Wykluczyć najgorszy sort Polaków z Narodu Polskiego!

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

17 września to dziwna data:

sowieci w 1939 wbili Polsce nóż w plecy, zajmując ponad połowę 2RP, a Pan Prezydent i rząd wraz z Wodzem Naczelnym zwiali zagranicę, zapomniawszy nawet w tej panice o ogłoszeniu stanu wojny ze Związkiem Sowieckim.

No takie szpenie!

Potem już poszło z górki:

sowieci zaczęli na tej prawem zbója okupowanej i przyłączonej do swojego, sowieckiego związku ponad połowie Polski mordować, gwałcić, więzić, zsyłać, kraść, słowem – wszystko, co potrafią robić najlepiej.

Dlatego wczoraj Pan Prezydent Andrzej Duda złożył wieniec i zapalił znicz przed warszawskim Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie:

jak Pan Bóg przykazał złożył – w asyście wojskowej, przy dźwiękach wojskowych trąbek i nawet ukląkł, by uczcić tych, co w wyniku sowieckiej inwazji i okupacji polegli, zginęli, zostali pomordowani czy choćby z głodu i zimna pomarli.

Niestety, bolszewicy sprawę spaprali i z tych 7 milionów kresowych Polaków wszystkich nie wyrżnęli, w wyniku czego, pomimo bierutowskich i gomułkowskich ekspatriacji repatriacjami zwanych, w samym mieście Vilnius pozostało ponad 100 tys. Polaków, a na Litwie – ponad tysięcy 200, co stanowi 7% populacji tego kraiku.

I ci Polacy, gdy już nasz strategiczny sojusznik Litwa wyszła z CCCP, zamiast się uznać za Litwinów, zaczęli szurać, domagając się traktowania ich tak, jak się mniejszości narodowe na Zachodzie traktuje, czyli przyzwoicie.

No psychole jacyś!

Na szczęście niepodległa Litwa od razu ich potraktowała z buta, ograbiwszy z ziemi, a nawet z nazwisk, zaś 3RP – sempiternami notabli Unii Wolności, SLD, PO i PSL się na nich wypięła.

A PiS, ktoś niezorientowany zapyta?

PiS chętnie by się za rodakami ujął, ale nie może, bo choć w tym PiSie nie każdy 10 przykazań poprawnie wymodlić potrafi, to tzw. doktrynę Giedroycia, stanowiącą, że kresowych Polaków trzeba sprzedać nacjonalistom litewskim, białoruskim i ukraińskim, żeby potem razem z tymi nacjonalistami pójść na podbój Rosji – każdy i to na wyrywki!

Bo kto nie giedrojciuje – ten nie doi!, a posady w spółkach Skarbu Państwa takie apetyczne…

***

W tych dniach w mieście Vilnius nazywanym nie wiedzieć czemu Wilno, trwa protest tamtejszych Polaków, przeciwko przejęciu przez Litwinów ostatniej na lewym brzegu dzielącej miasto rzeki polskiej szkoły – słynnej lelewelówki, z której uczniów NKWD jeszcze w latach 50 do łagrów wyrzucało.

No właśnie: wtedy wyrzucało NKWD – teraz Litwini, wtedy do łagrów – teraz za rzekę, czyli wszystko zgodnie ze starą, dobrą tradycją!

Rozbawiła mnie tylko deklaracja doprowadzonej do ostateczności tresurą ze strony litewskich nacjonalistów społeczności szkoły im. Lelewela: Będziemy dalej szukali pomocy w Polsce!*

Buahahaha!!!

Do Bożego Narodzenia jeszcze ponad 3 miesiące, a oni już się z choinki urwali!

No ROTFL albo i jeszcze weselej! – w Polsce pomocy szukać będą   

Bo ja od razu zrozumiałem, o kogo chodziło Prezesowi Kaczyńskiemu w jego genialnym grepsie Polakach najgorszego sortu:

o tych niby-Polaków ze strategicznie sojuszniczej Litwy, co to nie rozumieją, że geopolityka wymaga poświęceń i akurat to oni się poświęcić powinni, bo przecież nie Kuchciński czy inna Romaszewska.

I dlatego sejm powinien przyjąć natychmiast i przez aklamację uchwałę o wykluczeniu tych Polaków najgorszego sortu z Narodu Polskiego i wtedy nasi strategiczni litewscy partnerzy będą mogli nie tylko lelewelówkę, ale wszystkie szkoły polskie pozamykać hurtem i wykazać w statystykach:

żadnych Polaków u nas nie ma!

