Bosak "atakuje" Turskiego

Obrazek użytkownika Husky
Historia

Poseł  Konfederacji Krzysztof Bosak "zaatakował" w telewizji Polsat ocalałego z Auschwitz Mariana Turskiego . Bosak nie wierzył, że Niemcy wprowadzali ustawy dyskryminujące Żydów stopniowo, przez lata - aż doszli do obozów zagłady. "To retoryka lewicy", twierdził.Bosak mówił, że Turski wygłosił „manifest polityczny”, a „wpuszczanie Polaków na teren obozu [na obchody] było bardzo restrykcyjne (…) Głos dostał pan, który zdecydował się wykorzystać tę rocznicę, by zaatakować rząd czy Sejm”.
„Dwie tezy pana Turskiego z jego wystąpienia są zasadniczo nieprawdziwe. Pierwszą teza jest taka, że Auschwitz się wydarzało po kawałeczku i że każdy element debaty politycznej nie idący w kierunku, który pan Turski zaprezentował to kroczek ku Auschwitz. To jest typowa retoryka lewicy. Auschwitz się wydarzyło dlatego, że totalitarne państwo Trzecią Rzesza wdrożyło taki diabelski plan”.

Cała prawda o Panu Marianie Turskim

To przykre, że człowiek, który wywinął się śmierci pochodzącej od jednego socjalizmu został funkcjonariuszem innego.

Czas mija, młodzi ludzie nie rozumieją co znaczy, że ktoś był prominentną postacią w PZPR. Chyba czas zacząć mówić i pisać wprost, że byli to ludzie którzy kolaborowali z okupantem sowieckim przeciwko wolnej Polsce. Tacy czerwoni volksdeutsche.Bycie więźniem Auschwitz nie usprawiedliwia niegodziwości popełnianych na innych etapach życia. Więźniem Auschwitz był także Cyrankiewicz, ten sam, który kazał wojsku strzelać w 1956 do robotników w Poznaniu i dzięki któremu Witold Pilecki dostał 9 gram ołowiu w potylicę.

Na obchody "Auschwitz", został wyciągnięty, tak jak togi na protest

Kilka słów o Panu Marianie Tuskim, więźniu Litzmannstadt Ghetto, Auschwitz, ocalonym z obozu zagłady i dwóch marszów śmierci. Członek PPR i następnie PZPR od roku 1945. W stalinizmie był funkcjonariuszem Wydziału Prasy KC PZPR. W roku 1956 zostaje  redaktorem naczelnym zetempowskiego „Sztandaru Młodych. Co prawda już na fali odwilży, ale wtedy takie stanowiska powierzano wyłącznie zaufanym towarzyszom. Potem przeszedł do „Polityki”, którą Gomułka i Staszewski stworzyli, żeby rozwalić „Po prostu”.„Polityka” bardzo chętnie zatrudniała komunistyczno-liberalnych redaktorów pochodzenia żydowskiego. Oprócz Turskiego także Urbana, Toeplitza, Passenta, Grońskiego, Wróblewskiego. Turski był tam od 1958 roku kierownikiem Działu Historycznego.I lansował jedynie obowiązującą linię partii, ponieważ „Politykę” wydawano do 1990 pod hasłem „Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się”. Jakoś wtedy nie przeszkadzała mu obojętność na fałszowanie zwłaszcza powojennej historii naszego kraju. Ta sama obojętność przed którą przestrzegał 27.01.2020, manipulując pamięcią o Ofiarach Shoah do politycznych celów. Do 89 roku nie było też słychać o Marianie Turskim w kontekście relacji polsko-żydowskich i to pomimo rosnącego od połowy lat 80.-tych zainteresowania dziedzictwem polskich Żydów.Czyżby historia polskich Żydów i Zagłady były mu wówczas obojętne? Wypłynął dopiero po roku 1989 stając się członkiem rad wielu wpływowych ciał i laureatem odznaczeń i medali, zwłaszcza nadawanych przez kraje takie, jak Niemcy i Francja, o których wkładzie w zagładę pisać nawet nie trzeba. Aczkolwiek trudno szukać go wśród znawców polskiego prawa i ustroju sądów powszechnych, spotkał się z Vera Jourova a także otrzymał medal od premiera Luksemburga, aczkolwiek o jego zasługach dla tego kraju także nic nie wiadomo.Często zapraszany jest do instytucji europejskich z takimi ekspertami, jak Konstanty Gebert, syn agenta NKWD i członka komunistycznej partii USA, czy znany żyd Michał_Bilewicz ,aby opowiadać o rzekomo rosnącym w Polsce antysemityzmie.

