Za trzy tygodnie wybory do PE. I na kogo tu głosować?

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

 Warto przypomnieć sobie działania polskich europosłów w kończącej się właśnie kadencji Parlamentu Europejskiego.  Kiedy to zrobimy, okaże się, iż tylko ci z PiS starali się dbać o interesy Polski.  Reprezentanci innych ugrupowań, a zwłaszcza PO, na ogół głosowali wbrew nim i to w tak rozmaitych kwestiach, jak sprawa transportowców, czy ACTA 2.  W dodatku inicjowali wciąż różne antypolskie akcje w rodzaju uruchomienia artykułu 7 przeciw Polsce.  Zyskali przez to miano "Targowicy".  Jeśli nie chcemy, by powtarzało się to w następnej kadencji, powinniśmy głosować na listę nr 4, czyli na listę PiS.

 

  Na tym jednak jasność się kończy.  Musimy bowiem wybrać konkretnego kandydata PiS w naszym okręgu.  Można się z nimi zapoznać {]]>TUTAJ]]>}.  Ja mieszkam w Warszawie [okręg nr 4] i nie wiem jeszcze, kogo poprzeć.  Pierwsze cztery miejsca na liście zajmują tu kolejno: Jacek Saryusz Wolski i Ryszard Czarnecki, europosłowie starający się o następną kadencję, Konstanty Radziwiłł oraz posłanka Anita Czerwińska, szefowa Klubu Gazety Polskiej.  Rozum nakazuje zagłosować na którego z dwóch pierwszych kandydatów..  Byli oni bardzo dobrymi europosłami i mają cenne doświadczenie w sprawach europejskich.

 

  Moje serce natomiast skłania się ku kandydaturze pani Anity Czerwińskiej.  Pamiętam ją z czasów gdy organizowała ona miesięcznice smoleńskie i spotkania w Hybrydach.  Podziwiałam jej pracowitość i oddanie sprawie.  Uważam, iż jej zasług nie sposób przecenić.  Poza tym jest ona kobietą - podobnie jak ja.  Tak więc wciąż nie mogę się zdecydować, gdzie postawić krzyżyk?

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (22 głosy)

Komentarze

Najpierw trzeba odpowiedzieć na pytania:

1. Czy Polska powinna do UE należeć?

2.A jeżeli tak, to co Polska chce od Unii i co da w zamian? 

3. Jaką rolę Polska w Unii ma pełnić?

4. Kto się do pełnienia tej roli najlepiej nadaje?

 

Vote up!
12
Vote down!
0

Anna K.

#1588805

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika SolidarnyX nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Pytanie i od razu konkretna odpowiedź. To ja też postaram się konkretnie. GŁOSOWAĆ NA KONFEDERACJĘ. PiS mimo, że bez porównania lepszy od PO (o reszcie byłych rządów nie wspomnę), to jednak przegina w wielu kwestiach począwszy od lizania tyłków żydom, poprzez wciskanie nam coraz to większej ilości obowiązkowych szczepień (trucie naszych dzieci), na nie wywiązaniu się z reformy sadów itp. kończywszy - a mógłby w tej kwestii zrobić regferendum - myslę, ze lewacka unia albo by się nie odważyła podnieść reki na wynik głosu ludu w referendum i odpuściłąby w sprawie sądów albo chociaż wielu w Polsce spadłyby klapki z oczu względem unii - tak czy siak referendum mogłoby dać dużo dobrego, a PiS z tego nie skorzystał. Konfederatów (mimo, że to Patrioci - podobno jak PiS), to wbija w nich jak może, czego nie robi względem lewaków/antypolaków.

Nie wiem jeszcze na kogo będę głosował do sejmu ale do PE na Konfederatów - trzeba nam Patriotów, którzy będą pilnowali o sprawy Polskie a nie żydowskie itp.

