Unia Europejska - wielka nieobecna

Obrazek użytkownika elig
Świat

  

 W dzisiejszej [20.03.2020] "Warszawskiej Gazecie" jest ogromny -  na dwie kolumny artykuł Stanislasa Balceraca "Unia europejska podpisała na siebie wyrok".  Oto jego zajawka na Twitterze:

 

  "Doprowadzili Grecję do bankructwa. Wpuścili miliony nielegalnych migrantów. W sprawie #koronawirusa przez dwa miesiące nic nie robili, poza gadaniem. Czas zlikwidować unijną biurokrację. "Unia europejska podpisała na siebie wyrok" mój tekst w dzisiejszej  @WarszawskaG  (str. 16-17)" {TUTAJ}.

 

  Czytając go uświadomiłam sobie, że dokładnie to samo pisałam 2,5 roku temu, w listopadzie 2017 w notce "Jak upadnie Unia Europejska" {TUTAJ}.  Przytoczę mój dawny tekst in extenso:

 

  "Uważam, że w zupełnie inny sposób niż Związek Sowiecki. Jak pamiętamy, 8 grudnia 1991 r. Jelcyn, Krawczuk i Szuszkiewicz podpisali układ białowieski, który przesądził o likwidacji Związku Sowieckiego i utworzeniu na jego miejsce Wspólnoty Niezależnych Państw. Nie sądzę by jakieś gremium ogłosiło nagle koniec UE. Moim zdaniem Unię Europejską czeka raczej los Republiki Rzymskiej. Instytucje tej ostatniej utraciły wszelkie znaczenie już w epoce Juliusza Cezara, ale mimo to trwały aż do końca Imperium Rzymskiego, czyli przez ponad 400 lat - jako twory czysto symboliczne.

  Początki procesu stopniowej utraty znaczenia przez unijna władzę i biurokrację można było zaobserwować podczas wczorajszej [15.11.2017] debaty Parlamentu Europejskiego, poświęconej Polsce. Uwaga prawie wszystkich skupiła się na antypolskiej rezolucji i zdradzie "polskich" europosłów PO. Prof. Zenderowski w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl zauważa jednak, że: 

  "Debata w PE nie cieszyła się dużym zainteresowaniem. 

Odbywała się przy niemal pustej sali. Nie było zainteresowania debatą.

   Co to pokazuje?

Że przeciętnego Europejczyka w ogóle ten temat nie interesuje. Jeżeli tematem nie jest zainteresowana większość posłów, którzy zarabiają duże pieniądze za to, żeby wysłuchiwać tego typu debat, które rzekomo są istotne dla Europy, tym bardziej nie interesuje to Europejczyków. Debaty organizowane przeciwko Polsce, bo nie chce przejść mi przez usta, że są to debaty w obronie demokracji czy praworządności, tak naprawdę i paradoksalnie służą naszemu krajowi.

  Dlaczego pan tak uważa?

Wydawałoby się, że one mogą psuć wizerunek Polski. Niemniej jednak dla wszystkich, którzy interesują się polityką profesjonalnie, jest jasne, że Unia jest bezradna. Każda kolejna debata przeciwko Polsce pokazuje, że Unia nic nie może. Z każdą kolejną nieskuteczną groźbą ze strony UE, pozycja rządu polskiego umacnia się. Przeciętnego Europejczyka nic nie interesuje sytuacja w Polsce, za to niemałą część Polaków owszem interesuje skuteczność tego typu akcji dyscyplinujących. A że są one nieskuteczne, zwykły obywatel może stąd wyprowadzić tylko jeden wniosek: warto było się postawić i być nieugiętym. Jeszcze kilka miesięcy temu straszono nas, że odbiorą Polsce fundusze europejskie. Okazało się, że to niemożliwe.".

  Tym razem straszono nas uruchomieniem procedury 7, W stosunku do Węgier taką procedurę uruchomiono dawno temu bez jakichkolwiek rezultatów. Bezsilność UE widać też w innych kwestiach. We wrześniu 2015 uchwalono unijny plan relokacji 160 tys. imigrantów z Bliskiego Wschodu. Zakończono go po dwóch latach. Okazało się, iż rozlokowano niecałe 30 tys. osób. Kryzys migracyjny złagodziły: zamkniecie granic przez Węgry i kraje bałkańskie, umowa Niemiec z Turcją oraz porozumienie władz włoskich z Libijczykami. UE jak taka nie miała tu nic do gadania. W sprawie Katalonii UE potrafi tylko chować głowę w piasek. 

  I tak to własnie będzie wyglądało. PE będzie formułował coraz to nowe rezolucje, KE wydawać coraz więcej dyrektyw, a UE zwoływać kolejne szczyty, natomiast państwa członkowskie będą robić to, co leży w ich interesie, coraz mniej przejmując się tą radosną twórczością. W końcu z całej idei europejskiej integracji pozostaną tylko puste wydmuszki.".