A towarzystwo nazywające siebie „polską klasą polityczną” rączki zatrze i skwapliwie przytaknie: no właśnie!

I tylko jedno mnie zastanawia:

jak to jest, że 3 miliony Litwinów od 25 lat bezczelnie robi na głowę 36 milionom Polaków?

–————————

*http://l24.lt/pl/oswiata/itemlist/tag/Szko%C5%82a%20%C5%9Arednia%20im%20Joachima%20Lelewela%20w%20Wilnie

** blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/zaorac-polakow-z-litwy

*** http://naszeblogi.pl/36322-jak-wyleczyc-litwinow-z-antypolskosci

**** http://naszeblogi.pl/43538-czy-kaczynski-zadzwoni-do-butkeviciusa

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.5 (głosów:15)

Komentarze

Śmiesznie i strasznie

Gdybyśmy graniczyli z Lichtensteinem, to też robiliby nam na głowy. Każda władzuchna prowadzi politykę zagraniczną na klęczkach, jedynie różni się kierunkiem wypięcia. Żołnierzy Andersa też posyłano po śmierć, choć wszyscy wiedzieli, że ich domy zostały sprzedane kacapii wraz z ich rodzinami.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6

              

#1520272

"jedynie różni się kierunkiem wypięcia" - taka (przykra) prawda.

Ale coś optymistycznego: przywodcą litewskich Polaków jest Waldemar Tomaszewski. Człowiek, który (w przeciwienstwie do "naszych" polityków) ma cojones i który ma w swój kresowy genotyp wdrukowane: umiesz liczyć - licz na siebie!
I on na żadną pomoc ze strony Korony nie liczył, tylko zbudował silna, zwartą, ideową formację polityczną.
Oczywiście wobec bezkarnej litewskiej przemocy państwowej ustepują centymetr po centymetrze, ale gdyby liczyli na UDSLDPOPSLPIS - to juz dawno zostaliby zlituanizowani do szpiku.
 

Ukłony!

EF

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

Ewaryst Fedorowicz

#1520273

Trudno mówić dziś, z perspektywy historii o tym, że to Sowiety wbiły nam nóż w plecy. Jeśli ktoś nam ten nóż wbił, to Brytyjczycy i Francuzi, którzy wyhuśtali naszą sanacyjną "elitę" i wpuścili w kanał, z którego do dziś nie możemy wyleźć. Sowieci nigdy nie mieli do nas stosunku przyjaznego i należało się spodziewać, że wykorzystają każdą nadarzającą się okazję, aby nas wymazać z mapy świata. Dziś mamy taką samą sytuację nie tylko z Rosją. Mamy jeszcze Ukrainę i Litwę. Kolejne noże w plecach, to tylko kwestia czasu.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

              

#1520274

OK, dożyliśmy czasów, gdy w sieci na największych portalach puszczane są teksty napisane przez historyków o wystawieniu nas przez 'sojuszników" angielskich i francuskich na wojnę na dwa fronty po to tylko, by to nas rozjechał Hitler a nie ich.
Choćby ten o wydmuchaniu przez francuski wywiad legalnych!!! (choć IMHO zasługujących na kulkę w łeb) władz 2RP i zastąpienie ich swoim agentem Sikorskim: http://historia.wp.pl/title,Wladyslawa-Sikorski-i-wymiana-polskiej-elity-rzadzacej-przez-Francje-we-wrzesniu-1939-r,wid,18503715,wiadomosc.html?ticaid=117c09 Ze nikt tych tekstów nie czyta to inna sprawa.

Ale sowieci w sensie "militarnym" , używając terminologii pola walki taki nóż w plecy najklasyczniej nam wbili.
 

A ze Litwini marzą i śnią o Suwalszczyźnie a banderowcy o Przemyślu, Chełmie, ba! Podkarpaciu całym, to wie Pan, ja i nawet te kukiełki rządowe, ale one cicho sza - cicho sza bo wujek Sam nie przyśle kolejnego rulonu zielonej makulatury.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

Ewaryst Fedorowicz

#1520276

Litwini robią co tylko chcą z mniejszością polską na Litwie, a Ukraińcy więcej niż co chcą - za polskie oczywiście pieniądze.Tymczasem "polskie" polityczne "elyty" się temu bezhołowiu od niepamiętnych czasów  biernie przyglądają, a nawet chowają jak struś głowę w piasek! 