Ps. wczoraj w TVP Info program Studio Polska - przez chwilkę udało się zabrać głos jednemu z Narodowców, który powiedział aby zamiast o tych pierdołach co gadają, to porozmawiać o Marszu Narodowców 1 maja (Marsz Suwerennosci). Odpowiedzieli prowadzący, ze o tym pogadaja później i zabrali mu głos. No i na koniec programu pokazali materiał, w którym pare sekund było wyrwanych z Marszu, negatywnie dobranych i na tym się skończyła "rozmowa" o Marszu. Mimo, ze mieli na sali Narodowców to nie spytali o te negatywy, które pokazali jednostronnie w materiale - jakoś lewaków tam siedzących w każdym programie pytają i romzawiaja z nimi o wszystkim, dając im duzo czasu antenowego - Patriotów pokazują jednostronnie/manipulacyjnie i nie dają ani słowa do rozmowy. To TV Kurskiego PiS - takie rzeczy u nich od lat i to mnie tylko jeszcze bardziej utwierdza w przekonaniu aby głosować na Konfederatów, bo skoro PiS nie che rozmowy z Patriotami a bez przeszkód w kółko ględzie z lewakami i antypolakami, to cos z PiSem jest ostro nie tak. aha i debata wg PiS względem szczepień odbywa się tak samo jak względem Konfederatów - manipulacja i zamykanie ust.

Vote up!
10
Vote down!
-13

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1588818

Jakoś oprócz ujemnych punktów, nie widzę merytorycznych uwag wobec SolidarnyX. Ja postawiłem +, bo zgadzam się z przedstawionym rozumowaniem. PiS szkodzi sobie słabym działaniem wobec sądów, ustępowaniem wobec różnego rodzaju lobby w tym handlarzom szczepionek, sekowaniem przeciwników z prawej strony, a już najbardziej lekceważeniem ustawy 447 JUST. Proszę tych, którzy postawili minus, o uzasadnienie swojej decyzji.

Vote up!
8
Vote down!
-3

Maciek

#1588855

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika SolidarnyX nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Mnie nie dziwią specjalnie te minusy, bo to są ci sami, którzy tak cenzorują i nie dają dojść do głosu Narodowcom i ci sami, którzy tak cenzorują i nie dają do głosu dojść zwolennikom wyboru "szczepić czy nie". Oni wszyscy nie mają argumentów i tylko w ten sposób odreagowują...

Ps. dziś napisali, że w połowie maja zabraknie szczepionek przeciwko gruźlicy podawanych nowo narodzonym dzieciom w pierwszej dobie życia. HURRA tylko się cieszyć, że dzieci będą zdrowsze. Najgorsze, że aby doszło do tego, że wyrównamy do standardów europejskich (gdzie oprócz Rumunii nie szczepi się dzieci jak u nas bez przebadania w pierwszej dobie życia, a mimo to śmiertelność dzieci nowow narodzonych jest mniejsza w tych krajach niżu nas), to musiało dojść do problemów z zaopatrzeniem.Ciekawe co powiedzą teraz pro szczepionkowcy, że grozi nam epidemia?

Vote up!
5
Vote down!
-8

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1588887

"...bo skoro PiS nie che rozmowy z Patriotami a bez przeszkód w kółko ględzie z lewakami i antypolakami, to cos z PiSem jest ostro nie tak...."

Lewactwo jest, pomimo dużych różnic, dalszą rodziną PIS-u, wszak kiedyś sam J.Kaczyński obracał się w kręgu Michnika czy Fundacji Batorego.

Inni politycy PIS-u to samo, np. A.Duda pobierający szlify w UW itd. itp.

Natomiast Konfederacja to ciało obce dla pookrągłostołowych środowisk a przy tym dla PIS-u, żerująca na poletku PIS-owskim, więc naturalnym jest, że ją przeganiają, jako opcję zbyt jednostronnie ukierunkowaną i wrogą dla geopolitycznych graczy, z którymi wg. PIS-u Polska musi jakoś grać.

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1588886

Jestem dziwnie spokojny o wynik i zwycięstwo PIS-u
Ani KO vide Tusk ani konfederacja vide Bosak czy JKM nie pozwolą na to by Prawym I Sprawiedliwym stała się krzywda
23-24 mandaty dla PIS-u

Vote up!
10
Vote down!
-10
#1588819

Dziwi mnie stawianie na równi Tuska i Bosaka.

Ja jestem pewny, że jeżeli do wyborów PiS nie załatwi jasno sprawy 447JUST, straci masę głosów właśnie na korzyść Bosaka i JKM. Kukiz też pewnie dostanie część z tego ciastka.

Jestem pewny, bo bardzo dużo ludzi wścieka się na uniżoną postawę PiS wobec Izraela!

Vote up!
5
Vote down!
0

Maciek

#1588867

Dziękuję za uzasadnienie minusa

ps.