 

  I tak to teraz właśnie wygląda.  Ursula von der Leyen zaapelowała, by granice w UE były otwarte - wszystkie kraje je zamknęły.  Jedyną inicjatywą Unii był apel do Netflixa, wzywający do pogorszenia jakości jego filmów - o ile wiem - zignorowany.  Biurokratyczna machina UE okazała się kompletnie niezdolna do jakiegokolwiek działania.  Tylko państwa narodowe są w stanie walczyć z koronawirusem.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:23)

Komentarze

zydokomusze pieski ,ktore dbaja zeby prawda na NP nie przebijala sie przez ogolna narracje i nie macila spokoju ducha w wuerzacych w UNIE za ta DAJE Polsce.
Durnie nie wiedza ze w zyciu to nawet za darmo nikt nikogo w 4 litery nie chce kopnac, a co dopiero dawac za darmo tak duza kase.
Co do wielkich wladcow unijnych i ich popieraczy to albo to sa durnie, ktore w kryzysie spuchli i nie maja zielonego pojecia jak sie zachowac i jakie podejmowac zaradcze srodki ,albo postepuja wedlug zalozonego planu dawno wyrysowanego przez tych co steruja swiatem i obsadzili na unijnych stolka potulnych im debili.
Ciekawe gdzie sie ta cala unijna zydomasoneria i szabesgoje pochowali?
Ich ulubionym zajeciem bylo grylowanie Polski,wpuszczanie emigrantow i wydumane z palaca ocieplenie globalne.Ciekawe gdzie sie ukryl Kaczynski tak posluszny zydom uni i kazdemu kto tupnie z tamtej strony.
Wirus byl przygotowany stranannie tak zeby eugenicznie wedlug Marksa zlikwidowal balast spoleczny,czyli slabych chorych starych i biednych.
Ale wirus jest tez skonstruowany tak zeby niby bezbolesnie i objawowo byl przenoszony przez ludzi mlodych bo zostawi im slad -bezplodnosc, a tyle sie robilo zeby ograniczyc populacje swiatowa i z malym skutkiem bo mimo filozofi geneder dalej ludzie sie plodza i rozrozniaja tylko dwie plcie i o zgrozo majace do siebie pociag.
Technika genetyczna zaszla tak daleko ze nie trzeba rewolucji zeby ograbic ludnosc z ich zasobow.
Obecny ministre finansow zyd z centralnego londynskiego banku, ktory jest wlasciecilem zlotowki, na samym pocatku obliczyl ze Polacy maja 60 mld w skarpetach i trzeba im to zabrac.
Teraz to nastapi, malo tego ze zaskurniaki pojda to jeszcze pojda pod mlotek nieruchomosci, firmy i inny dobytek obciazony bankowym dlugiem.Za bezcen kupia to eskimosi.
Ta sytuacja ne dotyczy tylko Polski, bangsterzy nadrukowali mamony bez pokrycia, ktora jest poza kontami i jest grozna dla bangsterow, tak ze teraz ludziska beda ze skarpety wydwac zeby ratowac
Siebie swoich bliskich i swoj biznes.
Mimo zakazu spotakan w Lezajsku odbywaja sie zjady zydow ich polskie prawo odkad pamietam w Polsce nie obejmuje,nawet jesli roznosza zraze,Juda nie odwoluje manewrow wojskowych gdzie tysiace wojska sie bedzie mieszac ,moze oni juz sa odporni na tego wirusa o czym my nie wiemy zreszta tam sa tylkon goje czy zgina na wojnie czy na sali szpitalnej to PANOW to nie interesuje zarazanie musi trwac,aby do konca plan sie udal, plan zdrenowania kieszeni z pieniedzy bez pokrycia.
Dodam ze antidotum na tego wirusa jest bo ONI nigdy czegos takiego by nie puscili bez zabezpieczenia, ze po zbiorach mamony uspokoja wirusa.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1622385

+5

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1622389

szanowni Państwo dobrze wiecie ze żadna unia czy jakiekolwiek pakty miedzy państwowe nie trwają długo , w tych ciężkich czasach widać wyraźnie ze ten projekt unii nie wypalił wszystko było tak długo OK jak rządy Polski i Węgierski nie postawili się kacykom unijnym niektórzy kacykowie otwarcie wystąpili wrogo wobec Polski i Węgier a szef unijnej zgrai pijaczków , ćpunów nie miał nic do powiedzenia bo sam byl drobnym pijaczkiem ktory pod koniec kadencji szczał w gacie .
To unijni kacykowie sa winni śmierci tych wszystkich co się podpoili płynąc do europy , i to wszystko co sie działo i dzieje z tymi ludźmi pozostawionymi samym sobie , czy my wiemy w jakich warunkach żyją ci ludzie ??? nie nie wiemy i nie chcemy wiedzieć bo by to nas upokorzyło jako ludzi , tamci ludzie żyją w tak tragicznych warunkach ze aż się nie chce wierzyć , brud , głód , przestępczość , wykorzystywanie seksualne dzieci i kobiet to wszystko jest na porządku dziennym .
A teraz ta zaraza koronawirusa która opanowała świat a wcześniej Europe , unijni kacykowie nic nie zrobili , nie zadecydowali o walce przeciw tej zarazie bo z strach sami nasrali w gacie i zostawili państwa na pastwę losu .
Rząd Polski jako jedyny i pierwszy podjął środki zapobiegawcze przeciw tej zarazie i widać efekty , przewodnicząca unii niemra śmiała krytykować rząd Polski ze zamknął granice , zresztą to samo zrobiły inne panstwa tylko później i to przyniosło efekty .
nie wiemy kiedy będzie koniec tej epidemii ale można się domyśleć ze świat już nie będzie taki sam a unia ma wszelkie podstawy aby się rozlecieć , bo nie pomaga , wręcz odwrotnie szkodzi w rozwoju państwa które chcą być suwerenne i wolne od nakazów i zakazów unijnych kacyków .

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1622392

Mysle, ze Unia jeszcze dlugo sie nie rozpadnie, poniewaz zbyt duzo rzadow europejskich jest juz opanowanych przez globalistow, a im sa potrzebne te kukielki do zwalczania panstw narodowych i wprowadzania przeroznych zboczen.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1622460