Jakoś trudno jest przeczytać cokolwiek, co do 1989 roku Pan Marian Turski napisał o niszczeniu przez komunistów śladów kultury i religii żydowskiej, zacieraniu pamięci o dziedzictwie polskich Żydów. Wtedy wybrał oportunizm i obojętność.,przed którą teraz nas przestrzega

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:12)

Komentarze

Znaczenie formalnego wykształcenia w ostatnim czasie straciło na wartości. I na rynku pracy i w życiu społecznym liczy się przede wszystkim doświadczenie – przekonuje Bosak.

Doświadczenie?

Bosak nigdy nie miał stałej pracy, o jakim więc doświadczeniu mowa?

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-1
#1616767

można jedynie przyklasnąć!

Co do zawodowego doświadczenia Bosaka - od 19-go roku życia "kręci się" w polityce, więc ma "doświadczenie".

Jego zwolennicy to m.in. ci którzy czepiali się Edmunda  Jannigera i Bartłomieja Misiewicza. Czyli - wyłączność na "kręcenie się" młodych w polityce ma, zdaniem niektórych, jedynie Krzysztof Bosak. "Obycie" polityczne widać zwłaszcza w erystyce Bosaka. Czy jest to dowód na profesjonalizm? A najważniejsze - czy Bosak jest odporny na lobbing tj. rzecznictwo polityczne? Tego nie wie nikt!

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1616794

Miarkowa "zniknęła". Kto tak dziarsko pałuje!

A może stać pałkowników na jakiś mądry komentarz?

Myślę, że wątpię - za duży trud intelektualny!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1616815

i   wyjaśnię, dlaczego.

Uważam, iż nie ma Pani prawa żądać OD KOGOKOLWIEK wyjaśnień, w jaki sposób punktuje - z trzech powodów:

1/ system punktowania jest anonimowy,

2/ specyfiką tego portalu jest, że punktujący nie ujawniają powodów, dla których tak postępują,

3/ najczęściej pałowanie nie dotyczy merytorycznej oceny notek, jest pałowaniem osób za poglądy polityczne lub za krytykę władzy lub z powodów całkowicie osobistych - taka jest tutaj maniera.

Jeśli tak jest, to dlaczego podejrzewa Pani, że to markowa dokonała pałowania i dlaczego właśnie ona ma się tłumaczyć, a inni nie?

Dlaczego nie walczy Pani z chorym systemem, tylko z nielubianą przez siebie osobą?

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1616826

życia. Przynajmniej na jego koniec postawisz jakąś pałę. ;)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5
#1616840

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1617435

Przykro mi Katarzyno, że tak o mnie sądzisz, ja Tobie nigdy pał nie dawałem i nie będę dawał.

Ale napisałaś to na forum i każdy to czyta, więc spoliczkowałaś mnie niewinnego publicznie.

Przepraszam co złego zrobiłem, ale nasza wzajemna długoletnia przyjaźń właśnie się skończyła.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1616828

Wot, khazarskaia natura....