Właściwie to masz racje

Na dziś Tusk (jeszcze) jest krulem Europy

Bosak jest tylko nikim i takim pzostanie

taka subtelna różnica

8-))))))

Pozdrawiam

 

Vote up!
7
Vote down!
-5
#1588870

Oczywiście Bosak krulem nie zostanie.

Nie zostanie też tak negatywną postacią jak Tusk.

Stawianie ich w jednym rzędzie uważam za bardzo krzywdzące dla Bosaka. Czym zasłużył sobie do zrównywania z jawnym wrogiem Polski i Polaków?

Swoją drogą, mamy szczęście, że Konfederacja rośnie w siłę. Razem z K'15 może hamować nierozsądne ruchy PiS.

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-2

Maciek

#1588873

Pozostanmy przy swoich "opiniach"

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1588879

Bosak jest śmiesznym komikiem, który proponował wykopanie podmorskiego kanału pod lasem  na Helu. To bardzo wiele mówi o intelekcie tego clowna...

Poza tym, jego antypolskie wystąpienia w rosyjskim propagandowym sputniku, dyskwalifikują go jako polskiego "narodowca". W ten sosób dołączył postsowieckiej mafii z PO oraz do tabuna zrusyfikoanych "narodowców" sterowanych przez agentów WSI, którzy na filorosyjskiej ścierwo-neon-ówce publikowali swoje wiernopoddańcze listy do sowieckiego zbrodniarza płk. KGB Putina.

Ks. prof. Michał Heller pisze, iż: “Dobre lub złe są nasze czyny, ale należą one do świata i, w jakimś sensie, nasycają go dobrem lub złem.” Oraz stwierdza, że “To jest zadziwiające! Myśl ludzka ma w sobie coś ze stwórczej mocy Boga”. Dlatego “dobrem myśli jest mądrość, a złem myśli jest głupota”.

Szkoda, że tak wielu pseudo polityków z RN wybrało polityczną głupotę...

 

 

Vote up!
8
Vote down!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1588890

do sputnika

 

taki do sputnika 

zawsze trafi

ciągnie mafię

do mafii

Vote up!
6
Vote down!
-2

jan patmo

#1588996

“Antykaczyzm jest najbardziej odmóżdżająca postawą polityczną ostatnich dwóch dekad w Polsce. Nienawiść do Prawa i Sprawiedliwości, w tym do Lecha i Jarosława Kaczyńskich przekroczyła wszystko z czym mieliśmy do czynienia w dziedzinie politycznych zachowań i emocji” - pisał prof. Ryszard Legutko w 2013 r.

Niestety antykaczyzm, czyli postawa dowodząca ewidentnego odmóżdżenia oraz używanie antykaczyzmu jako politycznej broni przez postbolszewickie mass media, lewackich degeneratów oraz skorumpowaną, postbolszewicką i mafijną PO ciągle się nasila. Komuniści mieli komunizm jako swoją religię upraszczającą rozumienie świata i ułatwiającą im życie.

Dla odmóżdżonych antykaczystów ich religią jest antykaczym mający przede wszystkim uderzać w polski patriotyzm, a więc określone grupy społeczne, wartości, zachowania i idee. Antykaczyzm niszczy zdolność człowieka do racjonalnego myślenia, czyli jego wolność wyboru. W ten sposób niszczy także tradycje oraz kulturę opartą na relacjach dających społeczeństwu poczucie bezpieczeństwa oraz podmiotowość, a człowiekowi wolność.

Dlatego, antykaczyzm narzucający upadek dobrych obyczajów, granic przyzwoitości, dobrego smaku, czy języka określany jest mianem "postępującego triumfu chama".

 

 

Vote up!
11
Vote down!
-9

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1588830

  Witaj! Twoje wypowiedzi, dwa razy na plus. Pamiętamy wypowiedzi w Sputniku. Ruch Narodowy jest skolonizowany przez sowiecką agenturę latami. Tam potrzeba nowych krystalicznych Polskich przywódców. Drugi temat, to spełnia się prognozowany wcześniej przeze mnie, wysyp przedwyborczych propagandowych "spadochroniarzy". Widać po ocenach Twojej wypowiedzi. Nie zakrzyczą jednak rzeczywistości, bo PIS ma wygraną w cuglach. Pozdrawiam! 

