Pagon Gowin proponuje głosowanie (pro)rodzinne

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Wygłoszona przez ]]>Pagona]]> najpoważniej (bo na konwencji Prawa i Sprawiedliwości), w przytomności (nie tylko archaizm) nie tylko samego (bo w asyście premiera Morawieckiego, b. premier Szydło oraz całej reszty pisowskiej wierchuszki) prezesa Kaczyńskiego, koncepcja wprowadzenia w Polsce możliwości głosowania rodzinnego ma bezsprzecznie same zalety.

A że ma tych zalet mnóstwo, wymienię z braku czasu (kolacja stygnie) dwie tylko:

a/ innowacyjność
b/ potencjał

Innowacyjność jest najoczywiściej oczywista, bo takich numerów to nawet ]]>Blatforma]]> i ZSL (nie poprawiać – PSL skończył się z ucieczką Mikołajczyka) ze szwagrami nie robili.

Owszem, korekta wyników wyborów prostacką metodą ]]>na dosypkę]]>, czy wywalanie w kosmos systemu komputerowego, to tak, ale na taki myk, jak głosowanie za dzieci to nawet oni nie wpadli.

Co do potencjału, jaki ta koncepcja w sobie zawiera, zaraz zdań kilka skreślę, bo choć koncepcja utworzenia Sasinogrodu, czyli przyłączenia anty pisowskiej Warszawy do Sasinowych Ząbek miała w sobie ten bezczelny urok, to się do głosowania rodzinnego nie umywa, jako że ma ono mieć zasięg ogólnopolski, a nie tylko za przeproszeniem metropolitalny.

Ja rzecz jasna ten Gowinowy pomysł najszczerzej popieram, bo ja przepadam za sytuacjami, przy których Heller i Kafka wymiękają (Mrożka nie wymieniam, bo to … wiadomo kto).

Głosowanie rodzinne jest pomysłem tak fenomenalnym, że trzeci raz w życiu gotów jestem się do pracy w Komisji Wyborczej zgłosić:
pierwszy raz było to na mojej, macierzystej, kochanej SGGW 4 czerwca 1989, a drugi raz, gdy byłem mężem zaufania Bolka w wyborach prezydenckich 25 listopada/9 grudnia 1990.

A głosowanie rodzinne będzie zapewne po stosownym dopracowaniu wyglądało tak:

-------------

- O, witamy, witamy!

Pani Maria Właściwa z ulicy Prawidłowej 1 m 1?
Proszę się tu podpisać.

- Na kogo... oj, przepraszam – przejęzyczenie: za kogo jeszcze Pani dziś głosuje?
- Za dwoje dzieci? – doskonale! To tu jeszcze dla Pani dwie karty do głosowania.

- A czy planuje Pani mieć trzecie dziecko?
- Świetnie! – to proszę bardzo, tu jest dodatkowa karta do głosowania, może Pani zagłosować za to przyszłe dzieciątko. A czy Pani na pewno planuje tylko jeszcze jedno dziecko?
A może to będą bliźniaki – to teraz takie częste?

- No właśnie – to proszę, tu jeszcze jedna karta do głosowania – za drugie z planowanych bliźniąt!
A może byłyby trojaczki? Co, że jednak nie?

- No trudno, ale może Pani jest już w ciąży?
Co, nie wie Pani? No, to znaczy, że równie dobrze może Pani być!
No to na wszelki wypadek, gdyby Pani jednak w tej ciąży była, to tu jeszcze jeden zestaw.

- A mąż, męża Pani ma?
No to dlaczego z Panią nie przyszedł? Przecież, jak przed chwilą ustaliliśmy, Pani może być w ciąży, a to znaczy, że wymaga Pani opieki!

- A, to ten pan za Panią?
Wspaniale!
To proszę bardzo – dla Pana karty do głosowania za Pana, za dwójkę dzieci, i za te planowane bliźniaki, i oczywiście za to piąte dzieciątko, które niewykluczone, że żona już pod sercem nosi, bo jak właśnie ustaliliśmy, może być w ciąży – w sumie 6 kart.

I zapraszamy do urny.

- No i co z tego, że żona już karty wzięła – przecież ta cała piątka dzieci jest wasza wspólna! Pan nie grymasi – Pan bierze te swoje karty do głosowania, bo tu kolejka cała czeka!

- Halo halo! A gdzie Państwa rodzice?
Co, nie żyją?
Oj, jak mi przykro – ale Państwo znacie przecież poglądy polityczne swoich rodziców? I co jak co, ale poglądy to się im po śmierci nie zmieniły?

No właśnie.

- To tu jeszcze po dwie karty do głosowania – dla każdego z Państwa: za mamusię i za tatusia!

-----------------

No i co, frajerzy z Blatformy i ZSLu – łyso wam?

]]>https://naszeblogi.pl/36350-gowin-prawy-pagon-platformy]]>

]]>http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/blatforma-czyli-uklad-jednostek]]>

]]>https://www.salon24.pl/u/ewarystfedorowicz/321900,paradoks-kaczynskiego]]>

----------------
Informacja dla Czytelników: w związku z trollowaniem moich tekstów nie odpowiadam na żadne komentarze

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (9 głosów)

Komentarze

Z głową w stratosferze chodzi.
 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1562235

" obśmiałem się jak norka" , choć temat tak przykry i poważny. Tak właśnie wygląda polska rzeczywistość .

