Sasinogrodu – nie będzie!

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog


 

Karnowscy piszą: koniec wielkiej Warszawy!

Bzdura! To koniec wielkich Ząbek, a dokładniej Sasinogrodu.

Sasin nie będzie metropolitą, a tak się starał!
---------------------

Trzeba być z PiSu, żeby dla zaspokojenia własnej, chorej ambicji, wpakować swoją partię-matuszkę na taką minę, na którą nawet gimnazjalista w Buzkowej de-formie odlany by nie wszedł.

Ale pisowski baron na Mazowszu, Sasin Jacek, co to jak Garibaldi z Sycylii na Rzym, tak z rodzinnych Ząbek na Warszawę pomaszerować zamierzał – wpakował.

Napisał najpierw pod siebie ustawę, dzięki której po przyłączeniu Warszawy do rodzinnych Ząbek, nie musiałby do wyborów w stolicy stawać, unikając tym samym kolejnej kompromitacji, co 3 lata temu w 3 tekstach poświęconych zjawisku Sasin – opisałem.*

Jak mówi stare, polskie powiedzenie:
jak Pan Bóg chce kogoś ukarać – to mu Sasina podsyła!, a najwyraźniej chciał ukarać PiS.

Za co?

A za butę!

Co, że inaczej to powiedzenie brzmi?

Dobra, dobra - powiedzenie jest stare, to do pisanego oryginału nikt póki co nie dotarł, dlatego ja swoją wersję podtrzymuję i niech się Sasin cieszy, bo parę innych powiedzeń mam w zapasie, i (jak mówi inne powiedzenie) nie zawaham się ich użyć.

Wracając do pisowskiej buty:

Sasin tą napisaną pod siebie ustawą rozpętał w podwarszawskich gminach referendalne piekło:

W Legionowie (w którym PiS z PO zremisował w wyborach do sejmu 35%:35%) teraz, przy frekwencji 46,7% (bardzo wysokiej, jak na referendum) 94,3% opowiedziało się PRZECIW PiSowi.

Tak, przeciw PiSowi, a to że wiernota (moje!) Sasin sobie ustawę metropolitalną napisał żeby wreszcie preziem Warszawy zostać, bo normalnie nie potrafi, to był tylko pretekst do sprzeciwu wobec pisowskiej buty.

Kiedy okazało się, że w jednym obwodzie % głosów przeciw był jeszcze wyższy, jeden z najtęższych pisowskich umysłów (wystarczy porównać zdjęcia sprzed 3 lat i te ostatnie, żeby zobaczyć, że mam rację) Lichocka Joanna podsumowała to po pisowsku, czyli butnie:

Zapewne teren obejmujący osiedla z byłymi pracownikami Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Feliksa Dzierżyńskiego.

Okazało się, że to obwód, w którym mieszka...minister Błaszczak.
No i nie mam racji, że Lichocka ma tęgi także i umysł?

Ale co się Prezesowi podlizała – to jej!

Teraz, przy najbliższych wyborach samorządowych, wystarczy z hasła obronienia Legionowa przed Sasinowym przyłączeniem do Warszawy zrobić dźwignię komunikacyjną kampanii i PiS dostanie taki łomot, że nawet w Ząbkach słychać będzie.

To jeszcze nic:

w przyspieszonych wyborach prezydenckich w Stargardzie jedyny wiarygodny sondaż wypadł tak, że rządowe (to nie epitet – to fakt) media skomentowały go na swój sposób:

Wygrał kandydat niezależny, PiS drugi, kompromitacja PO!

No to zajrzyjmy pod kołderkę:

frekwencja podobna, nieco tylko wyższa niż w Legionowie, a wyniki?

Kandydat bezpartyjny 87,57%, PiS... 10,68 %PO...... 1,74%

Jakie z tego dla propagandysty wnioski?

No jak to jakie: sportowe, a dokładniej hokejowe!

Przede wszystkim triumf PiSu nad PO! 6:1 – nie hokejowy wynik?

No tak, ale lokals oklepał PiS 8:1, czyli jeszcze bardziej hokejowo...

Ojtam ojtam - niewdzięcznicy ze Stargardu (i Legionowa) się na 500+ nie poznali! Czarni niewdzięcznicy (albo i czerwoni)...
dalej tak mówcie, no dalej....do wyborów 1,5 roku...

---------------

8 lat w opozycji, 1,5 u władzy i nie potrafili dla Warszawy porządnej ustawy przygotować i gładko przeprowadzić

Idioci?
Lenie śmierdzące?
Nawaleni non stop?

Nie wiem, ale mój śp Teść, warszawiak z dziada pradziada, z rodziny powązkowskich kowali i murarzy z Pelcowizny zwykł był o takich mawiać:

pierdelencja!