Vote up!
9
Vote down!
-4

ronin

#1588895

LISTA NR 1 i głosujemy tylko i wyłącznie na 1. (Jedynki - wyjątek w głosowaniach i konieczność w tym i następnym - jesienią - głosowaniu)

Vote up!
7
Vote down!
-8

antyleming

#1588841

Lista nr.1 W przypadku gdy przepadną strata nie będzie duża. Jest okazja wypróbować. Głosowałem na PIS wydawało mi się że z obowiązku. Teraz ten pierwszy numer listy wydaje mi się że długo lepszej okazji prędko nie będzie. Jak znośnie pójdzie głosy nie zostaną zmarnowane to może w następnych wyborach będzie lepiej a może jeszcze lepiej.....

Ten pierwszy numer listy to znak. Bez większego ryzyka można spróbować w przypadku gdy lista przepadnie kilku pasibrzuchów diety nie dostanie. Nie wiem jeszcze kto w mazowieckim z niej staruje.

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1588845

.... jako na ewentualnych partnerów przeciw Koalicji Europejskiej, powinni sobie przypomnieć, jak się skończyła koalicja PIS-u z LPR i SO w latach 2005-2007.

Gry operacyjne służb zakładają wiele wariantów wydarzeń i przygotowują wiele scenariuszy działań.

Jeśli widzimy w PIS elementy pozytywnego działania dla Polski, to powinniśmy wspierać PIS, by mógł rządzić bez "przystawek", gdyż one mogą być wykorzystane przeciw PIS-owi, gdy zaistnieją ku temu sprzyjające okoliczności.

Nie ulega wątpliwości, że Kukiz'15 został wykreowany na bazie środowisk samorządowych Dolnego Śląska związanych z PO a sam P.Kukiz i G.Schetyna to kumple z czasów studenckich.

G.Schetyna to człowiek związany ze służbami wojskowymi Kiszczaka(a z uwagi na region Dolnego Ślaska, także ze służbami ZSRR/Rosji i Niemiec).

Jego uwikłanie w mafie dolnośląskie(bywał w willi u "Baraniny") i nabycie sekcji koszykarskiej Wojskowego Klubu Sportowego "Ślask Wrocław" oraz założenie radia ESKA, za pieniądze komunistycznego "biznesmena" Z.Benbenka(właściciel ZPR MEDIA), który w latach 80-tych XX wieku, jako jedyny był właścicielem automatów do gier a potem razem z G.Schetyną uwikłany był w aferę hazardową, nie pozostawia wątpliwości co do osoby G.Schetyny.

W czasie kampanii w 2015 roku G.Schetyna i P. Kukiz "spijali sobie komplementy z dzióbków(P.Kukiz mówił, że widziałby Grzesia na czele rządu, a G.Schetyna komplementował P.Kukiza).

Konfederacja to zbieranina rożnych postaci i w takiej zbieraninie łatwo umieścić agenturę, którą uruchamia się w odpowiednim czasie.

Zalecałbym więcej wstrzemięźliwości "napalonym" patriotom, bo chcąc dobrze, mogą zrobić źle sprawie o którą się starają a dobrze tym, co życzą Polsce źle.

O ile można mieć wieksze rozeznanie kto jest kim dla kilku postaci Konfederacji, to już jako podmiotu en bloc, trzeba więcej rozwagi.

Vote up!
9
Vote down!
-3
#1588889

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika SolidarnyX nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

a skąd mamy wiedzieć, ze PiS nie jest sterowany przez służby? np. przez Mosad?

Wiesz takimi dywagacjami to można do każdego ale na coś się trzeba zdecydować. Oczywiście jest ryzyko w głosowaniu na Konfederację ale w wyborach do PE to ryzyko prawie nie istnieje - dlatego trzeba spróbowac i dać im szanse - przy okazji dowiemy się ile warte są te sondaże, a jeśliby się Konfederaci dostali do PE, to PiS juz zupełnie nie miałby wytłumaczenia aby nie zapraszać ich do studia do debaty politycznej.

Mi się Bosak też nie podoba, Winnicki też mniej ale reszta jest raczej dobra i lepsza od PiS.

Vote up!
5
Vote down!
-7

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1588909

Gdy juz nadejdzie
Ten majowy dzień
Całym rodzinami
Z grupą znajomych
Idźmy gremialnie tam
Gdzie losy historii , tradycji , rodziny się ważą.
Nie, nie , nie
Dla LGTB , Ruchu Narodowego wszelkiego i postkomuny
Wszyscy na wybory
Od morza po góry.