Vote up!
5
Vote down!
-1

chris

#1562238

to się przekonasz jak Twój ukochany PIS rozniesie wybory. Bez pomysłów Gowina. Ma jak w banku swoje 50 i kilka procent, a może jak Orban jeszcze więcej.

Powodów jest kilka (jeden i to najważniejszy, że to Twoi ulubieńcy), a poza tym zagłosuje na nich każdy kto dostaje "nadzwyczajną kasę: " 500 plusiki", mamuśki emerytki mające onegdaj 4 -kę pociech, byznesmeni, i kandydaci na byznesmenów, podejrzewam, że niebawem ochotnicy strażacy dostaną "wysługę lat" do emerytury za bycie strażakiem. Wystarczy, że w kampanii wyborczej PIS postraszy (a opozycjoniści potwierdzą), że gdyby odpadł to wszelkie kokosy psu w d...ę i powodzenie zapewnione.

Moim skromnym zdaniem będzie tyle PIS-u w parlamencie, że prezydent będzie im mógł nagwizdać. Konstytucję zmienią w taki sposób, abyś miał do końca życia (i 3 dni dłużej) o czym opowiadać, będzie Ci się śniła.

Tak więc, nie irytuj się teraz, daj na wstrzymanie. Jeszcze trochę luziku to się przekonasz. Wytrzymaj!

Pozdrawiam Krzyśku Ciebie i podobnie myślących, gorąco.

Vote up!
3
Vote down!
-1

Apoloniusz

#1562242

Doprawdy lubię Cię czytać : -)

W obecnej sytuacji taki ktoś jak Ty, to skarb.Ten optymizm, te fantazje, ta jakaś taka Polska dobroć...można powiedzieć... a prori.

Ja z definicji jestem przeciwko partyjniactwu. PiS owszem gra swoją rolę lecz nie tą o jaką nam się rozchodziło.

Należę do twardych ludzi i nie znoszę kłamstwa i nie będę frazesami nikogo głaskać po głowie.

Tak czy inaczej pozdrawiam Cię serdecznie i pozostań takim jakim jesteś, niepoprawnych optymistów bardzo nam trzeba :-))))))

 

 

Vote up!
2
Vote down!
0

chris

#1562249

Podobnie jak imć Ewaryst. On także pluje na PIS tak dla niepoznaki, a któregoś dnia okaże się, że napisał pracę doktorską o tym jak to robi nas w balona swoimi wymysłami. No bo powiedz sam: czy na PIS można się obrażać? Tak jak na pogodę, czy można się obrażać na pogodę? Można ponarzekać, nawet pluć ale nie obrażać. Jest jak jest.

Ty doszukujesz się jakiś spisków, a oni nieba Ci chcą uchylić. Tak, tak mnie nie oszukacie ( Ty i Ewaryst).

Vote up!
2
Vote down!
-2

Apoloniusz

#1562262

A jak to można komuś o takim imieniu stawiać minusa?

Co to jest za prolet? Co to za łajza ?

Apoloniusz muszę Cię jednak rozczarować,  nie jestem fanem PiSu, który jednakowoż grupie wielu porządnych ludzi i to jest fakt bezsprzeczny. Jednak jako formacja jest całkiem po prostu narzędziem polskiego i międzynarodowego żydostwa,  które szkodzi Polsce.

Więc już choćby z tego powodu nie mogą być mi bliscy.

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

chris

#1562302

ja się niczego nie doszukuję, ja... wiem...

Vote up!
3
Vote down!
0

chris

#1562303

W każdej walce (jak nas uczyli na PW w czasach historycznych) jest strategia i taktyka. Strategia  - do określa cel ataku, natomiast taktyka sposób osiągnięcia celu.

A teraz wracając do naszych baranów.

Kolejne rządy realizują tę sama strategię od zakończenia II W. Ś. w '45 roku. Natomiast różnią się tylko taktyką. To, że teraz akurat POpłuczyny są beznadziejnie durną opozycją nie wynika wcale, iż są idiotami. Nie oni grają kretynów, aby na ich tle rządzący wypadli jak najlepiej. Aby tym skuteczniej mogli realizować cel strategiczny. Taktyka którą konsekwentnie realizują od ponad 70 lat nie daje szansy na wybranie jakiejkolwiek opcji narodowej, opcji która doprowadziłby do rewolucji w naszym kraju. Jeśli będą musieli to nie tylko obdarują po 500+ ale nawet po 5.000+ Oni nie mogą sobie pozwolić na przegraną. A my? My jesteśmy bogatym krajem. Jeszcze.

Piszę to "pod Ciebie" i Ewarysta, gdyż widzę Wasze szamotania tu na Niepoprawnych.

Vote up!
0
Vote down!
0

Apoloniusz

#1562339

Ależ ja się nie szamotam :-) , błędne odczucia, a o  tym co napisałeś w komentarzu ja piszę prawie dosłownie od 30 lat...

Pozdrawiam ;-)

Vote up!
1
Vote down!
0

chris

#1562355