Owsiak jako noblista?

Obrazek użytkownika Honic
Kraj

    W dwie doby po zamachu terrorystycznym (jeśli to nie był akt terroru, to co może nim być?) na Pawła Adamowicza i zaledwie dobę po jego śmierci powoli kształtuje się grupa która najwyraźniej wykorzystuje tę ludzką tragedię dla swoich celów. Chciałem o tym napisać za kilka dni, kiedy emocje cokolwiek się uspokoją, ale wydarzenia biegną chyba zbyt szybko. Ważne jest to, że skala propagandy skierowanej przeciwko PiS-owi już przyjęła i zapewne przyjmie w najbliższym czasie skalę dotychczas niespotykaną. Widać, że komentarze są przemyślane i konstruowane w taki sposób, aby nie można było ich autorom (?) zarzucić, że nie szanują ludzkiej tragedii, lub że występują przeciwko rządzącej partii politycznej. Wśród osób które w ciągu zaledwie dwóch dób wypowiadały się w sposób moim zdaniem nieuczciwy albo wręcz niegodny, zważywszy sytuację, nie zabrakło samego Owsiaka, Lecha Wałęsy, Andrzeja Celińskiego, Kamila Durczoka, Dariusza Rosatiego, Romana Giertycha, Jacka Jaśkowiaka i różnych innych, nie wspominając kodziarzy, niemieckiej prasy i niemieckich portali internetowych. 

Przydarza się rzadko spotykana okoliczność kiedy najwyraźniej agentura wpływu uaktywniła się szczególnie intensywnie. Już dziś WP opublikowała informację o kandydaturze do Nagrody Nobla pana Jerzego Owsiaka. Nie mam złudzeń po przejrzeniu laureatów i kandydatów z dawniejszych lat, że "śpiewać każdy może". I nie chodzi mi tu nawet o Lecha Wałęsę (wśród laureatów). 
    Autor artykułu (link poniżej) nie mógł nie stwierdzić że takie "zgłoszenia" przyjmowane są automatycznie i nie przewiduje się konwersacji. Ale nie napisał że Jerzy Owsiak znalazł się w ten sposób wśród kandydatów do Pokojowej Nagrody Nobla wśród takich osobistości jak Józef Stalin (nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla w latach 1945 i 1948), Adolf Hitler (w roku 1939, zgłoszony przez członka szwedzkiego parlamentu E.G.C. Brandta), car rosyjski Mikołaj II (w roku 1901), Albert Arnold Gore junior (laureat z roku 2007, za wygadywanie głupot na temat ocieplenia klimatycznego) czy Barack Hussein Obama II (laureat, 2009, za wyjątkowo dalekowzroczne idee działania na rzecz pokoju i współpracy, zwłaszcza z Rosją). Trochę mi to przypomina Legię Honorową, którą dekorowano czasem bardzo dziwne osoby, w tym zbrodniarzy z czasów stalinowskich oraz znaną nam Tatianę Anodinę (2013, po katastrofie smoleńskiej). Stało się to jednak nieco później niż otrzymanie przez Tuska od Niemców Nagrody Karola Wielkiego (2010, tuż przed katastrofą smoleńską) oraz nagrody im. Walthera Rathenaua (2012).
    Owsiak pomimo głośnych w ostatnich latach kontrowersji wokół jego osoby zgłoszony został już po raz trzeci (czyli tyle razy co Hitler i Stalin razem wzięci) w ciagu ostatnich kolejnych lat. Według cytowanego artykułu Wcześniej takie wnioski składali Joanna Schmidt z Nowoczesnej oraz politolog prof. Adam Grzegorczyk, a ostatnio - poseł Ruchu Kukiz'15 Andrzej Kobylarz razem z Rafałem Collinsem z TVN Turbo.

    Jerzy Owsiak właśnie zrezygnował ze swojej funkcji prezesa Fundacji WOŚP ogłaszając to publicznie z wielkim hałasem i zyskując znaczny dodatkowy rozgłos, ale nie przeceniałbym tego gestu: przed trzema miesiącami osiągnął wiek emerytalny, a zarabiał chyba nieźle... 