Lista nr.4

Vote up!
8
Vote down!
-6
#1588998

Wśród zwolenników Targowicy było również wielu "patriotów" święcie przekonanych o tym, że tylko Rosja i caryca Katarzyna zagwarantuje Rzeczypospolitej Jej dawne i niewzruszalne prawa oraz swobody z liberum veto na czele.

Pozdrawiam

 

Vote up!
8
Vote down!
-3

jan patmo

#1588989

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika SolidarnyX nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Dziś wśród zwolenników PiS jest wielu "patriotów" święcie przekonanych o tym, że tylko USA i żydzi zagwarantują Rzeczypospolitej Jej niewzruszalne prawa oraz swobody. Czy na prawdę mamy przypominać Jałtę i tych, którzy wrzucili nas na pożarcie ruskom?

Vote up!
6
Vote down!
-8

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1588992

A więc, tak jak głoszą najwięksi patrioci,  pozostaje jedyna opcja: neutralność, czyli wystąpienie z NATO i przejście pod opiekę miłującej bezgranicznie słowiańskie ludy -  putinowskiej Rosji. 

Targowica tak jak Lenin... wiecznie żywa! 

Vote up!
7
Vote down!
-7

jan patmo

#1588999

piszesz - neutralność i jednocześnie przejście do innych - rozdwojenie jaźni? No ale to juz u was chorobliwe sie staje - Husky ma to samo :)

Vote up!
4
Vote down!
-5

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1589011

Tak właśnie "wielcy patrioci" z dawnej i dzisiejszej Targowicy rozumieli i rozumieją neutralność . A do takiego  jej rozumienia (poza przypadkami pożytecznych idiotów) przekonywał ich i przekonuje jurgielt.

Vote up!
6
Vote down!
-5

jan patmo

#1589021

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika SolidarnyX nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Czyli przyznajesz, że jesteś z dzisiejszej Targowicy?

Vote up!
3
Vote down!
-6

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1589025

w każdym słowie

 

na widok Putina

załzawione masz lica

a w każdym słowie

wyłazi z ciebie Targowica 

Vote up!
7
Vote down!
-5

jan patmo

#1589030

Tak mamy w Polsce, komuniści od Jaruzelskiego prosili o pomoc kacapów, TuSSkowe o pomoc do muter Adolfiny Makreli, a Jarkacz Kaczucha do eskimosów i USA.

To tradycja, każda opcja polityczna musi mieć swego pana, gdzie będzie biła pokłony swoim panom i walczyła o resztki z pańskiego stołu.

Pozdrawiam.

Vote up!
7
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1589000

Witaj Jjj

też mnie mierzwi, to ogólne poddaństwo jak nie jednych to drugich i co lepsze oni nawet nie biorą do pustych łbów, że może być inaczej

Ps. pasuje do nich wiersz Ignacego Krasickiego "Ptaszki w klatce" - tak długo, a czasem od zawsze żyli w klatkach, że nie przyjmują do bani, ze może być życie poza klatką na wolności.

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-6

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1589014

wolność raba

 

drze mordę

jak targowicka baba

a jego wolność

to wolność raba

 

PS I wciąż te opowiadane przez kacapskich rabów kawały o złotej wolności! 

 

Vote up!
6
Vote down!
-4

jan patmo

#1589031

Jak jesteś Solidarny taki wielki patriota, to umieść sobie hasło pod (każdym) komentarzem: Żądam bezwzględnie odszkodowań od zbrodniczej Rosji za niewyobrażalne zbrodnie i grabież Polski w wysokości co najmniej  dwukrotnie wyższej  niż PIS żąda od Niemiec.

PS Tylko żebyś się nie zesrał ze strachu, gdy o tym pomyślisz! 

Vote up!
6
Vote down!
-4

jan patmo

#1589003

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika SolidarnyX został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

a to ciekawe, czemu ty tego nie napisałeś? Mi to co najwyzej możesz skoczyć... i się ... ze strachu ;P

Vote up!
3
Vote down!
-7

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1589012

Czyli się zesrałeś ze strachu, co było do przewidzenia!