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8
#1616839

Pisz cyrylicą dupku, po waszemu. Nie krępuj się, przecież widać wyraźnie, że język polski okrutnie cię męczy...
Tradycyjnie wypij szklanę samogonu, zagraj na bałałajce, powieś onuce na sznurku i wracaj do barłogu...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1616846

Proszę, nie obrażaj Jjj, zwłaszcza że o minusy podejrzewałam, spośród obecnych na blogu osób, które wymieniłam, Rebeliantkę i Miarkową. Nie wyraziłam tego jasno i z tego powodu jest mi niezwykle przykro! Bo wygląda na to, że bezpodstawnie oskarżyłam Marka.

A jeśli tamtego wcześniejszego wpisu nie "spałowała" Rebeliantka - to nie ma wątpliwości - kim była wtedy "pałkarka". Zdanie mam, o "pałkarkach" tak czy inaczej, wyrobione.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1616855

pałujących teksty innych osób? Im "wolno"? To bardzo interesująca opinia. To się chyba nazywa: dulszczyzna, dwulicowość, faryzeuszostwo, machiawelizm, obłuda, podwójna moralność, zakłamanie, etc. (do wyboru).

Proszę nie odpowiadać. To pytanie retoryczne.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1616857

Odpowiem na to "retoryczne" pytanie - w świetle własnych doświadczeń.

Publikując na blogu wpis czy opinię - spodziewam się rzeczowej dyskusji, a nie ataków personalnych. Nie mniej - takie ataki pojawiają się, nie tylko wobec mnie, w sposób regularny. Jeśli atakujący robi to z otwartą przyłbicą - to jego problem. Jeśli atakuje "zza węgła" - to problem mamy wszyscy.

Ale - tu przykład - bloger panMarek zaatakował mnie wprost - poprzez publikację oszczerstwa. Zapewne jego babcia, szlachcianka, nie zdążyła go nauczyć, że są działania, które odbierają ludziom zdolność honorową. Jednym z tych działań jest właśnie głoszenie oszczerstw. PanMarek nie odwołał oszczerstwa, nie przeprosił za nie, i zapewne uważa, że "nic się nie stało". Teraz już nie polemizuję z kimś bez zdolności honorowej, tylko - stawiam minusy przy każdej jego publikacji. Nawet gdyby pisał, że E = mc² lub że kształt Ziemi to elipsoida obrotowa. Dopóki nie odwoła oszczerstwa - moje postępowanie nie zmieni się.

A blogerka Verita, która permanentnie (tak!) powtarza o mnie epitety "konfabulatorka" oraz "intrygantka" jakoś w swoich zachwytach nad panMarkiem nie była łaskawa zauważyć, że intrygę właśnie uknuł panMarek oraz że jego oszczerstwo to coś znacznie więcej niż konfabulacja.

Tak więc o "podwójnej moralności" chyba nie mamy co dyskutować, bo jest to "obyczaj" niektórych na blogu. I właśnie ci blogerzy atakują Admina, że "dopuszcza"... Czyli - dobrze jeśli ich "dopuszcza", źle - jeśli "dopuszczenie" dotyczy innych. 

Dziękuję, że uzasadniła Pani swój minus, choć - czy nadal jest Pani pewna, że był to minus bardzo racjonalny?

Pozdrawiam,

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1616924

Obecny system anonimowych ocen jest dysfunkcjonalny i rodzi patologie. Nie da się z nimi walczyć przy pomocy "żądań" i to kierowanych selektywnie.

Zupełnie na marginesie zauważam, że oszczerstwa stały się powszechną sprawą na portalu ze strony niektórych osób, co  przyjaciołom oszczerców zupełnie nie przeszkadza.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1617291

Ale osobiscie staram sie oceniac wpis, a nie jego autora. Dlatego czasem daje minus czlowiekowi, ktorego lubie i szanuje, a czasem pochwalam wpis czlowieka, ktory wg. mnie na szacunek nie zasluguje. Uwazam bowiem, ze nawet prowokator, ktory chcac sie uwiarygodnic, przedstawia pozytywne teksty, nie szkodzi w ten sposob sprawie spolecznej. Mamy ich kilku na Niepoprawnych, wiec nie trzeba ich wymieniac z pseudonimow. Oczywiscie daje Pani plus za szczerosc i serdecznie pozdrawiam.

