Oświęcimska zbrodnia Beaty Szydło

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

 

Dokładnie tak – w niemieckim obozie zagłady KL Auschwitz premier Polski Beata Szydo nie popełniła żadnej gaffy, ani też nie wygłosiła „kontrowersyjnego przemówienia” czy też słów, które wywołały olbrzymi niesmak.

Zupełnie za co innego „wystąpienie skrytykowano w największych światowych mediach. Dezaprobatę przemówieniem Szydło wyraził na Twitterze Donald Tusk.”

Beata Szydo popełniła zbrodnię i to podwójną.

I to za tę zbrodnię oberwała od wszystkich możliwych autorytetów moralnych, z Donaldem Tuskiem i Czerską na czele.

Drugi powód tej zbrodni to plan, że tuż koło Muzeum Auschwitz-Birkenau powstaje nowe muzeum - Sprawiedliwych spod Auschwitz. Ma opowiadać o Polakach, którzy pomagali więźniom nazistowskiego obozu.

Jak podkreśla Wyborcza, „Okoliczności powstawania nowego muzeum, które mają współprowadzić starostwo powiatowe i Ministerstwo Kultury, są niecodzienne – do udziału w projekcie nie zaproszono Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, które też podlega ministerstwu.”

No, podlegać podlega, ale jak ćwierkają wróbelki tylko, ze tak to ujmę, formalnie.

Wyborcza najwyraźniej uważa, że muzeum takie nie jest potrzebne, bo „co więcej, na terenie byłego obozu już dziś upamiętnia się Polaków, którzy pomagali więźniom.”

No jak już się upamiętnia to po co to dublować? Przecież to się marnotrawstwo nazywa. Prawda?
 

Wyborcza się też martwi, ale i ma nadzieję:

„Do idei nowego muzeum ostrożnie podchodzi dr Dariusz Libionka, historyk z Centrum Badań nad Zagładą Żydów. – Mam nadzieję, że nowe muzeum w Oświęcimiu nie będzie stawiane w kontrze do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau – mówi. – Nie można, przypominając historię Sprawiedliwych, którzy ratowali Żydów, zapominać o tragedii Holocaustu.”

Wyborcza także i ostrzega:

„Podobnego zdania jest prof. Barbara Engelking, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów Instytutu Filozofii i Socjologii PAN, przewodnicząca Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej: – Mam wrażenie, że próbuje się obecnie w Polsce losami Sprawiedliwych usprawiedliwić nasze winy. O nowym muzeum, o którego planach nikt nas nie informował, będziemy rozmawiać podczas lipcowego posiedzenia Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej”

Ojojoj! Niedobrze!!!

Ale co tam Wyborcza – nokautujący cios zadał sam Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar, który w TVPINFO u Michała Rachonia powiedział, że „wiele narodów współuczestniczyło w realizowaniu Holocaustu, w tym także, o czym mówię z ubolewaniem, naród polski”.

Ciekawe, ze Michał Rachoń, tak zwykle kozacko radzący sobie z najbardziej wyszczekanymi politykami PO, ZSL i Sowriemiennej tym razem nieśmiało coś tam tylko próbował tłumaczyć, choć każdy przyzwoity Polak powinien na jego miejscu zażądać od Bodnara natychmiastowego odwołania tego oszczerstwa, a w przypadku odmowy – dać mu w gębę.

No, ale jak pisał klasyk, byt określa świadomość, to i Rachoniowi też ją najwyraźniej określił.

A jaki jest ten pierwszy składnik tej dubeltowej zbrodni oświęcimskiej Beaty Szydło?

No jak to jaki:

swoje przemówienie wygłosiła w rocznicę pierwszego masowego transportu więźniów do Auschwitz, w którym Niemcy przywieźli 700 więźniów politycznych - Polaków.

Tego akurat Wyborcza nie podaje, kontentując się tylko informacją, że transport „przyjechał z Tarnowa” .


https://wiadomosci.wp.pl/beata-szydlo-przerywa-milczenie-tak-tlumaczy-sie-z-kontrowersyjnego-przemowienia-w-auschwitz-6135218777995393a

http://wyborcza.pl/7,75398,21918647,muzeum-sprawiedliwych-spod-auschwitz-opowie-o-dobrych-polakach.html

-----------

Informacja dla Czytelników:

w związku z trollowaniem moich tekstów,  nie odpowiadam na żadne komentarze.

 

 

 

 

 

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:13)

Komentarze

rzecznik

 

no więc którego narodu

rzecznik tak rzecze

że łgarstwo Goebbelsa

warg mu nie piecze? 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1542763

Nie powinien dziwić sprzeciw skrajnie antypolskich międzynarodowych środowisk, głównie żydowskich, wobec takiej inicjatywy upamiętniającej Polaków pomagających Żydom i ryzykujących za to życiem! A cóż dopiero pomysł wzniesienia multimedialnego muzeum w sąsiedztwie Muzeum Auschwitz-Birkenau!

Dotąd nie powstał w Warszawie pomnik Sprawiedliwych Polaków ratujących Żydów, mimo że jego projekt jest gotowy od dawna. Ale za przełom uznać trzeba powstanie Kaplicy Pamięci w Toruniu z inicjatywy Tadeusza Rydzyka oraz Muzeum Rodziny Ulmów w Markowej.

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1542765