Pozdrawiam   

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1520275

i ten cudzysłów w Pańskim komentarzu tak naprawdę tłumaczy wszystko!

Pozdrawiam!
EF

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7

Ewaryst Fedorowicz

#1520278

1. wykluczanie Polaków to naziolstwo. To socjaliści i  komuchy a za nimi naziści z hitlerowcami wymyślali takie rzeczy, jak pozbywanie się niepotrzebnych, nieproduktywnych i wrogów ludu. Z Narodu nacjonalistycznego sam się wyklucza ten, kto miał świadomość narodową a ją zanegował, zaś z Narodu Polskiego- zdrajcy, służący obcym interesom wbrew Polsce. Z narodu jako narodowości czy obywatelstwa wykluczać nie można, można się moralnie odcinać od różnych. Ludzie nie są jednorodni a polską tradycją jest różnorodność i tolerancja choć w zgodzie z patriotyzmem.

PiS akurat tego nie robi. Zdaje się, że robi to Autor a do tego sukcesywnie zapomina o Polakach różnych narodowości. To również Polska i nasze dziedzictwo. Sowieci mordowali nie tylko Polaków, ale i obywateli polskich. Zabrali nam nie jakieś ziemie etnicznie polskie ale ziemie państwa polskiego. Przez wieki walczono zaś z naszymi obywatelami i poddanymi a nie tylko ze 100% aryjskimi Polakami.

2. Rząd z dowództwem nie zwiał, tylko się ewakuował, dokładniej: przemieszczał się, unikając zbombardowania, odcięcia i pojmania aż po Załucz w woj. stanisławowskim i przejście do kraju sojusznika (w praktyce został internowany i przeformowany z innej opcji). M.in. po to, by uniknąć kapitulacji a dalej prowadzić walkę. I tak musiał- i udało się, poza utratą władzy. Wprowadziło to chaos lecz z Polską było już pozamiatane, nawet nie prosiliśmy Rumunii o pomoc militarną wg umowy o sojuszu. Polska jednak legalnie istniała dalej ze swoimi strukturami. Okupowane ziemie stanowiły dalej część państwa polskiego!
Dać się zmusić do podpisania kapitulacji, anszlusów z resztą czekających  przyjemnośći to kiepskie bohaterstwo.

(Nawiasem mówiąc, w tle były też ze 2 próby zamachu stanu czy przejęcia władzy a do tego prosowiecki spisek z planem ew. rządu kolaboracyjnego pod okupacją sowiecką, Francja z opozycją przymuszała do pozbycia sie post-sanacji i 'OZoN-u', Wieniawy- coś jak w 1920 wobec Piłsudskiego; do tego sporo więcej- mało znany galimatias)

3. Wkroczenie Armii Czerwonej zostało jasno nazwane 'agresją' i zgodnie z prawem międzynarodowym oznaczało wojnę. Napadnięty nie ma żadnego obowiązku wypowiadać wojny agresorowi. Polska nawet określiła ZSRR jako 'głownego wroga'- tego nie uczą w szkole! Dopiero w grudniu 1939. emigracyjny rząd (inny, nowy!) za głownego wroga uznał III. rzeszę ale i potwierdzono stan wojny z ZSRR.

4. ''z tych 7 milionów kresowych Polaków wszystkich nie wyrżnęli'' a co z resztą naszych obywateli? jacyś gorsi, zasłużyli sobie? dzielimy ludzi jak wielorasowe bydło? I o jakie '7 mln' chodzi?

5. W polityce zagranicznej kwestia traktowania mniejszości narodowych jest drugorzędna. Dlatego można mieć dobre stosunki a zarazem niezadowoloną Polonię.

W pewnych kręgach modne jest b. krytyczne przypisywanie tzw. doktryny Giedroycia. Nie lepiej napisać o rodzaju post-sanacyjnego Międzymorza, wspieraniu niepodległości poradzieckiej? To żenadne środowiska post-endeckie mieszały bez konstruktywizmu, chcąc zniszczyć dobre stosunki i to we wspólnie ważnych dziejowo momentach. Trudno nie zrozumieć choć w części Liwtinów z racji historycznych. Nie wolno jednak dopuścić, by tą kartą grała Moskwa, np. bredząc o polskich roszczeniach terytorialnych wobec Litwy.