Vote up!
5
Vote down!
-5

jan patmo

#1589022

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika SolidarnyX nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

znów nic nie kumasz - ale to u Targowicy normalne, nie przejmuj się :P

Vote up!
3
Vote down!
-6

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1589026

niby to tylko PE... tylko, że jeśli konfederaci wejdą, to załapie się paru od Korwina i może Liroy. po kiego tam tacy? jeden jako głos wolnościowego sumienia i demaskator by starczył. i jak to jest, że narodowcy z innymi- w praktyce robią kampanię i koalicję korwinowcom (bo to ci wejdą). ludziom nic o tym nie powiedzą a jest w necie parę analiz, więc traktują ich nieładnie. może marzą dotrwać koalicją do wyborów sejmowych a wtedy wprowadzić paru narodowców, bo sami by nie dali rady?

Vote up!
3
Vote down!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1589118

   Witam! Ja nie mam żadnych wątpliwości, aby oddać głos na PIS. Ten rząd zrobił wiele dla społeczeństwa, zaczynając od biedy najsłabszych, czyli dzieci. Większość społeczeństwa odczuło materialną poprawę swojego bytu. Wzrosła podmiotowość Polski w Świecie. Trzeba dać szansę temu rządowi na kolejne lata, które zaowocują stabilizacją i bezpieczeństwem Polaków. Wiele wyzwań, które jako jedyny powojenny rząd realizuje. Musimy mieć świadomość, że los Polski, będzie wiele zależał od głosu naszej karty wyborczej. Brak naszej karty w wyborczej urnie, skutkuje głosem oddanym na Zjednoczoną Targowicę. Pozdrawiam!

Vote up!
13
Vote down!
-5

ronin

#1588847

Wszystko co piszesz odnosi się do następnych wyborów do sejmu obecnie możemy "za darmo" zobaczyć co kto ma w kartach. Właściwie to nawet interesujące będzie posłuchać co mają do powiedzenia nowi europarlamentarzyści.

Pozdrawiam.

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1588851

RONIN - 100/100, nic dodać nic ująć!

Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
10
Vote down!
-4
#1588869

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika trybeus nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ty tak na poważnie? Los Polski pod rządami pislamistów to scenariusz palestyński...Tych jawnych zdrajców razem z platfonsami należy osądzić i skazać...

Pislam to niezła sekta...byłem w PiS i wiem jak to wygląda...banda sługusów, wazeliniarzy i zwykłych ciot...które na słowo Jarosław Kaczyński dostają mrowienia w okolicach intymnych...:)))

Vote up!
7
Vote down!
-10

http://trybeus.blogspot.com/

#1588871

  Witam! Piszesz, że byłeś, a ja jestem nadal. Widzisz różnicę? Jest nas wielu prawdziwych z pokolenia AK patriotów! Nie znam nikogo z moich znajomych, aby odeszli z PISu. Widocznie przy weryfikacji coś próbowałeś zataić i wypłynęło, to coś z Twojej przeszłości. 

Vote up!
11
Vote down!
-5

ronin

#1588881

"Ten rząd zrobił wiele dla społeczeństwa, zaczynając od biedy najsłabszych,"...
Szczerość godna podziwu :).

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1589242

Mimo wszystko trzeba głosować na PiS. Każda inna możliwość (np. nie pójście na wybory) będzie skutkowała powrotem komunistów do władzy. W Konfederacji jest dużo szczerych patriotów i ludzi rozczarowanych do PiS. Agentura już zadba, aby nie było możliwości ew. koalicji. Świadczy o tym coraz ostrzejszy ton wypowiedzi z obu stron ("POPiS", "wszyscy kradną", "nie ma różnicy" itp). Nie ulega wątpliwości, że wszystkie agentury się zjednoczą we "Froncie Wyzwolenia Narodowego", by odsunąć obecną ekipę. Najgorszy scenariusz to absencja rozczarowanych i wynik Konfederacji nieco poniżej progu. I nad tym będą pracować połączone agentury (łącznie z żydowską, która miała eldorado za PO - klika watowskich przekręciarzy w ministerstwie finansów, próba sprzedaży lasów dla roszczeń itp.)

Vote up!
12
Vote down!
-2

Leopold

#1588877

Zauważ, że Izrael i USA nie reagują na podnoszone protesty przeciw 447. Pani ambasador próbowała nawet niezdarnie tłumaczyć, że ustawa to tylko taki spis i nie będzie mieć przełożenia na zobowiązania pieniężne :). Dobrze rozumieją, że tylko PiS daje szansę na dogadanie się w sprawie wyciągnięcia kasy. Gdzieś obiło mi się o uszy, że godzą się nawet na rozłożenie na raty :) Może przed wyborami jesiennymi nie będą drążyć tematu. Zresztą, co im pozostało? Gdyby jakimś cudem władzę objęła Konfederacja z Kukizem i tak nie dostaliby złamanego zeta. Jeśli PiS odważy się ustawowo załatwić sprawę, odzyska twarz i bez problemu wygra jesienią. Konfederacja straci argument i wkurzony elektorat PiS.

