O łozowaniu na miesięcznicę smoleńską

Obrazek użytkownika Honic
Kraj

    Przestrzegam: termin ten nie jest całkiem bezpieczny - w swoim czasie był przedmiotem rozprawy sądowej w której przegrała używająca go osoba. Ale mam nadzieję że nikt mnie nie zdoła oskarżyć o nadużycie jeśli wyjaśnię jego pochodzenie i domniemany związek z miesięcznicą smoleńską. Otóż Krzysztof Łoziński jest postacią co nieco znaną w światku alpinistycznym oraz wśród fanów wschodnich sztuk walki. Napisał nawet kilka książek "na temat". Łozowanie było czasownikiem ukutym (złośliwie? żartobliwie?) w wyniku jego działań w dziedzinie właśnie związanej z wspinaczką. O szczegóły mniejsza. Przykłady opisano w literaturze fachowej, znaczy np. w "Taterniku". Zainteresowanych odsyłam w tym kierunku. Pan Łoziński, z uwagi na wiek znajduje się obecnie raczej w stanie spoczynku. Ale oto trafiła się okazja związana ze "spontanicznym" powstaniem KOD-u którego pomysłodawcą wcale zresztą nie był Mateusz Kijowski lecz właśnie Łoziński. Po skandalu finansowym który stał się przyczyną osobistej klęski Kijowskiego, KOD wrócił do źródeł czyli do Łozińskiego. Pan Łoziński musiał zatem spróbować zaistnieć na pamiętnej miesięcznicy smoleńskiej oczywiście jako działacz antymiesięcznicy. No i "nie udało się". Łza w oku się kręci gdy czytam o jego usiłowaniach bycia wyniesionym przez Policję. Nic z tego. Nie dopchał się do policjantów. A oni nie domyślili się że mają go znaleźć i wynieść. A najlepiej jeszcze mu wp...ć przy świadkach. Tym samym tradycja łozowania przeciągnęła się o kolejne kilka lat. 
Proponuję więc utworzenie hasła "łozowanie na miesięcznicę". Analogicznie do "łozowania na klamkę". Zainteresowanym o co chodzi pozostawiam linki poniżej. Podobnie jak zainteresowanym, kim naprawdę jest, lub przynajmniej kim może być Krzysztof Łoziński.

foto: /Witold Rozbicki /Reporter

Linki:http://niezalezna.pl/100397-dramat-nastepcy-kijowskiego-chcial-byc-jak-frasyniuk-ale-cos-poszlo-nie-tak
http://niepoprawni.pl/blog/honic/o-lozowaniu-na-kod
http://studioopinii.pl/krzysztof-lozinski-trzeba-zalozyc-kod/ (link is external)
http://pza.org.pl/download/taternik/324010.pdf (link is external)
http://drytooling.com.pl/serwis/art/humor/147-slang-wspinaczkowy (link is external)
http://pza.org.pl/download/taternik/324027.pdf (link is external)
http://fakty.interia.pl/polska/news-lozinski-nie-doznalem-zaszczytu-wyniesienia-przez-policje,nId,2405102

P.S.: Kodziarzom podobają się cytaty z polskich komedii z lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Panu Łozińskiemu mam do przypomnienia następującą kwestię z jednej z polskich komedii: "No? I co mi zrobisz jak mnie złapiesz?".
"I tyle w tym temacie".

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)