A propos bredzenia: tym właśnie jest oskarżanie PiS o to, że sprzedał mniejszość polską, by se wspólnie ze wschodnimi nackami ruszyć na Moskowię. Nawet jeśli miało być pisane żartem, to niezbyt to sensowne, no chyba że ma być tak absurdalne, że aż śmieszne.

 

Tak się składa, że mieszkając w innym kraju, trzeba się podporządkowywać wiodącej kulturze. Jako obywatel, można działać politycznie i mieć swoich przedstawicieli we władzach. Jeśli ma się za mały wpływ, to akurat żadna wina PiS-u z Polski.

Inna sprawa, że akurat nasi tam walczą tylko o własne prawa jako mniejszości- nieprzestrzeganie norm międzynarodowych to sprawa dla dyplomacji i rządu. Do tego jednak bardziej przydają się dobre stosunki niż złe. Pohukiwanie i obwinianie nowego rządu nic tu nie pomoże.

 

Autor pisał wcześniej o kazachskich Polakach, odrzucanych i nie mogących się doczekać 'powrotu' do Polski, tu zaś mamy Polonię litewską za płotem, która resztkowo jakoś woli zostać u siebie. Ciekawostka, prawda?

Czyżby rząd PiS miał ratować wszelkich uciśnionych? A że nie może zrobić wszystkiego, to go- obsmarować?

Obywatele innych krajów mogą działać politycznie. Jeśli czują się Polakami, mogą przyjechać. Jeśli łamane są ich prawa to mogą walczyć sądownie, PiS naprawdę tego nie musi robić za nich.

JEDYNE co, to rząd może 'bardziej dbać'- przeznaczać większe fundusze oraz pilnować sensownego wydatkowania ORAZ naciskać dyplomatycznie, co jest dodatkową akcją, wspieraniem ale nie jedyną!

To ludzie muszą walczyć o swoje a nie zwalać wszystkiego na rząd, zwłaszcza zagraniczny.

I tak właśnie się stało z tą 'lelewelówką'- Polonusi o nią walczyli a dopiero po przegranej zwrócą się do naszego rządu  o pomoc!

Ale Autor swoje wie i już z góry potępia PiS, choć jeszcze nawet się  (chyba-nie wiem) nie zwrócili!

Ładnie to tak?

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1520342

za samo nazwanie żyjących na Wileńszczyźnie od setek lat Polaków "Polonią" czy "Polonusami" dostałbyś w Wilnie po uchu.
No, chyba, że jestes kobietą - wtedy nie, bo to sa prawdziwi Polacy, co nawet na taką kobietę jak ty ręki by nie podnieśli.
Ale spoko: tu sobie ty i tobie podobni trollujecie, a przyzwoici Polacy na Wykopie dali temu tekstowi już prawie 3 tys odsłon.

Nie dacie rady - przegracie, wy "misiewicze" !

http://www.wykop.pl/link/3361611/wykluczyc-najgorszy-sort-polakow-z-narodu-polskiego/

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Ewaryst Fedorowicz

#1520347

tylko jakoś Wilno nie jest rdzennie etnicznie polskim miastem, stało się polskie w zawierusze dziejowej i dzięki mieszkającym tam Polakom.

Polskie Wilno stało się symbolem wobec groźby sowieckiej oraz dążeń Litwy.

Polacy są tam u siebie jako potomkowie mieszkańców jednak nie da się ukryć, że mieszkają w litewskim mieście.

Ja im w geny nie zaglądam ani, w przeciwieństwie do Pana, nie epatuję stale ''prawdziwymi Polakami'', widzę tylko że są obywatelami litewskimi oraz mieszkańcami Litwy co też ma znaczenie.

'Polonią' są bezsprzecznie i w niczym to nikomu nie umniejsza (mieszkają stale za granicą), 'Polonusami' gdy zachowują polskie tradycje. Nie wątpię, że zauważyli już jakoś zmianę granic. Nie jest to w niczym sprzeczne z byciem Polakiem. Niewłaściwe byłoby w stosunku do Polaków pod okupacją.

 

A czy polski żyd z "Jerozolimy Północy', poczuwający się do polskości, może być Polakiem- czy tylko 'nieprawdziwym' Polakiem'?

