Koniec rokoszu zwanego ciamajdanem

Obrazek użytkownika Honic
Kraj
    Dziś piąty styczeń, wigilia Trzech Króli. Do terminu wznowienia obrad Sejmu pozostało sześć dni. Ale to już koniec "wielkiej totalnej opozycji" która przetrwała zaledwie około trzech tygodni. Na co liczono po niesławnej prowokacji przy współudziale posłów PO? Ryszard Petru czuł się jej wodzem, co było irracjonalne ale - jak niedawno napisałem - został definitywnie uziemiony, zapewne przez Grzegorza Schetynę za pomocą informacji o wypadzie na Maderę. Każdy na miejscu Petru miałby już dosyć i on zapewne ma. Chociaż, czy mu od początku nie o to właśnie chodziło? Może stąd jego "wpadki", żeby właśnie był powszechnie, także wśród członków partii swojej i zaprzyjaźnionych, uważany za nieszkodliwego idiotę który w pewnym momencie robi dobrą robotę, ale nikomu nie jest w stanie zaszkodzić? 
Dowiadujemy się właśnie świeżo o rozkręcaniu się afery finansowej Mateusza Kijowskiego (link np. tu: ]]>http://niezalezna.pl/91725-pieniadze-ze-zbiorek-kod-trafialy-do-kijowski...]]>), który popularności na niej z pewnością nie zyska. Upadek wodza oznacza upadek całego KOD-u. Dłużej nie da się tego stanu utrzymywać, jeśli chce się samemu zachować skórę. PSL wyłamało się już wczesniej. Kto pozostał? Lewactwo typu "Antifa" i bojówki Kasprzaka z żółtą różą w zębach i urządzeniem nagłosniającym w garści pod Sejmem lub blokujące (to słowo kojarzy mi się z hasłami lewaków z dnia 11 listopada 2011) niejsce comiesięcznej modlitwy za ofiary katastrofy smoleńskiej? Nie da się dłużej udawać że walka o demokrację polega na blokowaniu instytucji i inicjatyw demokratycznych.
    Tym samym praktycznie znika konkurencja dla PO Grzegorza Schetyny który jest zbyt doświadczony politycznie żeby z nimi jeszcze współdziałać, ryzykując ostateczny upadek PO. Dla niego praktycznie każde rozwiązanie podtrzymujące sztucznie konflikt oznaczałoby koniec kariery politycznej. Oczywiście młodzi oraz świeżo powstałe ugrupowania bez własnej tradycji, historii a także kosztów własnych straciliby najmniej, ale są też najmniej wartościowi dla "sprawy".
    Ktoś z nich samych wreszcie głośno powie że to nonsens. Stawiam na Grzegorza Schetynę. Więc mniemam, iż zaczną się od tej chwili ruchy, aby PO mogła bez większego uszczerbku powrócić do normalnej pracy w Sejmie. Może poświęcą przy tym jakiegoś pionka w rodzaju posła Szczerby. Wytłumaczą mu że nagana nie boli a oni już mu to jakoś wynagrodzą. Póżniej. Albo zatrudnią go w Instytucie Bronisława Komorowskiego, czy jak to tam się nazywa.
    Wyobrażam sobie jakąś odezwę, aby w imię demokracji... i tak dalej. Może pro forma pojawią się ze strony PO jakieś ubolewania? Może nawet pojawi się jakaś nieśmiała propozycja konstruktywnego współdziałania bez warunków wstępnych?
    Kijowski zapewne niedługo zapomni protestować, popsuje mu się komputer którego używa do ogłaszania nowych demonstracji na faecesbooku czy twitterze albo zachoruje na ciężki przypadek grypy z długotrwałymi, przykrymi powikłaniami typu totalna obstrukcja, co uniemożliwi mu opuszczanie domu. 
    Tak czy inaczej ci, którzy jeszcze niedawno mieli niewczesną nadzieję na rozpierduchę czyli ciamajdan, mogą się już chyba zacząć rozchodzić do domów. Zwłaszcza że nadchodzi długi weekend a wraz z nim prawdziwa zima. Niektórzy zapewne ukradkiem, niepewnie, z daleka od dziennikarzy, telewizji, osób robiących zdjęcia telefonem. Licząc, że szybko zostaną zapomniani przez odbiorców mediów. Część z nich przynajmniej na jakiś czas zamilknie, podobnie jak wielu uczestników pamiętnej lewackiej awantury w Warszawie w rocznicę odzyskania Niepodległości w roku 2011. Niektórzy z tamtych milczą do dziś, wielu już zdążyło stracić swe publiczne funkcje. Część zaś, jak nieoceniona dla PO a tak pechowa, artystycznie uzdolniona posłanka Mucha, będzie nadal liczyć, że może jeszcze kiedyś "pokażą ile są warci".
    A "nasi"? Będą bogatsi o doświadczenie które oby sprawiło, że taka potencjalnie niebezpieczna dla kraju sytuacja nie powtórzy się więcej.
    Tak widzę koniec rokoszu zwanego też ciamajdanem.
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)

Komentarze

Odstrzelenie Kijowskiego przez niemiecki Der Onet i Swetru przez niemiecka agenture w otoczeniu Gregora pokzauje, że mocodawcy "totalnych" stracoli cierpliwość...czas na nowa inicjatywe...

