Czy Brexit jest dobry dla Polski i dlaczego jest?

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Że jest dobry, to oczywiste, bo wystarczy uświadomić sobie, kto jest przeciwko wyjściu Wielkiej Brytanii z eurokołchozu, a są to:pajac Hollande i stypendystka cioci STASI Merkel, szantażysta Schauble i popierdułka Obama, dobry Polak Tusk i nie gorszy Schetyna, pijaczyna Juncker i sajko Schulz, tatuowana Bieńkowska i nietatuowany Cameron, think tanki i giełdy, analitycy i banksterzy, lewactwo i NGOsy, dziennikarze, i to zarówno (konsekwentnie promuję określenia swojego autorstwa) czerskiści jak i komercyjnie niepokorni, autorytety moralne i niemoralne.Wspólną cechą ww jest to, że nie uwierzyłbym im nawet wtedy, gdyby mieli odpowiedzieć npytanie która godzina?A dlaczego Brexit jest dobry dla Polski?

A dlatego, że po nim zrobi się na paru milionach kilometrów kwadratowych pomiędzy Atlantykiem a Bugiem taki, pardon, bajzel, że te wszystkie komisje, komisarze i cała euromenażeria na sam dźwięk słów Trybunał Konstytucyjny będą reagować krótkim weg! raus! albo nawet sp...j!A ponieważ wychodzenie Wielkiej Brytanii z Unikołchozu będzie trwało kilka lat, bałagan będzie coraz większy i większy, a im więcej bałaganu, tym szlag tę chorą strukturę, uznającą ślimaka za rybę a marchew za owoc, szybciej trafi.I wtedy wreszcie będziemy mogli zająć się swoimi sprawami.Jakimi konkretnie?A na przykład przywracaniem ładu i porządku w Iraku i Syrii – bo akurat tego nam najbardziej do szczęścia potrzeba... taaa....No, to do czwartku 23 czerwca!

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.9 (głosów:11)

Komentarze

Otóż Wielka Brytania w Unii jest silnym hamulcem niemieckich zapędów eurofederacyjnych. Sporą rację mają ci, którzy wskazują na rolę Wielkiej Brytanii w UE, jako swoistego bezpiecznika. Jeśli Brytyjczycy opowiedzą się za opuszczeniem UE, to Niemcy i Francja błyskawicznie rozpoczną proces całkowitej federacji Europy, by podobna sytuacja nie miała więcej miejsca.
Z drugiej strony podejrzewam, iż referendum zostanie sfałszowane ( tak jak w Szkocji), lub w przypadku decyzji o wyjściu ze struktur UE ustalony zostanie "okres przejściowy" na powiedzmy 10 lat, a w międzyczasie zorganizuje się kilka głosowań nad pozostaniem i w końcu któreś wypali.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

              

#1515050

to z całym szacunkiem, analiza statyczna, zeby nie powiedzieć  zachowawcza;

1. W interesie Polski NIE jest dalsze trwanie zdegenerowanego tworu, jakim jest dziś UE - to każdy przytomny człowiek widzi. UE JUŻ zrobiła z nas kolonię, a teraz tak mlotkuje PiS, że go w końcu zmłotkuje na amen.
2. Rozkład (powolny, bo Brexit  potrwa parę lat) i  i bałagan tym spowodowany UNIEMOŻLIWI Niemcom podporządkowanie sobie Europy, dlatego nie będzie żadnego SUKCESU przyspieszenia federalizacji, bo w warunkach bałaganu to się zwyczajnie nie ma prawa udać. A próbować sobie mogą, bo... = jeszcze większy bałagan, co jest dla nas dobre :-D

3. Cokolwiek powstanie po Brexicie będzie LEPSZE dla Polski. Trzymajmy kciuki za wynik bryt. referendum 23 czerwca!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Ewaryst Fedorowicz

#1515051

Gospodarczo też.wystarczy popatrzeć jaki jest aktualnie charakter powiązań gospodarczych. Brexit spowoduje powstanie dwóch centrów przy czym to brytyjskie będzie silniejsze kapitałowo.Wcale bym się nie zdziwił gdyby kolejnym krajem opuszczającym Unię była Holandia. Kraje skandynawskie też raczej będą wolały współpracować z Londynem niż z niemiecko-francuską federacją.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1515054

o, to już jest nas.. dwóch. Na cały portal :-D
Rzecz w tym, iż za uwięzieniem Polski w tym eurokołchozie jest CAŁA tzw. klasa polityczna (bo czerpie z tego faktu kasę).
No nic, parafrazując klasyka - "procesy dziejowe nabrały nieuchronnej dynamiki i żadne płacze, żadne krzyki tego nie powstrzymają..."  :-D

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Ewaryst Fedorowicz

#1515055

Proszę zrobić sondę np, na przystanku autobusowym. Jeszcze nie słyszałam, żeby ktoś z tzw. zwykłych ludzi popierał wyjście z UE. Stale gadają o autostradach, nie widzą długów, a nawet zniknięcia przemysłu stoczniowego, rybołowstwa itd.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1515062

Ja nie będę, proszę Pani, robił żadnej sondy, bo i bez sondy wiadomo, iż tzw. zwykli Polacy rozsądkiem (i rozumem) nie grzeszą:
przecież to tzw. zwykli Polacy wybrali na prezydenta Kwacha, Komorowskiego, PO 2 x wygrała wybory itd itp

Ale po co daleko szukać:
wystarczy poczytać komentarze "prawdziwych pisowców" pod moimi tekstami - nie dość, że taki jeden z drugim nie rozumie. co czyta, to jeszcze się ciska.
Coś na koniec optymistycznego: po wyjściu UK z UE zrobi się taki, pardon, bardak jakiego jeszcze Europa nie widziała, i polecą lby tych, co do tego dopuścili: Merkel, Junckera,Schulza, całej tej zapijaczonej bandy złodziei.
No Tusk się nie uchowa - nie ma bata! :-D
 

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Ewaryst Fedorowicz

#1515066

przepraszam - zdublowal mi się komentarz, toteż tego dubla usunąłem.

 

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Ewaryst Fedorowicz

#1515067

brukselki

 

skończą się niektórym

wykwintne brukselki

przyjdzie znowu żreć

krajowe serdelki

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1515075