A polscy królowie- czy wybacza im Pan obce geny? A rodziny mieszane?

A czy posiadacze 'Karty Polaka' są dla Pana Polakami? Choćby 'nieprawdziwymi' :)
Przypomnę, że starczy mieć JEDNEGO rodzica lub dziadka-  Polaka (z narodowości lub OBYWATELSTWA).
Zdaje Pan sobie sprawę, że 'Karta' stwierdza przynależność do... "Narodu Polskiego''?

 

Po co Pan obwinia nowy rząd za to, czego NIE zrobił? Może są tu inne, większe zaniechania?

 

P.S. Czyja to propaganda o tchórzliwej ucieczce polskiego rządu w 1939. i komu służy?

Godzi się 'prawdziwym Polakom' powtarzać antypolskie bajki?

 

P.S.2.

Dobrze z tym 'wykopem', gratuluję. Tylko jak widać służy to oczernianiu PiS, pożytek z tego mały zwłaszcza że nie proponuje Pan nic konstruktywnego. PiS już zajmował się kwestią łamania praw mniejszości, co ma jeszcze KONKRETNIE zrobić?
Jak ma wymusić coś na Litwie poza drogą 'prawną'?

Nawiasem mówiąc, dwujęzyczne tabliczki mi się nie podobają. Wolę zobaczyć silną Polskę, która je wymusza na sąsiadach niż jako jakieś lewacko-liberalne normy UE, które są większym zagrożeniem dla Polski.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1520360

Zabawny jesteś. Mindziu wracasz w wielkim stylu.
Polacy we Wrocławiu i Szczecinie też nie są u siebie? Zawierucha dziejowa pasuje jak ulał.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

              

#1520370

zakładam, że znasz nieco historię.

Wrocław i Szczecin są dziś polskie tak jak Wilno jest litewskie.

Napisałem, że Polacy ale i Litwini przecież są w Wilnie u siebie. Jednak jako obywatele litewscy, póki co oraz w państwie litewskim.

Zabolało, że Wilno wcale nie jest 100% aryjsko polskim miastem? To chyba każdy wie. A 'zawierucha dziejowa'?

Wiesz, jak Wilno stało się polskie? Noo. :)

 

 

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1520374

Gdyby byli u siebie, to Litwini by ich nie prześladowali. A prześladują.
Natomiast Wilno stało się polskie poprzez napływ Polaków i poprzez rozwój polskiej kultury, która zdominowała nie tylko ten rejon. To były bardzo długie procesy historyczne. Dlatego obok -Krakowa i Lwowa- Wilno było i jest tak silnym ośrodkiem Polskości. Nawet Sowietom nie udało się tej Polskości z tych ziem wyrwać.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

              

#1520377

są u siebie, znaczy mieszkają tam od dawna i nie muszą się z tym ukrywać.

To żaden paradoks, tylko różnica między zamieszkaniem a wpływem na władzę.

Oni akurat  jakiś wpływ polityczny mają, może mogliby mieć ze 2x większy jakby się sprężyli, wtedy sami by znaczyli politycznie tyle co teraz w koalicji z innymi. Licząc tak na oko, wg ich liczebności w ogóle a ugranym procentem w wyborach, takie b. pobożne życzenie.

Jakbym sądził, że nie są u siebie, to dopiero by było...

Wpływ kulturowy- jak najbardziej. Doceniając również tamtejszą rodzimą kulturę, prawda? W końcu do pewnego momentu żyliśmy razem. Jakoś poza polonizacją też się musielismy nagimnastykować, choćby przyłączając Wilno (zielone ludziki Żeligowskiego, choć mieli racje moralne w rejonie większości polskiej a Litwinom prztyczek się należał).

 

Ale kluczowa przynależność państwowa? Bo chcąc-nie chcąc, liczy się czy zyje się we własnym kraju, czy u innych (a tu, jakie ma się wpływy).

Nieładnie będzie mi tak wartościować, ale to z utratą Lwowa trudniej sie pogodzić. Bo Kijów, Wilno- można przeciez zrozumieć. Szkoda, że Lwów nie został polski, tak choćby na osłodę jako resztka Kresów. Cóż, wojnę o Wschód przegraliśmy, bo Stalin finalnie pozamiatał. Niektórzy zaś do dziś wiążą błędnie Ziemie Odzyskane z utratą Kresów.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1520381

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

http://trybeus.blogspot.com/

#1520375

zgłoś się do Putina albo chociaż Opary po nagrodę.