Vote up!
5
Vote down!
0

Yagon 12

#1529605

zaprezentowanł elig. Gdyby poruszać się na płaszczyźnie racjonalnej, to zgoda. Schet jest zbyt doświadczonym politykiem, aby nie wykorzystał okazji i jednym strzałem nie upolował obu konkurentów Petru (ps. Madera) i Kijowskiego. Ale czasem racjonalną politykę niszczą emocje, które wśród "sejmowych protestantów" są bardzo silne. Dla Dolnośląskiego Zębacza przychodzi sięc godzina próby: czy zdoła opanować sytuację w partii, wymusić dyscyplinę i działać racjonalnie dla uzyskania dla PO pozycji lidera opozycji. Dawało by to pewne szanse na utrzymanie choć części wpływów w samorządach (zwłaszcza w dużych miastach) w wyborach 2018. Co na to jednak Kopacz i młode wilki. No i co na to powie Tusk? Trudno przewidzieć. 

Racjonalna polityka PO zderzyłaby sięjednak  z agresywną ofensywą osłabionej N, która chciałaby zatrzeć klęskę wizerunkową po portugalskiej eskapadzie swych liderów. N będzie obszczekiwać racjonalną politykę PO (jeśli do niej dojdzie).

Owszem, jest szansa przed PO, ale czy Schet będzie w stanie ją wykorzystać. Trudno przewidzieć.

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Traczew

#1529606

w rolach głównych Rysiek Madera, Mateusz Faktura i Joanna Zdrada.

Vote up!
10
Vote down!
0
#1529607

Oby tak się stało, bo Swetru na pytania dziennikarzy w kółko powtarzał "jestem w kontakcie ,jestem w kontakcie". I ja od wczoraj siedzę przy świecach, boję się dotknąć kontaktu,aby mi Madera nie wyskoczył.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1529612

:))))))) mam wiadomości z trzeciej ręki, tzn od osoby, która rozmawiala z Kijowskim prywatnie, dodam, że nie bylam to ja, bo ja z Kijowskim stoimy na przeciwstawnych biegunach, otoż Mateusz Kijowski powiedział, ze formuła KOD się wyczerpała, że przypomina to raczej głupią dziwkę a nie poważną opozycję

Vote up!
8
Vote down!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1529614

to powiedział kijowski o sobie nie o formule KOD.Mysle ze zapomniał wspomniec o rysku maderze i spólniczce,ale to powie niebawem.Taki jest po prostu kijowski.Prosty prostak,mówiący prosto jak serwer.

Vote up!
5
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1529616

Ktoś z PiS powinien stanąć na czele KOD bo inaczej nic z tego nie będzie -)))

Vote up!
3
Vote down!
0
#1529627

jeśli tak powiedział, to znaczy że po pierwsze ma swiadomość że jest tylko pionkiem w tej zabawie, czyli wie czym się teraz zajmą mocodawcy, a po drugie jestem autentycznie zaciekawiony metaforą o głupiej dziwce. Czy ma nią być organizacja którą stworzył wraz z kolegami, czy też to towarzystwo które manifestuje w jej imieniu. To nie jest żart z mojej strony.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1529630

powiem tak, ja nie jestem rzecznikiem Mateusz Kijowskiego, co uslyszałam to powiedzialam, mogę tylko dodać, że jeżeli będzie taka konieczność to podam imię i nazwisko mojego kontaktu:)))))).

Moim zdaniem metafora jak najbardziej udana, daje do myślenia:)

Vote up!
3
Vote down!
-2

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1529635

Nie nie, nazwiska nie trzeba. Po co komuś robić krzywdę, może na nią nie zasługuje? Ale w tej wypowiedzi zawarta może być informacja o mechanizmie powstania KOD-u, który według mnie był od samego początku tworem sztucznym stymulowanym zdalnie, jako części większego przedsięwzięcia. Ale tylko Kijowski dał się namówić na to, aby działać jawnie i publicznie. Chyba wtedy, gdy zaczął pisać na portalu "Studio Opinii". A legendę zaczęto mu dorabiać jeszcze w czasie gdy przebierał się w damskie ciuchy i fotografował się w nich. To była taka wprawka.

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1529642