Ciekawy jest też wątek "wyciekniętej" tajnej notatki. Skąd ją pan Michalkiewicz wziął? Zadam mu to pytanie w ramach Jego Q&A na YouTube, zobaczymy czy jakoś się do niego odniesie :)

Pozdrawiam

 

Vote up!
10
Vote down!
-1

Maciek

#1588882

ktory wpisuje sie w komunistyczna dzialalnosc niszczenia od 45 roku polonusow jade 11maja pod Bialy Dom, aby wziasc udzial w protescie przeciw 447.PIS jako antypolska zydowska agentura wraz z gubernatorem izraelskim na Polske Danielesem oszukuje Polakow i nusypia ich czujnosc mydleniem oczu i nastepnymi obietnicami , aby przemienic Polske w Polin.PIS nie napisal ustawy proponowanej przez Michalkiewicza ktory by wykolil zadania zydowskie, dlaczego tego nie zrobil ? no bo jest zydowska agentura razem zydowskim zdrajca Duda pelniacym obowiazki hanukowego prezydenta na Polin.
Wyslannicy PISowscy taki jak na przyklad Sakiewicz juz w Ameryce nie ma co sie pokazywac, gdyz jego dzialnosc antypolska zostala tu potempiona a w klubach jego gazety sa sami zdrajcy i Ukraincy,prawdziwych Polakow tam nie ma.
PIS i PO to jednosc w sprawie 447 ida lapka w lapke.
Gdzie jest ANEKS, co ze Smolenskiem co z ustawa o bratniej pomocy wojsk europejskich ktore na zadanie Dudy moga wejsc i zgasic narodowy zryw kiedy zydostwo przyjdzie nas okradac w bialy dzien.
Armia polska jest rozbrojona idjota Blaszczak jest szefem tak waznej dziedziny panstwa.
Debila Czaputowicza zydodupowlaza mamy w ministerstwie spraw zagranicznych, ten nieuk zawdziecza swoja karjere dzieki Gieremkowi i powiazaniu tatusia z komuna - za komuny byl wyslany z PRLu do Kanady do pracy na uczelnie w Albercie,mialem przyjemnosc spotkac tego debila malo nie przejechal swojego brata jak tu byl.
Media PISowskie jak za PRLu sieja propagande i cenzura szaleje z klamstwem jak za dawnych czasow.

Vote up!
8
Vote down!
-5
#1588942

co robicie, jeszcze rząd ten obalicie :). Całkowicie zgadzam się z Twoim komentarzem. Przez ponad półtora roku rząd milczał, rządzący negocjowali przehandlowanie Polski poza plecami Polaków, a teraz gdy strach ich obleciał wypowiadają jakieś obietnice. Polacy czekają na ustawę, nie na gadaninę. Jest tak jak piszesz, mogą odzyskać twarz gdy przeforsują ustawę gwarantującą, że nie pozwolą nas obrabować, mają jeszcze trochę czasu.

https://www.youtube.com/watch?v=PlCkXaKKmmk

https://www.youtube.com/watch?v=TRynS6eU7f0

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1589116

PiS niestety zamiótł pod dywan ustawę zakazującą dokonywania aborcji eugenicznej, pod którą podpisało się prawie milion Polaków. Chrześcijanin nie może głosować na polityków, którzy biernie przeglądają się, gdy łamane jest w Polsce 5 przykazanie. Na szczęście są jeszcze ugrupowania, które otwarcie sprzeciwiają się przerywaniu ciąży z powodów eugenicznych. Jak ktoś chce, to w każdej partii znajdzie coś, co mu nie pasuje, trzeba jednak powiedzieć sobie, co jest dla nas priorytetem. Dla mnie jako chrześcijanina to prawo do życia. Niestety PiS tego nie gwarantuje, pomimo swoim obietnic. Proponuję Konfederacje.

Vote up!
6
Vote down!
-7
#1588904

"Proponuję Konfederacje."

 

Teraz przedstaw tym, którym tak gorąco polecasz Konfederację, scenariusz rządzenia Polską przez zwycięską Konfederację, w takich jakie są geopolityczne uwarunkowania, w których Polska musi się poruszać.

