Na chodniku siedzi żul...

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

taki typowy, uliczny żul.

Ja wiem, że noszący garniaki w cenach, przy których średnia krajowa nie wymięka tylko wtedy, jeśli jest średnią, ale roczną.

Ja wiem, że wypachniony, ponaciągany/pobotoksowany/nasilikonowany na maksa, nawijający w kilku językach, ale to nie zmienia faktu – że żul.

Z wszystkimi typowymi jego żulickimi atrybutami:

żul przez lata całe notorycznie oszukiwał, kłamał i kradł, terroryzował słabszych, a – proszę wybaczyć właściwą mi precyzję opisu – nadstawiał się od siebie silniejszym, szczuł mieszkańców jednych na drugich i na dokładkę, kaduka prawem twierdził, że to „jego ulica”.

I nagle – dostał w (znowu będę precyzyjny) ryja.

Tak po prostu.

I teraz siedzi na krawężniku, smarki i juchę z rozkwaszonego kinola rozmazuje i rozdzierającym głosem na całą Europę zawodzi:

zaaaa coooo????!!!

A za jajco! (to nie ja – to Pasikowski).

Żul obity, ale kombinuje jak tu zrobić, żeby wszystko zostało po staremu  (guglować młodzi, guglować) – czyli, żeby dalej mógł notorycznie oszukiwać, kłamać i kraść, terroryzować słabszych a – proszę wybaczyć właściwą mi precyzję opisu – nadstawiać się od siebie silniejszym, szczuć mieszkańców jednych na drugich i na dokładkę twierdzić, że to „jego ulica”.

I wcale nie zamierza w tym celu wiele zmienić (to ten sam klasyk – nie musicie guglować).

Myśli, że jak teraz pogrozi, że będzie oszukiwał, kłamał i kradł itd. itp. tylko jeszcze bardziej, to mu się upiecze.

Ot – taka typowa, żulicka ucieczka (do przodu).

Ale tym razem żul sam może się oszukać:

nie zostanie po staremu nic, choćby zmienił WSZYSTKO.

I pomyśleć, że – parafrazując stary greps - tylko jeden #Brexit – a tyle dobrego :-D

PS. A najciekawsze jest to, że ten tekst pozostaje aktualny bez względu na wynik referendum.

PS2 No cóż – poranek zapowiada się interesująco : 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.4 (głosów:11)

Komentarze

uczeń szkoły podstawowej na pytanie nauczycielki "kim dzieci chcecie zostać, co robić w dorosłym życiu", odpowiedział:

ja chcę zostać żulem pod "Biedronką" - żebym tylko miał na piwo. Taki rezolutny.

Od nauczycielki wiem, że to syn dobrze sytuowanej pary. Po sprowadzeniu ojca do szkoły dostała klasyczną zjebkę, żeby nie dręczyła jego syna i nie zawracała głowy rodzicom.

Pozdrawiam, Pana tekst pyszny.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ess

#1515360

1. sprowadzenie ojca uważam za bezzasadne - chyba, że nauczycielka chciała pochwalić chłopca za wpomnianą rezolutność
2. że tekst pyszny wiem, bo Prawdziwym Pisowcom się nie podoba :-D

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Ewaryst Fedorowicz

#1515362

Nie, dlaczego, mnie się podoba. Postawiłam 5 punktów od razu.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1515370

oj, to (z całym szacunkiem) nie jest Pani Prawdziwym Pisowcem: oni rozumieją tylko przekaz w formie "Donek ch..." :-D

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Ewaryst Fedorowicz

#1515377

!!!

"Poznaliśmy oficjalne wyniki z Walii, która zadecydowała o wyjściu ze wspólnoty. BBC i SkyNews prognozują wygraną zwolenników Brexitu."
 

"05:22

Dane z 265 okręgów wyborczych - 51,4 proc. Brytyjczyków za Brexitem.

miły poranek :-)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Ewaryst Fedorowicz

#1515381

W naszym kraju ostanio wygral PiS, wiec mozna zakladac, ze gdyby u nas rozpisac referendum, to wynik bylby podobny do "angielskiego ". Pytanie czy PiS sie na to zdecyduje i to wlasnie teraz. Udowodnil by tym samym, ze odcina sie od dotychczasowego " politykowania " na arenie naszej sceny politycznej i otwiera nowy rozdzial w dziejach naszej Ojczyzny. Dopiero wowczas nowa sytuacja umozliwila by PiS-owi uczynic wiele zmian... Ciekawym, czy Prezes odwazy sie na taki krok ?czy zrzucimy ciemieze Bruxelskiego homonta ? ... , czy tez pojdzie obecnym " lagodnym, trudnym i wieloczasowym torem?" ,ktory kto wie czy nasz Narod przetrzyma...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

chris

#1515391

Czy wy naprawdę myślicie ,że Prezes ma coś do powiedzenia w Polsce.....za wyjątkiem okazjonalnych przemówień na spotkaniach miesięcznicowych? .....Ledwo PiS wygrał wybory, dano po cichutku banderowcom 1 miliard euro. Zaraz po dojściu do władzy miał zostać opublikowany aneks do raportu WSI.Lustracja będzie na mur-beton, tylko musimy dojść do władzy. Tak twierdzili wszyscy kandydaci PiS, o ile byli o to pytani. Przecież nie jest chyba obojętne , czy byli generałowie WSI, nie dysponują hakami na całą pisowską wierchuszkę, by wymuszać przy ich pomocy decyzje, np. o całkowitym poparciu banderowców na Ukrainie.....bo jak nie, to seryjny samobójca przyjdzie i zrobi porządek. Gdzie jest zatem punkt ciężkości rzeczywistej władzy nad Polską? Która ambasada wydaje polecenia najpierw ludziom Magdalenki, którzy sterują z ukrycia obecnie pisowskimi marionetkami, które to ogłaszają decyzje kompletnie niezrozumiałe dla Polaków, jako swoje własne?
P.s.Moralne mechanizmy obronne, czyli takie, które pozwalają wciąż uważać kogoś za dobrego człowieka pomimo naruszania zasad moralnych na niewiele się zdają. Prowadzą do nerwic. To szczególne pozdrowienie i ostrzeżenie dla natychmiastowego pałkowicza.