-------------
*
http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/sasinogrod-czyli-jak-wiernota-sasin-warszawe-do-zabek-przylaczal
http://naszeblogi.pl/50118-jak-jacek-sasin-ursynow-podbil

http://naszeblogi.pl/50241-jak-jacek-sasin-ochote-zawojowal

http://naszeblogi.pl/51183-przypadek-sasina-z-dziejow-sabotazu-wyborczego-w-polsce

--------------------------

Informacja dla Czytelników:

w związku z trollowaniem moich tekstów,  nie odpowiadam na żadne komentarze.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3 (głosów:7)

Komentarze

"Metropolitalny" Sasin strzelił zupełnego byka politycznego. Przede wszystkim wszelkie pomysły zmian granic województw, powiatów, gmin, miast, sąt niesłychanie delikatna sprawą. Wywołują zawsze różne spory i konflikty, których źródła często sięgają daleko w przeszłość. Przykład Budgoszczy i Torunia, Zagłębia i Górnego Śląska, możn takich sporów przytoczyć masę. Toteż jeśli ktoś zgłasza projekt zmian granic miast czy in., to trzeba sprawę wcześnie dobrze przygotować merytorycznie i medialnie. Zorganizować szereg spotkań z mieszkańcami, przedstawićkorzyści z planowanych zmian, wskazywać też trudności i koszty, wyważać je, a przede wszystkim PYTAĆ. Ludzie lubią być pytani o sprawy które ich dotyczą.

Jak się PiS w osobie Sasina do tego zabrał? Nie pytał, nie konsultował, nie przekonywał, tylko pierdut (za przeproszeniem) i już walnął projekt ustawy metrolpoltalnej Warszawy. Wybrany sposób działania gwarantował porażkę. Tak postępowały KOMUCHY panie Sasin. Zastanawiam się co w tej biednej sasinowej głowinie się wykociło? Przecież wybrał sposób działania  najgorszy z możliwych. Przede wszystkim, nieprzygotowany projekt automatycznie wzbudził protesty. Nawet jeśli były one inspirowany przez opozycję i nie oddaje nastrojów większości, dano opozycji pretekst do antypisowskiego zorganizowania się tych, którzy METROPOLII Sasina nie chcą. A więc doszło do najgorszego (o czym trafnie pisze Ewaryst)t) wszyscy przeciwnicy tworzenia metropolii zgromadzili się pod sztandarem opozycji no i ciekaw jestem jak wypadną teraz wybory w tych gminach gdzie PiS wypadał nieźle lub dobrze. 

Sasinowe działania to nie rozsądne realizowanie pożądanego projektu, tylko zwykła chucpa i polityczne matołectwo. Polityce PiSu muszą zrozumieć, że naważniejsze obecnie sprawy które rząd realizuje to zmiany w sądach i reforma armii.  Nic innego nie trzeba teraz ruszać i należy powściągnąć ambicje Sasina na prezydenturę Warszawy, czy innego PiSowca na szefa gminy Sraczkowo. W PiSie od pewnego czasu zakłóceniu uległ schemat ważności celów politycznych które należy osiągnąć, ze szkodą dla wizerunku obozu rządowego. 

Wydaje się, że dzięki Sasinowi, PiS stracił szanse na "odbicie" Warszawy. Szkoda, bo skala afer w stolicy jest kolosalna i zamiest "uprawiać" ten aferalny ogródek i kompromitować codziennie HGW i przy okazji sądy warszawskie, dzięki Sasinowi ludzie z okolic Warszawy będą mówić tylko o jego poronionym projekcie. Być może on miał jakiś sens, nie wiem, nie mieszkam tam, ale PiS mógł działać rozsądniej, a teraz, dzięki Sasinowi, będzie miał w gminach podwarszawskich trudniej.

Nadaję pseudonimy politykom, którzy skompromitowali się swymi wypowiedziami czy działaniami.

Pseudonim dostał: jako pierwszy poseł Suski (ps. Wazelina) za wypowiedź: "Byłbym rad, by Jarosław Kaczyński został premierem" (sierpień 2016, przy okazji tej poronionej "tekonstrukcji" rządu). Kolejny pseudonim dostał Petru (ps. Madera) - komentarze zbędne. Teraz Sasin dostaje pseudonim: Metropolitan. Sasin (ps. Metropolitam). Bardzo pasuje. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1538408

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika JSC nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

(...)jeśli ktoś zgłasza projekt zmian granic miast czy in., to trzeba sprawę wcześnie dobrze przygotować merytorycznie i medialnie.(...)
Opolska aneksja jest dużo gorsza, a jakoś media sprawę przemilczały... nawet gdy były protesty w Dobrzeniu Wielkim i jego pozostałościach (tzn. kadłubku, który nie trafił do Wielkiego Opola). Możesz mi wytłumaczyć dlaczego... dlaczego cała uwaga mediów skupia się na sprawach Warszawy?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1538451

(...)8 lat w opozycji, 1,5 u władzy i nie potrafili dla Warszawy porządnej ustawy przygotować i gładko przeprowadzić(...)
Widać, że w Polsce opozycyjność zwalnia z merytorycznej pracy... Niebieska Teczka i Gabinet w Cieniu okazały się kpiną z wyborców.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1538449