Linki:
https://wiadomosci.wp.pl/owsiak-na-liscie-do-nobla-nominacja-przyjeta-6338896110700161a
https://www.nobelprize.org/prizes/facts/facts-on-the-nobel-peace-prize/

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

No tak, tylko nie rozumiem, dlaczego trzeba widzieć zamach terrorystyczny. Nie od rzeczy wspomnieć, że to narracja wyborczej z opozycją no i paru blogerów. Poza tym niesmaczne komentarze pojawiły się zewsząd, również prorządowcy wyprzedzająco delikatnie kontrowali. A i sekta owsiaka pokazała swoje w necie, istnieje jednak problem z nienawiścią, jakby ktoś miał złudzenia.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1578560

pozwól, że wyjaśnię swoje stanowisko. O terroryźmie mówimy wtedy, gdy dochodzi do zamachu na życie przypadkowych osób. Celem jest "wstrząśnięcie" opinią publiczną, zwrócenie uwagi społeczeństwa na swoje (często chore) idee. Nieważne kto ginie. W tym przypadku sądzę, że też "nie było to ważne. Ważne było, by to była wysoko postawiona osoba". Terroryzm nie zaczyna się od momentu gdy ktoś krzyknie "Allah akbar". Przypomnijmy sobie terroryzm (z wieloma ofiarami) europejski z lat 70-tych, "Rote Brigade", grupę Baader-Meinhof, zamach na dworzec w Bolonii...  Natomiast fakt użycia noża przypomina serię ataków na zachodzie Europy w całkiem niedawnych czasach. Chodzi w tym momencie o technikę. Tak całkiem nawiasem, myślę że łatwiej jest kogoś zabić nie patrząc mu w oczy. Zastrzelić z daleka, na przykład. Ktoś kto decyduje się na bezpośredni kontakt z ofiarą, w większym czy mniejszym stopniu musi być psychopatą. Nie sądzę żebym tego kiedyś miał doświadczyć, ale to chyba nie jest proste. Nawet jak "nie złapią", pozostaje pamięć o tym przez całe życie. Moim zdaniem istnieje taka kategoria rozumu jak "sumienie" i taka kategoria zwyczaju jak "tabu" dotyczące życia innej osoby. A terroryzm jest psychopatyczny, bo nie uwzględnia relacji "wina-kara". Jak w tym przypadku. 

Co do "Gazety Wyborczej": widocznie czasem przypadkowo uda im się wypowiedzieć jakąś prawdę. Akurat tego nie czytałem, ostatnio kupiłem "Gazetę Wyborczą" około 10 lat temu. Może nawet więcej. Bo zainteresował mnie artykuł na temat pozapolityczny. No cóż, "wielu ludzi wyrzuca pieniądze w błoto".

A nienawiść? No cóż, to nie PiS wynalazł "dorzynanie watah".

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1578588

- a moze nie popierajacy ? Bo przeciez PO miala innego kandydata na stanowisko prezydenta Gdanska _ Jaroslawa Walese... - byli i sa zwolennikami jak najblizszych zwiazkow Polski z Niemcami i cala "postepowa" czescia UE.

Wlasnie w tej postepowej czesci UE mordowanie ludzi (najczesciej przypadkowych) za pomoca noza (i nie tylko) jest dzisiaj na porzadku dziennym - w ostatnich kilku latach nozem zamordowano co najmniej kilkadziesiat osob, a za pomoca samochodow i broni palnej - kilkaset. Tak wiec jesli "chcemy do Europy" w wersji dzisiejszej - to musimy sie przyzwyczaic (niestety), ze tego typu wydazenia sa norma (jak na razie) w spoleczenstwach "multi-kulti" - a takie spoleczenstwo jest proponowane Polakom przez PO, Nowoczesnych i Tuska...  

