władza. W jakimś sensie mierzymy się z tym wszystkim, nie jest to łatwe, ale działamy - mówi Duda
Pan prezydent bezradnie przyznał tym samym że Polska nie potrafi prowadzić aktywnej i skutecznej polityki zagranicznej. Nie mamy ludzi którzy potrafią dotrzeć do właściwych miejsc i wpływowych ludzi w USA choć za nasze pieniądze wygodne ekskluzywne życie wiedzie wielu "chłystków".

Jeśli z antypolskim przesłaniem potrafią dotrzeć heroldowie opozycji dlaczego nie robią tego pracownicy MSZ? Czarne owce a raczej barany spiskują przeciw Polsce także w Unii Europejskiej.

Każdy kraj ma swoje "czarne owce" które czasami nazywane są nawet bohaterami. Tego wspomnianego w tytule powieszonego także witano w Iranie jak bohatera.

Iran potwierdził, że został wykonany wyrok śmierci na naukowca nuklearnego, który informował inne państwo na temat spornego programu nuklearnego tego kraju. Dodam tylko że Irańczyk zawdzięcza swój los tym z którymi współpracował bo został przez nich odesłany. Zrobił swoje i stał się zbyteczny. Tak będzie też z naszymi donosicielami.

My mamy sporo takich którzy donoszą innym na temat spornego Trybunału, praworządności, finansowania i wielu innych kwestii.

Mają szczęście że w Polsce nie ma już kary śmierci, choć istnieje pojęcie zdrady stanu.

Zdrada stanu – przestępstwo, zbrodnia godząca w najistotniejsze interesy państwa, jak udział obywatela w działaniach przeciw własnemu krajowi.

Art. 127.
§ 1. Kto, mając na celu .......... zmianę przemocą.............., podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

A przecież skłanianie organów UE do zastosowania wobec polskich władz przemocy, a taką jest  niewątpliwie groźba odebrania Polsce prawa głosu i represje ekonomiczne, jest samo w sobie także przemocą zmierzającą do ubezwłasnowolnienia konstytucyjnych organów państwa a więc " zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej".

W prawodawstwie niemieckim XIX wieku rozróżniało się „Hochverrat” (zdradę stanu) i „Landesverrat” (zdradę kraju). Hochverrat odnosił się do prób naruszania stosunków wewnątrz kraju, a Landesverrat do prób podważenia międzynarodowej pozycji kraju.

Przypadek irański ma też drugie dno, wcale nie optymistyczne dla tych co działaja przeciw swojemu krajowi ale tym razem nie czas i miejsce aby przedstawić je akurat teraz. Powiem tylko że Irańczyk zawdzięcza swój los tym z którymi współpracował bo został przez nich odesłany. Zrobił swoje i stał się zbyteczny.

Być może rozważania sięgają zbyt daleko ale może wcale nie......

 

 

]]>https://www.salon24.pl/u/yourbestvaccine/1168311,iran-powiesil-donosiciela-na-wlasny-kraj-a-u-nas]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (9 głosów)

Komentarze

Przywrócić karę śmierci w Polsce jedyne wyjście na to zaprzaństwo

Vote up!
6
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1631661

Jestem za

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1631665