Krótki film o zatorturowaniu. Na śmierć

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Wczoraj zobaczyłem film, na którym kilku oprawców w milicyjnych (nie poprawiać – policja, to była przed wojną) mundurach zatorturowało na śmierć człowieka.

Dokładnie tak: nie obowiązujące w rządowych mediach znęcali się nad człowiekiem, a go na śmierć zatorturowali – prądem elektrycznym.

I ten film nie był wyprodukowany w jakimś Hollywood i nie zagrali w nim zawodowi aktorzy fachowo udający paroksyzmy bólu torturowanego czy komentarze oprawców, a w kiblu na wrocławskiej komendzie, gdzie tortury, ból, jęk, strach, sadystyczna satysfakcja były jak najbardziej rzeczywiste.

No taka najczystsza prawda ekranu.

-----------------

Wczoraj moi pisowscy, twitterowi znajomi zareagowali oburzeniem na mój krótki (Twitter akceptuje tylko komunikaty 140 znakowe, to i krótki) postulat - „Błaszczak won!”, który to postulat w całości podtrzymuję, bo ten bestialski mord miał miejsce rok temu, film był nagrany rok temu i możliwości są dwie;

1. Błaszczak i jego zastępca Zieliński o nim nie wiedzieli, co jest fatalnie, bo oznacza, że nie panują nad częścią biznesu zwanego „sprawy wewnętrzne” i jak w każdej, porządnej firmie powinni polecieć za nieudolność.

2. Obaj wiedzieli i sprawę zamietli pod dywan, i to jest jeszcze gorzej bo musi oznaczać odpowiedzialność karną.


A że nie ma co się co na Twitterze wdawać w dyskusje, bo to nie jest miejsce dla dyskusji jakichkolwiek, dlatego odpowiadam tym tekstem:
----------------

niecałe dwa lata temu opisałem los torturowanego w komendzie MO na Opaczewskiej  (stan wojenny, 31 sierpnia 1982) chłopaka, Mirka Kołosowskiego, który został tego samego dnia tak jak ja i wielu innych młodych ludzi aresztowany za „czynną napaść na funkcjonariusza MO”.

I po obejrzeniu tego strasznego filmu zrozumiałem, że byliśmy wtedy szczęściarzami, bo milicjanci i esbecy nie byli wyposażeni w paralizatory, a tylko w zwykłe pałki.

Nagle zrozumiałem też, jaki byłem naiwny domagając się dwukrotnie w ciągu ostatnich 4 miesięcy posadzenia przez pisowską prokuraturę do mamra Grzegorza Schetyny, który jako b. minister spraw wewnętrznych jest odpowiedzialny za wielką, i starannie przygotowaną, a wymierzoną przeciwko kibicom Legii Warszawa akcję Widelec, w czasie której SETKI kibiców były na milicyjnych komendach torturowane, poprzez bicie po jądrach, zmuszanie do siadania odbytem na postawionej na sztorc milicyjnej pałce czy gazowanie w zamkniętych samochodach milicyjnych:

skoro PO od roku wiedziała o takim haku na Błaszczaka, to nic dziwnego, że przez rok PiS nie śmiał malutkim paluszkiem Schetyny tknąć.

No, jak mamusia Magdalenka uczyła dzieci swoje (wszystkie – i te peowskie i te pisowskie):
my nie ruszamy waszych - wy nie ruszacie naszych!

Coś się jednak zmieniło, skoro PO uznała za celowe tę zasadę złamać i TVN pokazała - jadąc Kieślowskim - krótki film o zatorturowaniu (na śmierć), ale jakiekolwiek by były lub nie były przyczyny ujawnienia tego filmu – Błaszczak won!

Chyba, że ta cała #DobraZmiana to taka ściema dla (jadąc Kurskim – tym, od Kaczyńskiego, nie od Michnika) ciemnego ludu.

Tyle, że ten lud nie jest taki ciemny, jak się nowej szlachcie zdaje, a pamiętliwy jest na maksa.

 

http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/31-sierpnia-1982-fragment-wspomnien
http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/tuleya-otwiera-nowy-front
http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/premier-schetyna-do-pierdla-nie-pojdzie

--------------------

Informacja dla Czytelników:

w związku z trollowaniem moich tekstów,  nie odpowiadam na żadne komentarze.

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.4 (7 głosów)

Komentarze

    Niestety naród ma pamięć złotej rybki. Ani Błaszczakowi włos z głowy nie spadnie, ani Schetynie, ani nikomu innemu. Za kilka dni znów będzie jakiś zamach czy też inna katastrofa i temat spadnie do piwnicy, tak jak wiele innych takich przypadków. Jeśli chodzi o samego Błaszczaka Mariusza, to facet od samego początku zasługuje na dymisję, jednak należy on do "klasy bmw", co ma decydujące znaczenie.

 Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

              

#1540473