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18291&Itemid=100

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1515399

No teraz, to sie rozhustalas ;-))) Nic tylko lincz ! PiSiorki urwe Ci co najmniej glowe...Dziewczyno ocipialas ??? Naturalnie przyjmujemy, ze rzeczywiscie jestes kobieta, a nie kolejnym nickiem kolejnego grandziarza :-))) Tak czy inaczej widze, ze podobnie jak ja potrafisz " wsadzic kij w mrowisko " Innymi slowy, gdy chcesz to potrafisz...Ja powyzej uzylem PiS-u jako barometru naszych mozliwosci. A konkretniej zakladam, ze wiekszosc naszego Narodu opowiedzialaby sie za wyjsciem z EU. No a gdyby to bylo pod PiS-owskim "patronatem ", to...nie widze problemow

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

chris

#1515403

Zwykli ludzie na pewno nie chcą wyjść z UE, bo ich  nie obchodzi prosty banan, zakaz wędzenia czy sprzedaży ziół. Na referendum nie stawiło by się nawet 50%.  A jakaś duma narodowa czy potrzeba suwerenności. to została w starych Polakach, albo może w kibicach. Naród chce jeździć na saksy. 27 lat tluczenia do  głów, że Polska to "brzydka i biedna oblubienica" zostawiła w tych glowach niezatarty ślad.  PiS, który by rozpisał takie referendum w dniu dzisiejszym, może od razu pakować manatki. Pozycja PiS w opinii społecznej wcale nie jest taka niezachwiana - media mocno na to pracują..

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1515422

...zostali mocno zideologizowani i zindoktrynowani. Może dlatego nie chcą wyjść z unii. Wystarczy im ciepła woda w kranie. Naród chce jeździć na saksy? Nie wierzę !!! Tak może myśleć tylko ktoś , kto nigdy nie był na saksach...albo się już całkowicie sprzedał jak zwykła kurtyzana.Duma narodowa i pragnienie wolności  nie ma nic wspólnego z wiekiem. Tego pragnie każdy rozumny Polak. Pozdrawiam tych starych Polaków i kibiców a  tych zwykłych, co się zaprzedali za miskę soczewicy...może następnym razem, jak oprzytomnieją.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1515426

Owszem, duma narodowa ma coś wspólnego z wiekiem, bo młode pokolenia zoastały wychowane bez patriotyzmu. Wystarczy popatrzeć ile flag wisi w święta narodowe, i tego nie zmieni twój wpis sugerujący, ze zostałam zindoktrynowana.  Nie wiem dlaczego często popierasz działania nieskuteczne - tego się w polityce nie powinno  robić.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1515430

ale niemoralnych...to właśnie dowód na zniewolony umysł. A młode pokolenia...hmm. A gdzie byli ich rodzice? Kto ich wychowywał ?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1515432

...jeszcze trochę o wyjazdach do Anglii, o których pewnie nie wiedziałaś.

https://www.youtube.com/watch?v=dxyBZLwFZkU&feature=youtu.be

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1515640

Tak samo, jak wbito ludziom w glowy, ze EU to wspaniale cudo, tak samo mozna im to z tej glowy wybic...Zwykli ludzie wiedza co to jest rodzina, pedaly. lezby, zywnosc genetycznie zmanipulowana i kilka innych rzeczy. Zwykli ludzie chca zyc normalnie, wiec, gdy im sie wytlumaczy, ze EU blokuje nam ta normalnosc, to wowczas zaistnieja inne uwarunkowania. Narod nadal moze jedzcic na saksy. Bedzie mial paszport w kieszeni, a obecny Rzad podpisze z wieloma krajami obopolne postanowienie o swobodnym przekraczaniu granic, podobnie jak to np. dzisiaj jest pomiedzy Niemcami i USA. Jezeli PiS bedzie zachowywal sie rozwaznie, to nie napotka zadnych oporow. POpluczyny pospolu z Komorowskim tak daly w kosc "zwyklym ludziom ", ze chyba do konca zycia beda pamietali ta zgraje bandziorow, zlodziei, slowem politycznych sutenerow...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

chris

#1515457

Masz rację.  Zwolennicy pozostania napewno by się zmobilizowali i zapewne jeszcze długo będzie ich więcej . Świadomość polityczna rozwija się w Polsce powoli i tematycznie,nawet  wokół spraw najbardziej oczywistych jest spora polaryzacja i mizerna większość. Swoją rolę odgrywa też niestety strach przed zmianami ,skądinąd nielogiczny bo kto ma mało do stracenia nie powinien się bać. 

Ale też referendum w Polsce w sprawie wyjścia z Unii można w ciemno obstawiac jako niewiążące z powodu niskiej frekwencji. I pytanie można inaczej sformułować - czy jesteś za wstąpieniem do superpaństwa:). Pole do manewru jest a Jarosławowi zręczności nie brakuje. A sytuacja może się  zmienić jeśli Holandia i Dania zaczną się zastanawiać nad wyjściem zdarzenia mogą się potoczyć szybko. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1515649