Z kim rząd Konfederacji będzie się porozumiewał i nawiązywał obopólnie korzystne relacje polityczne, gospodarcze i ideowe?

Przedstaw taki scenariusz oparty o realia a nie o oderwane od rzeczywistości pragnienia i nadzieje.

Polityka to sztuka osiągania zamierzonych celów, adekwatnych do realnych możliwości.

Vote up!
9
Vote down!
-5
#1588915

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika SolidarnyX został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

&qt;Z km rząd Knfdrcj będz sę przmwł nwązywł bpóln krzystn rlcj pltyczn, gspdrcz dw?&qt; - dkłdn t sm Pwcy gdl przd kżdym wybrm d wybrców PS

Vote up!
2
Vote down!
-9

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1588977

"Teraz przedstaw tym, którym tak gorąco polecasz Konfederację, scenariusz rządzenia Polską..."

Zamiast się tak podniecać, przeczytaj lepiej uważnie temat dyskusji, dla ułatwienia wpisałem w tytuł odpowiedzi ;)

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1589017

Proponuję tym, którzy chcą głosować na największych patriotów, obiecujących wszystkie możliwe polityczne gruszki na wierzbie, co następuje: Żądamy jeszcze teraz, przed wyborami do parlamentu europejskiego, aby nasi kandydatów domagali się jasno i stanowczo, i przy każdej możliwej okazji, od Rosji odszkodowań za zbrodnie i grabież Polski w wymiarze co najmniej dwukrotnie większym niż PIS od Niemiec!

Jestem przekonany, że osobą nadającą się najlepiej do początkowego publicznego rozpropagowania powyższych żądań w rosyjskich mediach, jest kandydat na europosła, Janusz Korwin-Mikke - świetnie przecież znający język rosyjski i brylujący w wymienionych mediach.

Vote up!
8
Vote down!
-5

jan patmo

#1588990

Głosujmy wg sumienia!

Wybrać listę wg sumienia.

Proponuję nie głosować na jedynki, dwójki na listach - to z reguły partyjne lizusy.

Wybrać człowieka, którego znasz o ile znasz...

Niestety paskudna ordynacja faworyzuje owe jedynki ale.....

gdy przejdą to pokażą, ile głosów dostali:))

I tyle. Nikogo z PIS-u nie da rady przekonać do głosowania na Konfederację a i żadne argumenty nie chwytają.

A tak w ogóle, to Konfederacji nie ma w mediach (TVP!) a więc może nie istnieje:))))

Więc: róbmy swoje!

Vote up!
7
Vote down!
-4

CISZA

#1589049

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika SolidarnyX został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

racja poza końcówką - mnie wielu kiedyś (a nawet często jeszcze dziś) nazywa pisiorem, więc jest możliwość przekonania kogoś z PiS na Konfederacje (choc wolałbym aby ktoś z Kukiza albo jeszcze lepiej innych przeszedł na Konfederację.

Jedno jest pewne, że leminga się nie przekona ale osoba rozumna, widzi kto ma argumenty, a kto tylko pierdu pierdu i cenzure.

Vote up!
3
Vote down!
-7

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1589058

na "argumenty" trolli

 

aż tak was boli

odporność

na "argumenty" trolli?

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-3

jan patmo

#1589079

Znam też takich "pisowców" ale widzę, że bardzo przeżywają ich uległość wobec USA, Izraela ale korzyści materialne i strach przed ich utratą przeważają. Walczą sami ze sobą ale.... "Polacy myślą portfelem" - diagnoza pewnego "rządowego" profesora, jest chyba trafna! Niestety.

A gdyby ktoś, np. nieprzyjaciel dawał więcej? Na takie pytanie nie odpowiadają, obrażeni.

Prawda boli...

 

 

 

Vote up!
6
Vote down!
-2

CISZA

#1589123

Czyżby JKM z tego samego powodu nawalił w gacie, a smród już dotarł do waszych nochali?!

Vote up!
7
Vote down!
-3

jan patmo

#1589076

No to jeszcze poza stawianiem krzyżyka na karcie wyborczej można stawiać na te swoje typy i wygrywać by choć coś z tego mieć! Tipy tutaj - https://forum.bukmacherskie.com/temat/156340-wybory-do-parlamentu-europejskiego-26052019/

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1591022