P.S. Wydaje mi sie, ze ci co maja pretensje do Admina, powinni zawiadomic go na prive o naruszeniu regulaminu. On nie ma obowiazku ingerowania w jakiekolwiek wpisy na portalu. Nie kazdy o tym wie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1617293

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1617437

Pani Katarzyna Tarnawska wiele razy pokazała że się nie boi pejsatej ławeczki i stanęła w mojej obronie. a nasze wspólne niejasności sobie wyjaśniliśmy.

Ale za to nie zadrży mi ręka dla tych pejsatych co lżą moich śp rodziców i mnie samego, To ci sami co i Ciebie pałują i znieważają 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1617447

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Npsłś "T c sm c Cb płją znwżją" - mż tk. J n mm pdgląd w dn kt pstwł "mnsk" węc n tg wm. Mn t rybk, t ch "mnsk". T są ldz pętn którzy d nczg sę n ndją. Pwtórzę: N "npprwn.pl" występj cągły głód PNKTÓW wśród tych klk czy klknst stchnwców. Cły tn "systm pnktcj" zstł zrgnzwny nlgczn jk systm GŁG wg pmysłów żyd który sę zwł Nftl rnwcz Frnkl. Był trm zsdy „Z węźn msmy wycsnąć wszystk w cąg prwszych trzch msęcy – ptm nc nm p nm”. Wdłg Słżncyn wynlzł tzw. systm ktłów, który plgł n zlżnn rcj żywnścwych d wyprcwn krślnj lczby prcnt nrmy. Dkłdn t sm zsd przyśwc twrw "systm pnktwy" n "npprwn.pl". W mchnę fnkcjnwn łgrów jk lmnt pdstwwy wprwdzny zstł czynnk nzmnny- pnżn gdnśc ldzkj w kżdy mżlwy spsób. tk, jż tylk cągły głód, w spsób kntrlwny prwdzł d swn spntncznśc jk wyrz ldzkg zchwn, dgrdcj sbwśc, gdnśc, cłj kltrwj tczk przd bzwg życ. W sm nlg z systmm GŁG rczj pwn.

panMarek

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1617462

Nie Ciebie miałam na myśli pisząc ten post. Jest mi ogromnie przykro że źle ten wpis można było zrozumieć. Poza tym - Ciebie nie podejrzewam o "braki intelektualne".

I jak teraz widzisz - Rebeliantka uzasadniła swoją "pałę". A o to właściwie chodzi by stawiający minusy potrafił je uzasadniać.

Raz jeszcze proszę - wybacz!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1616853

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

N płcz jż, b kmp dstn jszcz jkchś zwrć. Łzy zwrją sól. https://www.ytb.cm/wtch?v=m54WNWC8

panMarek

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1617463

;)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6
#1616841

O ile sie orientuje to Bosak jest zawodowym politykiem. Chyba od osiemnastu lat pracuje w tym zawodzie. Doswiadczenie ma nieco lepsze niz wielu prezydentow.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1616858

O ile sie orientuje, to Bosak jest zawodowym politykiem. Chyba od osiemnastu lat pracuje w tym zawodzie. Doswiadczenie ma nieco lepsze niz wielu prezydentow.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1616859

Zawsze będzie tylko gnojem, cuchnącym smrodem i fekaliami.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1616843

Nie mam najmniejszych zastrzezen do slow Bosaka i calkowicie sie z nim zgadzam. Nie zauwazylem w tym czlowieku zadnej pozy i nie zarejestrowalem zadnej jego klamliwej wypowidzi. Cenie go jako doswiadczonego polityka, majacego dobro Polski na celu.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1617294