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1578621

aha, a jego manifest polityczny to ''siedziałem niewinnie za platformy". bardzo wiarygodne. to zwykły zaburzony bandyta z nożem, który prawdopodobnie uznał, że ma swoje porachunki. atak motywowany parapolitycznie nie oznacza ataku terrorystycznego, równie dobrze można się pokłócic o polityke przy wódzie i zadźgać. okrutne zabicie Ukrainki z obcinaniem jej palców itp. też może wstrząsać ale terroryzmem nie jest. nie wspominając, że zbiorowego przerażenia to nie wywołało, było tylko przemocą 'na żywo', z założeniem nagłośnienia (zapewne), sprawca nawet nie próbował zastraszyć i jeszcze grzeczniutko dał się zglebić, jak takie sa terrorysty no to nam nic szerzej nie grozi ;) nie widać w tym celu politycznego ani kryminalnego, zabicie polityka z dowolnych powodów a nawet chęć zabijania wszystkich po kolei nie jest zamachem terrorystycznym. no chyba, że za potoczną nowomową, gdzie każdy przeciwnik koniecznie musi być "terrorystą". celem typa nie była eliminacja Adamowicza dla celu politycznego czy kryminalnego tylko rodzaj prywatnej zemsty. jeśli ktoś grozi Kaczyńskiemu śmiercią, bo nie lubi jego PiS-u, to też wcale nie czyni go terrorystą politycznym. a może sie mylę i mamy w kraju tysiące terrorystów? no nie raczej. A sprawę, jak rozumiem, zgodnie z ustawą prowadzi ABW zarzucając terroryzm? no popacz pan, też nie.może się nie znają?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1578842

- znamy czas dramatu, co wiemy o miejscu ... Miał miejsce na terytorium Naczelnego Deprawatora Rzeczpospolitej.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1578591

Doskonały komentarz...gratuluję.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1578607

Bardzo rzeczowa notka ! Dokładnie te same aspekty bym poruszył. 

Co do terroru : terror kryminalny był na długo przed politycznym. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0


#1578618

To już się nieźle we łbach lewackich pier....

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Skorpion48

#1578786

...dla owsika !

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

ke-fas

#1578927

Z 10 lat do tyłu znalazłem się we Zbąszynku (przystanek pkp). Około godz.3-4 nadjechał osobowy, piętrowy  z Poznania. Ryki, bo do śpiewu nie było to podobne, q- rwy i  machanie butelkami z okien. Stojący na peronie zadawali pytania; co to za pociąg? Owsiaka do Kostrzyna mówili kolejarze. Minęło kilkadziesiąt minut, dyżurny poinformował iż mamy problem.               Z pociągu wypadł  młody i zginął na miejscu. Zanim śledczy podejmą czynności trochę się zejdzie. Niedługo tylko w prawicowej prasie zobaczyłem zdjęcia jaki był ju-bel u owsika. Jak młodzi kąpali się w błocku i swoich odchodach. Ile wypili darmowego, owsikowego piwska. Zaś zakonnikom którzy tam pojechali, porobili zdjęcia i ujawnili odpust owsikowy wszczęto dochodzenia. Czy to był sen czy jawa? Ile dzieciaków jeszcze nie wróciło nigdy do domu, do Rodziców z odpustów dobroczyńcy? Wspominał sobie Kolejorz.Pozdrawiam. 

   

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Kolejorz

#1578934

Stara się chłop , wywleka swoje cielsko na barykadę obrońców światowego pokoju ale żaden poważny prawicowy wróg nie raczy go zaatakować. Jedynie się pokopał z  niezależnym sądem. Widoczna na pierwszy rzut oka pajacowatość też działa przeciwko. Może gdyby myśl lewicowa zdecydowanie wyewoluowała w kierunku - zostawmy ludzi takich jakimi są , ważne tylko by za nami podążyli. Albo gdyby sam Owsiak zdobyłby się na sprzeczny z jego pazernością zdecydowany gest i z obrzydzeniem wytrząsnął z puchy grosz ofiarowany przez prawicowego polityka. Albo gdyby znany bloger uległ bogoojczyźnianej dewocji, zapisał do ONR i stał twarzą ruchu antyaborcyjnego...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1578936

...gdyby sobie wpiął M.Boską w klapę....raczej w portki...bo on nie nosi klapy. Jeszcze wszystko przed nami.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1578937