Obawiam się, że z ''komuchami'', ''grzechami'' i ''jadem'' masz cokolwiek więcej wpólnego.

Pozdrów nazi-bolszewię wraz z komuchami :)

Nie pytam, czy wolisz neo-faszystów Falangi, neo-komuchów Razem i Zmiany czy komusze dzieci PRL, bo wiem że gustujesz w całości żydożerczych świrów.

Jak tam dolar, upada? A Putin broni chrześcijaństwa? A prezydent Duda dalej nie chce bić żydów?

To prawda, że Donieck jest jedynym nieistniejącym państwem, które ogłasza zawieszenie broni podczas zawieszenia broni? :D

Miłego oglądania na przemian porębowców z Braunem, podobno są tacy, którzy nie widzą sprzeczności :D

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1520382

idź stąd trollu - i tak nie wygracie, "misiewicze".

Tak jak nie daliście rady uniemożliwic nazwania Rzezi Wołyńskiej ludobójstwem (pieknie to wygladało, jak się 11 lipca mimo lat wykrętów Prezes z całą partyjno-rządowo-parlamentarną świtą pod Krzyż Wołyński wreszcie pofatygowć musiał i i wydusił z siebie: "ludobójstwo!") , tak i nie dacie rady pomóc Litwinom w wynarodowieniu Polaków.

Idzie nowe  i was z waszymi wszystkimi machlojkami wymiecie :-)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Ewaryst Fedorowicz

#1520411

nie jestem misiewiczem, pisowcem ani jakimś mindem czy trollem, ulegając 'paranoi' sam Pan sobie robi krzywdę, chyba że tak łatwiej odhumanizować krytykanta- napietnowac jako wroga ludu.

Przecież nie ma żadnego spisku, by uniemożliwiać nazwanie ludobójstwem!

Zaś ja sam pisałem, że to nie kwestia przegłosowywania, co jest prawdą, tylko definicji i badań prawniczo-historycznych.

Wcale nie będziemy większymi Polakami, jeśli tylko pokrzyczymy głośniej czy wyolbrzymimy krzywdy!

Inaczej dojdziemy do licytacji ofiarami, gdy przecież już moralnie starczy jedna, albo dojdziemy do wyzwisk typu żyd, banderowiec, antypolak itp.

Ma Pan sporą wiedzę, więc starczy trzymać poziom,godny zwłaszcza nienajmłodszego pokolenia!

Szuka Pan wrogów? w tym co Pan pisze zgadzam się, poza przesłaniem obwiniania nowego rządu za wszystko.

A Polacy za granicą wynaradawiają się sami, przecież już NKWD ich nie rozstrzeliwuje. Nawiasem mówiąc, większość Polonii to nawet jak patrioci to z nostalgii, w większości lewicowo-liberalni, bo to te środowiska są w stanie coś im dać na miejscu.

Na Litwie, to zdaje się, chadecy? Wschodnia chadecja wygląda inaczej a zachodnia zbankrutowała ideologicznie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1520439

idź stąd trollu - nie "misiewiczuj" tu, bo i tak nie wygracie :-)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Ewaryst Fedorowicz

#1520481

i cała naprzód. PiS zawsze na posterunku i z cała pewnością  ujmie sie za rodakami.

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1520371

Szczerze mówiąc nie obchodzi mnie czy i na jakim (i czy zawsze) posterunku jest PiS.
Prawda jest taka, że się PiS za rodakami NIE ujmuje, dlatego pozwolę sobie zapytać Równą Babkę - kiedy konkretnie się PiS ujmie? Jak już wszystkich Litwini zaszczują/zastraszą/wynarodowią ?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Ewaryst Fedorowicz

#1520409

ma pan wyszukiwarkę?

słyszałem jak PiS zwrócił się do Europy w tej sprawie. Na pewno nie robią nic więcej?

Nic nie robią? Nawet nie ślą pieniędzy?

A co Pan robi?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1520440

Skąd trole?

 

Głupota nie boli,

stąd tylu troli!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1520405

Panie Janie - te trolle to po prostu etatowi pracownicy frontu ideologicznego - jak za komuny, tyle że teraz internet mają :-)
Pozdrawiam!

EF

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Ewaryst Fedorowicz

#1520410